Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#81 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2019 - 11:47

tak bych se primluvil o asociaci k mladsi cache.

 

Vcera jsem asi uploadoval moc rychle a evidentne spatne, protoze ani mne ted GeoKuk s posledne publikovanymi LABkami z Plzne nefunguje. Ale porad vaham s prirazenim k jine kesi. Ne proto, ze by to neslo, ale protoze mi vadi, ze jsem poradne neodhalil ve zdrojovem kodu, co je vlastne ted pricinou nezdaru. Dej mi, Solime, jeste chvilku, abych do toho koukal...


  • 0

#82 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2019 - 12:28

Dám čas a děkuji za snahu.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#83 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2019 - 16:25

Nakonec jsem to vzdal a u plzenskych LABek jsem zmenil propojovaci kesku/kod (pouzil jsem virtualku GC7B9EG, tj. Plzensky andelicek pro stesti). Omlouvam se za zmenu GC kodu plzenskych labek, ale nebyl jsem schopen to uplne vystopovat a pak jsem se sebou samym ztratil trpelivost  :( .

 

Taky jsem opravil ty videnske LABky, protoze jejich popis byl v jinem kodovani, nez prijimal GeoKuk. Popis je zkracen, ale je uz i pro GeoKuk stravitelny.

 

A drobnou opravu maji i karlstejske LABky. Tam v GPX souboru omylem byl atribut, ze kesky jsou uz nalezene (takze se na mapach zobrazovaly jinou ikonkou).

Přiložený soubor (y)


  • 0

#84 SiMateam

SiMateam

    SiMateam

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2019 - 19:20

NA WEBU BY MĚLY BÝT DOPLNĚNY VŠECHNY LAB KEŠE ČR.

 

S POZDRAVEM

SiMateam


Tento příspěvek byl upraven od SiMateam: 16 duben 2019 - 19:25

  • 0

#85 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2019 - 19:35

Tak GeoKuk to jiz pozere. No neni to jednoduche, kdyz si nekdy programy nerozumi :( .


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#86 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2019 - 6:17

Obdivuji vás všechny, kolik tomu dáváte snahy a díky moc za ni. Doufám, že ta pěkná mapka dlouho vydrží, když GS žádnou takovou nemá a ani se nezobrazují na normální mapě.
A díky i za ladění pro GK. Už jsem myslel, že ho nikdo nepoužívá (je škoda, že jeho vývoj usnul před několika lety, je to skvělý mapový program pro zobrazení keší).

Díky.

Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 17 duben 2019 - 6:17

  • 0

#87 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2019 - 7:01

No, vzhledem k tomu, že to v mobilu hraješ, tak zalogování je fakt to nejmenší :-)


Tak zalogovat jednoho bez přepínání v pohodě. Ale u 2 (či více, ještě že kluci ještě sami na sebe neloví a nezakládal jsem jim po narození vlastní nicky) s neustálým odhlašováním a přihlašováním docela blbost a zdržování. Proto bych raději, kdyby to šlo zalogovat až později, jako původní labky. Prostě začínal jsem s GPSkou a logování v terénu prostě nemusím.

Ale ten argument, že je to potřebné vybavení jako pro jiné je potřebné něco jiného chápu. Ale stejně bych viděl raději, kdyby to potřebné nebylo a dalo se to normálně lovit bez mobilu a logovat na webových stránkách.
  • 0

#88 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2019 - 7:46

A ono je fakt tak těžké ignorovat to, co se mi až tolik nelíbí nebo mi nevyhovuje?


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#89 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2019 - 7:55

K tomu mám 2 důvody, proč neignorovat:
1) Jsou to LABky, takže předpokládám, že GS chce slyšet názory, protože něco "testuje", nebo je to snad mylný předpoklad? Bohužel moje angličtina je ubohá, takže psát to do anglického fóra se trochu stydím, protože ani nevím, jestli bych to vyjádřil správně)
2) Závislost. Stejně jako u různých sérií (PWT atp.), když jdu okolo, prostě je seberu taky, i když se mi třeba tolik nelíbí, nedokážu je ignorovat. I když bych někdy rád...
  • 2

#90 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2019 - 16:13

Notifikace  ;) 

Nová LABka "Hostim LAB".


  • 0

#91 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2019 - 16:32

Diky, diky! Ted bezim do hospody oslavit jednoho Jiriho, hned pak dam dohromady GPX pro tuhle novinku.


  • 0

#92 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2019 - 16:55

Nova LABka ma jednu kesku. Je od ownera schmar, pripojil jsem ji k GC573XY (Potok Lodenice-Kacak), protoze je take u Kacaku a oslavuje jeho meandry. Nic jineho o ni nevim, sam jsem tam nebyl, D/T jsem jen odhadl podle mapy. V GeoKuku funguje :-)

 

Diky za upozorneni na novinku.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#93 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2019 - 12:30

Objevila se nova LABka na Vysocine (Zriceniny hradu Rokstejn). Prikladam jeji GPX soubor. Ownerem je Radek 694, jeji GC jsem priradil ke starsi kesi (2007) s podobnou tematikou i jmenem (Rokstejn, GC12HB4). D/T jsem jen odhadl, nebyl jsem tam.

 

Jsem docela zvedav, jak budou LABky publikovany pristi vikend, kdyz jsou mega i giga eventy na Plumlove i v Hamburgu; jde patrne o prvni megace (gigace) od doby, co zmizelo logovani LABek pres webove rozhrani. Zatim to (ne)funguje takto: Na strankach megace v Plumlove je QR code, nicim se nelisici od jinych dosavadnich adventnich LABek (jsou tam dokonce dve sady LABek). Ten QR kod ukaze link a kdyz na nej v mobilu tuknu, tak se mi skutecne otevrou dotycne LABky v te mobilni aplikaci, ale jen na par vterin, pak se aplikace zhrouti. Bud tam je tedy chyba nebo (doufejme!) je to proto, ze LABky budou "otevreny" az v den megace. Uvidime. 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#94 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2019 - 20:27

Vytvoril jsem dva GPX soubory z LABek vcera skonceneho mega eventu v Plumlove.

 

Byl jsem tam a LABky odlovil. Presto jejich mapku jsem uz dnes v mobilni aplikaci nevidel. Chapu, ze je to proto, ze jejich zivot uz skoncil (se skoncenim mega eventu), ale stejne by bylo mile, kdybych mel moznost videt jejich texty, kdyz jsem to opravdu ulovil a serie skoncila pro me jako "Completed". Nicmene, takovy je zivot s GS.

 

GPX pro prvni serii (AfterParty Plumlov 2019) ma spravne souradnice jednotlivych LABek diky organizatorum megace (GEOOL), kterym jsem napsal a oni mi souradnice obratem poslali (takze jsem si nemusel pracne vzpominat, kde ta LABka vlastne lezela). Diky!

 

GPX pro druhou serii (Vesele kravicky) je jednoduche v tom, ze vsechny LABky teto serie jsou stejne (vchod do podzemi, ve kterem kravicky byly).

 

Poznamka pro HaLuMa: Pro pripady, kdyz se, jako v tomto pripade, rucne vytvari deset podobnych bodu, by se moc hodilo, aby GeoGet mel volbu "Duplicate Point". Nebo to tam je a ja to jen neznal?

Přiložený soubor (y)


  • 1

#95 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2019 - 21:36

K té poznámce pro HaLuMu: Pokud stojíš na nějakém bodu a dáš novy WP, ten přebere jeho souřadnice. Pak stačí upravit kód či název a uložit.
  • 0

#96 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2019 - 21:53

Dokonce tam máš na tom editačním formuláři waypointu tlačítko, ktere ti poslední znak názvu i prefixů zvětší o jedničku... Akorát to je pro waypointy, nějaké hromadné sázení bodů doposud nikdo k ničemu nepotřeboval.
  • 0

#97 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2019 - 7:03

Ale jo, potreboval. Jenze na asi nejsem uplne bezny uzivatel, ja si na to napisu udelatko  :)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#98 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2019 - 22:07

Vytvořil jsem deset LAB keší z Terezín Games v rámci edice "Být druhý - To be second - Zweiter Sein". Zařadil jsem je pod megaeventový GC kód, určeno pro přímý import do (nejen) GeoGetu.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#99 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2019 - 22:22

Jak to tak sleduju, jediný záver z LAB keší je asi ten, že je už někomu málo jeden bod za nalezení keše či návštěvu eventu, tak si to nastavují LABkama, který nejspíš nemusí být po 161m, když je to svázaný s GC kodem a u každýho jich může být hromada. A pak že to nejsou honibodi  :o jsou jen líní si dát minimálně dalších 161m pro další keš a bod. 

Pak si člověk přečte od těchto rádoby kačerů, že si někdo zalogoval víc keší než je někomu po chuti v depresivním koutku. 

Děkuji - nechci  B)


Tento příspěvek byl upraven od N.o.e.: 25 květen 2019 - 22:24

  • 2

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#100 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2019 - 22:43

Vytvořil jsem deset LAB keší z Terezín Games v rámci edice "Být druhý - To be second - Zweiter Sein". Zařadil jsem je pod megaeventový GC kód, určeno pro přímý import do (nejen) GeoGetu.

 

Diky, prave jsem to chtel udelat, jsem rad, ze se tady objevit dalsi dodavatel GPX souboru.

Mohl bys prosim jeste popremyslet o techto drobnych detailech:

 

  • Nebylo by lepsi pridavat k megaeventovemu kodu dvoumistne poradove cislo (napr. GC7XHK1-01)? Tak by se lepe pridavala i ta druha serie LABek, ktera tam byla  take (Muzeum geocachingu).
  • Myslim, ze to byl spise teren 1.5 (sam jsem je dnes prosel a myslim, ze by invalidni vozik mozna mel problemy).

 

Jeste jednou diky.

 

To N.o.e.: At uz mas pravdu nebo nemas, byl bych radeji, aby se v tomto foru resily spise technicke detaily LABek, pripadne nazory, ktere by se daly preposlat GS jako nazor komunity na tento novy typ kesek. Tvuj prispevek za takovy nepokladam. Promin.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka