Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Plný logbook - archivace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 Handuliště

Handuliště

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2019 - 21:14

Samozřejmě počítám s tím, že plné logbooky ze své kešky budu poctivě sbírat a uchovávat, beru to jako takový památníček :-) Ale zajímalo by mě, jestli "hrozí", že by je někdy někdo mohl chtít vidět a jestli jim mám tedy věnovat nějakou extra péči v podobě focení a zálohování atp., nebo je to čistě na mně. Omlouvám se za možná triviální dotaz, ale lepší se zeptat (když jsem odpověď nenašla), jestli se s tím má kromě uchování dělat něco jiného. Teoreticky asi jen zkontrolovat, jestli to sedí s logy na webu, ale předpokládám, že to se nemusí tak úplně hrotit, že...


  • 0

#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2019 - 21:30

Může se ti stát, že někdo nebude v logbooku, ty mu log smažeš a on bude tvrdit, že tam byl. Ale já logbooky neschovávám, většinou se z toho stanou počmárané saláty, žádný úhledný bloček plný krásných razítek.


  • 0

#3 Handuliště

Handuliště

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2019 - 21:42

Aha, takže se to má hrotit? Opravdu mám plný logbook vzít a zkontrolovat, jestli na webu není někdo, kdo není zalogován v logbooku? Plánovala jsem to nechat jaksi na obecné důvěře a nenapadlo mě, že bych někomu měla mazat log. Vážně se to takhle poctivě kontroluje? S ohledem na velikost toho logbooku od něj nemám přehnaná očekávání (i když i tak tam někdo nějaké razítko dal a další dokonce namaloval srdíčka :-)) ).


  • 0

#4 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2019 - 6:55

Obecná důvěra v geocachingu - to asi ne. Přeci jen jsou mezi námi různí lidé. Ostatně existence vlákna Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré mluví sama za sebe. :)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 20 červen 2019 - 7:02

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2019 - 7:32

Aha, takže se to má hrotit? Opravdu mám plný logbook vzít a zkontrolovat, jestli na webu není někdo, kdo není zalogován v logbooku? Plánovala jsem to nechat jaksi na obecné důvěře a nenapadlo mě, že bych někomu měla mazat log. Vážně se to takhle poctivě kontroluje? S ohledem na velikost toho logbooku od něj nemám přehnaná očekávání (i když i tak tam někdo nějaké razítko dal a další dokonce namaloval srdíčka :-)) ).

 

Jsou tací, kdo logbook kontrolují hodně poctivě, jsou tací, kdo logbook okamžitě vyhazují, ani se na něj nepodívají, jsou tací, co si logbooky schovávají jako památku (já patřím asi mezi ty poslední). A jsou tací, co jsou něco mezi.

Záleží na tom, jak to vidíš sama. Není tvá povinnost mazat logy, ani je kontrolovat. Občas je to dobré udělat, ale je to občas velká piplačka (logování na přeskáčku, logování týmů zkratkou, logování po změně nicku). Často není úplně čitelný podpis či razítko. Vím, že já škrábu a bohužel razítko je často také trochu nečitelné...

 

Dělej to zkrátka podle sebe, jak to cítíš. Je to přece jen hra.


  • 3

#6 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2019 - 7:57


Roman_Jaroměř: Není tvá povinnost mazat logy, ani je kontrolovat... Dělej to zkrátka podle sebe, jak to cítíš. Je to přece jen hra.

 

 

To není pravda, podle pravidel má owner přímo povinnost logy kontrolovat a nepravdivé mazat.

Že se to moc nedělá, je druhá věc, ale alespoň nováčkovi, který se ptá, by se mělo dostat správné odpovědi.

PS: pravidla odsouhlasil každý majitel keše při zakládání listingu - když to neodklikne, nejde listing uložit.

 

A že je to jen hra... hm, ale má svoje pravidla.


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 20 červen 2019 - 7:58

  • 7

#7 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2019 - 11:14

To je jednoduchý, pokud ti keška a hlavně logy dělají radost, je to OK. Když začneš mít pocit, že s tebou někdo tak trochu vyjebává, zkontroluješ si logbook. Samozřejmě jenom v případě, že ti do kešky neteklo, nebo to nebyl složený a nebo srolovaný list. Protože to je samozřejmě logbook nečitelnej. :-) Taky je si potřeba dát pozor na obnovovače a pytlíčkáře. To jsou ti, kteří místo DNF pohodí třeba pytlík s jízdenkou a nebo krabičku od svačiny a prohlásí to za obnovenou keš. A v tu chvíli si musíš říct, jestli jsi "sluníčkář" a všichni jsou happy a nebo chtít dodržoval alespoň nějaká pravidla. Je jasné, že po smazání FI logu budou většinou problémy.


  • 1

#8 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2019 - 11:29

Někdo dává ofocený logbook do listingu.
  • 0

#9 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2019 - 11:33

Mně se osvědčil tento postup:

Logbook sice nekontroluji pravidelně, ale většinou si ho při kontrole keše ofotím a příležitostně porovnám s logy na webu. Je to hlavně z toho důvodu, abych případné logy nemazal třeba dva roky po nálezu, pak by dotyčný mohl poměrně oprávněně argumentovat, že si po takové době nemůže pamatovat detaily svého nálezu. Když zjistím rozpor, pošlu slušný mail asi tohoto znění Opravdu jsi nalezl mou keš XYZ? Pravděpodobně jsi nedopatřením zalogoval jiný nález, než jsi ve skutečnosti učinil. Pak počkám týden až dva, zda dotyčný odpoví, což se v 95% případů nestane. Pak log mažu. A zatím se ANI JEDNOU nikdo neozval, že bych log smazal neoprávněně.


  • 1

#10 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2019 - 12:40

 

Roman_Jaroměř: Není tvá povinnost mazat logy, ani je kontrolovat... Dělej to zkrátka podle sebe, jak to cítíš. Je to přece jen hra.

 

 

To není pravda, podle pravidel má owner přímo povinnost logy kontrolovat a nepravdivé mazat.

Že se to moc nedělá, je druhá věc, ale alespoň nováčkovi, který se ptá, by se mělo dostat správné odpovědi.

PS: pravidla odsouhlasil každý majitel keše při zakládání listingu - když to neodklikne, nejde listing uložit.

 

A že je to jen hra... hm, ale má svoje pravidla.

 

Samozřejmě, že v pravidlech není žádná povinnost logy kontrolovat.
Je tam bod o monitorování logů kvůli závadám na keši a bod o mazání neoprávněných logů, ale nic o jejich aktivním vyhledávání.
Není tam nic o povinnosti kontrolovat aktivně všechny logy. Většinou to ani není v lidských silách. Logy jsou psané napřeskáčku, části logbooku mohou zmizet, logbooky bývají rozmočené, logovací samolepky opadané a poztrácené nebo se ztratí celý logbook.


Tento příspěvek byl upraven od Hamaci: 20 červen 2019 - 12:47

  • 1

#11 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2019 - 13:33

Je tam bod o monitorování logů kvůli závadám na keši a bod o mazání neoprávněných logů, ale nic o jejich aktivním vyhledávání.
Není tam nic o povinnosti kontrolovat aktivně všechny logy.

 A jak ty neoprávněné logy má člověk zjistit?

Trochu mi to připomíná argumentaci v žalobě o náhradu škody za křečka, že v návodu mikrovlnky nebylo výslovně uvedeno, že se v ní nesmějí sušit křečci...


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 20 červen 2019 - 13:34

  • 1

#12 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2019 - 15:39

Samozřejmě, že v pravidlech není žádná povinnost logy kontrolovat.
Je tam bod o monitorování logů kvůli závadám na keši a bod o mazání neoprávněných logů, ale nic o jejich aktivním vyhledávání.
Není tam nic o povinnosti kontrolovat aktivně všechny logy. Většinou to ani není v lidských silách. Logy jsou psané napřeskáčku, části logbooku mohou zmizet, logbooky bývají rozmočené, logovací samolepky opadané a poztrácené nebo se ztratí celý logbook.

 

OK, nenapsal jsem to úplně přesně - ano, výslovně je tam pouze povinnost nepravdivé logy mazat: "Delete logs that appear to be false or inappropriate."

Což ovšem bez nějaké kontroly logů jaksi úplně nejde, ta se předpokládá (jinak by těžko šlo něco mazat). Jestliže mám uloženu nějakou povinnost, tak musím dělat činnosti s tím související, potřebné k tomu, abych tu povinnost mohl splnit. To platí jaksi obecně pro všechny povinnosti...

 

Nejsem fanatik, co si všechny logy ověřuje. Z tisíců logů na mých keších jsem smazal jen jeden (přestože obsahoval dokonce fotku z místa, byl ale napsán tak blbě, že krajně podezřele, a ukázalo se, že podezření bylo oprávněné). Logy chodí ownerovi do mailu, já osobně je čtu všechny, což je ta kontrola.

 

Šlo mi hlavně o to, že když se Handuliště zeptala, jak to s mazáním logů je, tak rozhodně není v souladu s pravidly odpověď: "Není tvá povinnost mazat logy..."


  • 1

#13 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2019 - 16:12

Zatím jsem při návštěvě svojí keše prostě ofotil nové stránky a zkontroloval. Ale moje návštěvnost je poměrně minimální, takže to není moc problém. U keše se stovkami logů tě to asi rychle přestane bavit.


  • 0

#14 Handuliště

Handuliště

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2019 - 23:02

Díky všem za reakce. Logy v logbooku budu tedy poctivě konfrontovat s logy na webu. Papírky si chci schovávat, ale kdyby něco, fotit budu jen ty, kde by se teoreticky mohl někdo hádat - tedy v případě, že bych někomu mazala log. Věřím, že k tomu nikdy nedojde. S ohledem na velikost krabičky (oficiální logbook se 44 místy) budu chtě nechtě kontrolovat asi často, i když nával prvních dnů asi zakrátko opadne, takže by ta kontrola měla být bezproblémová.


  • 0

#15 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2019 - 11:10

Díky všem za reakce. Logy v logbooku budu tedy poctivě konfrontovat s logy na webu. Papírky si chci schovávat, ale kdyby něco, fotit budu jen ty, kde by se teoreticky mohl někdo hádat - tedy v případě, že bych někomu mazala log. Věřím, že k tomu nikdy nedojde. S ohledem na velikost krabičky (oficiální logbook se 44 místy) budu chtě nechtě kontrolovat asi často, i když nával prvních dnů asi zakrátko opadne, takže by ta kontrola měla být bezproblémová.


Dělej hru tak, aby bavila především tebe a ostatní, to je její smysl. Jakmile si z toho uděláš povinnost, necháš se k něčemu tlačit, stane se z toho pro tebe peklo. Nemáš žádnou povinnost někoho kontrolovat ani bavit...Pokud někdo opakovaně podvádí, jistě to poznáš a můžeš smazat, většinou je každý zná...
  • 5

#16 Handuliště

Handuliště

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2019 - 14:22

Jasně, že to dělám pro zábavu, jinak bych to nedělala. Ale založením keše jsem na sebe převzala (dobrovolně a tedy bez pocitu tlačení do něčeho) taky trochu odpovědnosti, tak jsem jen chtěla vědět, co by prakticky ta odpovědnost měla obnášet (pominu-li jasné pokyny jako že bych měla vyměnit krabičku, kdyby se rozbila, vyměňovat plný logbook, občas místo zokontrolovat atd.).


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama