Přejít na obsah


Fotka

Článek o pražském Geocachingu

reportáž

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
118 odpovědí na toto téma

#61 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2019 - 5:41

Geocaching by měl zůstat před veřejností utajen, základem hry je najít a logovat keš tak, aby okolní mudlové nezjistili, co jsem tam vůbec dělal, nejlépe aby nezjistili, že jsem tam vůbec byl. Pokud se chce nějaký kačer mermomocí svěřovat o hře veřejnosti, tak je to jen propagace groundspeaku, to už fakt nemá s geocachingem nic společného, je to jen komerce. 


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 16 duben 2019 - 5:44

  • 7

#62 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2019 - 6:10

Dnes se o utajování geocachingu nedá už ani uvažovat. Ale je blbé o něm prostřednictvím "redaktorů" šířit nesmysly. Stejně se kdysi chovali trampové. Utajená tábořiště, nikdo o nich neměl vědět a přitom už podle oblečení je každý poznal. Kdysi ze mě jeden redaktor tahal rozumy (o něčem zcela jiném), já udělal chybu a on to napsal ze svého pohledu a mě necitoval. Ta chyba pak pochopitelně padla na něj. Což to udělat taky tak, nakukat někomu naprosté nesmysly? Ale redakce jsou odolné, když jsem jednou rozporoval evidentní nesmysl v jednom článku, dověděl jsem se, že jim to sdělila nějaká DrSc a že to považují za správné. Nenapadlo mě tehdy kontaktovat tu DrSc. Ale bylo to totéž co tady, nepřesně formulovaná věc, která vyzněla zcela jinak. Naštěstí tehdy o nic nešlo, jen o něco, co zájemce ví a ostatním to nic neřekne.


  • 2

#63 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2019 - 6:49

Hra, kde má být člověk nenápadný a bulvární publicistika - to nejde dohromady. Komunitě to nepřinese nic dobrého. Popsané keše možná zažijí zvýšený výskyt mudlů a kachňat, většina lidí si pomyslí něco o magorech, co lezou do kanálů kvůli krabici s odpadem. Zafunguje to jako propagace americké firmičky, která sama propagaci jiných striktně vylučuje.
Naštěstí to bylo v plátku s mizivou čteností. Větší hukot bude, až to dá B. do svých novin nebo komouši do svých novinek. Nebo výkvět inteligence to ultrabulváru.
  • 1

#64 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2019 - 7:21

Asi ty novinare fakt budeme muset mystifikovat... treba ze pro kesky se nelozi do kanalu, ale sundavaji se desetimetrovymi bidly ze stromu. Takove kravine by mohli uverit, ne? :ph34r:


  • 17

#65 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2019 - 7:40

Nebo že se na ně chodí s udicí do lesa.


  • 4

#66 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2019 - 11:13

Nebo jim vysvětlíme, že hovna nejsou tím, čím se zdají být. ;-)
  • 5

#67 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2019 - 11:35

Nebo že se pro keše létá na ISS? :-)


  • 0

#68 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2019 - 15:41

A nebo že se s některými krabicemi člověk dělá mnoho týdnů, aby je pak někdo jiný během okamžiku zničil?


  • 1

#69 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2019 - 16:02

Že nevěříte novináři (který se slušně představit a požádal o pomoc aby nepsal bludy), to ještě nějak chápu, ale že nevěříte ani Hoblíkovi, to mi hlava nebere.


  • 0

#70 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2019 - 16:22

kdo to kde rekl?


  • 0

#71 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2019 - 21:06

Že nevěříte novináři (který se slušně představit a požádal o pomoc aby nepsal bludy), to ještě nějak chápu, ale že nevěříte ani Hoblíkovi, to mi hlava nebere.

 

Už to, že se ve svém příspěvku chlubil, jak má za sebou několik rozhovorů na téma geocaching, znamená, že nerozlišuje vůbec mezi geocachingem a groundspeakem, nerozlišuje mezi hrou a komercí, má to prostě pomíchané dohromady. 


  • -1

#72 Atomic Chinchilla

Atomic Chinchilla

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2019 - 22:20

Nebo že se na ně chodí s udicí do lesa.

třeba zrovna sem: 

GC3KG0A


  • 0

#73 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2019 - 23:26

Už to, že se ve svém příspěvku chlubil, jak má za sebou několik rozhovorů na téma geocaching, znamená, že nerozlišuje vůbec mezi geocachingem a groundspeakem, nerozlišuje mezi hrou a komercí, má to prostě pomíchané dohromady.

Myslim, ze si to plete nekdo jinej. Nevsiml jsme si, ze by delal reklamu stylem kupte si PM ci kupte geocoiny (to by pak byla komerce), jen mluvil o geocachingu, coz je hra (kterou v zakladni verzi zdarma pro vsechny provozuje GS a to fakt komerce neni, jelikoz je to zadarmo).
  • 1

#74 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2019 - 7:59

Já se tomu, co z toho v novinách udělali, vůbec nedivím. Jak si člověk v novinách přečte zprávy o něčem, o čem něco ví, nebo o události, u které osobně byl, tak v novináře brzy ztratí důvěru.

Někdy předloni nouzově přistálo sportovní letadlo kousek od Mladé Boleslavi a ty kydy, co o tom psali ... To nebyly věcné informace, to byly vyfabulované báchorky. To, že mu ve stoupání po vzletu vykoukla ojnice z motoru a on přistál asi 2km za letištěm (ani to místo přistání neměli správně!) se z toho člověk nedozvěděl, to už novináře spíše zajímalo, jak to letadlo stěhovali po silnici zpátky.


  • 3
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#75 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2019 - 8:17

Už to, že se ve svém příspěvku chlubil, jak má za sebou několik rozhovorů na téma geocaching, znamená, že nerozlišuje vůbec mezi geocachingem a groundspeakem, nerozlišuje mezi hrou a komercí, má to prostě pomíchané dohromady. 

 

Jo, novináři píšou velmi často bludy nebo podávají neúplné informace. To je bohužel fakt. Na druhé straně by mě moc zajímalo, kolik lidí by bylo schopno v krátké době, která na článek je, napsat o čemkoliv vše objektivně a odborně. Myslím si, že moc ne. Na druhé straně očekávat od obyčejných bulvárních plátků něco kvalitního, je asi naivní, že? Člověk znalý problematiky se pobaví nebo pohorší a neznalý na článek do druhého dne stejně zapomene.

 

S tou kritikou komerce GS běž někam. Provozují platformu pro hru a to něco stojí. Nedělají to ideálně, mohlo by to být lepší, ale to skoro všechno. Existuje nějaká globální alternativa? Ne. Jestli máš problém s GS, tak zruš účet na gc.com a založ si vlastní platformu.


  • 5

#76 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2019 - 8:23

Tak nevím, místo toho abychom byli rádi, že novinář projeví snahu dozvědět se nějakou reálnou informaci z prostředí geocachingu, tak jsou tady už zase skoro tři stránky keců o hov...ně. Ruku na srdce, pro většinu "normálních" lidí je ta naše zábava pěkně ujetá a nikoho by pravdivý článek nezajímal. Prostě když už nemůže ukázat kozy nebo kalhotky, tak alespoň nějaká mrtvolka. Já osobně jsem vděčnej Hoblíkovi a Čtyřhrance, že byli ochotní pro naši komunitu "proprndat" svůj volný čas. Samotný článek považuji za žertovný.


  • 4

#77 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2019 - 8:41

Tak, jako do politiky jdou lidi určitých povahových rysů (a nebo je to do nich velice rychle dosemele a doplácá, pokud tam vydrží), do managerských funkcích jdou lidi určitých povahových rysů (dtto), do vědy, do zdravotnictví, do jakékoli jiné profese dtto - tak i novinařina do sebe vstřebává lidi určitého nastavení, způsobu nahlížení věcí a způsobu nakládání s informacemi skrze určité preference. Jsou i špičkoví novináři, kteří už si můžou dovolit luxus skutečně důkladného průzkumu kvůli chystanému článku, ale 99,9 % na to nemá čas nebo pravomoc nebo inteligenci nebo ani chuť.

Tak to prostě je, jako jev z obecných zákonitostí sociopsychologie. :-)

 

Takže ne nadarmo dost ne-celebritózních osobností striktně odmítá komunikovat s jakýmikoli novináři - vědí proč a není to nic osobního. Jen sebeochranná prevence.

 

Hoblík a Čtryřhranka se bezpochyby poctivě snažili a dík jim patří, ale i z jejich pozdnějších příspěvků jsem měla pocit promlouvajícího zklamání a rozladění. A osobně pro mě je tahle diskuze velkým varováním nenechat se do ničeho podobného nikdy zatáhnout (jako že na úrovni oblastního plátku jsem s novinařinou svého času cos do činění měla a kdysi ji dokonce zvažovala študovat).


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 18 duben 2019 - 8:46

  • 4

#78 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2019 - 11:25

Mohl by mi, prosím, někdo sdělit, co konkrétně je na tom článku špatné, lživé, matoucí apod., že to vyvolalo takovou nevoli? Děkuji.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#79 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2019 - 11:49

Co je špatně? Bulvárnost. Zneužití Markétiny fotky pro podtržení efektu. Hrabání se v tragické blbosti s tragickým koncem ještě rok poté.


  • 5

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#80 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2019 - 12:14

Mohl by mi, prosím, někdo sdělit, co konkrétně je na tom článku špatné, lživé, matoucí apod., že to vyvolalo takovou nevoli? Děkuji.

Celkově ten článek vyzněl silně negativisticky, že se jedná o nebezbečnou záležitost, což samozřejmě není pravda. Jsou věci daleko nebezpečnější např. lyžování (kolik bylo jen u nás zraněných a nedej bože zabitých při lyžování).  Dále jsem ta postrádal pozitiva: o akcích CIto tam nebylo nic z toho co Čtyřhranka nabízela, nebo, že u některých přírodních památek jsou zakládány keše ochránci přírody, kvůli sešlapu půdního krytu, atd. Dále zajímalo by mě, kolik z toho co jim říkal Hoblík v tom rozhovoru skutečně zůstalo. Dále proč je nutné rýpat se v té nešťastné události? Takže asi tak.


Tento příspěvek byl upraven od Loo36: 18 duben 2019 - 12:26

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:reportáž

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama