Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

problém v hledání názvů s diakritikou


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2019 - 9:27

Mám v db a:Drake 5.25 keš Hádanková I, ale aDrake ji nenajde na "hadankova" ani na "hádanková". Je ten problém jen u mě, můžete to někdo ověřit? Možná je nějak nestandardní ten název keše...


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2019 - 9:36

Mně to funguje, keš najde s i bez nabodeníček.

Máš zapnuté hledání bez ohledu na diakritiku? Proběhlo po nahrání databáze z GeoGetu správně doplnění vyhledávacího sloupce v a:Drake?

Zkusil bych nahrát databázi z GG znova.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#3 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2019 - 11:31

Extended search jsem krátce zkoušel, ale od té doby ho mám vypnutý.

 

Poslední synchronizace přes GgDrake bylo nahrání komplet databáze. Ale nahraju ji večer znovu. Uvidíme.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2019 - 13:25

Pokud je zapnute vyhledavani bez ohledu na dikritiku, AD kontroluje zmenu databaze a pokud zjisti, ze je nova, vytvori v ni sloupec, ktery obsahuje jmeno bez diakritiky a vyhledavani pak probiha nad timto sloupcem misto jmena kese.

 

Neprijmene je, ze vytvoreni toho sloupce chvili trva (u me asi 4 minuty), ale v Androidu neni verze SQLite, ktera umi vyhledavat bez ohledu na nabodenicka, proto tento mezikrok. Za tu jistotu pri vyhledavani mi to vsak stoji.

 

Podobne je to s prostorovym indexem.

 

Chapu Ludka, ze se mu nechce komilovat si vlastni SQLite engine. Nedavno jsem zrovna na jeden takovy "hotovy" narazil, mozna by se to dalo pouzivat, je to vsak pro Ludka nejaka dalsi prave (prinejmensim zacleneni a testovani), take zalezi na jeho prioritach.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2019 - 14:30

Ano, ta doba tvoření toho sloupce byla myslím to, proč jsem to tehdy zas vypnul. Teď na novém stroji jsem to znovu vyzkoušel a je to do deseti sekund, což je použitelné. A Hádankovou to teď najde. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#6 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2019 - 19:58

Každopádně to je chyba, pokud je rozšířené hledání vypnuté, musí to hledat přesně podle názvu (jen bez rozlišení velká/malá písmena). Koukal jsem na to a našel chybu v sestavování SQL dotazu. V příští verzi to bude opraveno, díky za upozornění.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#7 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2019 - 22:45

Rádo se stalo. Až bude nová verze, tak to prověřím. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#8 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2020 - 5:15

Jestli dobře chápu tuto vychytávku, hledat v a:Drake bez ohledu na diakritiku, že se databáze pak nesmí kopírovat do Geogetu. Ale nebude vadit, když z a:Drake vytáhnu jednotlivé keše, nebo skupinu keší exportním souborem gpx v2 a prsknu to do Geogetu?
  • 0

#9 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2020 - 7:18

To samozřejmě můžeš. Riziko přenosu celé databáze je v tom, že se tam proti GeoGetu přidává sloupec a protože nehodlám řešit žádné případné problémy, říkám, že se to nesmí. Přenos přes GPX je naprosto v pořádku, stejně jako použití pluginu GGDrake.


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 28 únor 2020 - 7:18

  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama