Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

T5 - Tipy na nastřelování/nahazování lanka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#21 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2019 - 21:12

Já střílím provrtaný golfový míček s navázanou šňůrou od Tendonu z doma dělaného praku.

Většinou to jde dobře, jen na některých stromech s hrubou kůrou se míčku nechce sjet dolu. V tom případě ručně házím kožený pytlík plněný brokama.

Přiložené miniatury

  • prak.jpg

  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#22 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2019 - 21:15

A když už jsme u toho, tak  co kdo používáte za lanko? Mě totiž začíná to klasické PE 3mm od Timberu fakt štvát - zamotává se to a rozvazování je minimálně na půl hodiny. Zvlášť když se do sebe zamotá téměř celá stovka metrů - skladují spolu s pytlíky ve vaku, který se následně složí do malého trojúhelníku. Proto už nic čistě plastovýho nechci a ptám se zkušenějších...

Zamotávání jsem zažíval, dokud jsem lanko stahoval přímo z cívky, závit za závitem. Ono bylo venku, ale vlastně furt zkroucené v závitech a taky se podle toho chovalo. Až jsem začal lanko brát odvíjením, tak byl klid (dal jsem si do cívky nějakou větvičku jako hřídel a odmotal potřebný kus na plachtu).


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#23 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2019 - 22:06

Tak jsem nasel co mam za vlasec. Je to https://www.potreby-...luo-600m-030mm/

 

Tech 11.95kg je tak akorat. Desetikilovej mi magnum guma trhala, tech 12kg uz staci. Je fluorescencni, na lov v noci. Ve dne je celkem videt, v noci jeste lepe. Ma vybornej pomer pevnosti k vaze. Na jiny technologie se muze hodit jina sila, ale myslim ze lepsi tezko najdete. Kdyz se k tomu nastrikaj matky fluorescencni barvou, funguje to celkem pekne i za uplny tmy.

 

No a dyneemovou throw line mam taky: https://www.marlowro...neema-throwline. Jako dobry, je to lehoucky takze to litalo nadherne, samozrejme drahy, ale proste uz to nepouzivam. Smodrcha se to, nedelaj se 100m dlouhy (to plati asi pro ty dyneemy obecne, delaj se 40-60m) a s tim klouzanim to taky neni zadnej zazrak. V zasade jo, ale tim jak to je tenky se to zejmena do hruby kury muze zarezavat. Timber jak je plochej tak se polozi a nezarizne. Navic je to silene pevny (80kg), takze kdyz se to sekne, je strasnej problem to pretrhnout. Normalne me to unese, takze trha se to tak ze navazu poradnou vetev, povesim se na to a zaskacu, pak to teprv rupne. Rozhodne to ma spoustu zajimavejch vlastnosti, ale uz s tim nehazim.


  • 0

#24 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2019 - 22:48

Několik let nám stačil prak z potřeb pro myslivce za max.200 Kč, zednický provázek a velká matka, dostřel ale jen do 20m. Matka se ráda kouše ve větvích a tahat za ni není úplně bezpečné, letí pak zpět celkem rychle.

Jinak je zajímavé, že dřív se po stromech nacházely roztodivné nahazovací pomůcky (kámen v ponožce, závaží, hlava od kladiva...) a teď už ani pytlíky.


  • 0

#25 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2019 - 23:16

Několik let nám stačil prak z potřeb pro myslivce za max.200 Kč, zednický provázek a velká matka, dostřel ale jen do 20m. Matka se ráda kouše ve větvích a tahat za ni není úplně bezpečné, letí pak zpět celkem rychle.

Jinak je zajímavé, že dřív se po stromech nacházely roztodivné nahazovací pomůcky (kámen v ponožce, závaží, hlava od kladiva...) a teď už ani pytlíky.

Je, ahoj. Mam jeden OT. Jsme ti dneska spravili tu disablovanou bidlovku v Troji. Jeste jsme to koukam nikdo nezalogovali, ale dostala fungl novej logbook, nemusis tam chodit. Podrobnosti v logu az ho napisem.


  • 0

#26 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2019 - 18:22

Zamotávání jsem zažíval, dokud jsem lanko stahoval přímo z cívky, závit za závitem. Ono bylo venku, ale vlastně furt zkroucené v závitech a taky se podle toho chovalo. Až jsem začal lanko brát odvíjením, tak byl klid (dal jsem si do cívky nějakou větvičku jako hřídel a odmotal potřebný kus na plachtu).

Zamotávání zažívám stále i když je lanko odmotané a uložené v pytli (viz fotka první odpověď na této stráce). Prostě plochej polyethylenovej bazmek. Ale to Stein dyneema fakt vypadá na to, že ho vyzkouším. Dík za typ!


  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama