Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Spoilery v logu jak na ně


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
39 odpovědí na toto téma

#1 FRadar

FRadar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 10:05

Ahoj mám problém hned u FTF na mé keši je dopodrobna popsaný vzhled a uložení keše. Ownera jsem kontaktoval a prosil o změnu logu ale nereaguje. Dá se proti tomu něco dělat a nebo se s tím musím smířit. Samozřejmě mu nechci brát bod z nalezu ani FTF. Díky za odpověď
  • 0

#2 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 10:21

Ahoj mám problém hned u FTF na mé keši je dopodrobna popsaný vzhled a uložení keše. Ownera jsem kontaktoval a prosil o změnu logu ale nereaguje. Dá se proti tomu něco dělat a nebo se s tím musím smířit. Samozřejmě mu nechci brát bod z nalezu ani FTF. Díky za odpověď

 

Myslím, že jako owner máš možnost log zašifrovat (rot13). Jestli ti to stačí, to je otázka... já osobně bych log smazal a vyzval autora k novému logu bez spoilerů.


  • 1

#3 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 10:28

Cituji z Wiki:
Pokud nesouhlasíte s obsahem logu (např. proto, že obsahuje tzv. spoilery, kdy autor zápisu vyzrazuje překvapení či způsob řešení úlohy), můžete log zašifrovat (permanently encrypt) a zároveň požádat autora logu o úpravu, případně vymazání fotografií.
  • 0

#4 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 11:10

Fotografie může owner keše mazat i z cizích logů.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#5 FRadar

FRadar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 11:29

To vymazání bych nejradši udělal taky ale nevím jestli vůbec můžu. A zašifrování je podle mého nedostačující. Ale ta možnost se zalogovat znovu pro toho ownera platí i po vymazání ne?
  • 0

#6 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 11:37

ano, může se zalogovat znovu


  • 0

#7 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 11:39

Vymazat můžeš log, nebo jen fotku. Já jsem takhle mazal nálezci fotku, která jasně prozrazovala uložení finálky. Navíc v listingu i prosím nálezce, aby nespoilovali. Mám tam i upozornění, že případně budu spoilery bez diskuzí mazat. Přesto mi borec pak napsal, že si z něj asi dělám p***l, kvůli jedný fotce od finálky  :D

Tím to ale skončilo, takže v pohodě.

 

Na tvém místě bych to hned smazal, navíc pokud třeba máš v listingu také podobné upozornění. Zalogovat se může znova, ale i když tam ten původní log bude jen chvilku, může si ho třeba zatím někdo stáhnout a pak z něj čerpat. 


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#8 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 11:41

Taky toho člověka nechápu, proč to tak detailně popsal. Jestli smazat, to je na tobě.

Kdyby to mělo nějakou vyšší obtížnost hledání, tak by to bylo nepochybně spoilování degradující keš.

Ale máš nastaveno jen 1,5, což zároveň znamená, že se nikdo nebude pídit po logách, o jakou zapeklitost jde. Takže ten log upadne v zapomnění... (u tradičky většina hledačů nečte ani listing, natož logy).


  • 0

#9 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 11:42

Jo, když nereaguje (jestli jsi mu dal aspoň pár dní), tak to smaž a popros ho, ať si to zaloguje znovu bez spoilerů.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#10 Katalpa

Katalpa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 11:43

Ahoj mám problém hned u FTF na mé keši je dopodrobna popsaný vzhled a uložení keše. Ownera jsem kontaktoval a prosil o změnu logu ale nereaguje. Dá se proti tomu něco dělat a nebo se s tím musím smířit. Samozřejmě mu nechci brát bod z nalezu ani FTF. Díky za odpověď

Tvoje starosti bych chtěl mít. Nějak nechápu, co řešíš u tradičky s deklarovanou obtížností 1,5.


  • 0

#11 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 11:43

Tvoje starosti bych chtěl mít. Nějak nechápu, co řešíš u tradičky s deklarovanou obtížností 1,5.

 

Jde o to, že tím kazí hru ostatním.


  • 0

#12 Katalpa

Katalpa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 11:47

Jde o to, že tím kazí hru ostatním.

Jak?


  • 1

#13 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 11:55

Tvoje starosti bych chtěl mít. Nějak nechápu, co řešíš u tradičky s deklarovanou obtížností 1,5.

 

Čím nižší obtížnost, tím hůř se keš hledá. Ale vážně, keš s D1 jsem jednou hledal na čtyřikrát. A nedávno jsem se pokoušel o D1/T1 keš a nenašel ani po deseti minutách šmejdění.

 

I keše s nízkou obtížností můžou mít zajímavé hledání...


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 21 květen 2019 - 11:55

  • 0

#14 Katalpa

Katalpa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 12:03

Čím nižší obtížnost, tím hůř se keš hledá. Ale vážně, keš s D1 jsem jednou hledal na čtyřikrát. A nedávno jsem se pokoušel o D1/T1 keš a nenašel ani po deseti minutách šmejdění.

 

I keše s nízkou obtížností můžou mít zajímavé hledání...

 

Tak to asi nebude případ této keše. Přečti si ten kritizovaný log a pochopíš. To, co dotyčný napsal, by mi hru nezkazilo. Spíš by to ve mně vzbudilo zvědavost, abych to viděl na vlastní oči, protože to není petka hozená do pařezu.


  • 0

#15 FRadar

FRadar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 12:52

Tady nejde o obtížnost nálezu a jeho krytí, není to nic těžkého, ale celkové popsání vzhledu a uložení. A pokud jde o argument nemáš co na práci, tak ano nemám když už jsem do vytvoření něčeho co má udělat radost jiným vložil nějaké úsilí.
  • 0

#16 FRadar

FRadar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 12:53

A navíc mě by to hru pokazilo kdybych měl do podrobná popsanou keš kterou jdu lovit. Nedělám to pro body ale pro potěšení.
  • 0

#17 FRadar

FRadar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 12:55

A navíc mě by to hru pokazilo kdybych měl do podrobná popsanou keš kterou jdu lovit. Nedělám to pro body ale pro potěšení.
  • 0

#18 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 13:05

Jak?

 

Opravdu to nechápete a potřebujete to vysvětlit?


  • 0

#19 Katalpa

Katalpa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 13:15

Opravdu to nechápete a potřebujete to vysvětlit?

 

Opravdu. Zkus mi vysvětlit, komu a jak ten kritizovaný log kazí hru.


  • 0

#20 FRadar

FRadar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 13:29

Tak třeba tím popisem. Já mám taky rád když v lovu mám to očekávání jak asi bude vypadat a hlavně při nálezu mám to překvapení a řeknu si jo to je pecka to má nějakej záměr a pointu. kdybych měl petku pod pařezem tak to vůbec neřeším. Jestli prostě jen lovíš pro body tak to nepochopíš.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama