Přejít na obsah


Fotka

Článek o pražském Geocachingu

reportáž

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
118 odpovědí na toto téma

#41 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 17:30

Zahynuli až ve Vltavě, ne?
  • 0

#42 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 17:34

Tak to nevypadá, že by v tištěné verzi bylo něco navíc :-(.
  • 3
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#43 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 19:12

Můžete mne kárat za kyselé hrozny, ale v první desítce nejaktivnějších organizátorů CITO na světě jsou tři Češi. Mezi nejaktivnějšími deseti účastníky CITO na světě jsou též tři Češi, shodou okolností ku dnešku dokonce na stejných místech v pořadí. Ale to není zajímavé, zatímco blbost členů malé skupinky, co "musí mít všechno hned", se bude rozpatlávat ještě kdovíjak dlouho. :-(


  • 21

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#44 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2019 - 19:27

Stále nevěřím, že by "redakce" udělala v článku takové změny bez vědomí autora. ;-)
Což takhle přiznat pravdu?

Je videt, ze nemas jakekoliv zkusenosti s novinari - ano, je to tak, redakce resp. editor vydani dava titulek, a muze dle prostoru clanek dle sveho uvazeni zkratit. To je standardni vec co se dela bezne. Cili za nektere veci opravdu novinar nemuze a ani je nemuze ovlivnit (to se ale netyka treba duchu a pojeti clanku)
  • 0

#45 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2019 - 19:36

Je videt, ze nemas jakekoliv zkusenosti s novinari - ano, je to tak, redakce resp. editor vydani dava titulek, a muze dle prostoru clanek dle sveho uvazeni zkratit. To je standardni vec co se dela bezne. Cili za nektere veci opravdu novinar nemuze a ani je nemuze ovlivnit (to se ale netyka treba duchu a pojeti clanku)

bohužel mám pocit, že v novinařině  platí zkrátit = manipulovat (překroutit) ku obrazu svému.  Bohužel a uvedený článek je toho živým důkazem.


  • 1

#46 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2019 - 20:18

 Jsem ale pouhý externista a tudíž malý pán. Redakce má bohužel poslední slovo :(

 

Jinak řečeno.......užitečný idiot. ( nic osobního )


  • 2

#47 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2019 - 20:48

Je videt, ze nemas jakekoliv zkusenosti s novinari - ano, je to tak, redakce resp. editor vydani dava titulek, a muze dle prostoru clanek dle sveho uvazeni zkratit. To je standardni vec co se dela bezne. Cili za nektere veci opravdu novinar nemuze a ani je nemuze ovlivnit (to se ale netyka treba duchu a pojeti clanku)

Zkrácení má smysl pro tištěnou verzi, bo rozsah publikace je omezený, ale prostor na webu je omezený hlavně (ne)ochotou čtenáře číst dlouhé články a smysl dává asi jen v případě, že osekaný článek je lákadlem pro zakoulení plné verze.

 

Ale když jsem včera natrefil na to, jak byl Deník včera schopný zkrátit tiskovou zprávu DPO, tak věřím, že jsou schopni zkrátit (zbulvarizovat) cokoli.

Bulvalizátor nadpisů mají skoro všechna média  :wacko:


  • 0

#48 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2019 - 10:16

No. Tak se jasne ukazalo ze nejlepsi radu dal hned na zacatku panzerstepan. Psat o necem jinem.

 

Pak se novinari divi ze u verejnosti nejsou moc popularni a kazdy kdo s nimi ma nejake zkusenosti tak se jim radsi vyhne.


  • 10

#49 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2019 - 11:42

No nejvic me asi stve to zneuziti fotky co jim dala Ctyrhranka. To povazuju za uplny vrchol hajzlovstvi.


  • 4

#50 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2019 - 12:41

Ale zase na druhou stranu máme krásné "case study" a až se tu zase objeví nějaký informacíchtívý pisálek, tak si před jeho saturováním bude dobré toto vlákno přečíst (nejlépe dvakrát) a vše si dobře promyslet. A dál se řídit D-fensovým pravidlem....


  • 1

#51 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2019 - 13:16

"To já ne, to ten zloduch editor..." Poněkud trapná výmluva!

 

Ať se na mne novináři nezlobí, ale oni jsou ten tým, který dělá noviny. Všichni spolu! A tak mají za to i týmovou odpovědnost. Místo toho se vymlouvají na jiné členy redakce, obzvláště na ty zcela anonymní. Zvláštní, ne? Já osobně si nedovedu představit, že by mi někdo takto drasticky pozměnil článek, pod kterým jsem podepsaný, aniž by to semnou minimálně konzultoval. Vy byste v takovém týmu chtěli pracovat? Já tedy ne!

 

Jenže jak vidno, novináři tuto praxi sami změnit nechtějí... možná jim to vymlouvání spíše vyhovuje. A kdo ví, třeba je to celé jinak, než nám říkají.


  • 8

#52 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2019 - 13:28

"To já ne, to ten zloduch editor..." Poněkud trapná výmluva!

 

 

 

Jinak řečeno: Já jen střílel, rozkaz vydal někdo jiný. Snad je na svou práci dotyčný "novinář" hrdý.


  • 0

#53 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2019 - 13:54

Tolko sa rozpitvava tato udalost ze to uz snad nieje mozne. Obeti geocachingu by sa dalo spocitat na prstoch oboch ruk pokial viem o to je nas státisíce a robime to 20 rokov. Bol by som zvedavy ci aj zabitych horolezcov, potapacov, jaskyniarov...riesia este aj rok ´´po´´


  • 0

#54 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2019 - 14:12

Tolko sa rozpitvava tato udalost ze to uz snad nieje mozne. Obeti geocachingu by sa dalo spocitat na prstoch oboch ruk pokial viem o to je nas státisíce a robime to 20 rokov. Bol by som zvedavy ci aj zabitych horolezcov, potapacov, jaskyniarov...riesia este aj rok ´´po´´

no ono stačí jen to kolik ze zabije/přizabije/zmrzačí lyžarů za 1 slovy jednu zimu na našich horách desítky (možná stovky) a to se jen tak přejde ale že to je geocaching tak se to bude omílat ještě dvacet let? ach jo.


  • 0

#55 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2019 - 14:13

Ono je víc sportů, kde se může člověk (při)zabít. Třeba lyžování, jak je vidět na člověku, který měl bezesporu rychlé reakce a byl zvyklý na velké rychlosti. Přestanou lidi lyžovat? Budou snahy o rušení sjezdovek?

Jde o to, že geocaching je pořád poměrně nový a nikdy nebyl moc propagovaný, hlavně ne lidmi, co ho dělají. Tak lidi pak věří všemu, co napíšou novináři, protože vlastní zkušenosti nemají. Jo, lézt do kanálu když se čeká příval je blbost. Ale co jinak? Je hazardem lézt na kopec, protože můžu dostat infarkt? Jezdit autem, protože můžu havarovat? Plavat tam, kde není v dohledu plavčík?

A než jsem dopsal, vidím, že někdo měl stejný nápad.


  • 0

#56 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2019 - 18:48

Novináři jsou mistři v překrucování toho, co jim řeknete, tak, aby se to hodilo jim. Nejde jim o pravdu, ale o senzaci. Známý takhle kdysi odpovídal do televize ohledně zdražení jízdného, že mu to tolik nevadí, ale sestříhali z toho pravý opak. Chlapi v hospodě před něj pak házeli drobné, když ho to cestování tak ruinuje. 

 

Vše, co řeknete, může být použito proti vám. Takže je potřeba říkat jen to, co nejde překroutit - tedy nic :)

 

A výmluvy na vydavatele jsou opravdu ubohé (co ale můžete čekat od novináře). To může říct leda tak někdo, kdo napsal svůj úplně první článek a neví, jak to chodí. Jinak s tím přeci už musí dopředu počítat. Dalo by se apelovat na sebeúctu, ale pochybuji, že novináři něco takového mají. 

A nakonec ještě mají tu drzost se považovat za strážce demokracie... 


Tento příspěvek byl upraven od Shashlick: 15 duben 2019 - 19:56

  • 7

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#57 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2019 - 21:43

Jednoznačně tady za vše odpovídá autor článku. Teď se kroutí, že je "pouhý externista, malý pán", ale tuhle informaci, že ze jím napsaný článek nakonec může vyznít jinak, sem nenapsal, naopak nám tu mazal med kolem huby. Chtěl jsem napsat, co si o něm myslím, ale rozmyslel jsem si to, nebudu sem psát sprostá slova.


  • 0

#58 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2019 - 22:05

Když se člověk v obsahu, který článek popisuje, trochu orientuje, hned pozná, jaké strašné kraviny pronikají do médií. A tím nemyslím jen tento článek.

Takže si pak udělá obrázek i o informacích v článcích, kterým úplně nerozumí.


  • 3

#59 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2019 - 22:38

Když se člověk v obsahu, který článek popisuje, trochu orientuje, hned pozná, jaké strašné kraviny pronikají do médií. A tím nemyslím jen tento článek.

Takže si pak udělá obrázek i o informacích v článcích, kterým úplně nerozumí.

 

Ale to předpokládá IQ citelně nad sto. Většina lidí takové analýzy a dedukce schopna nebude.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 15 duben 2019 - 22:38

  • 1

#60 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2019 - 22:58

Ale to předpokládá IQ citelně nad sto. Většina lidí takové analýzy a dedukce schopna nebude.

Pravda, pitvat jsem to raději nechtěla. Pak, když člověk slyší "říkali to v televizi/psali v novinách, tak to musí být pravda", raději by se nechal vystřelit někam na Mars.


  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:reportáž

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama