Přejít na obsah


Fotka

Ukončení starého hledání na geocachng.com (25.4.2019)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#21 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 16:24

Myslim, ze kazdemu vyhovuje jina mapa (ja treba mam rad kese na mape ZM10 u cuzaku), ale to se postupne vyladi ruznymi skripty.
Spis mi vadi to, ze odstrani neco, co funguje a nedaji adekvatni nahradu (treba ty PQ).
Skoro mi to prijde, ze jim hori koudel u, protoze jim konci licence na mapovy server, ktery doted pouzivali. Jestli se nepletu tak pouzivaji ArcGis engine. Prijde mi to cele dost anrychlo.
  • 0

#22 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 16:59

Četl jsem si znova to oficiální oznámení a přijde mi, že jsme to špatně pochopili. Browse map (Will be accessible with a toggle from the new Search map as of April 25). A tím Browse map myslí klasickou mapu, jakou používá script GME. Oni jenom defaultně nastaví tu novou verzi, ale půjde přepínat na tu starší s GME scriptem. Tím pádem stále půjde i zobrazení PQ na mapě.
Tu mapu kterou budou úplně rušit, bude jen "zobrazit na mapě vyhledané keše". Takto to tedy chápu já. Budu rád za případné opravení :D


  • 0

#23 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 17:07

Rano moudrejsi vecera nebo by se dalo rict Zahulime, uvidime (tj. nazev filmu).

Rano proste nebude neco fungovat, tak uvidime.
  • 1

#24 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 17:35

Vyzkoušel jsem si to a přijde mi to lepší než původní. Nejvíc mi vyhovuje, že vidím mapu a až pak si můžu nechat zobrazit kešky. Když jsem hledal dřív na mapě město, tak jsem musel všechny kešky nejdřív vypnout, protože přes ně nebylo na mapu vidět.

 

Tak zrovna z tohohle vržu zubama. Protože moje plánování, kam jet, vypadalo tak, že na začátku jsem si posunovala mapou a koukala, co se mi kde jak "nahrubo" zjevuje. Teď abych po každým posunutí furt klikala na "Prohledat tuto oblast".

Jestli je tam nějaká možnost kde nastavit, aby se kešky zobrazovaly průběžně bez potřeby tohohle uklikání se k smrti, tak prosím poraďte, nenašla jsem.


  • 2

#25 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 17:45

Rano moudrejsi vecera nebo by se dalo rict Zahulime, uvidime (tj. nazev filmu).
Rano proste nebude neco fungovat, tak uvidime.


Není nad improvizaci za pochodu. ;-)
Ostatně inteligence je občas definována jako schopnost řešit nové problémy.
Zřejmě nás GS testuje. :-)
  • 1

#26 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 18:07

Ostatně inteligence je občas definována jako schopnost řešit nové problémy.

 

Napadlo mě přesně to samé. Jsme nejchytřejší tvorové na planetě (aspoň si to myslíme), tak nás nějaká změna GC stránek přece nemůže rozházet, :)

Já si počkám do zítřka a uvidím. Dřív to nemá cenu řešit, protože to stejně neovlivním.


  • 0

#27 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 21:33

Browse map bude fungovat: http://www.geocaching.com/map (zde funguje i GME)

Search map ale už jen nový design https://www.geocaching.com/play/search


  • 3

#28 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 22:28

Browse map bude fungovat: http://www.geocaching.com/map (zde funguje i GME)

Search map ale už jen nový design https://www.geocaching.com/play/search

 

Doteď jsem netušil, že existují dvě mapy na jedněch GC stránkách a "Search map" jsem nikdy nepoužil. Takže pokud "Browse map" zůstane bez změny, vůbec ničeho si zítra nevšimnu B). Děkuji za objasnění a budu doufat, že máš pravdu.


  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#29 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2019 - 23:37

Doteď jsem netušil, že existují dvě mapy na jedněch GC stránkách a "Search map" jsem nikdy nepoužil. Takže pokud "Browse map" zůstane bez změny, vůbec ničeho si zítra nevšimnu B). Děkuji za objasnění a budu doufat, že máš pravdu.

 

Ani já netušila a i já děkuju za objasnění. Zkouším to půlhodinu po půlnoci a zatím to opravdu vypadá, že Dejwy klepl nýtek na temínko.


  • 0

#30 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2019 - 5:37

Groundspeak používá jiný čas, tak uvidíme během dneška. Prozatím všechno zdá se funguje jako dřív. Taky jsem nikdy Search map nepoužíval a netušil jsem, že jde o jinou mapu.


  • 0

#31 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2019 - 17:35

Dejwy, zkusila jsem oba odkazy a vidím na obou tutéž mapu.

Podotýkám, že jsem nepožila, právě se vracím autem domů, tudíž jen nealko.

Pardon, měla jsem přepnuto....njn, únava z horka. Ale lidi blbnou víc než já, naše malé městečko má během dne hned dve bouračky tři aut.:-( Nepřepnutí mapy je proti tomu drobnost.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 25 duben 2019 - 17:41

  • 0

#32 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2019 - 20:16

I z noveho vyhledavani se stale lze dostat na puvodni mapu, je potreba prepsat odkaz. Odkaz na mapu z hledani zacina takto https://www.geocachi...play/map?lat=49, kdyz se z nej vyhodi play/ takto https://www.geocachi...om/map/?lat=49, tak se zobrazi stara mapa vcetne GME. Tento postup ostatne funguje uz od uvedeni nove mapy.

 

Osobne kdyby nova mapa nacitala kese automaticky a byla moznost pridat vlastni mapy (at uz primo nebo pres GME), tak po stare mape ani nevzdechnu. Nova je jinak vyrazne lepsi ale tyto dve veci ji alespon pro mne diskvalifikuji.


  • 4

#33 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2019 - 8:23

Do pravého horního rohu přidali tlačítko Search geocaches co vás přepne na "novou mapu" a v té je pro změnu Browse geocaches, to vás hodí na "starou mapu". Uživatelsky prazvláštní.


  • 0

#34 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2019 - 9:00

Odkaz "View larger map" v listingu (dole vpravo nad mapkou) teď zobrazí rovnou novou Search map. Z té se sice dá pomocí tlačítka "Browse geocaches" vpravo nahoře přepnout do klasické Browse map, ale waypointy k aktuální keši to v ní už nezobrazí...


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#35 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2019 - 9:09

Odkaz "View larger map" v listingu (dole vpravo nad mapkou) teď zobrazí rovnou novou Search map. Z té se sice dá pomocí tlačítka "Browse geocaches" vpravo nahoře přepnout do klasické Browse map, ale waypointy k aktuální keši to v ní už nezobrazí...

 

Aha, a to předtím zobrazovalo? Měla jsem pocit, že taky ne, ale třeba jsem jen špatně hledala či přepínala...


  • 0

#36 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2019 - 9:12

A nezobrazovaly se WP až pomocí opičího skriptu?


  • 0

#37 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2019 - 9:36

Zaplatila jsem gc.com, pokud by nebyla free apka, tak si buď přikoupím data na mobil, nebo přihodím kačku radši c:geu než locusu. Jinak apky na  mobilu ani soft na pc placeně neprovozuju. Poučné hovory na téma porušování pravidel bych nechala do jinam. :-)

 

 

Teď koukám, že jsem od Hamaci dostala za tenhle koment mínus - to by mě zajímalo za co? Za to, že jsem si dovolila napsat, že téma porušování pravidel nějakou aplikací nepatří do tohohle tématu?


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 26 duben 2019 - 9:37

  • 0

#38 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2019 - 10:02

A nezobrazovaly se WP až pomocí opičího skriptu?

Možné to je. Ale těžko to teď vyzkoušet, nevím, jak ten link dřív vypadal.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#39 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2019 - 10:13

Tu "Search mapu" jsem nejak nepouzival a tak jsem o ni ani nevedel a jak se ted na to koukam jak jsou obe mapy provazany tlacitky a jedna mapa umi ono a ta druha zas tamto tak jsem z toho nejak rozpacity. No stejne nejradeji pouzivam GeoKuk. Treba se jim jednou podari udelat univerzalni mapu, ktera bude vyhovovat vsem, alespon jako platici clen bych to predpokladal.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#40 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2019 - 12:41

Dá se v tom novém rozhraní používat nějaká jiná mapa než ty jejich tři (nepoužitelné) defaultní?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama