Přejít na obsah


Fotka

Nove LABky (oficialni jmeno je Adventure Lab)

geoget groundspeak doporučení

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1237 odpovědí na toto téma

#161 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 7:03

Po tahu hned do práce? :-) Tytyty


Skoro to je pravda :-)
Opraveno.
  • 0

#162 Marty 1905

Marty 1905

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 7:10

Ahoj všem, 

po včerejším prvním otestování "adventure labs" jsem velice zklamaný :(

Začnu lehkým podotknutím a to tím, že aplikace po otevření již není možná normálně ji zavřít. 

Po shlédnutí co aplikace umí jsem zklamám ještě více. Informace o úrovních a datu založení a jiné neexistují.

 

Moc dobře nechápu co tímto krokem k těmto labs keším GS sleduje každopádně pokud nemám tuto formu potažmo aplikaci otestovanou už vůbec nerozumím úplnému zrušení webového logování a spuštění mezi lidi. Tento pokus se dost přiblížil fungování Where You Go, proto nechápu proč GS nezapracoval na jeho rozumném rozvoji. Místo toho zničil naprosto funkční systém labek.

Co budou dělat lidi co používají tlačítkové mobilní telefony nebo lidi se systémem windows a jiné? Další velkou parádou je, že lidé co využívali k lovení GPS a GPX nyní nemají nikde možnost tyto soubory získat. A lidi využívající pro statistiky Geoget mají také smůlu. 

Ať se na tento projekt dívám jak chci nemohu na tom zatím nalézt cokoliv přínosného oproti původním labkám.


  • 12

#163 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 7:40

Stavil jsem se u Klementina a pořadí je opravdu pevně dané. Pošle mne to na předdefinovanou další Labku. Nemohu zvolit jinou.
 

 

Tak to na to asi pecu. Je super, ze je tolik labek, ale nebudu litat po Praze v sobotu jako nejaky blazen....


  • 2

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#164 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 7:50

Jak jsi musel byt blizko, aby se chytla?

 

Já se nedíval cestou na mobil, kdy už to povolilo otázku - šel jsem ke Klementinské věži a až tam se koukl do mobilu.


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 30 srpen 2019 - 7:51

  • 0

#165 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 8:10

Tak jsem to ráno také zkusila. Že nejde si dojít na místa v pořadí, které se mi hodí, je vopruz.

Ale jinak na druhou stranu je vzdálenost plusem - pustí to 500 m.

Ale vybil se mi telefon, tak jsem nedodělala ani jednu, která je vzdálenostně od sebe přijatelná.


  • 0

#166 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 9:11

Ale jinak na druhou stranu je vzdálenost plusem - pustí to 500 m.

 

 

Tak pokud pujde logovat 500 metru od labky, tak by to nejak slo. Ale furt to neni zadna hitparada :-(


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#167 SiMateam

SiMateam

    SiMateam

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 9:31

O nových megaeventových pražškych LABkách samozřejmě vím. Je to blbé, když LABky jsou určeny lineárně.

***************************

Ahoj všem,
po včerejším prvním otestování "adventure labs" jsem velice zklamaný :(
Začnu lehkým podotknutím a to tím, že aplikace po otevření již není možná normálně ji zavřít.
Po shlédnutí co aplikace umí jsem zklamám ještě více. Informace o úrovních a datu založení a jiné neexistují.

Moc dobře nechápu co tímto krokem k těmto labs keším GS sleduje každopádně pokud nemám tuto formu potažmo aplikaci otestovanou už vůbec nerozumím úplnému zrušení webového logování a spuštění mezi lidi. Tento pokus se dost přiblížil fungování Where You Go, proto nechápu proč GS nezapracoval na jeho rozumném rozvoji. Místo toho zničil naprosto funkční systém labek.
Co budou dělat lidi co používají tlačítkové mobilní telefony nebo lidi se systémem windows a jiné? Další velkou parádou je, že lidé co využívali k lovení GPS a GPX nyní nemají nikde možnost tyto soubory získat. A lidi využívající pro statistiky Geoget mají také smůlu.
Ať se na tento projekt dívám jak chci nemohu na tom zatím nalézt cokoliv přínosného oproti původním labkám.


Také by mě zajímalo co stojí za zrušením webového systému pro LAB keše. Protože mě to strašně zajímá, tak jsem neváhal a ihned napsal na GS, zda by mi mohli napsat co stojí za zrušením serveru. Jsem zvědavý co mi odpovi.

Šimon, administrátor webu pro České Adventure LAB keše
  • 0

#168 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 9:50

Pracuji na GPX pro dnesni prazske megaeventove kese. Pokud to nekdo take dela, dejte prosim vedet, at to neduplujeme.


  • 3

#169 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 9:56

Myslím, že to zkouší hodně lidí a aplikace to nezvládá. Prošel jsem si pár těch labek ve středu města, dá se to docela slušně zkombinovat tak, že jdeš na střídačku všechny tři trasy současně. Jenže mě to najednou odhlásilo a skoro hodinu jsem se nemohl zalogovat. Furt prý špatné jméno nebo heslo.


  • 0

#170 malin.cz

malin.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 10:00

Mne to moc logické nepřipadá, na některá místa musíš víckrát, vracíš se po původní trase a třeba skok ze Staromaku na Strahov je šílený. Nezávidím mimopražským. Řekl bych, že je to dobrá série pro fakeGPS. A jinak to bere tak 250 metrů.
  • 0

#171 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 10:01

Furt prý špatné jméno nebo heslo.

 

Podle mych zkusenosti jsou asi dve odpovedi jine nez v napovede v nazvu LABky:

  • Podoli musi byt s dlouhym i
  • Kronlandu mus9 byt v prvnim pad2, tedy Kronland
  •  

  • 1

#172 SiMateam

SiMateam

    SiMateam

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 10:08

Ještě k pražským LABkam. Zda se mi, že nejspíš hesla k pražským LABkam jsou uvedené na webu cas100geo.cz/lab

Pokud to jsou hesla k LABkam, tak vůbec nevím proč je dávali na net.
  • 0

#173 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 10:43

Zítra tam jedeme, ale jako mimopražského člověka mě nějak přechází pomalu chuť. S nostalgií vzpomínám na Cimrmanovy LABky nebo na Plumlov.... :angry:  :angry:  :angry:


  • 2

Co nevidím, nahmatám . . .


#174 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 11:04

Zatim to vypada kolem eventu vsechno takove zmatene a roztristene a co se labek tyce, tak linearni navstevovani je dost nesmyslne...
  • 0

#175 Marty 1905

Marty 1905

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 11:11

Ano to mi taky vysvětlete tu logiku proč si nemůžu vybrat pořadí????

 

Ještě dotaz dají se hrát ty tři série dohromady??? Nebo musím vždy jednu dokončit celou a pak otevřít další?


  • 0

#176 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 11:14

A přitom labky Po stopách rychtáře Mirana se daly odlovit v jakémkoli pořadí.

Takže technicky to jde.

Tak to vůbec nechápu. :-(


  • 0

#177 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 11:22

Autor Labek může nastavit, zda budou moc být loveny jen v zadaném pořadí nebo libovolně, je tam na to jedno přepínátko. Takže buď si toho autoři nevšimli a nebo je to záměr, což třeba z Hvězdárnou v Ďáblicích není úplně šťastné řešení. Samotného by mě zajímalo, kolik lidí si to poctivě obejde celé a kolik použije fakeGPS, zvlášť když jsou odpovědi zveřejněny na webu akce. Ale většina z nás to tu soudí od stolu, třeba je to pak v térenu povedené a pořadí smysluplné.


  • 1

#178 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 11:29

Tak tady je prvni dil (ze tri) dnesnich prazskych mega LABek - "Praga Astronomica - history of astronomy". Souradnice jsem vzal z mapy podle jmen objektu, takze nemusi byt uplne presne stejne jako v mobilni aplikaci (ale to pro potreby statistiky snad nevadi).

Přiložený soubor (y)


  • 4

#179 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 11:33

Ahoj všem, rád bych si to shrnul pro sebe, tedy méně chápající.

Stáhnu si do mobilu aplikaci, přihlásím se přes učet GC. Pak si vyberu jednu ze sérií LAB, dojdu k první na nějaké metry, tam zadám tu odpověd co je v listingu. Tím mám zalogovanou jednu a jdu na druhou v seznamu? Musím tu sérii dokončit abych měl zalogováno, nebo můžu z každé něco?

To bude zítra asi mazec.


  • 0

#180 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 11:46

Stáhnu si do mobilu aplikaci, přihlásím se přes učet GC. Pak si vyberu jednu ze sérií LAB, dojdu k první na nějaké metry, tam zadám tu odpověd co je v listingu. Tím mám zalogovanou jednu a jdu na druhou v seznamu? Musím tu sérii dokončit abych měl zalogováno, nebo můžu z každé něco?

 

V ramci kazde serie (jsou tri) musis logovat jen v tom poradi, jak to narizuje mobilni aplikace (aspon to tak vypada, jak tady ostatni pisi). Ale muzes skakat z jedne serie do druhe, jak chces. Vratis se zase do te drive rozdelane serie tlacitkem Resume (v mobilni aplikaci). Dokonceni cele serie ti nic noveho neprinese, body jsou jen za jednotlive LABky.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, groundspeak, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama