Přejít na obsah


Fotka

Fronta keší je najednou poloviční?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
103 odpovědí na toto téma

#61 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 14:34

Achjo...ani už nevím co se tu vlastně probírá... :D stejně všichni podporujete to co se tu děje...ok, ale jelikož svoboda slova je krásná věc, tak jsme se my z Táborska prostě rozhodli vyjádřit svá slova :)

 

Jinak nemám problém s tím, když by to chtěl někdo vysvětlit a třeba i pochopit, o co mi/nám vlastně jde a poklábosit co jsem to vlastně zač, tak klidně můžete volat, telefon mám v profilu na GC a klidně můžeme udělat i eventový sraz nemám s tím problém :)

 

 

Na FB ti vyprášili kožich tak to zkoušíš tady. Připadáš mi jako král Zikmund v té pohádce :D :D :D   Ani zde na tvé přihlouplé keci nejsou zvědavý, tak jsi s tím k šípku :D :D :D 


  • 0

#62 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 09 květen 2019 - 14:43

Na FB ti vyprášili kožich tak to zkoušíš tady. Připadáš mi jako král Zikmund v té pohádce :D :D :D   Ani zde na tvé přihlouplé keci nejsou zvědavý, tak jsi s tím k šípku :D :D :D

 

Ale prd Zikmund :D jsem od 7.5. vůl prosím pěkně :D


  • 0

#63 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 14:44

 

Jinak přidávám ještě dva příklady publikací proti pravidlům, kdo to ještě nezaznamenal :D

 

https://coord.info/GC84F4F - publikace: 11/03/2019; termín eventu: 11/07/2019 - publikace eventu proti pravidlům - Komentovaná pravidla pro schvalování keší a eventů - "Event by neměl být publikován více než 3 měsíce před konáním."

 

https://coord.info/GC8204Y - publikace: 26/02/2019; termín eventu: 28/02/2019 - publikace eventu proti pravidlům - event byl odeslán ke schválení 15-16 dnů před datem konání

 

Ohanis se tu pravidly, ale ve skutecnosti vis houby. Jako reviewer ti muz rict, ze oboje je OK a rw to takto pustit muze.

ad1) Standartne se opravdu event pousti do 90 dnu predem, ale kde to ma smysl tak mame dle uvazeni moznost udelat vyjimku az do 6 mesicu predem

ad2) Pokud je event poslan do 14 dnu pred zacatkem konani, tak podle instrukci od HQ (pokud je vse v poradku a neni potreba nic doresit) tak muzeme event pustit bez ohledu na to kolik dnu zbyva do jeho uskutecneni. Je to i logicke, protoze je stale vic owneru co to posila tesne v limitu a nez se k tomu rw dostane (bezne mame na reakci 7 az 10 dnu), tak muze byt tesne pred eventem.

A nez mne nekdo chytne za slovo, s tim 7 az 10 dnu, tak to se jedna o standartni fungovani. Pokud je rw na dovolene nebo ho postihne nemoc, problemy v praci ci rodine, tak nikde neni psane ze ten limit musi splnit. Je jen doporuceni od HQ, ze v takovem pripade se mame pokusit domluvit na nejakem zastupu s kolegy.

Chtelo by to trochu tolerance. Kolega to dela zdarma jiz 7 let a to ze ted najednou chvili nestiha kdyz ma male dite, manzelku tesne pred porodem, fofr v praci a k tomu dela rekonstrukci bydleni se da pochopit...


  • 29

Martin > Madbin > Voyager Reviewer


#64 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 14:48

... my z Táborska ...

 

Jsem taky z Táborska a nerad bych byl náhodně přiřazen, třeba až někoho potkám u keše - to vyjádření vypadá na nějaké hnutí (tedy hnutí to je, ale jen mysli), ale ve skutečnosti je tu:

1 autor dle mého pohledu hysterického disable logu,

5 autorů Lhotníku, co tento log papouškují,

1 volně připojený hráč, který se Lhotníkem nic společného nemá (jako owner).

 

Takže "my z Táborska" je 7 lidí (naštěstí jen).

 

Naproti tomu jsou tu např. 4 owneři Lhotníku, kteří ten log nepapouškovali, to je potěšitelné. Dokonce 5 ownerů, když započtu event, kde žádná trapná výzva k sesazení Sopdeta také není - takže uvnitř Lhotníku 6:5 ;-)


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 09 květen 2019 - 14:52

  • 8

#65 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 09 květen 2019 - 14:50

ad2) Pokud je event poslan do 14 dnu pred zacatkem konani, tak podle instrukci od HQ (pokud je vse v poradku a neni potreba nic doresit) tak muzeme event pustit bez ohledu na to kolik dnu zbyva do jeho uskutecneni. Je to i logicke, protoze je stale vic owneru co to posila tesne v limitu a nez se k tomu rw dostane (bezne mame na reakci 7 az 10 dnu), tak muze byt tesne pred eventem.
 

 

Já opravdu nevím...a co tedy ta doba na odpověď 7 dnů? to je tedy v tom případě nepravdivá informace a v tom případě nevidím důvod proč když tam ten text je tak ho RW nerespektuje. Jinak když budeš chtít, rád poskytnu informace o nekomunikaci více než 3 měsíce. V té době byl osloven i RW Rico a RW DarkLord.


  • -3

#66 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 15:05

Já opravdu nevím...a co tedy ta doba na odpověď 7 dnů? to je tedy v tom případě nepravdivá informace a v tom případě nevidím důvod proč když tam ten text je tak ho RW nerespektuje. Jinak když budeš chtít, rád poskytnu informace o nekomunikaci více než 3 měsíce. V té době byl osloven i RW Rico a RW DarkLord.

 

Je to jen informace, ze obvykle se reviewer ozve do 7 dnu. Kdyz je v sezone plna fronta, tak tam byva i ze se ozve do 10 dnu. A jak jsem psal, pak jsou tu i nestandartni stavy jako dovolena, osobni problemy apod... Pokud by to melo trvat delsi dobu, tak jiste kolega pozada o nejakou vypomoc ostatni rw.


  • 1

Martin > Madbin > Voyager Reviewer


#67 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 15:08

 

Jinak kdyby měl někdo problém s tím, co jsem psal já - Lukáš Chlumecký, tak si zakládám na pravidlech.

 

Podívala jsem se do profilu na gc.com, jednak abych si ověřila, že číslice 98 v nicku by mohl být rok narození (vysvětloval by tu nesmiřitelnou právahorlivou bojechtivost :-) a jednak jak je to v reálu s tím zakládáním si na pravidlech.

A zaujala mě jedna věc:

Jak se v reálu podle pravidel, respektive ducha pravidel, (tj. skutečně vše fyzicky viděno, bez opisování kódů z netu, kterých lze skrze monitor při troše hledání opravdu najít stovky) dá nasbírat téměř o polovinu víc TB a GC oproti počtu nalezených keší?

Zatím jsem u nikoho jiného takový poměr neviděla, maximálně právě opačný, a nebo s ještě větším převisem keší nad TB.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 09 květen 2019 - 15:08

  • 1

#68 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 09 květen 2019 - 15:08

Je to jen informace, ze obvykle se reviewer ozve do 7 dnu. Kdyz je v sezone plna fronta, tak tam byva i ze se ozve do 10 dnu. A jak jsem psal, pak jsou tu i nestandartni stavy jako dovolena, osobni problemy apod... Pokud by to melo trvat delsi dobu, tak jiste kolega pozada o nejakou vypomoc ostatni rw.

 

Děkuji za ujasnění ;) aspoň vím, že ty eventy musím posílat 3 měsíce dopředu, abych se té publikace tedy dočkal :D


  • 0

#69 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 09 květen 2019 - 15:09

Podívala jsem se do profilu na gc.com, jednak abych si ověřila, že číslice 98 v nicku by mohl být rok narození (vysvětloval by tu nesmiřitelnou právahorlivou bojechtivost :-) a jednak jak je to v reálu s tím zakládáním si na pravidlech.

A zaujala mě jedna věc:

Jak se v reálu podle pravidel, respektive ducha pravidel, (tj. skutečně vše fyzicky viděno, bez opisování kódů z netu, kterých lze skrze monitor při troše hledání opravdu najít stovky) dá nasbírat téměř o polovinu víc TB a GC oproti počtu nalezených keší?

Zatím jsem u nikoho jiného takový poměr neviděla, maximálně právě opačný, a nebo s ještě větším převisem keší nad TB.

Pardon, ale vadí ti to hodně?


  • 0

#70 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 15:13

Pardon, ale vadí ti to hodně?

 

Nevadí mi to vůbec, do mých kruhů (viz Archimedes) to nijak nezasahuje, jen jsem byla zvědavá na odpověď pravidelmilovníka. :-)

 

Ale takové informace určitě nejen mně pomáhají dotvářet obraz daného člověka i to, jak moc lze jeho slova brát za minci bernou.


  • 5

#71 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 09 květen 2019 - 15:16

Nevadí mi to vůbec, do mých kruhů (viz Archimedes) to nijak nezasahuje, jen jsem byla zvědavá na odpověď pravidelmilovníka. :-)

 

Ale takové informace určitě nejen mně pomáhají dotvářet obraz daného člověka i to, jak moc lze jeho slova brát za minci bernou.

 

No jistě taky se stačí podívat na seznam navštívených eventů, jen z eventu v Německu jsem měl opsaných/focených 680 kódů. Dále se taky samozřejmě stýkám s přáteli, kteří mi rádi ukazují TB, která mají u sebe nebo jsou jejich. Jinak zde nehodlám nic dokazovat na můj profil se koukej jak chceš, doufám, že mě zase na něčem nachytáš :D :D


  • 0

#72 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 15:24

Myslíš, že šlo o nachytání? Hmm, proč pořád tak konfliktně?

Prostě mi jen přišlo podivné, že jiní, ač taky jezdí po eventech, to takhle nemají. Asi na ty eventy nejezdí s až takovou motivací sběru kódů.

Ale na druhou stranu i takovéhle zaujetí pro sběr bodů (i podle pravidel) je dobrá informace do obrazu. Velká "zaangažovanost" a tak.


  • 3

#73 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 15:27

Zkuste to deeskalovat a vrátit se on-topic....


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#74 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 15:44

Jj. :-)


  • 0

#75 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 09 květen 2019 - 15:46

Myslíš, že šlo o nachytání? Hmm, proč pořád tak konfliktně?

Prostě mi jen přišlo podivné, že jiní, ač taky jezdí po eventech, to takhle nemají. Asi na ty eventy nejezdí s až takovou motivací sběru kódů.

Ale na druhou stranu i takovéhle zaujetí pro sběr bodů (i podle pravidel) je dobrá informace do obrazu. Velká "zaangažovanost" a tak.

Nejedná se o žádnou činnost, která je mimo pravidla, nevidím důvod proč se tím zabývat...pokud by v tom viděli majitelé TB něco proti pravidlům, jistě by mi logy smazali :)


  • 0

#76 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 17:52

Jinak bych chtěl říct, že vy co si třeba přečtete všechnu konverzaci z FB skupiny, dále diskuzi ohledně komunikace ze strany RW a při čtení budete mít všech 5 pohromadě + se kouknete na styl publikací a aféru s Táborskými Lhotníky, třeba vám něco dojde :D ano publikace na čas nejsou vynutitelné, ale komunikace ze strany RW vynutitelná bohužel je :D


Omylem jsem kliknul na palec vzhůru. Což sice každý soudný člověk pozná, ze muselo jít o uklik, ale raději to píšu explicitně... Fuj...
  • 3

#77 599.ltx

599.ltx

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 20:09

Asi by to chtělo vyrazit do přírody a odlovit si jen tak na pohodu a pro uklidnění mysli pár krabek ...


  • 1

#78 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 20:34

A nasbírat si při tom pár bylinek, popřípadě uvařit na detoxikaci organismu nějaký ten lektvar. ;-)
  • 0

#79 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 20:45

A nasbírat si při tom pár bylinek, popřípadě uvařit na detoxikaci organismu nějaký ten lektvar. ;-)

 

Otazka jestli by to byla detoxikace nebo naopak toxikace.  :)  Oboji by ale na horke hlavy melo podobny vysledny efekt.


  • 0

#80 martin.stoky

martin.stoky

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2019 - 20:48

Vážení a milí pisatelé a čtenáři tohoto blogu,
 
rád bych předešel další bouřlivé diskuzi, co že se to stalo, že jsou všechny keše Táborského Lhotníku budou brzy opět enable (budou enablovány postupně podle možností každého z nás). Tak bych rád uvedl, že proto, že jsme se tak dohodli. Tak jako jsme se shodli na disable, tak je opět aktivujeme. Skutečně šlo o to, abychom upozornili na něco, co se nám nelíbí. Vzbudili jsme pozornost a vyvolali jsme diskuzi. A o to šlo. Není dál důvod disable logem "znehodnocovat" naše keše a kazit radost jejich lovcům, resp. je od lovení našich keší odrazovat.
 
Já osobně se omlouvám, že na diskuzi reaguji až teď. Minulý týden jsem byl v mimořádném pracovním zátahu a hned na to jsem celý víkend mokl na turistické akci v Chebu. Nicméně pokud budete mít zájem se na cokoliv zeptat, rád vám odpovím (dle svých časových možností). V tom případě prosím o věcné dotazy.-)
 
Nestačil jsem přečíst všechno, ale byla to zajímavá a bouřlivá diskuzi. Co já se všechno o sobě dozvěděl! Že jsem sebestředný egoista, napřesdržka, hysterka, atd. Lidi, neblázněte, tohle všechno se do jednoho života nevejde.-) Ale je fakt, že i několik zajímavých argumentů k zamyšlení tu v té lavině křiklounů skutečně padlo.-)
 
K celé kauze bych uvedl asi toto: Disable logem nebylo dehonestovat Sopdeta Reviewera jako člověka. Viděl jsem ho jen jednou na besedě s reviewery při Mega Gazpachu v Praze a působil poměrně sympaticky. Rozhodně si tam u geocacherů udělal spoustu plusových bodů tím, že tam mezi obecenstvo rozházel pytel geocoinů.-) V tom okamžiku si musel připadat jako popová hvězda ... tolik lačných rukou se po něm vrhalo.-) V diskuzi pak působil umírněně, na rozdíl od některých poměrně ukecaných kolegů.-) Tolik v úrovni lidské.
 
Abych byl poctivý, tak musím uvést, že i přes uvedený log si vážím jeho činnosti coby reviewera. Vykonávat tuto činnost sedm let je kus života věnovaného na oltář geocachingu. Osobně si nedokážu představit, kde já sám bych na to bral čas ... a asi občas i nervy.-) To musí respektovat i člověk naprosto nesoudný. Taky musím uznat, že mě osobně velice často vyhověl s požadovaným termínem publikace. Nikdy jsem to vlastně nepočítal, ale ta úspěšnost bude určitě více než 50 %. Ty, kteří mě osočují, že jsem hulvát, tak mohu ubezpečit, že jsem vždy použil kouzelné slovíčko prosím a po publikaci jsem separátním mailem ještě poděkovat. Kolik z vás tak učinilo?
 
Keše publikuji teprve tři roky, ale zpětně vidím, jak se komunikace se Sopdetem neustále zhoršuje. V poslední době je to už spíš nekomunikace. Nemyslím si, že by problémy s publikacemi keší byly projevem zlé vůle. Jsem přesvědčení, že se ozývá únava v důsledku této činnosti, neustále zvyšujících se privátních nároků ... a co si budeme povídat, s každým dalším rokem má člověk pocit, že má toho stále méně a méně.-)
 
První krize přišla loni při druhém ročníku Táborského adventního kalendáře. Ačkoliv měli s organizátorem vše domluvené, že bude každý den vycházet jedna keš, tak tu první spustil ještě v listopadu a prvního prosince hned tři. Všichni jsme to nakonec ustáli, vánoce mají být svátky klidu, všechno dopadlo dobře.
 
V rámci Táborského Lhotníku jsme i my byli smířeni s tím, že Lhotníky budou vycházet "v balíčcích", ačkoliv bychom si moc přáli, aby vycházely postupně po jedné či dvou tak, jako to v benešovském Lhotníku bravurně zvládá Rico. Nikdo z nás neřeší, že právě já jsem chtěl publikovat své keše tehdy a tehdy (tentokrát bohužel nevyhověno), prostě to bereme jako fakt. Ale spuštění bonusové keše, která měla vyjít těsně před eventem, považujeme za faux pas, které jsme se rozhodli netolerovat a upozornit na něj. Způsobem možná tvrdým, ale čím tvrdší styl upozornění, tím vyšší pozornost vyvolá. A je fakt, že že to byla smršť na mnoha komunikačních kanálech.-)
 
Její obsah však zůstává v platnosti i nadále. Chceme reviewera, který bude svou činnost vykonávat ku prospěchu komunity, kterou spravuje. Není problém nastavit nějaké lokální "standardy" (= zvyklosti), rádi se jim přizpůsobíme. Nechť si reviewer nastaví způsob komunikace pro "mimořádnosti", které by bral na zřetel. Ale odpálit stovku keší ve stylu kus jako kus za pár minut bez "lidské" kontroly já osobně i nadále považuji za pohrdání úsilím ounerů při vytváření nových keší. Tvrdím však, že i přes rozpory si lidi k sobě cestu vždycky najdou, cíti-li vzájemnou důvěru. A té je třeba zapracovat. Toť vše.
 
Srdečně všechny zdravím, mějte se fajn ... a Happy Geocaching.-)

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama