Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Založení keše - jiná keš v okolí


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Handuliště

Handuliště

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 22:05

Ahoj,

 

prosím o radu, chci založit (svou první) keš a podle https://www.geocachi...e/planning.aspx se mi zobrazuje na místě, které jsem si vybrala (naprosto super místo a těžko to jde posunout dál), to červené kolečko, které má značit, že dané místo je v okruhu 161 metrů od jiné keše, či co... Mně se ovšem v daném okolí žádná keš nezobrazuje. A naopak nedaleko vím o jiné keši, která tam je, tam se ale červené kolečko neobjevuje. Jak moc jsou ta kolečka spolehlivá? A pokud bych tam (v přesvědčení, že v daném okruhu jiná keš není) keš přesto chtěla založit, pustí mě systém a případně to stopne až reviewer (který ale může potvrdit, že v okolí jiná keš není)?

 

Ještě mě napadlo, že by tam mohla být nějaká prémiová keš, ale i ty se mi (byť nemám prémiové členství) myslím zobrazují alespoň v seznamu (ne v aktivní mapě). A tady prostě žádnou nevidím.

 

Nebo zkusím být konkrétnější - proč na 50.0900589N, 14.4821239E není možné založit keš (souřadnice jsem dala záměrně o kus dál, než bych ji plánovala reálně založit)?

 

Děkuju za radu...


  • 0

#2 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 22:19

Je tam prémiová keš.
  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 23:03

Na té mapě se neukazují finálky od mysterek, multin atd.


  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 5:37

Jediný, kdo může spolehlivě odpovědět, je RW. Založ listing s finálkou na tom místě (klidně skoro prázdný, jen aby tam byla ta finálka) a pošli mail svému RW s odkazem na kód této keše. On zjistí jediným pohledem, jestli jsi nebo nejsi v kolizi. A pak to můžeš upravit, posunout, dodělat listing, nebo zrušit, pokud to jinde dělat nechceš. Pokud mu pošleš jen souřadnice, je to pro něj práce navíc.

Kolizní kruhy jsou na nic, pokud v dané oblasti nemáš všechno nalezeno, z pochopitelných důvodů se tam neukazují vyluštěné finálky, to by to bylo moc jednoduché.


  • 0

#5 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 8:08

Kolizní kruhy jsou na nic, pokud v dané oblasti nemáš všechno nalezeno, z pochopitelných důvodů se tam neukazují vyluštěné finálky, to by to bylo moc jednoduché.

 

Jinými slovy, být mimo červený kolizní kruh je podmínka nutná, nikoliv však postačující. Takže do kruhu to ani nezkoušej a když najdeš místo mimo kruh, tak ještě nemusí být vyhráno...

 

Když ty uvedené souřadnice dáš do hledání na gc.com, tak i BM vidí, že je to asi 10m od PMO tradiční keše...


  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 8:19

Čili jinak řečeno, někdo jiný už měl stejný nápad na keš na tomto místě, byl rychlejší, jen to dal jako PMO. Můžeš čekat, jestli se místo náhodou neuvolní. Nebo vymýšlet něco jiného.


  • 0

#7 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 9:28

Ta keš je tam už 11 měsíců a nevypadá, že by byla problémová a že brzy skončí.
  • 0

#8 Handuliště

Handuliště

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 15:35

Moc děkuju všem za reakce. V mobilní aplikaci se mi ji nepodařilo dohledat, na PC už ano. Pokusila bych se najít jiné vhodné místo opodál, což by mělo smysl, kdyby můj popis vztahující se k danému místu byl výrazněji jiný než u té prémiové. S ohledem na její název se "obávám", že to bude dost podobné a pak nemá založení další keše smysl. (Nebo jo? - Jedna pro prémiové, další pro "běžné" kačery?) Pokud to není v rozporu s nějakými psanými či nepsanými kačeřími pravidly, byl by prosím někdo ochoten mi zkopírovat povídání, které je k té prémiové, tedy GC7R49P? Zase nechci jen kvůli tomu platit prémiové členství, které bych jinak nevyužila...


  • 0

#9 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 15:44


Věděli jste, že v těchto místech býval Šibeniční vrch? Jestliže ne. Pojďme si o tom něco říct.

Dnes se na těchto místech nachází krásně zrekonstruovaný park Židovské pece. Ale v minulosti tomu tak nebylo. Tento vršek byl původně popraviště. A dokonce se zde konala úplně poslední poprava v Praze. Hlava tu byla naposledy sťata v roce 1866 sklepníkovi Fialovi, který zavraždil svou milou.

Takže otázka je, proč se Židovským pecím říká Židovské pece. To bohužel přesně nikdo neví.

Jedna pověst říká, že když byli Židé vyhnáni z Prahy, uchýlili se právě do těchto míst. Ale historici toto tvrzení odmítají.

Další pramen říká, že na tomto místě hledal novinář Egon Ervín Kish legendárního Golema. Který je zde podle jedné legendy uložen. Ale to zase jindy.

Dnes už se na těchto místech hlavy nestínají a proto jsi pojďme užít toto klidně místo.
  • 0

#10 Handuliště

Handuliště

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 16:04

Děkuju!

Měla jsem připravený trochu podrobnější popis, ale jinak +- stejné. Tak holt budu muset vymyslet svou zakládací premiéru jinde.


  • 0

#11 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 22:32

Věděli jste, že v těchto místech býval Šibeniční vrch? Jestliže ne. Pojďme si o tom něco říct....
 

Nechtělo se mi tomu věřit, ale v listingu fakt stojí "Kish" :D


  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#12 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2019 - 20:38

Děkuju!

Měla jsem připravený trochu podrobnější popis, ale jinak +- stejné. Tak holt budu muset vymyslet svou zakládací premiéru jinde.

Myslím, že není kam spěchat. Kešek je fakt i tak dost a dost :-)


  • 1

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#13 Handuliště

Handuliště

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2019 - 14:51

Já vím, že je kešek spousta, ale mám takové aktivní kačeří nutkání :-D Zamáčkla jsem slzu a vymyslela alternativu. A mám k tomu další dotaz...

 

Je vzdálenost 161 metrů skutečně zcela nepřekročitelná? Opět (:-) ) jsem našla geniální místo, ale odhadem tak o 10 metrů mi to mimo ten červený kruh nevychází. Můžete namítnout, že to pravidlo má svůj smysl, ale v konkrétním případě zase tolik smysl nemá, protože jde o vzdálenost vzdušnou čarou a zde je to poměrně dost do kopce (takže žádné že za 2 minuty jste u další kešky, ale reálně spíš tak za 10 minut s ohledem na přítomné všemožné překážky, možná víc) a hlavně ta "blízká" stávající je de facto v jiné, zcela oddělené oblasti, s jiným "tématem".


  • 0

#14 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2019 - 14:54

To řeš se svým reviewerem, jestli povolí výjimku. Tady to nemá žádný smysl. A na výjimku není nárok. Precedenty neplatí.


  • 2

#15 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2019 - 16:55

Tak to jakože zaměř o 10 metrů dál. Pokud je to dobrý geoobjekt a bude dobře napsaný hint, kačeři s tím nebudou mít problém.
Tím samozřejmě nenabádám k porušování pravidel, ale v lese v různých terénech to hází i o těch 10 metrů a pokud to bude hezká keš, tak by bylo škoda ji nepustit. Člověk si musí umět poradit.
Koneckonců pravidla jsou tu pro nás, ne my pro ně. A s reviewerem by se domluvit dalo, těch 161 metrů je proto, aby tato hra nedopadla jako munzee, myslím že to by hodně lidí omrzelo. Ono se už i nadává na nové labky, kterých je opravdu poskrovno a tak to určitě i zůstane, většinou to je jen oživení větších eventů.
  • -2

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2019 - 5:43

Viděl jsem něco podobného v Krumlově, jedna u jezu, druhá v zámecké zahradě. 161m to nebylo, ale výškově a terénem to bylo úplně jinde. Mě kdysi RW napsal, že by mi povolil i mírnou kolizi, protože to bylo přes řeku a žádný most kilometry daleko. Ale mám pocit, že se to pak hodně zpřísnilo. V každém případě za dotaz RW nic nedáš.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 28 květen 2019 - 7:02

  • 0

#17 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2019 - 7:24

Já bych ti navrhoval nechat to nutkání ještě jednou "nutknout" o kousek dál. Jakékoliv "úpravy" souřadnic jsou podvod. Ukecávání revírníka bych si nechal na něco důležitějšího. :-)


  • 4

#18 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2019 - 7:58

A já osobně bych si to nutkání nechal ještě chvíli rozležet v hlavě. Však proč cpát na sílu krabičku někam, kde jich v okolí je už dost. Nevíš o nějakém pěkném, zajímavém místě, kde třeba široko daleko (tedy více jak 161m) keška není? Třeba i na nějakém méně frekventovaném místě? Ano, možná tam budeš mít méně nálezců, ale na druhou stranu si ten nález více užijí :)


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2019 - 8:19

Tohle se většinou řeší multinou ofsetovkou. Na samotném místě virtuální stage, která kolizi nedělá, něco na místě zjistit a dopočítat finálku, která už je mimo kolizi a současně mimo dosah mudlů a bodosběratelů. Tedy pokud to samotné místo za keš stojí, není nutno dávat keš jen kvůli nutkání.


  • 5

#20 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2019 - 9:18

Tak tak, v Praze už je hodně těžké najít volné místo. A pokud to místo stojí opravdu za to, ofestová multina je jediné řešení. Já už ho musel použít dvakrát.


  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama