Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Unknown cache, popis řešení pro reviewer

schvalování

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#1 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2019 - 14:27

Připravuji mysterku - u těch se požaduje, abych reviewerovi vyjevil její řešení. Jak detailní tento popis musí být? Stačí nástin, nebo to musí být kompletní popis, který by sám o sobě stačil k jejímu vyřešení?


  • 0

#2 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2019 - 18:26

Možná bude lepší požádat o betatest - seznam betatesterů najdeš na wiki. Výhodou je, že se tím vychytají případné nedostatky a chyby, aniž bys to musel řešit s revírníkem. Navíc pak by měl stačit stručný nástin řešení a informace, že keš byla testována tím a tím kačerem. 


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#3 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2019 - 19:23

Já vždy posílám kompletní popis, tak nějak pár větama. Případně i obrázek, pokud je to něco vizuálního. Každopádně nečekej, že by se k tomu revírník vyjádřil, jako že by ti napsal "tvl, to je fakt chujovina", od toho jsou tu ti betatesteři.


  • 1

#4 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2019 - 19:56

Já vždy posílám kompletní popis, tak nějak pár větama. Případně i obrázek, pokud je to něco vizuálního. Každopádně nečekej, že by se k tomu revírník vyjádřil, jako že by ti napsal "tvl, to je fakt chujovina", od toho jsou tu ti betatesteři.

 

Hlavní smysl toho dotazu je vyhnout se ping pongu s reviewerem, neboť každý jeden dotaz znamená týden nebo dva zpoždění. Takže bych to raději dal na první dobrou. Jinak jsem to zatím napsal jako synopsi + podrobnější vysvětlení.


Možná bude lepší požádat o betatest - seznam betatesterů najdeš na wiki. Výhodou je, že se tím vychytají případné nedostatky a chyby, aniž bys to musel řešit s revírníkem. Navíc pak by měl stačit stručný nástin řešení a informace, že keš byla testována tím a tím kačerem. 

 

Já už jsem betatestoval s jedním dobrovolníkem.


  • 0

#5 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2019 - 20:57

Pokud proběhl betatest a nejde o nějakou extra složitou šílenost, tak by mělo stačit pár slovama (větama) popsat princip řešení. Jde o to prokázat, že má mysterka "rozumné" řešení a neodporuje pravidlům. Luštit ji před publikací a kontrolovat správnost žádný RW nebude, od toho je právě betatester. V každém případě netřeba z toho dělat vědu ;).


  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#6 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2019 - 23:15

Obvykle jednou vetou shrnu jak dojit k reseni a aspon Rico si nikdy nestezoval. Neboj, vratej ti to kvuli jine blbosti - posledne jsem musel z listingu gumovat odkazy na Necyklopedii ;)

(keska "Smrdik", kdyby to nekoho zajimalo)


  • 0

#7 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2019 - 10:30

Obvykle jednou vetou shrnu jak dojit k reseni a aspon Rico si nikdy nestezoval. Neboj, vratej ti to kvuli jine blbosti - posledne jsem musel z listingu gumovat odkazy na Necyklopedii ;)

(keska "Smrdik", kdyby to nekoho zajimalo)

 

A co vadilo na Necyklopedii? Jinak mě reviewer u mojí první keše rovnou sám vymazal odkazy na facebook a dva pořady na České televizi.


  • 0

#8 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2019 - 14:47

A co vadilo na Necyklopedii? Jinak mě reviewer u mojí první keše rovnou sám vymazal odkazy na facebook a dva pořady na České televizi.

 

Když si přečteš pravidla pro listing, tak prakticky žádné aktivní odkazy tam být nesmí. Žádné organizace, žádné názvy produktů, ...
Projde URL ve formě textu například jako uvedení citace na konci listingu.


  • 0

#9 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2019 - 15:40

Když si přečteš pravidla pro listing, tak prakticky žádné aktivní odkazy tam být nesmí. Žádné organizace, žádné názvy produktů, ...
Projde URL ve formě textu například jako uvedení citace na konci listingu.

 

Až tak? Teď už pomáhám s listingy jen svému prima kamarádovi. Ale třeba rok 2007, to byla odkazová pohodička ;) GC17QD4...


  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#10 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2019 - 16:31

Obvykle jednou vetou shrnu jak dojit k reseni a aspon Rico si nikdy nestezoval. Neboj, vratej ti to kvuli jine blbosti - posledne jsem musel z listingu gumovat odkazy na Necyklopedii ;)

(keska "Smrdik", kdyby to nekoho zajimalo)

 

Ja jsem nikdy k zadne sve mysterce navod RW nedaval. Vzdy stacil betatest a jeho vystup.


  • 0

#11 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2019 - 18:00

Já se jednou potýkal s odkazy na Google Maps a Mapy.cz. Dodnes nechápu, v čem byl problém, protože ten samý odkaz je o kus níže přímo vložený GS u každého listingu. :D


  • 0

#12 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2019 - 20:33

Až tak? Teď už pomáhám s listingy jen svému prima kamarádovi. Ale třeba rok 2007, to byla odkazová pohodička ;) GC17QD4...

 

Jo jo. Měl jsem v listingu odkazy kvůli tomu, že jsem z daných článků na internetu vycházel a stačilo, aby na daném odkazu kromě článku problikla i reklama a aktivní odkaz tam být nesměl. Nesmí to v žádném okamžiku ani naznačit spojení s komercí.


  • 0

#13 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 6:40

Takže aktivní odkazy na články na Wikipedii budou z tohoto hlediska asi bez problémů.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#14 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 7:07

Zkus to a uvidíš... Ale když neprošla necyklopedie tak trochu pochybuji.

 

Přijde mi, že GS přitvrzuje a za vším vidí prachy. Reklama jen přes jeho oficiální stránky, jinak cokoliv zavání reklamou se omezuje.

U Betlémského světla vadila i skautská lilie, jako odkaz na hnutí... Přijde mi, že to jde někam...

 

Předpokládám, že naši RW by si tohle sami nevymysleli a že tohle je příkaz shora :-(

A myslím, že je to postupné utahování šroubků...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 10 duben 2019 - 7:08

  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 8:00

Mohu te ujistit, ze aktivni odkaz na obycejnou wikipedii taky neprosel.


  • 0

#16 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 8:46

No jo, věřím tomu, teď čtu pravidla pro obsah listingů  a do komerčního obsahu mimo jiné spadá i "Links or logos of agencies and organizations (including nonprofit organizations), unless needed for permission". To vysvětluje Wikipedii i logo Skauta...


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#17 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 9:51

Jo, nedovolí ani odkaz na Agenturu ochrany přírody a krajiny ČR s oficiálníma informacema o konkrétní přírodní památce.


  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#18 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 10:27

Takže místo klikání se musí text označit a otevřít. Zbytečně pár kliků navíc a na mobilu ještě více opruz.
  • 0

#19 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 10:28

Teď jsem rozklikla fungl novou keš, a odkaz na Wiki, tam je https://coord.info/GC830Y1 a funkční.


  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#20 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2019 - 10:32

Takže to bude asi jako že některý reviewer ti povolí v nadpisu keše emotikony a některý nepovolí ani háčky a čárky.

Tento příspěvek byl upraven od Doggy_TeamLost: 10 duben 2019 - 10:34

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:schvalování

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama