Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPSMap 66


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 seeker87

seeker87

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2019 - 19:26

Máte už někdo novou 66? A nějaké postřehy? :-)
  • 0

#2 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2019 - 22:13

Mám, přešel jsem z O550. Ovládání tlačítky si nemůžu vynachválit, na kole, v rukavicích...

 

Co konkrétně tě zajímá?


  • 0

#3 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2019 - 9:11

Od včerejška, seznamuji se s novými funkcemi. Přešel jsem z Oregona 450.


  • 0

#4 seeker87

seeker87

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2019 - 11:04

Kolik chytíte druzic na Galileu? Já tam max 5 a ze by byla přesnost nějak vyšší nez pouze s GPS jsem zatím nezaznamenal...
  • 0

#5 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2019 - 14:45

zkoušel jsem dnes GPS+GLONASS ale nechytl jsem žádný satelit, tak jsem se vrátil na GPS + GLONASS. Zkusím to ještě jednou po aktualizaci FW.


  • 0

#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2019 - 8:27

Nedávno (před týdnem???) jsem slyšel, že má Galileo nějaké potíže, tak jestli to není ještě způsobené tím. Mám 64, takže tohle neposoudím.


  • 0

#7 seeker87

seeker87

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2019 - 8:39

Měli výpadek,ale uz by měl být zase v plném provozu
  • 0

#8 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2019 - 5:55

Startuje pomaleji než moje předchozí GPSMAP 62s. Lze nějak smazat jen body s jedním vybraným symbolem? V 60sx to šlo. Mohu nějak zvětšit ikonku vlastních bodů (symbol) nemohu to nikde najít. Jinak spokojenost s displejem, výborně čitelný i na slunci.


  • 0
DANDU1

#9 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2019 - 20:28

11 let po Vistě HCx jsem si letos pořídil GPSMAP 66s. Stejně jako Vista je i toto geniální kus HW a SW, ovšem s drobnými chybkami jak v HW, tak i v SW. Prodává se už rok, za tu dobu vyšlo asi 6 aktualizací firmware. Doufejme, že ještě nějaké vyjdou.
 
Než oficiální manuál je o mnoho lepší GPSrChive.com, což je ultimátní zdroji informací i o starších garminech.
 
Strašně žere energii. Zásobu článků, která by mi s Vistou HCx stačila na týden, jsem spotřeboval za první víkend. Řešením je režim Úspora energie baterie, který ovšem displej vypíná úplně.
Řešením na vícedenní cesty, bez možnosti dobíjet, jsou lithiové primární články. Oproti alkalickým mají spoustu výhod: dvojnásobná kapacita která neklesá při nízkých teplotách, poloviční hmotnost, skladovatelnost 20 let. Drobnou nevýhodou je řádově vyšší cena, ale dají se sehnat s jen několikanásobnou cenou. Lze tak eliminovat hodně otravné hlášení: “Příliš slabé baterie na podsvícení displeje nebo tóny. Používejte dobíjecí baterie NiMH nebo lithiové, pokud chcete tomuto omezení předejít.”
 
Matoucí jsou 3 výčty, které obsahují nápadně podobné položky, ale jsou nezávislé:
  • Profily / Profiles
    • Turistika / Hike
    • Cykloturistika / Tour Cycle
    • Horské kolo / Mountain Bike
    • Lov / Hunt
    • Rybolov / Fish
    • Lezení / Climb
    • Poklad / Geocache
  • Trasování – Aktivita / Routing – Activity
    • Přímé trasování / Direct Routing
    • Jízda automobilem / Automobile Driving
    • Jízda na motocyklu / Motorcycle Driving
    • Cyklistika / Cycling
    • Turistická cyklistika / Tour Cycling
    • Horská cyklistika / Mountain Biking
    • Pěší chůze / Pedestrian Walking
    • Turistika / Hiking
    • Horolezectví / Mountaineering
    • Čtyřk./Jízda mimo sil. / ATV/Off Road Driving
    • Na dotaz / Prompted
  • Nahrávání – Typ aktivity / Recording – Activity Type
    • Běh / Running
    • Cyklistika / Cycling
    • Turistika / Hiking
    • Horolezectví / Mountaineering
    • Chůze / Walking
    • Boating / Boating
    • Lov / Hunting
    • Rybolov / Fishing
    • Běžecké lyžování / Cross Country Skiing
    • Alpské lyžování / Alpine Skiing
    • Snowboarding / Snowboarding
    • Pádlování / Paddling
    • Veslování / Rowing
    • Létání / Flying
    • Jiné / Other
 
Profil je soubor všech nastavení, volbou jiného profilu tak lze přepnout všechna nastavení. Tedy až na několik výjímek, nejspíš jen těch ze skupiny Systém (Satelit, Jazyk, Typ baterií, ...), která jsou globální. Profily jsou jediné z těchto tří výčtů, které může doplňovat a měnit uživatel. V každém z profilů jsou uložena nastavení pro všechny aktivity v trasování, ale zvolena je jen jedna z nich.
 
Různé aktivity v trasování mají různě omezené možnosti nastavení. Např. pro cyklistiku nelze zvolit vyhýbání se dálnicím (je to napevno), pro jízdu automobilem nelze zvolit metodu výpočtu minimalizovat výstup apod.
 
Typ aktivity pro nahrávání je jen kategorizace pro Garmin Connect a nijak nesouvisí s aktivitou v trasování.

Tento příspěvek byl upraven od mpistora: 20 říjen 2019 - 20:28

  • 0

#10 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 9:06

Srovnání s Oregonem, co se týká té výdrže, náhodou asi nemáš, že?


  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#11 puschpull

puschpull

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2019 - 12:48

Přeji klidné nadcházející svátky.

Mám dotaz k Garmin GPSMap 66 (s, st). Potřeboval bych znát názor: vyplatí se jít do tohoto výrobku? Mám Garmin GPSMap 60CSx, staří téměř 11 roků, zatím funguje dobře. (Zaklepávám)

Co případně očekávat od tohoto novějšího produktu? GPS + GLONASS + GALILEO + WAAS + EGNOS

Rychlejší fixaci polohy? Asi ano. Vyšší rozlišení displeje - je to znát v praxi? (Ve stávající mám jen GPS + WAAS + EGNOS)

Používám výhradně mapy TOPO Czech PRO a chodím často mimo cesty v horském terénu. Ve špatném počasí je k nezaplacení když vím, že 150 metrů přede mnou je neznačená lesní pěšina ... :-)

Zvažuji tento produkt, ale obávám se aby s ním nebyly nějaké jiné potíže - například s výdrží akumulátorů tad ..

Uvítám nějaké postřehy z praxe. Děkuji


  • 0

Garmin GPSMap 60CSx


#12 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2019 - 12:26

Přešel jsem na 66st z Oregona 550, takže ti s tvými dotazy asi moc nepomůžu, ale...s výdrží nemám žádný problém, nicméně žádné exaktní měření jsem neprováděl. Co se týká displeje, tak ve srovnání s 60CSx rozdíl určitě poznáš, nejen v rozlišení, ale i velikosti. 

 

Jako velkou výhodu vidím podporu Geocaching live, když vyrážím někam na kratší výlet, stáhnu keše dané oblasti přes připojený telefon přímo do navigace. 

 

Další z užitečných vlastností je podpora Connect IQ platformy - možnost doinstalování různých aplikací. Například trasy dost často plánuji na telefonu v Locusu a GPX pošlu přes obslužnou aplikaci přímo do navigace...

 

Já jsem celkově velice spokojen, kdybys měl nějaký konkrétní dotaz, napiš. 


  • 0

#13 puschpull

puschpull

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 12:19

Mapy se přepnou automaticky, když se člověk pohybuje kolem hranic a využívá TOPO Ccech Pro a pak tu celoevropskou? Jak je ta evropská podrobné ohledně značených a pak také neznačených lesních cest?


  • 0

Garmin GPSMap 60CSx


#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2019 - 14:22

Pokud vím, mapy se překrývají přes sebe. Takže pokud máš TOPO Czech nahoře, vidíš ji, když přejedeš hranice, TOPO tam nemáš a vidíš tu zahraniční, co je pod ní. Ale není asi moc dobré mít tam těch map moc, lepší asi je zapnout si ji až když plánuješ cestu za hranice. To je ale pro Oregon, nevím jak jiné, jestli se např. mapy dají vypínat. A jako zahraniční mapu je asi lepší dát nějakou OSM, třeba Wanderudnreitkarte, nebo jinou, je jich dost. Ale některé nestojí za moc, zdá se mi, že třeba Chorvarská je generovaná špatně, hodně prvků tam chybí, zkoušel jsem ji stahovat několikrát (z http://garmin.openstreetmap.nl/ ). A Wanderundreit asi neroutují, už jsem to dlouho nezkoušel.


  • 0

#15 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2019 - 15:20

Mapy se přepnou automaticky, když se člověk pohybuje kolem hranic a využívá TOPO Ccech Pro a pak tu celoevropskou? Jak je ta evropská podrobné ohledně značených a pak také neznačených lesních cest?

 

V paměti lze mít několik map, lze mít i více map zobrazeno současně, lze je i individuálně zapínat a vypínat. 

 

Ta topo mapa Evropy není ani náhodou podrobná jako Topo Czech Pro. Pokud se budeš pohybovat často v zahraničí, zvážil bych nákup podrobné mapy nebo, jak píše kolega, použít nějakou OSM mapu.


  • 0

#16 puschpull

puschpull

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2019 - 13:06

Díky všem za info. 

A vše nej do nového roku 2020!

:-)


  • 0

Garmin GPSMap 60CSx


#17 Lesan333

Lesan333

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 18:06

Jsem pár týdnů majitelem, takže se zatím rozhlížím...Spolu s Garminem mám i originál mikro SD kartu s Topo Czech 2017. Dobrý, funguje,ale...SD karta má 4GB, což není žádná sláva. Potřeboval bych soubory z této karty zkopírovat na větší, t.j. 8 nebo 16 GB. Zde bych měl i jiné mapy, podotýkám,že jsou zdarma, které bych potřeboval. Myslel jsem si, že moje karta je nějak zpřízněna s mojím Garminem, ale není tomu tak.Kartu prostě nenaklonuji na větší kartu. Příjde mi to směšné, že si něco koupím, ale nemohu si udělat zálohu pro svoje zařízení. Jestli tomu rozumín,originální karta jde použít i na jiné přístroje, ale jedná se pouze o tuto konkrétní kartu. Chápu-li dobře, nezbývá mi prohazovat dvě karty? Asi to jde i jinak, ale to je vyšší dívčí. A co je legrační? Kopie karty, která nejde v v mojím novým Garminu jde ve staré autonavgaci nuvi 40...Je nějaké řešení? Děkuji


  • 0

#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 18:41

Protoze Garmin.

 

Mapa je "zamcena" a je vazana na tu kartu, na ktere jsi ji dostal. Na jine karte fungovat nebude (pokud to to zarizeni spravne kontroluje).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 19:02

Jsem pár týdnů majitelem, takže se zatím rozhlížím...Spolu s Garminem mám i originál mikro SD kartu s Topo Czech 2017. Dobrý, funguje,ale...SD karta má 4GB, což není žádná sláva. Potřeboval bych soubory z této karty zkopírovat na větší, t.j. 8 nebo 16 GB. Zde bych měl i jiné mapy, podotýkám,že jsou zdarma, které bych potřeboval. Myslel jsem si, že moje karta je nějak zpřízněna s mojím Garminem, ale není tomu tak.Kartu prostě nenaklonuji na větší kartu. Příjde mi to směšné, že si něco koupím, ale nemohu si udělat zálohu pro svoje zařízení. Jestli tomu rozumín,originální karta jde použít i na jiné přístroje, ale jedná se pouze o tuto konkrétní kartu. Chápu-li dobře, nezbývá mi prohazovat dvě karty? Asi to jde i jinak, ale to je vyšší dívčí. A co je legrační? Kopie karty, která nejde v v mojím novým Garminu jde ve staré autonavgaci nuvi 40...Je nějaké řešení? Děkuji

A zkoušel jsi při vytváření zálohy SD karty na té záložní SD kartě změnit ID, aby bylo stejné jako na té SD kartě kterou zálohuješ?
https://docs.microso...nloads/volumeid


  • 0

#20 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2020 - 9:15

Nejspíš je to vázané na HW ID SD karty (CID), a tedy nepřenositelné.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama