Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 6.00 - Bonifác


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
558 odpovědí na toto téma

#421 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2021 - 8:21

Předpokládám, že to nepůjde. A:drake je uznán jako oficiální aplikace Groundspeakem a jako takový má přístup k API, bez něj je jeho hodnota poloviční. A předpokládám, že jeho pokračování někde na Githubu by už oficiální podporu nemělo. I když... možná i bez API by se dal používat.


Určitě by sel používat. Ale používal bys ho bez api? Já třeba ne. To už je pro mě hranice komfortu a funkčnosti.. Obávám se, že tohle bude rozsudek smrti.

Bylo by prima, kdyby v a:D někdo pokračoval, ale i zde mám obavy o API. Určitě ta smlouva nebude jen tak a bude to na konkrétního člověka.

No uvidíme, co nám zítřky přinesou.

Každopádně velké a opravdu velké poděkování za a:D. Odvedl jsi spousta práce.
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#422 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2021 - 8:45

Už jsem to sem psal, ale zopakuji to - a:Drake vnikl na Androidu 2.x a od té doby se jen rozšiřoval a mírně upravoval. Ten základ je 10 let starý. Jelikož dnes máme Android 11 s jiným designem a jinými pravidly, je a:Drake dávno zralý na předělání od základu. Problém je, že já na to nemám čas a zástupy pomocníků či nástupců se nehrnou. Pokud je mám spočítat, docházím k číslu nula. Jestli se do přepracování chce někdo pustit, nechť se ozve.


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 10 říjen 2021 - 8:45

  • 2

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#423 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2021 - 11:23

@mpik

to ze to je oficialni aplikace muze a nemusi byt problem. Na githubu/bitbucketu mohou byt i privatni repo. Takze opravdu zalezi k cemu se zavazuje tvurce aplikace. Do toho nevidim. citlive informace se daji skryt atd.

 

To ze a:Drake vznikl na Android 2 muze opravdu znamenat, ze nekde dela neco co se holt Googlu v novych Android nelibi. Napr. deklaruje spatne opravneni. napr tam ma nejake co holt je podobne tomu background gps apod.

 

Ludku ano souhlasim, s vekem a rodinou holt casu ubyva. A spostu one made projektu tak konci:( Bud si je vezme za sve firma, kde dany clovek pracuje protoze v tom vidi penize, nebo se najde dostatecna komunita, ktera jede dal. Sam bych klidne pomohl, ale s casem jsem na tom podobne. A navic ac Javista, tak Android aplikace jsem vylozene nepsal. S manzelkou si delame jen neco v Xamarinu a k dokonalosti to ma daleko. Takze moje pomoc by asi zpocatku byla udrzovat a snazit se zjistit co je spatne aby to treba google zkousnul. Ale k tomu se clovek musi nekdy ponorit do zdrojaku:(. Treba to neni az tak spatne a jadro pujde pouzit.

 

At to dopadne jakkoliv. Diky moc za vse a pokud by jsi poskytnul zdrojaky treba i privatne...


  • 0

#424 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2021 - 12:45

jj je to tak. kouknul jsem to doho 6.09.apk total commanderem (je to v podstate zip) a v AndroidManifest.xml je permission: ACCESS_FINE_LOCATION

=> If you’re using ACCESS_COARSE_LOCATION or ACCESS_FINE_LOCATION, examine your code paths and restrict usage to foreground purposes only (learn more). takze sice tam nema vylozene permission pro background pristup k GPS, ale zaroven holt nesplnuje podminky pro foreground services...

minimalne v manifestu chybi deklarace servisy.

<service
    android:name="MyNavigationService"
    android:foregroundServiceType="location" ... >
    <!-- Any inner elements would go here. -->
</service>

{code}

 

A tim pravdepodobne LocationService trida a dalsi veci okolo Notifikaci atd. JJ vypada to na rewrite nekterych casti:(. Ale to je jen po rychlem pruzkumu learn more linku a ...;)


  • 0

#425 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2021 - 6:21

Ludku, take dekuji za aplikaci a i za spolupraci na pluginu pri "propojeni" s GG.

 

Za me je skoda tu aplikaci zahodit - i za cenu jejiho predelani. Byl bych rad, kdyby se dal dohromady tym, ktery by pokracoval ve vyvoji (nebo i uplne predelal AD), hlasim se do jeho rad, ale s vyvojem pro Android nemam zkusenosti. Najde se tu ke mne a priapdne lnavratovi nekdo, kdo by byl ochotny programovat pro Android?


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#426 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2021 - 8:49

Luďku, díky za ty roky s aD...možná ještě budou, pro mě je aplikace funkční, pokud by byla nějaká oficiální apk ke stažení tak budu používat dál. Nebo využiju funkci TotalCommanderu pro zálohu aplikace.

Co se týká dalšího vývoje: s prgáním pro Android mám nulové zkušenosti, umím databáze, takže bych mohl případně pomoci s optimalizací dotazů. Pro mě je ale hlavně omezujícím faktorem čas. Rodina, tři děti...už loni jsem kvůli tomu pouštěl zastupitelské místo ve městě...


  • 0

#427 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2021 - 22:35

"Poslední verze je ke stažení http://adrake.cz/a/aDrake609.apk ..."
Tak tohle bude problém... sad.png

 

Doména odstavena

Doména byla odstavena z důvodu závažného porušení provozních podmínek webhostingu Endora.cz.
Vlastník domény byl o této skutečnosti informován na e-mailu.

 


  • 0

#428 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2021 - 12:32

mam soubor u sebe, pokud chces, mohu ti ho poslat. Napis pres SZ.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#429 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2021 - 12:45

https://www.geocachi...loads/90/adrake


  • 3
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#430 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2021 - 14:59

Poslední verze je ke stažení http://adrake.cz/a/aDrake609.apk

 

Můžete sem někdo hodit About->Release notes ať víme, co je v 6.09 nového? Díky

 

Já jsem pomocí Total Commanderu úspěšně aD ve verzi 6.08 namigroval na A11 (Motorola Moto G60) a zatím plně funkční. Nainstaloval bych si tu 6.09 verzi, ale nevím, zda mi přinese něco nového. Každopádně ji budu držet v záloze.

 

Luďku, ještě jednou díky za ty roky vývoje.


  • 0

#431 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2021 - 15:08

Máš to v tom tebou citovaném příspěvku - odemčené prémiové funkce.

 

Pokud jde o doménu, někdo mi ji zaspamoval, ale zatím nebyl čas to řešit. Použijte mirror od Balin50.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#432 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2021 - 10:28

tak to já si ze sentimentu nechám 6.08 v Plus verzi...


  • 0

#433 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2022 - 6:44

Ano, popisovane chovani bylo hlavnim duvodem proc jsem sel o dum dal. A uz si na a:Drake ani nevzpomenu! Pravda, musel jsem se premahat, nechtelo se mi, ale ted uz bych nemenil.... 

Začínám mít s a:Drake čím dál více problémů. Teď v Androidu 12 mi přestal fungovat kompas (resp šipka v a:Drake se mi točí pouze pokud otevřu built aplikaci kompas v postranním panelu).

 

Mohu se prosím optat, na jakou aplikaci jsi přešel? Využívám databázi z GeoGetu (cca 2 GB) a zkoušel jsem Locus, ale má s ní docela problémy).

 

Děkuji


  • 0

#434 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2022 - 8:29

Začínám mít s a:Drake čím dál více problémů. Teď v Androidu 12 mi přestal fungovat kompas (resp šipka v a:Drake se mi točí pouze pokud otevřu built aplikaci kompas v postranním panelu).

 

Mohu se prosím optat, na jakou aplikaci jsi přešel? Využívám databázi z GeoGetu (cca 2 GB) a zkoušel jsem Locus, ale má s ní docela problémy).

 

Děkuji

 

Pouzivam Locus Map 4 + platim si GOLD predplatne. Kesky z GeoGeti db (ma cca 1 GB) taham  pres doplnek GeoGet4Locus. Db kopiruji pres FTP z meho ntbku do telefonu. Vyhoda Locusu dale pro me je, ze umi pracovat s Garmin hodinkami, takze telefon taham z kapsy minimalne.


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#435 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2022 - 9:37

Já používám Android11 a tam mi a:Drake zatím funguje i když nějaké mouchy má a též přemýšlím co dál. Jako náhrada mi stále vychází Locus, je sice složitější na ovládání, ale co není složité na ovládání když s tím začínáte. Hlavně umí používat databázi GeoGetu (u mne cca 1GB).

 

Sám jsem zkoušel přejít na Locus, ale zatím jsem narazil na složitost ovládání a nejistotu zda dělám vše správně a nechtěl jsem do toho moc šťourat a navíc a:Drake mi zatím funguje. No ale tuším, že mne jednou Locus čelá a to asi s předplatným GOLD.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#436 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2022 - 12:55

Sám jsem zkoušel přejít na Locus, ale zatím jsem narazil na složitost ovládání a nejistotu zda dělám vše správně a nechtěl jsem do toho moc šťourat a navíc a:Drake mi zatím funguje. No ale tuším, že mne jednou Locus čelá a to asi s předplatným GOLD.

 

Pravda je, ze jsem se davno taky nechtel a:Drake vzdat a docela dlouho jsem ho provozoval spolu s Locusem. Ale pak zacaly ruzne zasadni problemy s funkcnosti a:Drake a ja postupne presel na Locus. Ted jsem naprosto spokojeny.  Osobne si myslim, ze je to o nejakem prvnim nastaveni a pak uz to je v pohode. 


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#437 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2022 - 18:05

Locus mi taky nevyhovuje. 2x jsem ho zkusil a zase odinstaloval. Njn, chtelo by to nekoho sikovneho a ochotneho, kdo by se pustil do "noveho AD". Zatim se nikdo k tomu neprihlasil :(


Tento příspěvek byl upraven od gord: 04 duben 2022 - 18:05

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#438 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2022 - 20:23

Já jsem ho ještě neodinstaloval. Ale nepoužívám. Zatím mi funguje AD.


  • 0

#439 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2022 - 12:30

Ja se na prechod aD->Locus chystam uz dva roky. Oboje mam nainstalovane, loguju prevazne pres aD. Ale Locus treba pouzivam k autonavigaci, k reseni reverse wigo, pripadne k zaznamu trasy na slozitejsich letterboxech v neznamem prostredi. Vetsinu usecase z aD uz mam proslapnutych i v Locusu. Jedine co zbyva je to logovani a nasledne workflow zpracovani logu. Ale i tam uz se mi rysuje cesta. Nechal jsem si ze sentimentu nainstalovanou 6.08 Pro verzi aD a cekam az mi telefon nabidne upgrade na A12....pak uz dle informaci zde na foru pujde funkcnost aD do kopru a prejdu na Locus kompletne. Bude mi to lito, Ludkovi dekuju za ty roky vyvoje. Ale takovy je zivot. 


  • 1

#440 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2022 - 7:18

Já jsem kdysi Locus zkoušel, ale vadí mi, že stahuje po částech, prostě neumí pracovat s celou geogetí DB, navíc je oproti a:Drake naprosto neintuitivní (alespoň pro mě). Já bych chtěl v mobilu něco jako GeoGet na počítači, prostě něco, co mi kromě navigace v terénu umožní pracovat s celou databází (vyhledávat, filtrovat, atd.), byť s omezeními. A v tom mi a:drake naprosto vyhovoval. Zatím mi v Androidu 12 funguje, ale jak jsem psal, začínají se objevovat problémy. Bohužel náhrada žádná není (resp. objevil jsem aplikaci Geoquack, ale ta se naposledy aktualizovala v r. 2015, takže ani nemá cenu ji zkoušet). Škoda že Luděk ty roky vývoje takhle zahodil, ale jeho důvody chápu. Třeba se ještě nějaký machr - následovník vyloupne. Možná to zkusit i v zahraničí?


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama