Přejít na obsah


Fotka

Pozice GPS ve Windows 10 z Garmin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 tomddd

tomddd

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2019 - 22:14

Zdravím. Lze nějak donutit noteboook s Windows 10 aby používal pro lokalizaci data z Garmina(etrex 30) připojeného přes USB? Např v Oziexplorer to chodí bez problémů, tam lze zvolit připojenou GPS. Ale Windows lokalizují jen podle sítě, v nastavení žádná volba GPS není, takže mapy Google, nebo mapy Microsoft ukazují polohu nesmyslně.


Tento příspěvek byl upraven od tomddd: 15 květen 2019 - 22:32

  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 5:36

Potřebuješ Sensor driver pro GPS. Není překvapení, že na takovéto věci Garmin dlabe. Ty zajímá už jen zlepšování tvého golfového handicapu.

Pokud ta tvoje GPS jde přepnout do standardního nmea režimu, pak by mohl fungovat nějaký z univerzálních ovladačů, třeba https://www.gpssensordrivers.com/ , ale najdeš určitě i nějaké další.
  • 0

#3 tomddd

tomddd

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 15:01

Díky za nasměrování. Vypadá to na větší problém, než jsem čekal. Žádný open source sensor driver jsem zatím bohužel nenašel. Asi to moc lidí neřeší.

Zkusím ten odkaz,zda si to bude rozumět s USB Garmin. Kdysi jsem na WIN XP a 7 používal GPSGate. Ten uměl rozdistribuovat jednu GPS více programům. Ale v 10kách se mi ho nepodařilo zprovoznit. A stejně by to neřešilo to co chci.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama