Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#1161 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2020 - 14:07

Tak už mají v Brně hotovou i tu poslední sérii pro megáč. Přikládám screenshot, kde těch deset posledních LABek asi bude.

Přiložené miniatury

  • Screenshot_20200228-140213_Adventure Lab.jpg

  • 0

#1162 Marty 1905

Marty 1905

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2020 - 12:00

Ahoj 

vím že někteří z vás rádi loví lab kešky pomocí navigace. Proto jsem ke své nové sérii v Praze vytvořil i následující . GPX soubor. 

Labky jsou publikovány 29. 02. 2020 v 12:00 našeho času. 

Předem gratuluji prvním třem nálezcům.

Doufám, že se vám série bude líbit ;) Hezký zbytek dne všem ;)

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od Marty 1905: 29 únor 2020 - 12:02

  • 1

#1163 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2020 - 14:51

Díky za poskytnutí gpx souboru. Dovolil jsem si jej trochu opravit. Dodat mu štábní kulturu či normalizovat :-)

Přiřadil jsem GC kód, jednu stage jsem odstranil. Bylo jich šest. A názvy jsem přepsal dle zvyklostí.

 

Každopádně ještě jednou díky.

Přiložený soubor (y)


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#1164 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2020 - 20:14

Jazzlinka odlovil novou sekvenční sérii u Adamova a hned z terénu mi poslal data. Díky a přikládám GPX soubor. Série má bonusovou keš.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#1165 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2020 - 20:37

Tak už mají v Brně hotovou i tu poslední sérii pro megáč. Přikládám screenshot, kde těch deset posledních LABek asi bude.

Tak jen mala poznamka od cloveka, ktery dneska hledal LABky v Brne. A nemel doposud zadnou brnenskou odlovenou.

Bez GPX souboru v Locusu, kdy bylo v jednu chvili aktualnich nekolik serii LABEk (treba na Petrove), byl odlov znacne zmatecny a chaoticky.

Co jsem tak odposlechnul, hodne lidi se vracelo na mista, kde uz byli a zapomeli na nejakou LABku.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#1166 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2020 - 20:42

GPX z megáčových LABek v Brně budou bud už za chvíli nebo počkám do rána (rešíme s dalšími autory nějaké alternativy, jak GC kodem jednoho megáče očíslovat tři série - ale už jsme blízko dohodě  :) ). Vydržte, prosím.


  • 1

#1167 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2020 - 22:11

Brněnský megáč je za námi a zde jsou GPX pro tři eventové deseti-LABkové série:

  • "Leap Day 2020 Brno History" - sekvenční série (takže souřadnice jsou u všech stejné, ukazují na první LABku v sérii)
  • "Leap Day 2020 Brno Parasport" - sekvenční série (souřadnice jsou u všech stejné, ukazují na první LABku v sérii)
  • "Leap Day 2020 Brno Stories" - normální (nesekvenční) série (souřadnice ukazují správně na každou LABKU)

Popisy ale nikde nejsou, snad to nebude vadit.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#1168 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2020 - 22:39

Dneska si prošla táborské labky od cibici a líbily se mi, kdo budete v Táboře, lehce zvládnete obě série. Jen jedna otázka byla lehce záludná, ale když si dobře přečtěte text, dáte ji stejně jako blondýna - měla jsem malou výhodu, kolegu kačera na telefonu, který byl zvědavější než já a zajímalo ho, co zrovna lovím.
  • 0

#1169 zemani

zemani

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2020 - 1:59

Brněnský megáč je za námi a zde jsou GPX pro tři eventové deseti-LABkové série:

  • "Leap Day 2020 Brno History" - sekvenční série (takže souřadnice jsou u všech stejné, ukazují na první LABku v sérii)
  • "Leap Day 2020 Brno Parasport" - sekvenční série (souřadnice jsou u všech stejné, ukazují na první LABku v sérii)
  • "Leap Day 2020 Brno Stories" - normální (nesekvenční) série (souřadnice ukazují správně na každou LABKU)

Popisy ale nikde nejsou, snad to nebude vadit.

 

Ahoj, díky, ale tyhle soubory mi do GSAK nejdou načíst, že má starý formát.
Uměl by to někdo opravit, nebo vytvořit správně?
Díky, Dana


  • 0

#1170 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2020 - 8:59

Vcera jsem byl v Litni na LABkach a okolnich cache a musel jsem pouzit hned 4 aplikace. a:Drake (GeoGet), Adventure Lab, WhereYouGo a jeste CHIRP. Je to docela na palici to neustale prepinani mezi aplikacemi. Jeste ze jsem si vytvoril GPXko na LABky, plan cesty a zbytek jsem cilove honil pres a:Drake. Kdyby tam byla jeste FMcache tak by mne asi slehlo. Tak uz jen cekam co si grounspeak vymysli za dalsi variantu cache a zas budou jine nekompatibilni aplikace, ach jo. No prezil jsem to a vse zvladl.

 

Tak se ani nedivim, ze v Brne se kaceri vraceli, neb zapomeli nejakou LABku z jine serie.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#1171 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2020 - 9:16

ale tyhle soubory mi do GSAK nejdou načíst, že má starý formát.

 

 O problému se čtením do GSAKU někdo říkal už v pátek (před Brnem). Rozhodně se to nějak vyřeší, jen chvíli strpení.


  • 0

#1172 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2020 - 9:21

Včera se objevily v Plzni hned tři nové série:

 

Procházka boleveckou návsí (bonusovka ???)

 

Zmizelá Plzeň  (bonusovka bude, zatím není)

 

Plzeňské Pivnice (ta už má i bonusovku GC8KRFN)


  • 0

#1173 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2020 - 9:32

Co nevidět přidám GPX soubor Plzeňské Pivnice / Pilsner Pubs


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#1174 ivans

ivans

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2020 - 9:39

Díky za poskytnutí gpx souboru. Dovolil jsem si jej trochu opravit. Dodat mu štábní kulturu či normalizovat :-)

Přiřadil jsem GC kód, jednu stage jsem odstranil. Bylo jich šest. A názvy jsem přepsal dle zvyklostí.

 

Každopádně ještě jednou díky.

Ahoj,

 

upravený soubor neprojde XML validátorem, původní ano.

Předem díky za doladění ;-)


  • 0
ivans

#1175 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2020 - 9:47

Plzeňské Pivnice / Pilsner Pubs + bonusGC8KRFN
 

Přiložený soubor (y)


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#1176 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2020 - 9:52

V Brně dnes 1.3.2020 vykoukly dvě nové LABky  "Brno 2020+" a "Fontánová procházka reloaded".  Odborníci mužete vytvořit .gpx soubory pro tyto dvě brněnské LABky? Díky moc.


Tento příspěvek byl upraven od bobasso: 01 březen 2020 - 9:53

  • 0
bobasso

#1177 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2020 - 9:53

V Brně se dnes 1.3.2020 vykoukly dvě nové LABky  "Brno 2020+" a "Fontánová procházka relooaded".  Odborníci mužete vytvořit .gpx soubory pro tyto dvě brněnské LABky? Díky moc.

 

Ted vyrážím ven něco odlovit - udělám tyhle brněnské novinky dnes večer. Díky za upozornění.


Tento příspěvek byl upraven od martin_tulak: 01 březen 2020 - 9:53

  • 0

#1178 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2020 - 9:59

 O problému se čtením do GSAKU někdo říkal už v pátek (před Brnem). Rozhodně se to nějak vyřeší, jen chvíli strpení.

 

Pokud Ti to pomuze, nejde importovat ani v c:geo s chybou:

Chybny format souboru. Cannot parse .gpx file as GPX 1.1.

 

Prvni, u ktere jsem zaznamenal, jsou "Zajimavosti Drnovic" na strankach georabbits.

 

Zbezne jsem zkousel .gpx porovnavat se starsimi a nezda se mi, ze by byl rozdilny. Pokud budes chtit, muzu se vecer podivat podrobneji.


  • 0

#1179 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2020 - 10:05

Pokud Ti to pomuze, nejde importovat ani v c:geo s chybou:

Chybny format souboru. Cannot parse .gpx file as GPX 1.1.

 

Prvni, u ktere jsem zaznamenal, jsou "Zajimavosti Drnovic" na strankach georabbits.

 

Zbezne jsem zkousel .gpx porovnavat se starsimi a nezda se mi, ze by byl rozdilny. Pokud budes chtit, muzu se vecer podivat podrobneji.

 

Já tu chybu vidím: prostě tam chybí jedna mezera na řádce, která obsahuje rozšíření GPX souboru pro GS. Je to zřejmě jen prkotina, ale počkáme s tím na gorda. Několik z nás totiž ted vytváří GPX soubory výhradně gordovým pluginem (už se nám nechce to dělat jinak, plugin je prostě excelentní a vše urychluje).


  • 0

#1180 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2020 - 10:12

 O problému se čtením do GSAKU někdo říkal už v pátek (před Brnem). Rozhodně se to nějak vyřeší, jen chvíli strpení.

 

 

 

Problém je v tom, že ty GPX soubory z ME v Brně mají chybu v XML struktuře (chybí tam mezera jako oddělovač od předchozí položky) a navíc jsou uloženy ve špatném kódování (ANSI místo UTF-8).

 

 

Přikládám opravené soubory. Stačí změnit příponu na XML, otevřít to v internetovém prohlížeči který napíše co se mu nelíbí a kde to je (číslo řádku a pořadí znaku na něm kde chyba začíná) a pak to opravit v poznámkovém bloku (v menu Soubor/Uložit jako je i možnost změny kódování). A zase změnit příponu na GPX.

 

GeoGet bude mít něco, co nevalidní XML opraví, ale většina programů pracující s XML daty to prostě odmítne načíst.

 

EDIT: Píšu pomalu, ale najdu víc chyb  :)

 

Na georabits jsem už také na nějaké takové GPX narazil, ale tam stačilo změnit kódování.

Ideální by bylo, aby tohle otestoval autor GPX ještě před jeho zveřejněním...

 

 

EDIT2: a chtělo by to i změnit GC kódy

 

Doteď bylo zvykem, že se používalo "GC kód" "pomlčka" "pořadí/identifikace v sérii". U ME kde těch sérií labek je víc byla identifikace dvoumístná (buď dvě čísla, nebo písmeno a číslo).

Tady to autor zpotvořil a rozlišení série dal ještě před pomlčku, takže vlastně použil tři úplně jiné GC kódy

 

GC86QYJA

GC86QYJB

GC86QYJC

 

Na jejich použití sice dojde až kdo ví kdy (pokud vůbec), ale zmatky to může dělat už teď.

Takže by tam spíš mělo být GC86QYJ-A0 až A9, B0-B9 a C0 až C9, nebo třeba GC86QYJ-00 až 29...

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 01 březen 2020 - 10:32

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama