Přejít na obsah


Fotka

Geobatůžek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
143 odpovědí na toto téma

#1 George_CZ

George_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 1:17

Pojďte se pochlubit obsahem vašich geobatůžků, pojďme udělat takový malý průzkum co kdo považuje za nezbytné míti s sebou na lovu, a co doporučuje jako rozšiřující výbavu.

Já ve svém geobatůžku nosím většinou: GPS-ku Garmin eTrex Vista, 4 náhradní monočlánky, baterku čelovku, několik párů jednorázových pet-rukavic, pár drobných geopokladů na výměnu, pláštěnku, busolu, tužku, propisku, fix, pozn. bloček, průhledné mapové pouzdro na krk, náhradní gc-info, náhradní logsheet, několik petsáčků, pár gumiček, malou kalkulačku, starší digi-kompakt (ten už nahradil fotomobil SE K750i), malý odpadkový pytel, brzy přibude razítko a někdy později možná i vlastní cwg ...

Doplňková občasná výbava: dalekohled, lepší digiťák, skládací polní lopatka (při zakládání kešky), ...

Určitě jsem ještě na několik veledůležitých věcí zapoměl ...  [^o)]


  • 0

#2 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 11:30

Já si myslím, že tady už takové vlákno ve starém fóru bylo a natáhlo se docela do délky, konče plným nákladním automobilem různých nezbytných věcí, jako je šestimetrový žebřík[:)] atp.

Není problém to rozjet znovu, záleží na okolnostech a na tom, jestli se jedná o vícedenní multi, nebo o 1/1 tradiční regular 3km od bydliště. 

Rozhodně bych k tvojí výbavě přihodil lékárničku, doposud jsem chodil bez ní, s tím na co bych jí potřeboval, nikdy se nikomu nic nestalo tak co by se komu mohlo stát, ale když pak na třídenním putování nedokážeš ošetřit kamarádce větší tržnou ránu[:S] změníš názor. Byli jsme čtyři, každý na zádech tornu 18kg a náplast a desinfekci neměl nikdo[:$]

Svojí lékárničku bych vybavil hlavně takovými malými proužky náplasti  na stažení  řezné -tržné rány nahrazujícími šití, obvazem, desinfekcí, obyč.náplastí nůžkami polštářky a obinadlem.

Na delší výpravu bych přidal brufen a valetol, kdyby mě, nebo někoho z kamarádů začal bolet zub[+o(], nebo nedejbože hlava po nějaké větší konzumaci alkoholu.[D][B][<:o)]
 

 


  • 0

#3 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 11:53

S tou lopatkou na zakládání kešek bych byl opatrnej. Podle pravidel nesmí být schovaná tak, aby bylo potřeba k vytvoření úkrytu ostrého předmětu.
  • 0

#4 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 12:18

Abych dokázal, že vyhledávání ve starších fórech funguje na výbornou, tak jsem na první pokus našel tento seznam, který jsem tenkrát vytvořil. Tímto bych případnou další diskuzi ukončil s tím, že pokud máte ještě nějaký nápad, co s sebou vozit, tak diskutujte dále [:D] Oproti starému seznamu přidávám body 72 a 73, které se opravdu hodí při extrémním drive-in cachingu (bod 72 už mám, bod 73 si pořídím co nevidět).

01 - GPS
02 - náhradní baterky
03 - mobil
04 - foťák
05 - objektivy
06 - blesk
07 - obyčejná tužka
08 - propiska
09 - vědecká kalkulačka která umí závorky
10 - papír nebo blok
11 - černé sáčky
12 - náhradní logbook
13 - náhradní pravidla
14 - provázek
15 - černá lepící páska
16 - průhledná lepící páska
17 - lékárnička
18 - repelent
19 - šátek
20 - baterka do ruky
21 - čelovka
22 - nůž
23 - švýcarský nůž
24 - velký pytel na odpad
25 - kompletní náhradní cache velikosti small nebo regular
26 - kompletní náhradní cache velikosti mikro
27 - zrcátko
28 - igelitové rukavice
29 - tlusté gumové rukavice
30 - pracovní rukavice
31 - pitná voda
32 - lano + slaňovací výbava
33 - polní lopatka
34 - lupa
35 - pinzeta
36 - dezinfekce proti klíšťatům
37 - sirky nebo zapalovač
38 - svíčku nebo jiný trvale hořící objekt
39 - osobní přenosné radiostanice
40 - sondovací drát
41 - Šolimovo teleskopické opékátko na buřty
42 - sekáček na led
43 - návleky na nohavice proti sněhu
44 - busola
45 - papírové mapy
46 - kovová lžíce (toto jsem fakt nepochopil - Dorki můžeš to vysvětlit ???)
47 - malé nůžky
48 - sekundové lepidlo
49 - ořezávátko
50 - gumičky
51 - zip sáčky
52 - multitool kleště
53 - dalekohled
54 - skládací deštník
55 - pláštěnka
56 - svinovací metr
57 - lihová fixka
58 - diktafon
59 - goretexové oblečení a obuv
60 - PDA + bluetooth modul + TomTom navigátor (nebo jiný)
61 - notebook
62 - nabíječky pro PDA, mobil, foťák, notebook, bluetooth modul do auta
63 - konverze 220 V <-> 12 V
64 - papírové kapesníky
65 - hadr
66 - osmimetrový žebřík
67 - sněžnice
68 - kreditka + hotovost
69 - jízdní kolo
70 - potápěčská výbava
71 - nafukovací člun
72 - skládací armádní lopatka
73 - ocelové vyprošťovací a tažné autolano (popř. s navijákem a kotvou)
74 - auto, do kterého se to všechno vejde


  • 0

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 12:33

Asi záleží na tom, kdo je jaký "lovec" :-) My zatím bereme geocaching jako zábavu a tak vlastně vyrážíme hodně na lehko, vlastně bez batůžku a jen s pár drobnostma po kapsách:

Mobil Nokia 6600 + BT GPS (v telefonu digit mapy), vytištěný listing z gc.com a věci na výměnu. K tomu pytel na odpadky, tužku do druhé kapsy a digitál na krk. Občas přibereme baterku (když vyrážíme v noci, ale N6600 dobře svítí sama o sobě), tool nůž, kompas.


  • 0

#6 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 12:57

mitak:

01 - GPS
...

74 - auto, do kterého se to všechno vejde

Ještě ti tam chybí magnet [:P]
  • 0

#7 adp.

adp.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 13:13

a plynova maska[:P]


  • 0

#8 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 13:17

Objíždím cache na kole a tak jezdím dost nalehko:

GPS, desky s listingem a náhradními listy do logbooku (dvě velikosti), propisovačka, fotoaparát, pytlíky na odpad. Místo baterky používám světlo z kola na dva poctivé buřtové monočlánky.

 Ale na jednu nejmenovanou cache si po loňských zkušenostech vezmu ještě kus drátu na sondování, lopatku a montérky [:P]
 


  • 0

#9 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 13:20

My to samozrejme mame jako zabavu a s vyjimkou polozek 4,5,29,66,67,70,71,73, ktere vozime jen vyjimecne (dle akce), tahame vsechno. Navic jeste kanystr s uzitkovou vodou na myti, a fofrgel. Staci Indulona. Vsak to znate, kdyz se sparite:-))) A mozna, nejakou drobnost navic. Letos je tepla zima, tak jsme jeste nepouzili montajznu na dekly kanalu:-)) Jo i tam jsou kese. Proste za rok a pul se ten autak dovybavil prubezne.

  • 0

#10 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 13:34

ad 46 pro Mitaka: místo lopatky pro "začišťování" zemního ukrytu pro cache (ostrá lžíce nerezovka je fajn), lopatička je lepší [6]
  • 0

#11 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 13:49

Dorcadion: ad 46 pro Mitaka: místo lopatky pro "začišťování" zemního ukrytu pro cache (ostrá lžíce nerezovka je fajn), lopatička je lepší [6]


Nedávno jsem svoji výbavu rozšířil o tenhle kapesní skládací ocelový nástroj [:D]:


Vložený obrázek


Fakt perfektní věc [:P]!


  • 0

#12 George_CZ

George_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 14:42

abakus: S tou lopatkou na zakládání kešek bych bylopatrnej. Podle pravidel nesmí být schovaná tak, aby bylo potřeba kvytvoření úkrytu ostrého předmětu.

  Díky za upozornění,vím o tom. Samozřejmě lopatku nemám na zahrabání keše, jen na drobnéúpravy místa, aby keška lépe "sedla", nebo byla lépe maskována drnemapod. Zatím jsem ji použil jen jednou, mám ji spíše pro tábornickéúčely [:)

4PaBa:Kde jsi to sehnal ? To vypadá fakt lehce a šikovně, ta moje je sicetaky skládací, ale mnohem robustnější a určitě i těžší. Dík za tip.


  • 0

#13 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 14:50

Hmmm, ja chodim dost nalehko, kromne gps a baterek mam sebou jen lopaticku znacky tesco za 9Kc, zatim super, da se pouzit na vyndavani cachi typu glowes needed... Z ostatni vybavy dle mitaka jsem zatim nic nepotreboval. Mozna to auto na drive in...
  • 0

#14 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 15:00

mitak:

01 - GPS
...
74 - auto, do kterého se to všechno vejde

Překrásný seznam [:P]  a jako joke je to přesný. Nenašel jsem tam ale KPZ resp. za mých mladých let KPZ obsahovala spoustu toho co máš na svém seznamu a vešlo se to do kapsy [:)] A jak znám Murphyho zákony, stejně i když tohle všechno sebou povezu, tak zrovna budu potřebovat něco, co na tom seznamu není...


  • 0

#15 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 15:03

George_CZ: 4PaBa:Kde jsi to sehnal ? To vypadá fakt lehce a šikovně, ta moje je sicetaky skládací, ale mnohem robustnější a určitě i těžší. Dík za tip.

No, je to trochu z ruky: Outdoorový obchod Kathmandu na NZ [;)]...
  • 0

#16 veverka396

veverka396

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 23:04

Myslím, že v seznamu chybí náhradní geokačer [:D]

  • 0

#17 George_CZ

George_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 23:31

zajímavé, fakt zajímavé ... nikdo neuvedl jednu, řekl bych dosti důležitou položku geobatůžku  ...  že by nikdo nikdy při lovu nemusel tam, kam chodí i císař pán ?? ... buď máme všichni v rezervě zbytek ruličky, popř. papírové nosočistopleny, nebo ... ??? ... příroda vlastně nabízí i nejrůznější listy ...[:)]   Anebo je to tabu[:$]
 


  • 0

#18 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 23:39

Vzpominas?  Ve viteznem filmu 20. stoleti byla veta "maminka me utrela lopuchem a byla na nem beruska"

  • 0

#19 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2007 - 0:04

George_CZ:

zajímavé, fakt zajímavé ... nikdo neuvedl jednu, řekl bych dosti důležitou položku geobatůžku  ...  že by nikdo nikdy při lovu nemusel tam, kam chodí i císař pán ?? ... buď máme všichni v rezervě zbytek ruličky, popř. papírové nosočistopleny, nebo ... ??? ... příroda vlastně nabízí i nejrůznější listy ...[:)]   Anebo je to tabu[:$] 
 

A na co máš vlastně levou ruku ? [;)] Bane - už to vidím - položka číslo 64 - papírové kapesníky. Ale jak to tak vidím tak stejně se vždycky něco najde, takže zítra asi seznam doplním.


  • 0

#20 veverka396

veverka396

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2007 - 1:42

Ale vždyť to je pořád o tom druhém kačerovi [H]

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama