Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 6.00 - Bonifác


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
558 odpovědí na toto téma

#161 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 18:39

Zase mám přání, které asi jako vždy skončí v /dev/null

 

Občas by se mi docela hodilo kdyby byla možnost zadat souřadnice v DecDeg tvaru.


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#162 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 19:00

Dneska jsem to pouzival tak nejak normalne a nic nespadlo.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 29 říjen 2019 - 19:01

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#163 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 8:08

Zase mám přání, které asi jako vždy skončí v /dev/null

 

Občas by se mi docela hodilo kdyby byla možnost zadat souřadnice v DecDeg tvaru.

Stejně tak občas někdo (ví bůh proč) v listingu použije DMS tvar.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#164 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2019 - 21:25

Bude, Luďku, časem možné, aby řešitel uměl desetinná čísla? Zase jsem na to narazil, teď u Ježčí skály, kde v první indicii je údaj ze směrovníku na půlky km (např. 12,5)...


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#165 HubdaTeam

HubdaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 16:15

Nevím jestli jsem v tom sám, ale nejde mi uvnitř a:Drake (v6.03) stáhnout nová keš zadáním GC kódu do horního modrého vyhledávacího pruhu na hlavní obrazovce (pravý horní roh, ikonka lupy ve čtverci). Objeví se hlášení "Stahuji přes API..." a pak je seznam nulový. (samozřejmě mám přitom zapnutá data na mobilu  :)  )

 

Rad bych Ludka znovu moc proprosil o pomoc s vyse uvedenym problemem.

Moc mi tato funkce chybi :(, stejne tak stazeni nove kesky, kdyz z jine aplikace nasdilim URL ve formatu "https://coord.info/GCxxxxxx". To drive take fungovalo - pouzival jsem ve spojeni s QR cteckou/c:Geo.

Moc predem dekuji.


  • 0

#166 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2019 - 18:28

Zajimave, ja pouzivam url ve tvaru http://coord.info/GCxxxx Jeste jsem to neupravil na https, ale funguje mi to, tak to nepotrebuji.

 

Tedy ja vlastne nevim, co znamena to tvoje "nasdilim" z jine aplikace. Ja mam toto URL jako klikaci odkaz a kdyz na to kliknu, vyberu spustit v aplikaci aD a keska se mi normalne nacte pres API (pokud jeste v databazi neni).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#167 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2019 - 9:14

Posledná verzia:
Ide aktualizovať logy ale listín nie.
Chyba : [2] Not authorized
  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#168 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2019 - 10:42

A není to PMO keš?


 


  • 1

#169 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2019 - 15:01

Nie, normálna keš. Robí to na všetkých
  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#170 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2019 - 15:04

Teraz som prepol z DB na API. Keš načíta, ale aktualizovať listing sa nedá, len logy
  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#171 HubdaTeam

HubdaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2019 - 16:18

Zajimave, ja pouzivam url ve tvaru http://coord.info/GCxxxx Jeste jsem to neupravil na https, ale funguje mi to, tak to nepotrebuji.

 

Tedy ja vlastne nevim, co znamena to tvoje "nasdilim" z jine aplikace. Ja mam toto URL jako klikaci odkaz a kdyz na to kliknu, vyberu spustit v aplikaci aD a keska se mi normalne nacte pres API (pokud jeste v databazi neni).

Nasdilenim myslim ikonku, v android aplikacich, takoveho nedodelaneho trojuhelniku (bez prave steny) se tremi kulickami ve vrcholech.  :) ...Neboli "otevrit v...", kdy si vyberu z nainstalovanych aplikaci právě a:Drake.

 

Mas pravdu... Odvolavam problem s URL. Jsem pako..., nevim co jsem predtim delal nebot ted mi to funguje.  :rolleyes: 

Nefunguje jen to hledani (a stazeni) na uvodni obrazovce a "sdileni" s c:Geo. To totiz predava jen kod GCxxxx (ne cele URL) a to bude asi ten problem.

(Muj postup v c:Geo: Otevru detail vybrane kesky, podrzim prst na "GC kod", vpravo na horni liste se mi objevi popisovana ikonka sdileni, vyberu a:Drake.)


  • 0

#172 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2019 - 16:14

Tak znovu poprosím o možnost dělení tisícem ve vzorečku. Tady http://www.geocachin...e-4#entry561477 mi Luděk radil, ať si doplním tečku, kam patří, tak jsem si dneska vytvořil vzoreček
N49º[50000+1BC6*G+18A5+88]
E014º[30000+19DE*2-(F00+H80)]
s tím, že si doplním tečku, kam patří a a:Drake mi řekl, že tento vzoreček neumí vypočítat. Tak nevím, co mu na vzorečku vadilo, ale Luďkem navrhovaná cesta je neschůdná.

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 11 listopad 2019 - 16:15

  • 0

#173 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2019 - 20:36

Tak znovu poprosím o možnost dělení tisícem ve vzorečku. Tady http://www.geocachin...e-4#entry561477 mi Luděk radil, ať si doplním tečku, kam patří, tak jsem si dneska vytvořil vzoreček

N49º[50000+1BC6*G+18A5+88]
E014º[30000+19DE*2-(F00+H80)]
s tím, že si doplním tečku, kam patří a a:Drake mi řekl, že tento vzoreček neumí vypočítat. Tak nevím, co mu na vzorečku vadilo, ale Luďkem navrhovaná cesta je neschůdná.

 

 

Neznám programovací jazyk ani jiný nástroj, který by zvládal proměnné začínající číslicí. Zápis 1BC6 aD opravdu nedokáže zpracovat, je třeba mu pomoci nějak takto:

N49º[50000+1[BC]6*G+18[A]5+88]
E014º[30000+19[DE]*2-[[F]00+[H]80]]

Pak řešitel jede hezky rekurzivně od vnitřních závorek, dosazuje a počítá. Ty desteinné tečky si pak lehce doplníš.

 

Mimochodem, tobě aD nevypsal hlášku jako neplatné číslo 1BC9 či nedefinovaná proměnná F00?


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#174 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2019 - 22:30

Ne byla to nějaká obecná hláška, že vzorci nerozumí
  • 0

#175 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2019 - 6:51

Neslo by vyhledove udelat
1) kdyz vyhledavam podle tagu favoirites, tak aby slo pouzit operator vetsi/mensi?
2) aby slo vyhledavat podle vice tagu zaroven?
Vyhledavani mysleno filtrovani :)
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#176 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2019 - 15:30

Já jsem včera (a už několikrát předtím) postrádal ve filtru filtrování podle data mého nálezu (od - do). Zajímalo mě v určitém měsíci před pár lety, co jsem tehdy lovil.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#177 HubdaTeam

HubdaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2019 - 16:02

Nevím jestli jsem v tom sám, ale nejde mi uvnitř a:Drake (v6.03) stáhnout nová keš zadáním GC kódu do horního modrého vyhledávacího pruhu na hlavní obrazovce (pravý horní roh, ikonka lupy ve čtverci). Objeví se hlášení "Stahuji přes API..." a pak je seznam nulový.

 

Tímto chci Luďkovi poděkovat za opravu výše uvedeného. Ve verzi 6.06  je to opět funkční. Mockrát děkuji!


  • 1

#178 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 9:51

Chtel bych se zeptat, zda se nejak posunulo reseni problemu s aktualizaci polohy na pozadi? Stale mi aDrake po zapnuti obrazovky pri navadeni dela to, ze kurz a vlastne cela mapa jakoby poskoci do aktualni polohy. Tudiz zaroven nefunguje nastaveni upozorneni na priblizeni k bodu.

Ted mi na Huawei dorazil Android 10, tak uvidim....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#179 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 13:41

Já tomu nerozumím, mám sice A5.1, ale taky mám pocit, že když zapnu navigaci, dám systému jen vědět, že si ji může zapnout, když bude potřebovat. Sice to (asi) šetří baterku, ale způsobuje chyby, i třeba na Mapách.cz, googlemapách, apod. Řešením jsou možná aplikace GPSfix (u mám a zapíná se současně s GPS), GPStest, apod., které visí na pozadí a polohu pořád chtějí. Ovšem pokud Android vypíná GPS pro aplikace na pozadí, je to na nic. Funguje třeba záznam trasy v mapách.cz, když jsou na pozadí? Záznam trasy v programu na ovládání foťáku (používaný na geotagování fotek)? Apod. Já to nepoužívám, žere to baterku a na záznam trasy mám Oregon. Ale zkusím to. Zatím mám pocit, že to většinou funguje, ale někdy ne a to je pak k vzteku Když to ustřelí o kilometry, to se pozná. Když o desítky metrů, člověk může hledat tam, co nic není.


  • 0

#180 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2019 - 14:00

 Funguje třeba záznam trasy v mapách.cz, když jsou na pozadí? Záznam trasy v programu na ovládání foťáku (používaný na geotagování fotek)? Apod. 

 

Tak rozhodne to funguje v Locusu.  Ale musel jsem dat Locus do vyjimek pro power optimalizaci! aDrake prestal fungovat od Android 8. Jo a bavime se tady hlavne o Huawei a Honor telefonech, ktere maji setreni spotreby baterky hodne agresivni. Ikdyz myslim, ze Sony je na tom podobne.

 

Jsem zvykly, ze mi telefon da vedet, kdyz se priblizim ke kesi na par metru a pak ho teprve vezmu do ruky a dohledam. Minimalizuji tak moznost padu me nebo zarizeni na zem :-) 


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama