Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Spoilery v logu jak na ně


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
39 odpovědí na toto téma

#21 Katalpa

Katalpa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 13:42

Tak třeba tím popisem. Já mám taky rád když v lovu mám to očekávání jak asi bude vypadat a hlavně při nálezu mám to překvapení a řeknu si jo to je pecka to má nějakej záměr a pointu. kdybych měl petku pod pařezem tak to vůbec neřeším. Jestli prostě jen lovíš pro body tak to nepochopíš.

 

Ten kdo chce být překvapen, tak přece nečte logy předem. Jsou tací, kteří nečtou ani hint, protože chtějí keš odlovit bez jakékoliv nápovědy. A ten kdo netouží po překvapení, tak si ty logy prostě přečte. Řešíš malichernost.


  • 7

#22 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 13:51

Psát takový podrobný log je pitomost, není důvod takhle vyzrazovat úkryt. Ale je to tradička s nízkou obtížností, takže tam před odlovem velmi pravděpodobně nikdo logy číst nebude. Logy jsou zajímavé na obtížných keších, tady ani ne. Navíc je to tradička, ten FTF log za chvilku zapadne.


  • 0

#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 13:52

Zašifrovat by asi pomohlo. Stejně po několika dnech až týdnech si ten první log přečte jen ten, kdo si ho cíleně bude chtít přečíst. A nikoho by to nenapadlo, kdyby se tady o tom nepsalo (tzv. Efekt Barbry Streisandové).

Jen tak - odpovídá opravdu D/T hodnocení, když je to tak nápadité? Nevím, log jsem nečetl, nemůžu posoudit.

A zase byl někdo rychlejší a napsal totéž přede mnou.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 21 květen 2019 - 13:53

  • 1

#24 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 13:57

Ten kdo chce být překvapen, tak přece nečte logy předem. Jsou tací, kteří nečtou ani hint, protože chtějí keš odlovit bez jakékoliv nápovědy. A ten kdo netouží po překvapení, tak si ty logy prostě přečte. Řešíš malichernost.

 

Podle mě to není malichernost, ale jednoduše neúcta k majiteli keše. Do logů se spoiler zkrátka nedává, nezávisle na tom, jestli je to jednoduchá tradička nebo ne. Já chápu, že to naštve, i když jde o hru.


  • 5

#25 FRadar

FRadar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 13:59

Asi máte pravdu. Nechám to zapadnout v zapomnění.Ale díky za rady.
  • 1

#26 Katalpa

Katalpa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 14:02

Podle mě to není malichernost, ale jednoduše neúcta k majiteli keše. Do logů se spoiler zkrátka nedává, nezávisle na tom, jestli je to jednoduchá tradička nebo ne. Já chápu, že to naštve, i když jde o hru.

 

Neúcta k pěkné keši je log typu TFTC. 

Já bych ten log taky koncipoval jinak, ale nevím, proč se z toho dělá taková kauza. A vyjadřuje se k tomu řada diskutérů, kteří ten log ani nečetli. 


  • 0

#27 FRadar

FRadar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 14:13

Katalpo a co nechápeš na tom že mě to štve. Já sice zatím nedělám keše složité na hledání nebo šifrování ale keše které jsou uložením a zpracováním originální. To je to čím chci lidi bavit. A když je hned někdo popíše tak to prostě naštve. A debata je debata přece nemůžeš kritizovat někoho že má svůj názor.
  • 0

#28 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 14:15

Trochu se zastanu tazatele - přijde mi dobréé, že se tu objevilo sdělení, že owner může mazat fotky. Myslím, že to spousta ownerů neví.

 

Stalo se mi, že jsem si u jedné banální multiny nezaktualizovala listing v mobilu a odlovila ji podle starého, ovšem jedna stage byla zničená a indicie podle starého listingu nešla určit - i nafotila jsem ji a pečlivě pcotivě přiložila jako info NM k logu. Jo, logovala jsem po půlnoci, totál mrtvá polospící a ostatní logy ani pak nečtla.

A až po čase, když jsem se docela náhodou vrátila k tomu listingu na netu, jsem zjistila, že mě tam owner poprskal poplival a učinil ze mě zářný odstrašující příklad spoilovatere a ignoranta, protože jsem tou fotkou prozradila jednu stage - podle upraveného nového listingu. Veřejně mě tam propral, že si mám fotku smazat a nekazit ostaním hru a vůbec celkově napravit svůj přístup ke geocachingu /.-))/ - ale že by to napsal mně do interky, abych o tom věděla a mohla to napravit, to neudělal.

 

A ten určitě taky nevěděl, že fotku může smazat sám. Což je nejjednodušší a nejrychlejší řešení, když se něco takového stane, třeba i nezáměrně, a pak prostě interkou dotyčnému sdělit, proč. Rozumnej člověk se kvůli tomu čílit nebude.

 

Určitě je přínosem, že se to tady objevilo.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 21 květen 2019 - 14:16

  • 1

#29 FRadar

FRadar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 14:27

A jsme u tématu které mě zajímá a kvůli kterému jsem to psal. Proč se nemůže regulérně log smazat pokud obsahuje spoilery. Kórt když se daný kačer může zalogovat bez spoileru znova. Podotykam nejde o fotky ale o text.
  • 0

#30 Katalpa

Katalpa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 14:46

A jsme u tématu které mě zajímá a kvůli kterému jsem to psal. Proč se nemůže regulérně log smazat pokud obsahuje spoilery. Kórt když se daný kačer může zalogovat bez spoileru znova. Podotykam nejde o fotky ale o text.

 

Pravidla Groundspeaku umožnují toto:

 

7.13. Delete logs
Cache owners may delete geocache logs if they conflict with our Terms of Use Agreement or fail to meet the logging guidelines for their cache type. If you delete a log in error, ask your local reviewer to restore the log, or contact us.
 
Email the log owner
Before or immediately after you delete a log, email the log owner to explain your concerns. If the log or photos contain spoilers, invite the log owner to edit the log. If you have already deleted the log, invite them to post another log without spoilers.
 
If a log contains obscene or threatening language, delete it immediately. If you prefer not to email the log owner, contact us for assistance.
 
Permanently encrypt a log
Many logging errors are simple mistakes. Instead of deleting a log, you can choose to permanently encrypt it. Select View Log to open the log in a separate page. Then, select the Permanently Encrypt padlock.

  • 0

#31 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 14:48

Asi proto, že jde těžko určit tu hranici, kdy už je to pro někoho spoiler a pro někoho ne. Pokud by bylo pravidlo o spoilerech, tak si nedovedu představit pak to zatížení k reviewerům, kterým začne psát hromadu lidí, že ten mi smazal log, já jsem jen napsal to a to, přičemž to neberu jako spoiler, ale owner ano.
Z toho důvodu je to řešené jen v rámci slušného chování (kačerská etiketa) a podle pravidel takový log smazat nemůžeš.
Edit: Aha, tak podle anglických pravidel smazat můžeš. Zajímavé, že v českém překladu toto není.

Tento příspěvek byl upraven od Doggy_TeamLost: 21 květen 2019 - 14:57

  • 0

#32 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 14:50

Psát (takové) spoilery do logu je buď hloupost, nebo škodolibá zlomyslnost, každopádně je to neetické.

Ad mazání logů http://wiki.geocachi...C3.AD_log.C5.AF


  • 1

#33 FRadar

FRadar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 14:58

Ano chápu pravidla četl jsem je než jsem toto téma začínal. Ale právě to nechápu proč se spoilerova fotka může smazat a log ne. Vždyť má kačer vždy možnost napsat nový log už bez spoilerů
Třeba i jednoduché TFTC. Samozřejmě chápu že se kačer musí i informovat proč byl jeho log smazán.
  • 0

#34 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 15:02

Podle té  současné(?) anglické verze

 

 

Before or immediately after you delete a log, email the log owner to explain your concerns. If the log or photos contain spoilers, invite the log owner to edit the log. If you have already deleted the log, invite them to post another log without spoilers.

bych to chápal, že i smazání logu kvůli spoileru je dovoleno


  • 0

#35 FRadar

FRadar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 15:03

Omlouvám se anglicky neumím vycházím z českého překladu na geo wiki.
  • 0

#36 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 15:26

Podle 2. D. xxiii. Terms of Use. Publish on our websites the solutions, hints, spoilers, or any hidden coordinates for any geocache without consent from the geocache owner.

 

Není povoleno dávat na stránky gc.com řešení, nápovědy, spoilery nebo skryté souřadnice k libovolné keši bez souhlasu ownera keše. Log je něco, co dáváš na stránky gc.com, takže se to na to podle mě vztahuje.

 

Podle mého názoru nejrozumější řešení u fotky je prostě smazat rovnou a stejně musíš vyplnit důvod smazání. Stačí napsat spoiler a je hotovo. Dostane to reviewer, ale spoiler je legitimní důvod smazání fotky. U logu nejprve zašifrovat, kontaktovat kačera, který log poslal, s prosbou o změnu. Pokud by hodně návodný log přišel u složitější mysterky, tak bych ho klidně smazal rovnou. Je to zcela legitimní. Ve všech případech ale napiš kačerovi, co jsi mu log zašifroval nebo log či fotku smazal, a vysvětli mu důvod a informuj ho, že log může poslat znovu, ale bez spoileru.

V tvém případě na zmíněné keši myslím stačí zašifrování, i když to fakt spoiler obsahuje.


  • 0

#37 Katalpa

Katalpa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 15:28

Podle té  současné(?) anglické verze

bych to chápal, že i smazání logu kvůli spoileru je dovoleno

 

Já bych to tak jednoznačně neviděl. Tomu citovanému ustanovení předchází tento text:

Cache owners may delete geocache logs if they conflict with our Terms of Use Agreement or fail to meet the logging guidelines for their cache type. 

Nikde tu nevidím možnost mazat log obsahující domnělý spoiler. A jak už bylo napsáno výše, názor na to, co spoiler je a co spoiler není je značně individuální.

 

Ale nebudu se tvářit, že jsem oficiální vykladač pravidel geocachingu. To nejsem. Jenom jako všude by měl fungovat zdravý rozum. Na ownerově místě bych to přešel mávnutím ruky. Už toho tu na dané téma bylo napsáno víc, než si celá kauza zasluhuje. A eskalovat to mazáním logu je dle mého názoru hloupost. Owner ten diskutabilní log zašifroval a to by mělo stačit.


  • 0

#38 FRadar

FRadar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 15:43

Já log mazat samozřejmě nebudu ale nejvíc mě štve že owner který v ten samý den dokáže sledovat pípnutí nové keše a pak zcela ignoruje další prisle maily s prosbou o změnu logu.
  • 0

#39 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 20:05

Pro ty, kdo se zajímají, proč někdo log nečetl. Autor má dvě keše a obě PMO. Já jsem si PMO ještě neobnovil a proto ten log nevidím. Nestěžuju si, jen to konstatuju.


  • 0

#40 FRadar

FRadar

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2019 - 20:23

Owner svůj log už smazal a omluvil se. Já vám všem děkuji za názory a jsem docela rád že se tady toto téma probralo. Tímto logem debatu zamykám. Myslím že si z ní každý vybere to co bude potřebovat při jeho setkání s touto situací. Díky
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama