Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 6.00 - Bonifác


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
558 odpovědí na toto téma

#1 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2019 - 20:14

Už i a:Drake dospěl k produkční versi s novým Geocaching API.

 

Tato verze pracuje primárně s novým rozhraním, nicméně to staré pro jistotu zůstává a lze se na něj přepnout v nastavení, záložka Obecné úplně dole. Je to ovšem dočasné, ke konci května by mělo být ze strany Groundspeaku vypnuté.

 

Kromě toho je tam několik nových věcí menšího významu:

  • V listingu je tlačítko pro přidání keše na watchlist, resp. její odstranění. Zatím to není plně synchronizované, takže ani při aktualizaci listingu se stav sledování nesrovná s webem.
  • Hint lze zobrazit i z kompasu.
  • Při spojení waypointů čárou je někde ke konci celkový součet vzdáleností mezi nimi.
  • V šifrovacích pomůckách přibyla tabulka znaků - ASCII kód, pořadové číslo v abecedě, Braillovo písmo, semafor, vlajková abeceda.
  • Aplikace si řekne o práva zápisu na SD kartu, to by mělo pomoci těm, kdo mají data mimo standardně očekávanou složku.
  • Při mazání trackables se mažou jen ty na aktuálně vybrané stránce.

Nové chyby si najděte sami :-)

 


  • 4

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2019 - 20:23

To doplnění kompasu je bomba !!!


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#3 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2019 - 20:54

Už mě nebavilo pořád přejíždět na první záložku...


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2019 - 21:11

Už mě nebavilo pořád přejíždět na první záložku...

Mohl sis ji přehodit aby nebyla první, pak to bylo trošičku pohodlnější


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#5 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2019 - 21:35

Opakovaně se při zobrazení základní obrazovky objevuje hláška: "999 Nepodařilo se načíst data z Geocaching Live." Někdy dvakrát za sebou. Jako zdroj mám ale nastavenou databázi a soubor vybraný - očekával jsem tedy čistě offline práci.

 

Na oprávnění ke kartě se mne to nezeptalo, musel jsem ho nastavit přes systémové menu.

 

Android 7.0.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 6:01

Po spuštění po aktualizaci za pár vteřin vyskočí chyba 999. (Asi něco stahuje z API, ale ještě nejsem přihlášený). Tak se ručně přihlasim, a je to ok.

Nicméně když se pak kouknu na informace o API, tak mi to tvrdí, že mám lite limit 1. Full limit ukazuje správně.
  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 6:10

Tak jsem aktualizoval. Hláška se objeví, ale pak při live to chce přihlášení a po něm se už neobjevuje. Asi tedy se přpojuje na Live hned po spuštění - pokud jen proskočí hláška a bude to fungovat, nic se neděje. Zkusil jsem s vypnutými daty, nic nevyskočilo, 999 hláška se objevila až při pokusu o přístup k API stavu, což je v pořádku. Takže asi se chtělo připojit k API jen při prvním spuštění po aktualizaci.

 

Lite limit ukazuje špatně, 15, což ukazoval i starý, přitom jsem několik dní nestahoval nic. Zkusil jsem jeden listing lite aktualizovat a stále to ukazuje 15. To je kosmetická závada, většinou mě lite limit omezovat nebude.


  • 0

#8 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 7:10

Já tam asi někde na začátku čtu info o uživateli. Mrknu na to.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#9 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 7:27

U mě taky 999. Navíc po instalaci, když jsem šel do API, tak to začalo bláznivě blikat a nakonec jsem měl v prohlížeči asi deset záložek s přihlášením k API. :-) Nicméně paniku jsem dlouho neudržoval, restartoval jsem celý telefon a teď už se to chová jako dříve. Full cache listing mám 16000, lite cache information 45.

 

Ten hint na kompasu se mi líbí. Možná by stačil menší buttonek. Ještě jednu věc bych tam přivítal: kdyby se při navigování na waypoint stále zobrazovalo i jméno keše. Někdy jdeme nějakou sérii vyluštěných mysterek, naviguju na finální wp, v kompasu vidím jen "Final" a často po chvíli znejistím, jestli jdeme na správnou keš a musím znovu na úvodní záložku, abych si to potvrdil.

 

Přiložený soubor  adrake_kompas.png   182,64K   3 Počet stažení


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 15 květen 2019 - 8:11

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 7:48

Optická záležitost, už dlouho, nesouvisí s API. Prosím zmenšit dialog Ihned publikovat jako log a Jen nahrát na web. Nevejde se do okénka, z druhého tam mám jen jedno slovo. Ale funguje to bez problémů.


  • 0

#11 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 9:15

Tak mě se taky objevuje chyba [999] Nepodařilo se načíst data z Geocaching Live - stačí když jdu do nastavení a vrátím se zpět do hlavního menu a chyba se ihned objeví


  • 0

#12 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 10:23

Díky za přesun hintu ke kompasu. 

 

Taky bych měl dotaz na jednu optickou záležitost, konkrétně zobraení hlavního menu. Mám dva telefony:

1) Nokia 7 Plus má neustále zobrazenou postranní lištu s nabídkou (filtr, hledání, nastavení, atd.). Zabírá mi to cca 20% obrazovky, což mi vadí hlavně při používání mapy.

2) Sony Xperia Z5 Compact tuto lištu nikdy nezobrazuje, menu je zobrazeno přes celou obrazovku po startu aplikace (tak mi to vyhovuje)

 

Jde zobrazení hlavního menu nějak nastavit? Nebo je to pevně vázáno na rozlišení, popř. velikost displeje?

 

Díky.


Tento příspěvek byl upraven od velkyBobik: 15 květen 2019 - 10:23

  • 0

#13 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 20:46

Zveřejnil jsem opravu nahlášených chyb, škoda, že si toho nevšiml nikdo z betatesterů.

 

@velkyBobik - ta Nokia je evidentně považovaná za tablet. Zkusil jsem trochu upravit kritéria, ale netuším, zda to pomůže.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#14 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 22:27

Po aktualizaci už je lišta pryč - DÍKY!


  • 0

#15 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 6:25

Měl bych dotaz na ostatní uživatele. Má někdo telefon s Android 8+ a funguje mu a:Drake navigace na pozadí? Huawei, případně Honor, na pozadí vypnou GPS a není síly, aby člověk telefon přemluvil.  


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#16 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 7:36

Já mám Android 8.1.0 a a:Drake na pozadí GPSku drží spuštěnou. Mám to ovšem nastaveno v a:Drake:

 

Přiložený soubor  turn_off_gps.png   99,22K   1 Počet stažení


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#17 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 8:18

Já mám Android 8.1.0 a a:Drake na pozadí GPSku drží spuštěnou. Mám to ovšem nastaveno v a:Drake:

 

attachicon.gifturn_off_gps.png

Tak to samozrejme mam. Ale Huawei(Honor) ma Android tak vyladen, ze po vypnuti obrazovky GPS vypne. Po zapnuti a:Drake jakoby poskoci kurzor na aktualni polohu GPS! Me to hlavne vadi kvuli tomu, ze pouzivam upozorneni na priblizeni ke kesi, ktere ma a:Drake sikovne vyreseny (umi upozornit ve dvou vzdalenostech).... Taky je neprijemny v mistech s horsim GPS signalem, kdyz telefon zacne znovu hledat polohu!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 8:52

Vypne GPS, nebo jen reakci na ni? Vypínání GPS (ruční, kvůli úspoře baterie) mi působilo dost velké problémy, často jsem jakoby i několik minut zůstával na minulém místě. To byl ale podstatně horší telefon, než Honor.


  • 0

#19 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 9:08

ahoj

toto som spomínal už pri predchádzajúcej verzii.

Dali by sa zakomponovať nové šablóny na logy?

cachebox má šablóny snáď na všetky logy a tak sa ja templates do logu vkladá

 https://ctrlv.cz/SNUv

 

poprípade by stačilo mať dve šablóny a pri písaní logu si vybrať tak ako to má TBScan

 https://ctrlv.cz/WLaG

 

Mám väčšinou pripravený log a pri DNF sa mi nechce zmazať a písať nový, preto ani DNF nelogujem


  • 1
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#20 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 9:13

Dalo, ale vše jse otázka priorit a volného času. Teď bylo nejdůležitější nové API, než nám to staré vypnou. Další plány spíš směřují k podpoře více hledačů v jedné databázi, protože to sám potřebuji. Nicméně ty šablony beru jako dobrý nápad.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama