Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 6.00 - Bonifác


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
558 odpovědí na toto téma

#321 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2020 - 10:24

Taky mne to zaskočilo. Plugin jsem používal téměř denně a vždy bez problémů.
Zařízení: Huawei Mate 20 Pro, Android 10. Poslední verze A:Drake.

Problém se mi objevil až poté, co jsem aktualizoval A:Drake.
Po spuštění "GeoGet Sync" v A:Drake a současném spuštění GGDrake v GeoGetu je na obrazovce mobilu vpravo nahoře napsáno:
IP adresa: bez WiFi připojení.

Přitom mobil je na WiFi připojen a jiné aplikace bez problémů s WiFi fungují.

Zkusmo jsem zkusil zprovoznit starší mobil a tam spárování mobilu i GeoGetu proběhlo. Na tomto mobilu je Android 6 a předchozí verze A:Drake.

Poté jsem zkusil mobil zapojit přes USB a tam se to spárovalo a data šla přenést. Ovšem kanál WiFi byl stále nefunkční.

Ještě upřesnění. Poté co v GeoGetu kliknu na tlačítko připojit, v A:Drake mi "spadne" to otevřené okno s GeoGet Sync.
v nastavení A:Drake mám synchronizaci povolenou.

 

Pada AD i kdyz v GgDrake nastavis pripojovani na konkretni IP adresu? Takto to pouzivam ja a problem s novou verzi AD nemam. Zacal jsem to pouzivat proto, ze vyhledani IP adresy pres multicast nebylo nijak moc spolehlive.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#322 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2020 - 18:09

Na Android 9 a 10 podle meho nezobrazuje AD IP adresu, na ktere je telefon pripojen. Proto mam nastavenou adresu v DHCP a take v GgDrake.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#323 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2020 - 18:42

I testovací přístup podléhá smlouvě.
  • 1

#324 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2020 - 20:11

Na Android 9 a 10 podle meho nezobrazuje AD IP adresu, na ktere je telefon pripojen. Proto mam nastavenou adresu v DHCP a take v GgDrake.


To je mozne. Ja mam taky v routeru natvrdo stale stejnou IP pro telefon a v ggdraku nepouzivam.multicast.

Predchozi adrake tu IP ukazoval. Takze neco se v 6.07 ohledne toho muselo zmenit.
  • 0

#325 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2020 - 20:16

I testovací přístup podléhá smlouvě.

Ale to se nevylucuje. Smlouvu ma podepsanou team leader/ tj vlastnik repa ne kazdy jeden vyvojar. A navic k cemu by ti byl ukradeny api key k demo serveru kdyz se s nim nepripojis na ostry server. Nebo groundspeak je sebevrah a pusti vyvoj jen proti ostremu serveru?

Navic porad plati to nejjednodussi co uz jsem napsal Ludek nekomitne klic a nikdo jej tak nezneuzije. A issues s API vudou ba Ludkovi a s ostatnim kde neni treba... ale chapu chybi glavne ty zdroje :(
  • 0

#326 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2020 - 7:53

Když podepíšeš smlouvu jako jednotlivec, tak se těžko můžeš prohlásit za tým. To si říká o novou smlouvu... Navíc je to jedno, nemáš ani jednoho člověka.

Cvičný server vzniká občasnou kopii ostrých dat. Fakt si myslíš, že by ti vykradači dat nenašli využití?
  • 0

#327 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2020 - 15:59

To je mozne. Ja mam taky v routeru natvrdo stale stejnou IP pro telefon a v ggdraku nepouzivam.multicast.

Predchozi adrake tu IP ukazoval. Takze neco se v 6.07 ohledne toho muselo zmenit.

 

Myslim, ze ani predchozi verze AD nezobrazovala IP adresu. Skoro urcite na na Android 10, ale myslim, ze ani na 9 ne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#328 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 224 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2020 - 17:20

Až teď jsem se dostal k PC.
Opět jsem se zkusil připojit v automatickém režimu a dopadl jsem stejně - bez připojení a s pádem stránky v ADrake.

Poté jsem, dle rady Gorda, ručně nastavil IP adresu "natvrdo". Tady jsem chvíli laboroval s tím, jakou adresu nastavit. Ta, co tam byla z minula přednastavená, již nefungovala.Pak jsem si našel parametry WiFi připojení v mobilu a s touto adresou se Adrake s GeoGetem spojil a data přenesl.(přes WiFi). Akorát na obrazovce v ADrake to stále zobrazovalo informaci: IP adresa: bez WiFi připojení.

Takže velké díky za radu.
Z automatického režimu přejdu na ruční.

 


  • 0

#329 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2020 - 18:24

Mám aktuální verzi 6.07 a IP adresu to na Androidu 9 zobrazuje. Taky používám manuál, to automatické vyhledání mi nikdy nefungovalo.

 

pCRutdw.png


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#330 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2020 - 13:56

Tak ze by to byla dalsi funkce zavisla na vyrobci mobilu a na tom, co v androidu zmenil?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#331 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2020 - 15:58

To chování bude asi opravdu poměrně specifické. Na Androidu 10 (Honor 10) se mi IP adresa ukazovala bez problémů. Pak se mi sešla výměna mobilu (Samsung Galaxy S10, Android 10) zároveň s updatem a:Drake, takže jsem netušil, kde je vlastně chyba, a starší telefon už jsem neměl k dispozici na ověření. Každopádně mohu potvrdit, že ani mně se na novém telefonu IP adresa v GeoGet Sync neukáže, ale pokud si ji zjistím alternativním způsobem, přenos běží.

Na už dost starém záložním mobilu s Android 6 a aktualizovaným a:Drake se IP stále ukazuje.

 

 

Po několika hodinách ostrého provozu - katastrofa. Pád v mapě, už nelze znovu spustit, restart nepomohl, po reinstalaci mám jen online mapy, ta vždy po chvíli zmizí a adrake je na hlavní obrazovce,
Potřeboval bych nějak nainstalovat předešlou verzi abych věděl jestli to není nějaká vlastnost telefonu

S touto chybou jsem se setkával i v minulosti poměrně dost. Vznikla ve chvíli, kdy jsem byl netrpělivý se zoomováním v mapě, aplikace spadla, a už se nedalo dostat do mapy. Řešil jsem vždy přetažením datové složky jinam, vymazáním dat aplikace, spuštěním a:Drake, přesunem databáze a map a zálohy nastavení zpět do datové složky, obnovením zálohy nastavení a:Drake. Postupem času jsem si všiml, že se po takovém pádu změnil samovolně XML soubor s definicí map. Byl stále validní, ale obsahoval přednastavené „výrobní“ hodnoty a nefungoval. Mám tedy svou definici zálohovanou v mobilu, a bohužel (respektive bohudík) se mi to od té doby znovu nestalo, abych ověřil, že pro opravu stačí nahradit XML definici map v datové složce.


  • 0

#332 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2020 - 16:45

Mám zkušenost, když jsem nastavoval mapy přes plugin v GG, že jakákoli chyba způsobí aktivaci původního xml, které obsahuje z dnešního pohledu nesmysly, beznadějně zastaralé hodnoty. Takže už si při laborování xml zálohuju. Ale nakonec - používám vektorové offline OSM mapy, ty z Googlu nebo Seznamu jdou jen někdy a nevím, čím to je. Když bych je potřeboval, většinou nejdou, jindy ihned. Je lepší, i licenčně, používat ty OSM.

Protože to xml je už zastaralé beznadějně, chtělo by ho to vyměnit za aktuální, nebo ho načítat odněkud z přístupné složky, aby si uživatel mohl dát své fungující jako implicitní. Jen námět pro vývoj. Nebo už to tam někde je a jen o tom nevím?


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 29 září 2020 - 16:51

  • 1

#333 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2020 - 15:00

Cez víkend som logoval 2 virtuálky. Obrázok ide priložiť len z prílohy, z galérie nie. Bohužiaľ obrázok aj keď je priložený tak ho neodošle.
  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#334 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2020 - 6:00

Taky potvrzuji problém s vložením obrázku. Protože je terminologický zmatek v pojmu Galerie (aplikace Galerie Androidu, nebo Galerie v Adraku u jednotlivé keše), postupoval jsem tak, že jsem ho vyfotil přímo z Adraka do Galerie u příslušného listingu a přidával odtud, což mi určitě dříve šlo (nechodilo přidávání z Google fotek, kam se mi syslí všechno, co vyfotím normálně). Teď jsem u rozpracovaného logu viděl ikonu sponky, ale odeslal se jen text bez obrázku. Musel jsem na stránky GS a přidat fotku odtud. Nevím, ale mohlo to být tím, že jsem v té chvíli měl hodně mizerný telefonní signál, odeslání trvalo strašně dlouho. Běžně je to jedno, pokud trvám na obrázku, přidám ho později, ale jednou už mi psal autor virtuálek, že tam nemám obrázky, ať je přidám nebo mi to smaže.


  • 0

#335 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2020 - 8:00

Zmätok nieje. Galéria je všetko čo je vo fóne, aj na karte. Tak sa to aspoň zobrazuje v android. Google foto je pre mňa na strane googlu, všetko čo tam nahrám alebo zálohujem. Príloha ja to, čo je v prílohe. Štandardne android/data/CZ.ADRAKE.PLUS
Je jedno či fotíš z AD cez galériu alebo skopiruješ tam foto.
Jedno je isté, v predchádzajúcej verzii foto priložil aj keď nie vždy ale vtedy aspoň AD upozornil. Teraz bez upozornenia. AD+ by mal odoslať viac fotiek ako jednu.
  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#336 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2020 - 11:32

Takže Galerie je v Androidu. Příloha je to, co je v Adrake jako Galerie. To jen k ujasnění pojmů. Ale nešlo mi to teď ani z jednoho místa. V podstatě mi to nevadí. Přidávat fotky moc nemusím, ale když to chci, udělám to dodatečně na stránkách, stejně většinou mám fotky ve foťáku a ne v telefonu. Takže jedině na virtuálky logované z terénu je to třeba.


  • 0

#337 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2020 - 16:39

Zdravim. Mam samsung s8+ android 9. Po aktualizaci AD 6.0.7 se zmensili ikony kesek v mape na asi 1mm, a ani v nastaveni mapy se nedaji zvetsit. Pri zoom mapy zustavaji ikony ve stejne velikosti, coz taky nebyvalo. Poradi nekdo co s tim? Pripadne bych pozadal o opravu. Dekuji.
  • 0

#338 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2020 - 16:55

Já to vyřešil přepnutím na starý mapový engine v nastaveních (záložka Mapy, dole)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#339 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2020 - 17:14

Já to vyřešil přepnutím na starý mapový engine v nastaveních (záložka Mapy, dole)


Dik. Funguje to.......
  • 0

#340 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2020 - 17:16

Používám starý mapový engine, protože se mi i po posledním update neobjevují některé "kachle", ale po přepnutí na nový engine mám i v rozlišení 1440×3040px použitelné ikonky při nastavení Zvětšení mapy 1×, Zvětšení ikon keší 3×.

 
 

 

 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama