Přejít na obsah


Fotka

Článek o pražském Geocachingu

reportáž

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
118 odpovědí na toto téma

#21 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 13:19

Je to marný, je to marný, je to marný....


  • 3

#22 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 13:30

To bylo keců, o čem bude článek. stejně se chtěl zase někdo přiživit na té tragédii, jak naznačuje už nadpis.

 

https://prazsky.deni...e-20190411.html

 

 

Slávkovi jako tradičně velký dík za usměrnění obsahu článku do rozumné roviny 

 

Já mohu jen doplnit, že Adam projevil opravdový zájem věci porozumět. Rozhovorů na téma geocaching mám za sebou několik, a tento byl z hlediska připravenosti a zájmu ze strany novináře jeden z nejlepších.

 

Titulek na webu je poněkud nešťastný, ale to nebývá v moci autora textu. Článek v tištěné verzi jsem neviděl, v naší trafice už je vyprodáno.


  • 6

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#23 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 13:44

Jelikož nejsem aktuálně v Praze, abych zkusil zajít do trafiky, čekám, jestli se někde objeví fotka. Zatím na Facebooku jen titulka: https://www.facebook...56374607723333/


  • 0

#24 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 14:08

Díky Hoblíkovi za opětovnou snahu článek směřovat správným směrem a odbulvarizovat ho. Bohužel se opět potvrdilo to co jsem říkal na začátku. Noviny to vystřelili s titulkem za který by se nemusel stydět ani Plesk a jen doufám, že jeho jediným efektem bude pár nových lidí na CITO....


  • 0

#25 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 14:10

Já vím no. Nadpis byl v režii editora. Bohužel já mohu jen dodat článek s mým nejlepším svědomím, ale pak už je to na redakci, v jaké podobě to vydají.
Ale jelikož je i název v papírové verzi jiný, tak doufám, že by toho tam mohlo být více (viz post na facebook stránce Geocaching - Česká republika)

Pardon, ale on už se článek nemění až po souhlasu autora?
Bývalo zvykem, že pokud jsem pod článkem podepsaná, tak mi bez mého souhlasu nevypustil nebo nepřidal nikdo ani slovo, natož aby měnil nadpis!

Takže prosím, co je pravda a co výmluva?

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 12 duben 2019 - 14:12

  • 0

#26 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 14:10

Já mohu jen doplnit, že Adam projevil opravdový zájem věci porozumět. Rozhovorů na téma geocaching mám za sebou několik, a tento byl z hlediska připravenosti a zájmu ze strany novináře jeden z nejlepších.

 

Titulek na webu je poněkud nešťastný, ale to nebývá v moci autora textu. Článek v tištěné verzi jsem neviděl, v naší trafice už je vyprodáno.

 

 

Tak se Adamovi omlouvam.

Jen je trochu skoda, ze odevzdas clanek, nekdo z nej udela neco tak trochu jineho, da tomu nadpis jaky chce a dotycneho pod to podepise.  Ale tak to asi v novinarine chodi.


  • 1

#27 Uthred117

Uthred117

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 14:23

Tak se Adamovi omlouvam.
Jen je trochu skoda, ze odevzdas clanek, nekdo z nej udela neco tak trochu jineho, da tomu nadpis jaky chce a dotycneho pod to podepise. Ale tak to asi v novinarine chodi.


Bohužel je to tak, ale aspoň samotný článek, ač dost osekaný, je celkem nepozměněn. Nadpisy ale vždy určí hlavní editor, ale myslím si, že když člověk přečte celý článek, tak neodejde s pocitem, že je geocaching nějak nebezpečný (nebo může být nebezpečný stejně jako například horolezectví, ale to je v pořádku, pokud je člověk zodpovědný a připraví se pořádně). A mimochodem teda multi-cache z hlavního nádraží až do Istanbulu je dost hustý :-D Dal ho tady někdo?
  • 0

#28 Čtyřhranka

Čtyřhranka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 14:24

Jsem prací pana novináře (nebo editorů, nebo mně je fuk, kdo za to může) velmi zklamaná.

 

Na základě žádosti pana novináře jsem se mu vyjádřila ke složce CITO eventů. Poslala jsem mu asi 2 A4 podkladů, kterými se mohl zabývat: jaké jsou myšlenky CITO, jakými způsoby se geokačeři podíleli na péči o životní prostředí, jaké práce se dělaly v Praze za poslední rok, zajímavé CITO eventy, kolik práce se udělalo, kolik účastníků přišlo, atd. Mimo jiné jsem se mu zmínila například o práci v podzemí na Bílém koni, kde se vytahaly tuny nelegálního odpadu. K tomu jsem mu poslala svoji fotku, jak lezu z podzemí na Bílém koni, a přidala mu k ní popisek: "V podzemí na Bílém koni dobrovolníci pracovali v náročných podmínkách."

Výsledek? Článek je téměř výhradně o kanálech, o CITO nepadlo v tištěných novinách ani píp, není ani pravda, že by byl obsažnější, a k mojí fotce pan novinář přidal popisek, který v kontextu toho všeho vyvolává pocit, že lezu z kanálu, kam jsem lezla pro keš. Takže je z toho jen další zbytečný článek o ničem. Vážně Vám, pane novináři, děkuji, že jste zneužil podkladů, které jsem Vám dala, k tomu, abyste z nich vykonstruoval demagogické závěry. Fakt - skvělá práce!


Tento příspěvek byl upraven od Čtyřhranka: 12 duben 2019 - 14:26

  • 4

#29 Uthred117

Uthred117

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 14:30

Jsem prací pana novináře (nebo editorů, nebo mně je fuk, kdo za to může) velmi zklamaná.

Na základě žádosti pana novináře jsem se mu vyjádřila ke složce CITO eventů. Poslala jsem mu asi 2 A4 podkladů, kterými se mohl zabývat: jaké jsou myšlenky CITO, jakými způsoby se geokačeři podíleli na péči o životní prostředí, jaké práce se dělaly v Praze za poslední rok, zajímavé CITO eventy, kolik práce se udělalo, kolik účastníků přišlo, atd. Mimo jiné jsem se mu zmínila například o práci v podzemí na Bílém koni, kde se vytahaly tuny nelegálního odpadu. K tomu jsem mu poslala svoji fotku, jak lezu z podzemí na Bílém koni, a přidala mu k ní popisek: "V podzemí na Bílém koni dobrovolníci pracovali v náročných podmínkách."
Výsledek? Článek je téměř výhradně o kanálech, o CITO nepadlo v tištěných novinách ani píp, není ani pravda, že by byl obsažnější, a k mojí fotce pan novinář přidal popisek, který v kontextu toho všeho vyvolává pocit, že lezu z kanálu, kam jsem lezla pro keš. Takže je z toho jen další zbytečný článek o ničem. Vážně Vám, pane novináři, děkuji, že jste zneužil podkladů, které jsem Vám dala, k tomu, abyste z nich vykonstruoval demagogické závěry. Fakt - skvělá práce!

Tak to je mi opravdu moc líto. Tištěnou verzi jsem neměl šanci prostudovat, ale do redakce jsem o CITO zaslal toto:

"Geokačeři po nás uklízejí

Geocaching není jenom o hledání pokladů, ale také starání se o své okolí. Mnoho „kačerů“ se účastní takzvaných CITO (Cache In Trash Out, ve volném překladu Kešky ano, odpadky ne) akcí, při kterých uklízejí odpadky, pečují o památky nebo pomáhají s údržbou biotopů a podobně. „Geokačeři jsou jednou z nejaktivnějších zájmových skupin vůbec,“ vysvětluje geokačerka Markéta „Čtyřhranka“ Dobešová. „Svoji hru provozujeme především venku v přírodě, a tak k ní máme velice vřelý vztah. Další motivace je ale také hráčská, protože když se geokačer takové akce zúčastní, může si připsat další vzácný bod do své sbírky.“ CITO akce se konají od roku 2005 a od té doby bylo po celé republice evidováno přes 1200 takových akcí. Jen v samotné Praze bylo minulý rok 54 CITO akcí, kterých se účastnilo skoro 1700 dobrovolníků."

Je mi líto, že se to nedostalo do tisku a jsem Vám moc vděčný za zaslané materiály. Popis k fotkám jsem poslal tytéž, které jste mi zaslala. Jsem ale pouhý externista a tudíž malý pán. Redakce má bohužel poslední slovo :(

Tento příspěvek byl upraven od Uthred117: 12 duben 2019 - 14:31

  • 1

#30 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 14:44

Asi by pomohla volba lepšího deníku :)


  • 5

#31 Uthred117

Uthred117

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 14:51

Asi by pomohla volba lepšího deníku :)


No Comment :)
  • 0

#32 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 15:15

Stále nevěřím, že by "redakce" udělala v článku takové změny bez vědomí autora. ;-)

Což takhle přiznat pravdu?
  • -2

#33 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 15:25

Krácení a redakční úpravy jsou běžná praxe. Poprvé jsem to zažil v roce 1988. Sakryš, to už je let ;-)


  • 1

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#34 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 15:38

Zajimavy je uz sam nadpis. Kdyz jsou mista nebezpecna, rusime je.

Jako ta mista jsou nebezpecna, tak je zrusime? Neznalce to musi uplne rozhodit.
  • 0

#35 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 15:43

Zajimavy je uz sam nadpis. Kdyz jsou mista nebezpecna, rusime je.

Jako ta mista jsou nebezpecna, tak je zrusime? Neznalce to musi uplne rozhodit.

 

Titulek je zmatený, a pak také v rozporu s tím, co jsem říkal. Ale to už se holt stává, člověk musí mít realistická očekávání. V textu na webu je odstavec o CITO, to je daleko více než se v minulosti kdy podařilo protlačit.


  • 0

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#36 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 15:50

Bohuzel je to jedna veta a to uplne posledni. Chapu, ze pochvalne clanky nalakaji ke cteni min lidi. Je treba udernych nadpisu. Nevadi.
Jak rika klasik Geocachingu. Nemusi prset, jen kdyz kape :D
  • 0

#37 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 16:10

Dovolím si parafrázovat D-fense. S novinářema se co, Jasánek? S novinářema se nebavíme.


  • 9

#38 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 16:19

No...a pak se novináři diví, že ve styku s nimi zachováváme...jak bych to nazval...předběžnou opatrnost...


  • 5

#39 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 16:27

Dovolím si parafrázovat D-fense. S novinářema se co, Jasánek? S novinářema se nebavíme.


Mozna by bylo vhodnejsi citovat Tri veterany. "Treba Vam to dojde po milion paty. A nebo po milion sesty" :)
  • 0

#40 PETRův

PETRův

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 17:16

článek v tisku

 

56835552_10216908324014161_5014495152689


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:reportáž

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama