Přejít na obsah


Fotka

Fronta keší je najednou poloviční?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
103 odpovědí na toto téma

#41 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 9:36

Dá se někde zjistit seznam nejnovějších keší publikovaných daným reviewerem? Případně prostě v zadaném regionu?


  • 1

#42 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 09 květen 2019 - 10:02

Diskuze na Geojih.cz  - https://uloz.to/tam/_9BQk7PiB02Jx

Jinak kdyby měl někdo problém s tím, co jsem psal já - Lukáš Chlumecký, tak si zakládám na pravidlech.

Kdyby to někdo potřeboval jó zkoumat, kdo má jak pravdu není problém - 

 

http://reviewer.cz/k..._zakladani_kesi

https://www.geocachi...play/guidelines

https://www.geocachi...g=kb.book&id=19

 

 

Jinak přidávám ještě dva příklady publikací proti pravidlům, kdo to ještě nezaznamenal :D

 

https://coord.info/GC84F4F - publikace: 11/03/2019; termín eventu: 11/07/2019 - publikace eventu proti pravidlům - Komentovaná pravidla pro schvalování keší a eventů - "Event by neměl být publikován více než 3 měsíce před konáním."

 

https://coord.info/GC8204Y - publikace: 26/02/2019; termín eventu: 28/02/2019 - publikace eventu proti pravidlům - event byl odeslán ke schválení 15-16 dnů před datem konání


Tento příspěvek byl upraven od willy 98: 09 květen 2019 - 10:38

  • 1

#43 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 09 květen 2019 - 10:31

Nárokovatelný termín publikace podle mě taky není. Vím ale o případech kdy se to podařilo uskutečnit a to kačerem co se s Rw nezná a nikdy se s ním osobně neviděl. Bude to asi o stylu komunikace i jiných faktorech. Když se to ale nepovede, tak je to mrzuté, ale není to důvod k takové hysterii.

 

http://www.geocachin...ktovat-sopdeta/

Přijde ti to jako správný styl komunikace?!! faktory byly, snažili jsme se normálně zkontaktovat RW, nevím ale 3 měsíce na to ****, teda vlastně za chvíli už rok no nevím co pořád nechápete. 

Jinak bych rád reagoval na to, že pokud je RW na dovolené a má kladný přístup k této hře, chce se vyvarovat jakýchkoliv případných konfliktů, není problém na profil / zde do diskuzehttp://www.geocachin...lená-reviewerů/, která je dokonce připnutá hned nahoře, napsat co bude v době jeho dovolené. A pokud jste někdo slepí, tak jediný, kdo to "dodržuje" ikdyž tedy nemusí a vyhýbá se tak konfliktům je nynější nejstarší RW DarkLord Reviewer, za což si ho vážím!


Tento příspěvek byl upraven od willy 98: 09 květen 2019 - 10:36

  • -1

#44 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 09 květen 2019 - 10:51

A zase...proti pravidlům .... https://www.geocachi...e-geo-seat-2019

https://coord.info/GC86P3Q - žádná kontrola ze strany RW


Tento příspěvek byl upraven od willy 98: 09 květen 2019 - 10:56

  • -3

#45 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 10:58

 

 

https://coord.info/GC84F4F - publikace: 11/03/2019; termín eventu: 11/07/2019 - publikace eventu proti pravidlům - Komentovaná pravidla pro schvalování keší a eventů - "Event by neměl být publikován více než 3 měsíce před konáním."

 

https://coord.info/GC8204Y - publikace: 26/02/2019; termín eventu: 28/02/2019 - publikace eventu proti pravidlům - event byl odeslán ke schválení 15-16 dnů před datem konání

 

Stran toho prvního eventu: Formulace "neměl by být" nechápu jako zeď, jen jako doporučení. Pravidlo, o jehož překročení by se dalo mluvit, by to bylo v případě formulace "nesmí být".


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 09 květen 2019 - 11:11

  • 4

#46 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 11:19

V 11 hodin ~30 keší nahoru, ve 12 hodin ~40 keší dolů... to je obrátka :-)

 

keskomer-day-201905091215.png


  • 0

#47 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 11:21

 

https://coord.info/GC86P3Q - žádná kontrola ze strany RW

S těmi příklady výš máš možná pravdu, ale tohle už je hon na čarodějnice. RW není vševědoucí a neví, že to jsou špatné souřadnice, nebo ty si fakt myslíš, že to jezdí kontrolovat? Hele kolikrát se taková věc stala jakémukoli RW. Je to chyba ownera. RW může zapřemýšlet nad hodně velkou blbostí, když to ukazuje do rybníka, pole atd.

Částečně lze s některými tvými připomínkami souhlasit, ale někde to ženeš ad absurdum. Sám si sáhni do svědomí, jestli vždycky jednáš 100 % podle pravidel. Jsem ráda, že jsou RW lidi a ne naprogramované stroje, se kterými by se nedalo na ničem domluvit.


  • 11

#48 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 09 květen 2019 - 11:36

Stran toho prvního eventu: Formulace "neměl by být" nechápu jako zeď, jen jako doporučení. Pravidlo, o jehož překročení by se dalo mluvit, by to bylo v případě formulace "nesmí být".

No tak třeba to že RW neodpověděl na kes v rámci 7 dní pro komunikaci.


  • -7

#49 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 09 květen 2019 - 11:38

S těmi příklady výš máš možná pravdu, ale tohle už je hon na čarodějnice. RW není vševědoucí a neví, že to jsou špatné souřadnice, nebo ty si fakt myslíš, že to jezdí kontrolovat? Hele kolikrát se taková věc stala jakémukoli RW. Je to chyba ownera. RW může zapřemýšlet nad hodně velkou blbostí, když to ukazuje do rybníka, pole atd.

Částečně lze s některými tvými připomínkami souhlasit, ale někde to ženeš ad absurdum. Sám si sáhni do svědomí, jestli vždycky jednáš 100 % podle pravidel. Jsem ráda, že jsou RW lidi a ne naprogramované stroje, se kterými by se nedalo na ničem domluvit.

Jedná se o 2. takto publikovanou kes za 1-2 měsíce, bohužel u té druhé owner logy smazal. Kontrolovat je nejezdí ale má právo a povinnost znát umístění. I dle toho jak psal na FB ve skupině. 


  • -8

#50 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 11:38

http://www.geocachin...ktovat-sopdeta/

Přijde ti to jako správný styl komunikace?!! faktory byly, snažili jsme se normálně zkontaktovat RW, nevím ale 3 měsíce na to ****, teda vlastně za chvíli už rok no nevím co pořád nechápete. 

 

 

No, nějak nepobírám, jakou cestou ses to vydal, přišel jsi mi jako normální chlapík, ale tvůj boj...

 

Ten odkaz je pro mě osobně naopak důkaz komunikativnosti Sopdeta a také toho, že dělá věci nad rámec svých dobrovolných a neplacených povinností...

Pro komunikaci s reviewery slouží na gc.cz jedno jediné vlákno, které oni sledují. Ale ty sis místo toho založil svoje. A ejhle, Sopdet, který nemá tuhle hru jako svoje zaměstnání, reagoval okamžitě (ten samý den, za pár hodin), během prac. dne - konkrétně ve 14h, první den v práci po 14 dnech dovolené!

 

Představ si, že já mu věřím, že ty maily od tebe nedostal. Ono mít adresu geocachingwilly98@... může maily házet automaticky klidně do koše (to je samozřejmě spekulace, nevím, jak to bylo).


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 09 květen 2019 - 16:21

  • 11

#51 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 11:57

https://coord.info/GC86P3Q - žádná kontrola ze strany RW

 

To je už silný kafe. Jak ty jako víš, co má reviewer za povinnost kontrolovat? Tys tu práci někdy dělal? Nebo odkud to znáš?

Myslíš si, že rev. má jet na místo kontrolovat krabici? Jinde píšeš, že má povinnost znát umístění. Myslím, že žádnou takovou povinnost nemá (a byly velké dohady, jestli má vůbec naopak právo chtít třeba fotky místa atd.). On se ani nemusí ptát, jestli je krabice na místě, a na další věci ohledně splnění pravidel, protože to owner stvrzuje odesláním ke schválení. Tím má reviewer potvrzeno, že je vše OK.

 

Když už by se u této keše podíval na mapu (což podle mě vůbec nemusí), tak jsou souřadnice na plotě nějakýho baráku a takových keší je mrak.

Tohle prostě nemůžeš myslet vážně!

 

Neserte už ty dobrovolníky, nebo se třeba může stát, že nepůjdou nikdy nad rámec svých formálních povinností a to se budeme všichni divit, co za keše vyleze ven.

Já bych jim to skoro doporučil, aby to tak na čtvrt roku udělali. Do publikačního logu si mohou přidat "keš publikována pouze podle formálních pravidel", aby to každýmu došlo, co vše dělají navíc.


  • 22

#52 brumlik

brumlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 13:12

To je už silný kafe. Jak ty jako víš, co má reviewer za povinnost kontrolovat? Tys tu práci někdy dělal? Nebo odkud to znáš?

Myslíš si, že rev. má jet na místo kontrolovat krabici? Jinde píšeš, že má povinnost znát umístění. Myslím, že žádnou takovou povinnost nemá (a byly velké dohady, jestli má vůbec naopak právo chtít třeba fotky místa atd.). On se ani nemusí ptát, jestli je krabice na místě, a na další věci ohledně splnění pravidel, protože to owner stvrzuje odesláním ke schválení. Tím má reviewer potvrzeno, že je vše OK.

 

Když už by se u této keše podíval na mapu (což podle mě vůbec nemusí), tak jsou souřadnice na plotě nějakýho baráku a takových keší je mrak.

Tohle prostě nemůžeš myslet vážně!

 

Neserte už ty dobrovolníky, nebo se třeba může stát, že nepůjdou nikdy nad rámec svých formálních povinností a to se budeme všichni divit, co za keše vyleze ven.

Já bych jim to skoro doporučil, aby to tak na čtvrt roku udělali. Do publikačního logu si mohou přidat "keš publikována pouze podle formálních pravidel", aby to každýmu došlo, co vše dělají navíc.

 

Naprostý souhlas,  osobně si Adama velice vážím a má mou úplnou podporu.  Jsem VELMI RÁD ,že ho máme ,je to dobrý člověk. Ale hlavně je to člověk,né stroj !   Willy 98 si asi myslí,že může být papežtější než papež přitom nevěřím, že sám dodržuje v životě veškerá pravidla a zákony.  A když to rozvedu do širšího pole, tak z mé strany sem neměl nikdy problém s RW.   Je to opravdu o tom, jak kdo k nim chová úctu, respekt a slušnost.  A o tom je to celé,dá se vyjít vstříc pokud to je možné, ale chce to opravdu slušné jednání.   proto by jsme si jich měli vážit a né se do někoho navážet, jakož to zde dělá jistý člověk.  Né vždy vyjde do 7 dnů, nejsou to stroje,mají své povinnosti v civilním životě, své starosti a problémy a práci.....    Už jen z tohoto důvodu je třeba si jejich práce vážit, a být ohleduplní a tolerantní.   Mne pípla keš skoro za 3 týdny a nevadí mi to,naopak....chápu že né vždy to vyjde do týdne, a mám pro to pochopení. také se mi asi dvakrát stalo,že pípla keš dřív než jsem chtěl, a dělám zle ? NE !!! No tak to píplo dřív, no a co.Nejde o život.    

A ještě jednou na závěr,opravdu si velmi vážím toho co pro nás dělá Sopdet a ne jen on.  Bud me prosím na ně milý a tolerantní, a važme si jejich práce ! 


  • 10

#53 mirdule

mirdule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 13:19

Taky nechápu do čeho se tu willy98 pouští a proč upozorňuje na event který byl publikován víc jak tři měsíce před konáním. Aktuálně jsou publikovány dva eventy na květen 2020. Pustíš se taky do Rica a těch co se na ně přihlašují, když je to v rozporu s pravidly?

Co očekáváš od toho když pošleš event ke schválení 17dní před konáním? Že to příslušnému Rw někde zapípá, sedne na zadek a okamžitě to vyřeší? Osobně bych se na to nespoléhal a odeslal bych ho dřív. Protože mám dojem, že když jsou Rws zaneprázdněni, tak pouštějí alespoň eventy bez netnosti sedat si před někym na zadek.

To, že poukazuješ na skutečnost, že špatné souřadnice jsou vinou Rw je už úplně mimo mísu. Včera například na https://coord.info/GC86V44 byly také špatné souřadnice. No a nikdo se z toho nepodělal. To je úděl FTF lovců. Owner se omluvil, zjednal nápranu a jede se dál.

A co se týče hysterie okolo lhotníků? Třeba se Rw uklik, třeba ne. Třeba je jen proti hromadnému FTF během eventu, nebo rušení jeho poklidného průběhu. Kdoví.
  • 1

#54 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 09 květen 2019 - 13:37

Taky nechápu do čeho se tu willy98 pouští a proč upozorňuje na event který byl publikován víc jak tři měsíce před konáním. Aktuálně jsou publikovány dva eventy na květen 2020. Pustíš se taky do Rica a těch co se na ně přihlašují, když je to v rozporu s pravidly?
 

To jako fakt??! To jsou Maga eventy, u těch jsou pravidla jiná...no ty nemáš na GC co dělat, když ty pravidla neznáš. Mega eventy smí být spuštěny rok od doby konání - 

Z pravidel:

"Tento typ eventu je nutno předem konzultovat s Groundspeakem, nelze jej vybrat při zakládání listingu. Může být zveřejněn až jeden rok před datem konání, a při jeho konání se pořádá zpravidla ještě řada tzv. doprovodných eventů."


  • -10

#55 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 13:43

To jsou Maga eventy, u těch jsou pravidla jiná...no ty nemáš na GC co dělat, když ty pravidla neznáš.

 

No tedy, koukám, další adept na omývání přirození vlažnou vodou pro uklidnění...


Tento příspěvek byl upraven od berda: 09 květen 2019 - 13:45

  • 9
Berda

#56 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 13:44

Ono je to ještě jinak, ale kdo by se detaily zaobíral, že?

MEGA eventy se aktuálně publikují jako normální eventy s vyjednanou výjimkou více než tři měsíce před konámím. Po dosažení potřebného počtu WA logů GS na žádost změní ikonku, pokud WA přesáhne počet potřebný pro GIGA, ikonka se změní podruhé.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#57 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 09 květen 2019 - 13:47

Ono je to ještě jinak, ale kdo by se detaily zaobíral, že?

MEGA eventy se aktuálně publikují jako normální eventy s vyjednanou výjimkou více než tři měsíce před konámím. Po dosažení potřebného počtu WA logů GS na žádost změní ikonku, pokud WA přesáhne počet potřebný pro GIGA, ikonka se změní podruhé.

Mega event může být spuštěn i více jak 3 měsíce dopředu i s již platnou ikonou, zde je ale třeba dodat zpětný seznam účastníků z předchozích akcí. U některých eventů je tedy ikona již v základu, jiným se pak případně dle logů (pokud tedy majitel eventu pořádá takový event prvně a nedá se předem očekávat daná účast).

Děkuji za pozornost :D


  • -4

#58 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 09 květen 2019 - 13:50

Jinak bych chtěl říct, že vy co si třeba přečtete všechnu konverzaci z FB skupiny, dále diskuzi ohledně komunikace ze strany RW a při čtení budete mít všech 5 pohromadě + se kouknete na styl publikací a aféru s Táborskými Lhotníky, třeba vám něco dojde :D ano publikace na čas nejsou vynutitelné, ale komunikace ze strany RW vynutitelná bohužel je :D


  • -3

#59 mirdule

mirdule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2019 - 13:55

A to mi jako chceš tvrdit že ty Mega byly publikovány před šesti dny?

Mám dojem že při tvém rozhodování kdo má a kdo nemá na GC co dělat mi tě není ani líto.
  • 5

#60 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 09 květen 2019 - 14:03

Achjo...ani už nevím co se tu vlastně probírá... :D stejně všichni podporujete to co se tu děje...ok, ale jelikož svoboda slova je krásná věc, tak jsme se my z Táborska prostě rozhodli vyjádřit svá slova :)

 

Jinak nemám problém s tím, když by to chtěl někdo vysvětlit a třeba i pochopit, o co mi/nám vlastně jde a poklábosit co jsem to vlastně zač, tak klidně můžete volat, telefon mám v profilu na GC a klidně můžeme udělat i eventový sraz nemám s tím problém :)


Tento příspěvek byl upraven od willy 98: 09 květen 2019 - 14:04

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama