Přejít na obsah


Fotka

Stator 2.1.2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
532 odpovědí na toto téma

#221 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 10:39

Nijak. Měl sis zazálohovat i databázové soubory (geoget).db3 Tj. ty největší soubory, co tam byly. A nejlepší je zazálohovat celý datadir tak jak leží.


  • 0

#222 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 10:40

No...jestli sis nezazálohoval geoget.db3...tak už asi nijak  :ph34r:


  • 0

#223 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 10:43

Nejake zmateni, ne? V jedne vete zminujes zalohovani statistiky (Statoru) a pak ti chybeji data v databazi. To jsou nesouvisejici veci.

 

Vzdycky jsme doporucovali zalohovat cely DATADIR. Po jeho preneseni na nove misto mas vsechno uplne presne tak, jak jsi mel puvodne. (Pochopitelne, mohou se vyskytnout vyjimky, napr v priade, ze se nekde odkazujes na cestu, ktera v nove instalaci neexistuje.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#224 Jerry33

Jerry33

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 10:45

Super, takže celé znova  -_-  No, díky za info


Tento příspěvek byl upraven od Jerry33: 09 prosinec 2019 - 10:45

  • 0

#225 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 14:54

Já si zálohoval vždycky celý datadir. A po instalaci čisté verze jsem ho jen přehrál, nebo nastavil cestu v GG na jeho umístění. To bohužel nejde z GG, ale je to v jednom ini souboru, pokud nechceš GG spouštět s parametrem pro různé datadiry.

Jako záloha se mi celkem osvědčilo jednou za čas si databázi nahrát na Gdrive - nesynchronizuju, používám to jen jako úložiště. Nebo na flešku.

A na závěr bych doporučil projít staré papírky nebo vlastní paměť, člověk když něco musí dělat podruhé, udělá to většinou mnohem rychleji. Nálezy se zálohovat nemusí, ty se obnoví Stažením nálezů (ne Aktualizací, ta pracuje jen asi měsíc dozadu).


  • 0

#226 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 19:41

Super, takže celé znova  -_-  No, díky za info

 

Mnohokrat jsme opakovali - zalohovat, zalohovat a zase zalohovat. Mnohokrat tu bylo napsano, ze prenos celeho DATADIRu je to nejlepsi. Jestli jsi nekde cetl o ini souborech Statoru, tak to muze resit jen nastaveni jednoho jedineho Statoroveho profilu. Nic vic.

 

Je mi lito, ale chybu hledej hlavne na sve zidli.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#227 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2019 - 20:39

Ahoj,
rychlý dotaz ohledně zálohování. V jednom z předchozích vláken jste doporučovali zazálohovat soubory content.ini a config.ini.

To jsem možná radil já. Tyto soubory obsahují definice tvorby statistiky, takže je to záloha Statoru. Samozřejmě to není záloha tvé databáze nálezů v GeoGetu. Při nejlepší vůli mne nemohlo napadnout, že to budeš považovat za zálohu všech svých dat spojených s geocachingem. Přesto se omlouvám...

Budiž to mementem všem instalátorům "čistých Windows". Připomíná mi to situaci, kdy má někdo špinavý strop v kuchyni a místo aby ho nové vymaloval, tak zbourá celý barák do základů a začne ho (bez elementárních stavebních znalostí) stavět znova. Lidi neblázněte. Minimálně od W7 nejsou takto radikální postupy potřeba...! A když už je někdo chce udělat, musí setsakra dobře rozumět co a kde zazálohovat, aby nepřišel o důležitá data. A vězte, že zrovna o GeoGetu je to díky jeho kvalitní konstrukci velmi jednoduché. Jak bylo několikrát řečeno - datadir obsahuje vše od databáze po pluginy až po nastavení všeho.
  • 1

#228 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2019 - 6:31

Pokud vím, dřív to jinak nešlo, než čistou instalací. Teď mi v práci náš ajťák přes noc po síti přeinstaloval sedmičky na desítky a zůstalo mi všechno, mimo obrázků na pozadí monitoru. Nic se nemuselo instalovat, nebo nastavovat, až jsem se divil. Ale i při čisté instalaci jsem si vždycky zálohoval celý disk na nový. Vždycky jsem přecházel na tak silnější sestavu, že kapacita starého disku byla proti nové zanedbatelná. Pak jsem to promazal, třeba složka ProgramFiles je zbytečná, ty programy už nepůjdou jen tak spustit, ale všechno mi zůstalo, mám tam ještě texty z T602 a některé prográmky z MsDosu, které by kupodivu stále ještě šly spustit.

Neexistuje náhodou nějaká cesta, jak i po zformátování disku a instalaci nového systému obnovit alespoň jediný soubor? Já obnovoval jen fotky z nakopnuté karty, ale servisák mi obnovil i soubory z nefunkčního SSD. Kdoví jestli to nějak nejde.


  • 0

#229 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2019 - 10:42

...

Neexistuje náhodou nějaká cesta, jak i po zformátování disku a instalaci nového systému obnovit alespoň jediný soubor? Já obnovoval jen fotky z nakopnuté karty, ale servisák mi obnovil i soubory z nefunkčního SSD. Kdoví jestli to nějak nejde.

To umějí v tv kriminálních a špionážních seriálech. A taky z kamery ze dvou pixelů ostrou fotku pachatele na pět kilometrů.


  • 1

#230 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2019 - 11:37

Já to neumím, proto se ptám, jestli to není možné. Vím, že ani normální formátování data nezničí, jen zlikviduje propojení na ně. Fotky z karty s nabořeným filesystemem jsem zachránil. Je to poslední možnost, jak se k datům dostat, vím, že rychlejší bývá udělat to znovu.

Ovšem pokud instaloval na čistý disk a starý zahodil, je to marné. Pokud si starý schoval, dá se připojit jako druhý a záchrana je naopak velmi snadná. Pokud ho formátoval, je to právě ta otázka, kterou jsem položil.


  • 0

#231 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2019 - 12:26

Jde o to, jake formatovani je pouzito. Tzv. bezpecne formatovani krome vycisteni adresarove tabulky (napr FAT, zavisi na typu filesystemu) take fyzicky prepisuje data v jednotlivych sektorech, a to klidne i nekolikrat a ruznymi hodnotami. Data z takto naformatovaneho disku neobnovi nikdo.

 

Druha vec je, ze po beznem smazani souboru (opet existuje i bezpecnejsi varianta) se v adresarove strukture tento soubor oznaci jako smazany, nic jineho se nemeni, data na disku zustavaji. Tim se uvolni sektory na disku pro pouziti treba jinym souborem. K jejich pouziti sice muze dochazet az po vycerpani ostatnich volnych sektoru (typicky SSD disky), ale to je jen otazka casu. Pak se puvodni obsah sektoru prepise novymi daty. V pripade, ze takto prepsany sektor zaradis pri obnoveni do puvodniho souboru, budou tam nesmysly, ktere s puvodnim obsahem nemaji nic spolecneho. Pokud ten soubor pak pouzijes v aplikaci, nahlasi se jeho poskozeni.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#232 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2019 - 12:40

Pokud se na takovy disk preinstaluje system, mas dost velkou pravdepodobnost, ze nektere casti puvodnich souboru budou prepsana daty te hromady novych souboru, ktere se tam pri preinstalaci nahraly.

 

Pokud jde o SSD, tak tam pokud funguje TRIM, tak se sice data take hned nesmazou, ale disku re rekne, ze tam zadna data nejsou. To zpusobi, ze ten kus disku uz ani neprectes. Radic si rekne, ze tam preci nic neni, nebude se ani zdrzovat ctenim a vrati ti same nuly.


  • 0

#233 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2019 - 12:53

No právě, z vadného SSD mi servisák (v záruce) přečetl skoro všechno. Přitom já na něm neviděl nic. Byl tam i systém, takže možná odešel jen MBR, ale neviděl jsem nic, ani když jsem nabootoval z flešky linux, druhý disk jsem přes něj normálně četl. Takže proto vím, že nástroje existují. Ovšem přepsání novými daty při instalaci nového systému je hodně pravděpodobné, to vím. A stačí jeden sektor a soubor buď nepůjde obnovit, nebo následně použít. Opravdu jsem to myslel jako poslední pokus. Ta karta z foťáku, to je jiný případ, zásadou je na takovou nakoplou kartu už nic nenahrávat, nefotit na ni, aby se nic nepřepsalo. Pak jde obnovit i smazaná nebo zformátovaná (běžně se např. ve foťáku neformátuje s přepisem).


  • 0

#234 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2019 - 13:04

Obnova dat se urcite nedela ve standardnich rezimech, zejmena ne u SSD. To bys neobnovil nic nebo jen naproste minimum. Na SSD (nejen) k tomu existuji specialni nastroje.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#235 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 8:08

Ahoj, narazil jsem na takovou nesrovnalost. Před pár týdny jsem si přes plugin Degree360 vyhledal keše, které mi chybí odlovit pro splnění všech 360° od domova. Chyběly mi 3°, našlo mi to potřebné keše v daných směrech, ty jsem odlovil a následně vygeneroval statistiku přes Stator. Jenže ten mi stále ukazuje jeden chybějící stupeň. Když teď zkusím použít plugin Degree360, tak mi ukazuje, že nic nechybí (viz screen). Kde by mohl být problém? V případě potřeby mohu do SZ poskytnout info o daných keších i HC.

Přiložené miniatury

  • 360.jpg

  • 0

misha_in.png


#236 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 8:35

Ahoj, narazil jsem na takovou nesrovnalost. Před pár týdny jsem si přes plugin Degree360 vyhledal keše, které mi chybí odlovit pro splnění všech 360° od domova. Chyběly mi 3°, našlo mi to potřebné keše v daných směrech, ty jsem odlovil a následně vygeneroval statistiku přes Stator. Jenže ten mi stále ukazuje jeden chybějící stupeň. Když teď zkusím použít plugin Degree360, tak mi ukazuje, že nic nechybí (viz screen). Kde by mohl být problém? V případě potřeby mohu do SZ poskytnout info o daných keších i HC.

No ale na screenu máš taky jeden chybějící sektor - takže jeden ti chybí
359 z 360 (+1) - kdyby to bylo komplet tak to vypadá jinak...
výpočet sektorů je stejný jako ve statoru, je použitá stejná temp tabulka jako si generuje stator takže výsledky by měly být totožné

Chybí keš s omezením sektoru (10km) - v seznamu je vidět stupeň sektoru
d360chybikes.png
 

Chybí keš bez omezení sektoru - v seznamu je vidět chybějící sektor a keše které do něj pasují
d360NechybiKes.png

Novější verze D360 ale jen úprava xichtu aby se hned zobrazovaly výsledky... měl bych ji tam brzo dát
Jinak ty výsledky ti vyjedou do GeoGetu když dáš zobrazit výsledky

Možná nápis: "Chybějící sekt.: 0" změním na "Nevyplněný sekt.: 0" aby v tom bylo jasněji
Rozhodující je ale ten spodek

359 vyplněných z 360 chybí (+1)

Shodou okolností mi taky chybí jeden sektor B)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#237 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 8:41

Jinak ty soubory výstupní jsou v adresáři ...\Degree360\tmp - pluginu tam se na ně můžeš podívat jsou v textovém a CSV formátu


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#238 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 9:00

Jo ta nula mě zmátla. Jenže stejně nerozumím tomu, že předtím mi chyběly 3 sektory a po odlovu tří keší (každý v jiném sektoru) mi stejně jeden sektor chybí. Snažím se porozumět tomu kde je ten rozpor informací.

Ikdyž... možná už vím kde je problém. Vypadá to, že ten chybějící sektor je malinko jiný, než ty předchozí 3 chybějící. Takže se mohlo asi stát, že někdo přesunul keš, která mi sektor vyplňovala.


  • 1

misha_in.png


#239 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 9:28

Jo ta nula mě zmátla. Jenže stejně nerozumím tomu, že předtím mi chyběly 3 sektory a po odlovu tří keší (každý v jiném sektoru) mi stejně jeden sektor chybí. Snažím se porozumět tomu kde je ten rozpor informací.

Ikdyž... možná už vím kde je problém. Vypadá to, že ten chybějící sektor je malinko jiný, než ty předchozí 3 chybějící. Takže se mohlo asi stát, že někdo přesunul keš, která mi sektor vyplňovala.

Ty přesuny to je možné s tím asi nic neudělám, fixovat souřadky je asi problém a vysvětlovalo by to proč se tak děje - vpodstatě jsou ohrožené všechny sektory kde je jen jedna keš.


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#240 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 13:26

Na zapamatovani a vraceni vlastnosti kese je plugin. Asi by nebylo slozite doplnit pamatovani i souradnic.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 12 prosinec 2019 - 13:27

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama