Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Založení keše - jiná keš v okolí

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Handuliště

Handuliště

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 22:05

Ahoj,

prosím o radu, chci založit (svou první) keš a podle https://www.geocachi...e/planning.aspx se mi zobrazuje na místě, které jsem si vybrala (naprosto super místo a těžko to jde posunout dál), to červené kolečko, které má značit, že dané místo je v okruhu 161 metrů od jiné keše, či co... Mně se ovšem v daném okolí žádná keš nezobrazuje. A naopak nedaleko vím o jiné keši, která tam je, tam se ale červené kolečko neobjevuje. Jak moc jsou ta kolečka spolehlivá? A pokud bych tam (v přesvědčení, že v daném okruhu jiná keš není) keš přesto chtěla založit, pustí mě systém a případně to stopne až reviewer (který ale může potvrdit, že v okolí jiná keš není)?

Ještě mě napadlo, že by tam mohla být nějaká prémiová keš, ale i ty se mi (byť nemám prémiové členství) myslím zobrazují alespoň v seznamu (ne v aktivní mapě). A tady prostě žádnou nevidím.

Nebo zkusím být konkrétnější - proč na 50.0900589N, 14.4821239E není možné založit keš (souřadnice jsem dala záměrně o kus dál, než bych ji plánovala reálně založit)?

Děkuju za radu...

• 0

#2 nalano

nalano

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 379 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 22:19

Je tam prémiová keš.
  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 4 971 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 23:03

Na té mapě se neukazují finálky od mysterek, multin atd.

• 0

#4 mpik

mpik

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7 272 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 5:37

Jediný, kdo může spolehlivě odpovědět, je RW. Založ listing s finálkou na tom místě (klidně skoro prázdný, jen aby tam byla ta finálka) a pošli mail svému RW s odkazem na kód této keše. On zjistí jediným pohledem, jestli jsi nebo nejsi v kolizi. A pak to můžeš upravit, posunout, dodělat listing, nebo zrušit, pokud to jinde dělat nechceš. Pokud mu pošleš jen souřadnice, je to pro něj práce navíc.

Kolizní kruhy jsou na nic, pokud v dané oblasti nemáš všechno nalezeno, z pochopitelných důvodů se tam neukazují vyluštěné finálky, to by to bylo moc jednoduché.

• 0

#5 zmijovkar

zmijovkar

zmijovkar

• Members
  • PipPipPip
  • 783 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 8:08

Kolizní kruhy jsou na nic, pokud v dané oblasti nemáš všechno nalezeno, z pochopitelných důvodů se tam neukazují vyluštěné finálky, to by to bylo moc jednoduché.

Jinými slovy, být mimo červený kolizní kruh je podmínka nutná, nikoliv však postačující. Takže do kruhu to ani nezkoušej a když najdeš místo mimo kruh, tak ještě nemusí být vyhráno...

Když ty uvedené souřadnice dáš do hledání na gc.com, tak i BM vidí, že je to asi 10m od PMO tradiční keše...

• 0

#6 mpik

mpik

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 7 272 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 8:19

Čili jinak řečeno, někdo jiný už měl stejný nápad na keš na tomto místě, byl rychlejší, jen to dal jako PMO. Můžeš čekat, jestli se místo náhodou neuvolní. Nebo vymýšlet něco jiného.

• 0

#7 nalano

nalano

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 379 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 9:28

Ta keš je tam už 11 měsíců a nevypadá, že by byla problémová a že brzy skončí.
  • 0

#8 Handuliště

Handuliště

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 15:35

Moc děkuju všem za reakce. V mobilní aplikaci se mi ji nepodařilo dohledat, na PC už ano. Pokusila bych se najít jiné vhodné místo opodál, což by mělo smysl, kdyby můj popis vztahující se k danému místu byl výrazněji jiný než u té prémiové. S ohledem na její název se "obávám", že to bude dost podobné a pak nemá založení další keše smysl. (Nebo jo? - Jedna pro prémiové, další pro "běžné" kačery?) Pokud to není v rozporu s nějakými psanými či nepsanými kačeřími pravidly, byl by prosím někdo ochoten mi zkopírovat povídání, které je k té prémiové, tedy GC7R49P? Zase nechci jen kvůli tomu platit prémiové členství, které bych jinak nevyužila...

• 0

#9 MiroslavRouta

MiroslavRouta

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 703 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 15:44

Věděli jste, že v těchto místech býval Šibeniční vrch? Jestliže ne. Pojďme si o tom něco říct.

Dnes se na těchto místech nachází krásně zrekonstruovaný park Židovské pece. Ale v minulosti tomu tak nebylo. Tento vršek byl původně popraviště. A dokonce se zde konala úplně poslední poprava v Praze. Hlava tu byla naposledy sťata v roce 1866 sklepníkovi Fialovi, který zavraždil svou milou.

Takže otázka je, proč se Židovským pecím říká Židovské pece. To bohužel přesně nikdo neví.

Jedna pověst říká, že když byli Židé vyhnáni z Prahy, uchýlili se právě do těchto míst. Ale historici toto tvrzení odmítají.

Další pramen říká, že na tomto místě hledal novinář Egon Ervín Kish legendárního Golema. Který je zde podle jedné legendy uložen. Ale to zase jindy.

Dnes už se na těchto místech hlavy nestínají a proto jsi pojďme užít toto klidně místo.
  • 0

#10 Handuliště

Handuliště

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 16:04

Děkuju!

Měla jsem připravený trochu podrobnější popis, ale jinak +- stejné. Tak holt budu muset vymyslet svou zakládací premiéru jinde.

• 0

#11 dachmh

dachmh

dachmh

• Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 22:32

Věděli jste, že v těchto místech býval Šibeniční vrch? Jestliže ne. Pojďme si o tom něco říct....

Nechtělo se mi tomu věřit, ale v listingu fakt stojí "Kish" :D

• 0
Vložený obrázek

#12 zlicinaci

zlicinaci

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2019 - 20:38

Děkuju!

Měla jsem připravený trochu podrobnější popis, ale jinak +- stejné. Tak holt budu muset vymyslet svou zakládací premiéru jinde.

Myslím, že není kam spěchat. Kešek je fakt i tak dost a dost :-)

• 1

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama