Přejít na obsah


Fotka

Ukončení starého hledání na geocachng.com (25.4.2019)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#1 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 9:57

Ahoj,

jestli to tu již proběhlo, tak mne nekamenujte, ale koukal jsme se 14 dní zpátky a nic nenašel (to neznamená, že jsme to nepřehlédnul)

 

https://forums.geoca...-april-15-2019/

 

Od 25.4. bude vypnuto staré hledání na GC.COM, a bude k dipozici jen nové, tedy to co známe z adresy https://www.geocaching.com/play/search

Netýká se změny mapky zobrazené po kliknutí na "View larger map" resp. v češtině "Zobrazit větší mapu" z listingu (tzv. Browser map).


  • 0

#2 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 10:08

Tj., už to nepůjde přepnout do Open Street Map?


  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 10:28

To je blbý, staré hledání má několik předností, např. hledání od zadaného místa, používám ho dodnes. Tak asi jedině Project-GC.


  • 0

#4 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 10:42

Tj., už to nepůjde přepnout do Open Street Map?

 

Ne, pokud to GC nedodělá, nebo někdo nevymyslí "opičí" script, jako to umí GME.
Ale po pravdě, já na tohle používám Geoget a Keškomapu od Norberta

https://www.geoget.c...kript:keskomapa


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 24 duben 2019 - 10:44

  • 0

#5 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 10:43

To je blbý, staré hledání má několik předností, např. hledání od zadaného místa, používám ho dodnes. Tak asi jedině Project-GC.

 

Odkud hledat jinak než od zadaného místa. Zadám souřadnice nebo název města a najde mi to kešky okolo.

Asi nerozumím.


  • 1

#6 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 10:50

Ne, pokud to GC nedodělá, nebo někdo nevymyslí "opičí" script, jako to umí GME.
Ale po pravdě, já na tohle používám Geoget a Keškomapu od Norberta

https://www.geoget.c...kript:keskomapa

Zase další instalace... Furt někam přepínat a přebíhat...

Stačilo mi na PC Gc.com, na mobilu c:geo. Se sítí turistických, koňských a cyklo cest. Případně odkontrolovat na Mapy.cz.

 

Ty jejich mapy jsou dobrý tak do města.

Proč nechat, co dobře fungovalo, že. To je všude se vším, v rámci "vylepšení" pokaždý akorát zk..., ach jo.


  • 1

#7 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 11:05

Zase další instalace... Furt někam přepínat a přebíhat...

Stačilo mi na PC Gc.com, na mobilu c:geo. Se sítí turistických, koňských a cyklo cest. Případně odkontrolovat na Mapy.cz.

 

Ty jejich mapy jsou dobrý tak do města.

Proč nechat, co dobře fungovalo, že. To je všude se vším, v rámci "vylepšení" pokaždý akorát zk..., ach jo.

 

Chápu tě - pokud je to online, tak nemusiš nic instalovat a máš to kdekoliv.

Já zase ze zvyku nedůvěřuji věcem , kde je podmínkou online konektivita. Malý výpadek či blbý signál a nemáš nic. Viz nedělní problémy GC.COM. 
Nejde jim pak ani jejich aplikace, protože je závislá na online přihlášení a bez toho máš smůlu.

Jsem zvyklá aspoň trochu plánovat a udělat si přípravu, takže offline u mne vede.

 

Já mám Locus, do toho databázi z geogetu a offlinemapy. Loguji field notes offline či online. Nejsem rád závislý na nejistém spojení.


  • 2

#8 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 11:06

Ahoj,

jestli to tu již proběhlo, tak mne nekamenujte, ale koukal jsme se 14 dní zpátky a nic nenašel (to neznamená, že jsme to nepřehlédnul)

 

https://forums.geoca...-april-15-2019/

 

Od 25.4. bude vypnuto staré hledání na GC.COM, a bude k dipozici jen nové, tedy to co známe z adresy https://www.geocaching.com/play/search

Netýká se změny mapky zobrazené po kliknutí na "View larger map" resp. v češtině "Zobrazit větší mapu" z listingu (tzv. Browser map).

Jsem z toho zmatený, protože v tom foru se mluví jen o nových mapách, ne o novém a starém hledání...a z těch map jsem zmatený taky


  • 0

#9 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 11:17

Souhlasím s dr.vota, myslel jsem, že je to mojí angličtinou, ale asi ne. Podle mě, oni tou "Search Map" asi myslí normální mapu, kterou všichni používají, resp. u nás používají. Jestli to dobře chápu, tak prostě stará mapa nebude a bude jen nová mapa.

 

Nejvíc mě na tom irituje to, že už pravděpodobně neplánují zobrazení PQ na mapě (nemyslím vygenerovaných, ale těch online).


  • 0

#10 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 11:25

Je, je to zmatenější, protože hledání není mapa, ale je to provázané, takže jsem to taky četl vícekrát než mi došlo, co tím (snad) myslí.


  • 0

#11 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 11:45

Chápu tě - pokud je to online, tak nemusiš nic instalovat a máš to kdekoliv.

C:geo jede oflajn, mapy tam mám stažené Czech_republic_gccz a Austria dtto a je to super. Mapy.cz turistické jsou taky of.

Locus jsem zkoušela a štvalo mě na něm vícero věcí, vlezlou reklamou a půlkou věcí placených počínaje a zbytečnou složitostí a zdlouhavostí některých reakcí konče.Používám ho jen na kreslení kružnic a občas kontrolu mapy, když v ostatních něco evidentně nesedí.


  • 0

#12 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 11:47

Je, je to zmatenější, protože hledání není mapa, ale je to provázané, takže jsem to taky četl vícekrát než mi došlo, co tím (snad) myslí.

 

Mně to s mojí angličtinou nedošlo vůbec. Jen jsem zkoušela čudlíky, na které jsem zvyklá, a nefungovaly tak, jak jsme zvyklá, což mě otrávilo. :-)


  • 0

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 12:00

No vidím, že i nové hledání se už změnilo. Dřív jsem zadal něco a našlo mi to co samo chtělo. Staré hledání používám hlavně proto, že umožňuje hledat podle kraje, seřadit podle data plácnutí (bohužel ne podle data publikování), ukazuje počet keší v kraji (nebo tam kde hledám, tj. při opakovaném hledání vidím změny) a to vše se dá uložit do záložky prohlížeče, tj. odjinud tam skoro nechodím. Nové bude trochu klikání, ale asi taky půjde. A jak koukám, taky se hledací podmínky objevují v adresním řádku, takže asi i to půjde uložit do záložek. Bude to prostě chtít udělat si nové záložky a zvyknout si na změnu


  • 0

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 12:02

Vyzkoušel jsem si to a přijde mi to lepší než původní. Nejvíc mi vyhovuje, že vidím mapu a až pak si můžu nechat zobrazit kešky. Když jsem hledal dřív na mapě město, tak jsem musel všechny kešky nejdřív vypnout, protože přes ně nebylo na mapu vidět.


  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 12:06

A pokud jde o mapu, bude to chtít přizpůsobit GME, pokud to půjde a pokud jsou autoři GME dosud aktivní.


  • 0

#16 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 12:55

C:geo jede oflajn, mapy tam mám stažené ...
Locus jsem zkoušela a štvalo mě na něm vícero věcí, vlezlou reklamou a půlkou věcí placených ...


OT: c:geo je appka, která porušuje pravidla GC. Locus stačí zaplatit a vše funguje bez reklam. Oni vývojáři taky nežijí ze vzduchu.
  • 1

#17 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 13:03

OT: c:geo je appka, která porušuje pravidla GC. Locus stačí zaplatit a vše funguje bez reklam. Oni vývojáři taky nežijí ze vzduchu.

Zaplatila jsem gc.com, pokud by nebyla free apka, tak si buď přikoupím data na mobil, nebo přihodím kačku radši c:geu než locusu. Jinak apky na  mobilu ani soft na pc placeně neprovozuju. Poučné hovory na téma porušování pravidel bych nechala do jinam. :-)


  • 0

#18 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 13:04

Tj., už to nepůjde přepnout do Open Street Map?

 

Nejlepší fór je, že mapa "Geocaching" je Openstreetmap, tedy její data. Jen je na ní napasovaný způsob zobrazení, který její funkčnost silně osekal, takže se to spíš podobá Google mapám... 

Ale data jsou naprosto stejná, jako "Openstreetmap default", případně jako Locus a podobné. Na mých domovských souřadnicích ty mnou zakreslené věci v té mapě jednoznačně poznávám, není tam změněná ani čárka. Jen se zkrátka některé zmapované věci (jako třeba i sportovní hřiště) nezobrazují.

 


  • 1

#19 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 13:56

No v Česku jsou nejlepší mapy.cz z důvodu vykreslování všech polních cest z ČÚZK, což trochu nechápu, proč to nepřevzalo i OSM, když už si z ČÚZK vzalo budovy. Toť data.
Jestli se nepodaří nějaký script na zobrazení jiných map, tak budu muset asi přejít při plánování výletů ke Geogetu nebo fakt netuším. Vždyť to jejich OSM téma ani nevykresluje turistické ( cyklistické) trasy, a to je geocaching synonymum pro pohyb, turistiku a cyklistiku. Opravdu nechápu na co mysleli v USA, když to mapové téma vytvářeli.


Tento příspěvek byl upraven od Doggy_TeamLost: 24 duben 2019 - 13:57

  • 0

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 14:01

V USA asi neznají naše turistické značení.

Mapa z Map.cz je skutečně (skoro) nejlepší, lepší je asi Shocart co je na cykloserveru, ale na přehlídku keší je nejlepší asi základní Google, umožní orientaci a není barevně přeplácaný, neztrácí se ikony keší v ikonkách restaurací, zastávek, aj. Na plánování výletu používám jiné mapy než na geocaching.com. Takže pokud nebude možno přepínat pomocí GME, taková katastrofa to pro mě nebude.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama