Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 6.00 - Bonifác


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
558 odpovědí na toto téma

#101 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2019 - 11:10

Divné... Já tam mám http://khm0.google.com/kh/....  nikdy jsem na to nesahal, takže je to původní.

(a samozřejmě to nefunguje, a po pravdě ani nevím kdy naposledy to fungovalo)

 

Tak jsem to přepsal podle vzoru výše a po novém startu aDrake to funguje. Díky - ale chtělo by to trochu více user friendly nastavení, to že se má něco poměnit se teda člověk nikde nedozví.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 24 červenec 2019 - 11:21

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#102 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2019 - 11:16

Jo, to je to původní, které nefunguje.

To co je popsané o pár příspěvků výše, funguje.

http://mt{s}.google.com/vt?lyrs=s&x={x}&y={y}&z={z}

A subdoména 0123. Pokud to nepůjde, zkus místo mt{s} napsat třeba rovnou mt1. Já takto fungoval nějakou dobu, než jsem vůbec zjistil, co to jsou ty subdomény.

Ale nemůžu pořádně rozchodit mapy.cz. Buď nic, nebo letecká místo základní, základní místo letecké, mám podezření na nějakou cache (ve smyslu vyrovnávací paměť, ne krabička).

 

Formáty jsou popsané tady, ale je to pro GME a ne všechno v Drakovi funguje.

A občas se to mění, jak se mění mapy na Seznamu nebo Googlu, tak je třeba změny sledovat. Je to ale nedokumentované a nevím, kde by se formát dal oficiálně zjistit. Mapy.cz mají zveřejněné API, ale tohle je něco jiného, přímý přístup k mapovým dlaždicím, které si jinak volá stránka s mapou sama.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 24 červenec 2019 - 11:24

  • 0

#103 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2019 - 11:26

mapy.cz mi fungují - doma. A to jen základní, turist ani satelit jsem nerozchodil.V terénu to dost často dopadne nekonečným motáním kolečka.

 

mám tam

http://m1.mapserver.mapy.cz/base=m/{z}-{x}-{y}

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 24 červenec 2019 - 11:29

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#104 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2019 - 11:50

ak to mám takto

 <name>Sattelite</name>
    <name language="cs">Satelitní</name>
      <file>google/sat</file>
      <url>http://mt1.google.com/vt?lyrs=s&x={x}&y={y}&z={z}</url>
      <subdomain>0123</subdomain>
      <defaultZoom>14</defaultZoom>
      <minZoom>1</minZoom>
      <maxAvailZoom>18</maxAvailZoom>
      <maxZoom>18</maxZoom>
    </MapType>

tak nefunguje

viď obrázok

 

to isté pri

http://mt{s}.google.com/vt?lyrs=s&x={x}&y={y}&z={z}

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od Balin50: 24 červenec 2019 - 11:53

  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#105 pjiy

pjiy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2019 - 12:18

Že by místo vt? použít vt/ ;)


  • 0
Všechno je možný.

#106 pjiy

pjiy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2019 - 12:45

Mapy.cz (všechny 3 typy) požívám s OSM skoro výlučně, pokud někdo chcete konfiguraci, ozvěte se, pošlu přes SZ. V terénu stahování map přes 3g nebo LTE bez problémů, u pomalejších to trvá, ale obvykle to dopadne dobře.

Točící se kolečku (myslím) není problém stahování map, ale čtení databáze kešek nebo stahování přes API, to problém bývá, ale s mapami to asi nesouvisí, resp. jenom s totálním přetížením telefonu (4 jádra jedou v tu chvíli na 100%) a to se skutečně nedokončí nic.


  • 0
Všechno je možný.

#107 HubdaTeam

HubdaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2019 - 15:43

 

mapy.cz mi fungují - doma. A to jen základní, turist ani satelit jsem nerozchodil.V terénu to dost často dopadne nekonečným motáním kolečka.

 

 

Zkuste v nastaveni a:Drake vybrat "Pouzit stary system map".

Pokud ho mam nastaveny, tak mi stahovani dlazdic funguje. Jinak mam podobny problem, at jsem kdekoliv.

Doufam, ze tuhle moznost v blizke dobe Ludek neodstrani.  B)


  • 0

#108 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2019 - 16:21

Zkuste v nastaveni a:Drake vybrat "Pouzit stary system map".
Pokud ho mam nastaveny, tak mi stahovani dlazdic funguje. Jinak mam podobny problem, at jsem kdekoliv.
Doufam, ze tuhle moznost v blizke dobe Ludek neodstrani.  B)


Bohužiaľ, točí kolečko a nič
  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#109 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2019 - 16:27

Me to teda funguje i na novych mapach, tim to nebude.

 

Spis mam pocit, ze dlazdice jsou stahovany omezenym poctem threadu, a maji nejaky pomerne vysoky timeout. Takze par nestazitelnych dlazdic dokaze stahovani ucpat na pomerne dlouho doubu. Pri experimentovanim s URL, kdy clovek casto udela chybu, se mi osvedcilo po zmene adrake ustrelit a pustit znova. Jinak se ti muze stat, ze marne cekas na jeste predchozi dlazdice.


  • 0

#110 pjiy

pjiy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2019 - 22:25

Jojo, tak nějak to bude a ty parametry v URL jsou pro ruční zadávání opravdu zcela šílené. Taky AD sestřeluju, když se děje něco podivného.


  • 0
Všechno je možný.

#111 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2019 - 6:03

Možná by to chtělo v některé příští aktualizaci dát tam jako implicitní config (tj. ten, co se načte když jiný není nebo je v něm chyba) takový, kde budou fungující vrstvy. Ten s google satelitním je evidentně už delší dobu jinak. A předpokládám, že někdo má takové nastavení, kde vše funguje, stačilo by ho publikovat. Dále mi nějak nefunguje přidání překryvných vrstev. Přes Mobac jsem si pro určité území udělal katastrálky, ale nedovedu je dát jako překryvnou vrstvu. Také by se to hodilo třeba na turistické trasy, nebo na popisky přes satelitní mapu (vycházím z toho, co umí GME, možná to A:drake umí, ale mě to nejde). Začal jsem se s tím zabývat teprve když se možnost editace map objevila v GGsync, ale nějak se mi ani tam nedaří. Ono to nakonec asi není složité, když člověk už ví, jak má URL vypadat, ale zadávat to na telefonu je hrůza. Ale i to by byla cesta, pokud by to šlo. Možná mám config už zbytečně překombinovaný, je tam spousta podkladů, které nepoužiju (mapnik, MTB... ). Nakonec ale pro mé účely stačí, když funguje vektorová OSM offline. Asi zkusím config zazálohovat a pak to úplně překopat. Hlavně se bojím, že si nakopnu zobrazení offline map, což se mi několikrát stalo.


  • 0

#112 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2019 - 6:14

Ty prekryvne vrstvy jsme tu zminovali jiz drive a konstatovali, ze se k tomu musi vyjadrit Ludek. Dosud tak, pokud vim, neucinil. Takze Ludku, prosim, jak to je s prekryvnymi vrstvami, jak je nastavit a rozchodit?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#113 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2019 - 8:49

Já vím, že vývoj Draka je složitý a že se většinou řeší to, co hoří - chyby a změny API. Ale asi by se dalo dát fungující config, určitě někdo, kdo používá více map ho má.

Co se týče zamrzání - jo, tím to být může, jeví se to tak, ale jak z toho? Asi když si zavolám mapy na Seznamu, stahují se stejné dlaždice a stejnými HTML odkazy, nebo ne? Může to tam být jinak. Nebo to tam je už dávno jinak a tohle tahání dlaždic může být jen pozůstatek něčeho na dožití. Nevím, neví to někdo? Ty subdomény - chápu to tak, že se to tahá na střídačku ze 4 různých adres, aby nebyl velký objem na jedné? Takže když jedna adresa nejde, vypadává každá 4. dlaždice?


  • 0

#114 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2019 - 8:59

Těch více adres se nedělá kvůli vytížení jednoho serveru. Ty servery jsou rychlé samy o sobě, protože obhospodařují opravdu mnoho klientů nenajednou. Tech par dlaždic pro tebe pro ně nepředstavuje nic významného. (krom toho, že často ve skutečnosti vedou všechny ty adresy na jednu a tutéž serverovou farmu.)

 

Dělá se to proto, že každý webový prohlížeč má omezený počet spojení na jeden server. Takže když to rozhodíš na víc adres najednou, navíšíš tím počet najednou stahovaných dlaždic. Tedy jde o rychlost stahování na straně klienta.

 

Ovšem netuším, kolik dlaždic najednou umí stahovat ten Mapsforge v Adrake, ani jak rychle to umí zpracovávat. Takže zadání jen jedné adresy nemusí mít žádný vliv.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 25 červenec 2019 - 9:00

  • 0

#115 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2019 - 9:01

A ano, pokud jedna adresa nefunguje, pak ti chybi kazda N-ta dlazdice. Udela ti to takovy hezjky pravidelny vzorek chybejicich dlazdic.


  • 0

#116 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2019 - 12:47

Když spustím Mapy.cz, naskakují po svislých pásech odleva do prava. Takže kdoví, jestli ještě používají čtvercové dlaždice. Koukal jsem do té stránky i přes vývojářské nástroje, ale nic jsem nenašel, ve smyslu jedné dlaždice, zřejmě to dělají nějak dynamicky. Kdysi ale mapy naskakovaly po čtvercích, poznalo se to při špatném připojení, kdy se pravdu čekalo, až doskáčou.


  • 0

#117 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2019 - 13:23

Pouzivaji dlazdice, opravdu! Nikdo nic lepsiho nevymyslel. Jde jen o to, ze pokud mas zrovna sikovnou sirku okna, tak se ti dlazdice z jednoho serveru seradi pod sebe. A pak uz jen zalezi na tom, jak data dorazi a jak je implementovano zpracovani v prohlizeci. Klidne se ti to muze chovat tak, ze vsehcny dlazdice z jednoho serveru dorazi temer pohromade. Pak se ti to muze jevit, jako by to slo po sloupcich.


  • 0

#118 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2019 - 13:37

To jsem si myslel, jen nedokážu tu jednu dlaždici poznat. Kdysi to šlo. Pravá myš, Uložit obrázek.. a uložila se jen jedna dlaždice. Dnes mají na pravé myši svou obsluhu událostí.

Já jen, jestli nepoužíváme nějakou zastaralou technologii, udržovanou už jen setrvačností. Ale asi ne, je to v pořádku. Tak jen proč se mapy na Seznamu načítají bleskově a v Drakovi se to zasekává. Opravdu mám podezření na nějaké ukládání do paměti a nevím jak ji promazat. Ono je to jedno, ale letecké od Seznamu jsou podstatně lepší než od Googlu, alespoň na našem území. A turistické se s goole základními nedají ani srovnávat. Ale na většinu navigování stačí ty offline OSM.


  • 0

#119 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2019 - 14:23

třeba ve firefoxu: Nástroje -> informace o stránce -> média


  • 1

#120 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2019 - 14:32

Tak jsme včera šli jednu multinu a před tím v restauraci jsem si chtěl připravit finální waypoint se vzorečkem a když jsem si ho založil, vyplnil vše potřebné a dal save, tak se mi nezobrazil mezi existujícími waypointy, tak jsem ho zkusil udělat znovu a znovu, až u čtvrtého pokusu jsem zjistil, že mám předponu už 04, takže se mi ty waypointy asi někde ukládají, jen je nevidím. Tak jsem přešel na jinou keš a pak jsem si znovu načetl tuhle multinu a opravdu jsem tam měl ty waypointy čtyři. Takže je tam asi někde nějaká chybka...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama