Přejít na obsah


Fotka

Stator 2.1.2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
532 odpovědí na toto téma

#281 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2020 - 20:36

Dobrý plány, za mě souhlas. No, ty nové odznaky jsem si zkusil pár dát do statistiky a vygenerovat na web - při rozlišení 100x100px jsou ty popisy v "mašli" nečitelné a při větším se mi to už zas nelíbí. Ale jo, třeba bych si zvyknul, ale... prostě je to pro mě moc změna.

 

Jinak tedy ta úprava nových odznaků v .svg a uložení do .png je rychlá díky vektorovému formátu


  • 0

#282 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2020 - 20:39

Tak já mám taky všechno v SVG (nebo spíš v AffinityDesigneru) takže úpravy a změny jsou snadné...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#283 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2020 - 20:41

Nevím jestli dělat ten JASMER odznak to je takové nevím ?! už jsem nad tím taky přemýšlel naprosto nechápu proč by měl být diamant 237 ;) 240 by bylo lepší = 20 let


Za tohle se přikláním. Ale počítám, že diamant je za splnění všech měsíců, ne určitého počtu. Tzn, že hodnoty budou proměnlivé (procentuální)
  • 0

misha_in.png


#284 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2020 - 20:44

Za tohle se přikláním. Ale počítám, že diamant je za splnění všech měsíců, ne určitého počtu. Tzn, že hodnoty budou proměnlivé (procentuální)

jo je to možné, jen to tam mají na počty tak mi to přišlo divné :) na procenta proč ne to by mělo větší logiku, hmmm i tak může nastat stav, že to nikdy splnit nepůjde... Prostě mi ten JASMER přijde takový ne úplně dobře... tuším jeden měsíc už teď odlovit nejde ale nejsem si teď jistý...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#285 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2020 - 20:47

jo je to možné, jen to tam mají na počty tak mi to přišlo divné :) na procenta proč ne to by mělo větší logiku, hmmm i tak může nastat stav, že to nikdy splnit nepůjde... Prostě mi ten JASMER přijde takový ne úplně dobře... tuším jeden měsíc už teď odlovit nejde ale nejsem si teď jistý...


Zatim jdou vsechny. Jen nektere bohuzel jen v zamori. A aktualni mesic do statistiky nepocitaji.
  • 0

misha_in.png


#286 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2020 - 20:54

Zatim jdou vsechny. Jen nektere bohuzel jen v zamori. A aktualni mesic do statistiky nepocitaji.

Já už nad tím odznakem přemýšlel dřív a zavrhl jsem to prostě :) je to nejisté a muselo by se to pořád korigovat a hlídat...
To že jsou v zámoří je jedno... Nejnižší keš taky neodlovíš jinde než v Jordánsku :)

Spíš se bojím aby některé měsíce postupně nevypadly definitivně...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#287 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2020 - 21:44

Spíš se bojím aby některé měsíce postupně nevypadly definitivně...

Tohle se holt může stát.

Ale podobné je to u některých jiných, např. APE nebo všechny atributy, kde Lost and Found už se taky nedá najít.


  • 0

#288 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2020 - 23:02

Tohle se holt může stát.

Ale podobné je to u některých jiných, např. APE nebo všechny atributy, kde Lost and Found už se taky nedá najít.

Lost & Found těch bude letos více než dost - otevřeli je k výročí 20 let geokešingu

APE také reinkarnovali - tuším jsou tři funkční
Ale jo asi pravda...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#289 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2020 - 6:42

Na tom Projectu se mi nejvíc nelíbí, že odznaky nemají seřazené podle typu a nemají tam jasně vidět, kolik je splněno a kolik zbývá (mají, ale jen bublinovou nápovědou). To jsou ale věci, které si plugin v GG dělá sám. Změněné grafické symboly by nakonec ani tak nevadily, stejně ani u těch současných na první pohled nepoznávám, o který jde, některé se mi pletou. Jen u mě ve statistice na Projectu byly tři odznaky postaru, zubaté, asi všechno ještě nemají. Co se týká počítání, opravdu bych chtěl, aby to počítalo z mé databáze a ne z oficiální, nechci mít 3 nálezy T5 navíc, když jsem příslušné keše našel na zemi a T5 se z toho stala i roky po mém nálezu.


  • 0

#290 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2020 - 6:51

A co se týká vektorové grafiky: uživatel rozdíl nepozná. Někde to velký smysl má, třeba ve Statoru u živých grafů, ty by se asi jinak udělat nedaly. A poté, co přestávaly fungovat Gogle grafy, byl přechod na tyhle jasný. Co se týká dat, řekl bych, že datový přenos u vektorové grafiky může být i větší, ty popisy ve zdrojáku jsou šíleně dlouhé. A jednoduchý obrázek si může prohlížeč nakešovat a nestahovat ho znovu. Dnes už velikost dat většinou roli nehraje, s výjimkou telefonů s nejmenším balíčkem dat. Takže obrázky odznaků jako PNG nebo SVG se mi v podstatě jeví jako rovnocenné. Význam by to asi mělo tam, kde by byla možnost obrázek silně zvětšovat, tam by se PNG asi nakostičkoval. Při velkém zmenšení nepřečtu rastr ani vektor.


  • 0

#291 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2020 - 8:04

A co se týká vektorové grafiky: uživatel rozdíl nepozná. Někde to velký smysl má, třeba ve Statoru u živých grafů, ty by se asi jinak udělat nedaly. A poté, co přestávaly fungovat Gogle grafy, byl přechod na tyhle jasný. Co se týká dat, řekl bych, že datový přenos u vektorové grafiky může být i větší, ty popisy ve zdrojáku jsou šíleně dlouhé. A jednoduchý obrázek si může prohlížeč nakešovat a nestahovat ho znovu. Dnes už velikost dat většinou roli nehraje, s výjimkou telefonů s nejmenším balíčkem dat. Takže obrázky odznaků jako PNG nebo SVG se mi v podstatě jeví jako rovnocenné. Význam by to asi mělo tam, kde by byla možnost obrázek silně zvětšovat, tam by se PNG asi nakostičkoval. Při velkém zmenšení nepřečtu rastr ani vektor.

Tak oni to zatím mají v těžké BETAVERZI takže se to bude vylepšovat to ke stávajícímu stavu, jejich grafika nemusí každému sednout ale to je normální, každej máme oko z jiný kašparovy krávy :D osobně je to střídmější ne tak načančaný a poplatný době... osobně mě to neuráží.
---

Mám to po staru (grafiku) a pokud to nikomu nevadí tak to tak i nechám - stejně je to moje grafika neb všechno jsem si poctivě přemaloval do SVG a z toho generuju PNG... a navíc mám tu grafiku po mojem to jest dost je ji jíné, než ta původní
Souhlasím s tím, že pokud se to šíleně nezvětšuje je úplně jedno jestli je to PNG nebo SVG nebo spíše dokonce lepší to PNG...
 


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#292 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2020 - 8:23

Ještě je možnost (nevím jestli smysluplná nebo smysluprázdná) když to máš ve vektorech a z nich děláš PNG, udělat to ve třech velikostech, aby ti co musí mít odznak přes půl stránky, ho neměli rozmazaný a mohli si vybrat. Ale znamenalo by to hrabat do programu a to asi není na pořadu dne.

Spíš jsem nějak zastaral v době kolem roku 2000, kdy jsem s webem začínal a tehdy se tvrdilo Nepoužívat vlastnosti, které nepoběží každému. Podpora vektorové grafiky už zřejmě je dobrá, tak daleko jsem tehdy nedošel, teď si nikdo nestěžuje. Spíš se omezuje až zakazuje používat flash a podobné technologie a jak je vidět, je hodně nepříjemné používat rozšířené technologie od Googlu a podobných, jak najednou začali omezovat své grafy a mapy.


  • 0

#293 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2020 - 8:36

Samozřejmě by to šlo udělat v různých velikostech ale asi bych teda musel upravit hodně i ty SVG protože na velkých by asi vylezly různé nepřesnosti :) a že jich tam zepár mám... na těch 100x100 to vidět není asi ani na 200x200 ale větší placky už by ledacos odhalily ;)
Ale zase kdo potřebuje velkou placku někam osobně mi přijde 100x100 dost velký

A technologie se pořád vyvíjí a mění. Google si sám sobě škodí ale třeba to tak nevidí kdo ví.... zase ty grafy co teď máme mají neskutečných možností co google neměl ani omylem takže sice to byla nějaká práce ale posun je jen k dobru.


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#294 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2020 - 8:49

Jasně, grafy jsou dnes výborné a pokud by Googlovské pořád fungovaly, nikdy by se asi nikdo nerozhodl přejít na vektorové. A je pravda, že vektory nejsou všemocné, při velkém zvětšení vylezou nepřesnosti a při velkém zmenšení se detaily ztrácí a lépe vypadá pak jednodušší a více stylizovaný obrázek. Ale to asi nemá smysl řešit.

A Google už zařízl spoustu technologií a i celých řešení, takže založit to na nich asi není dobrý nápad, třeba úplně zařízli Google+ (nechybí mi). Ovšem i sám mám např. telefon tak zamotaný do jejich technologií, že nějaké omezení nebo ztráta, nebo vyšší zpoplatnění by znamenalo spoustu řešení předělat. Googlu se dnes asi nedá vyhnout, resp. nemá smysl se o to za každou cenu snažit.


  • 1

#295 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2020 - 10:09

Lost & Found těch bude letos více než dost - otevřeli je k výročí 20 let geokešingu
APE také reinkarnovali - tuším jsou tři funkční
Ale jo asi pravda...


Ape bylo jedno a jedno reinkarnovali. Nyni jsou dvě. Treti uz splnit nejde.
  • 0

misha_in.png


#296 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2020 - 10:28

Ape bylo jedno a jedno reinkarnovali. Nyni jsou dvě. Treti uz splnit nejde.

co ty víš 2020 rok překvapení :D

ještě přemýšlím nad MAZE odznakem jestli 1-5 nebo jako Mega 1-8 oni mají 1-5 ale MAZE akcí už proběhlo 32 od začátku dění, sice převážná většina v USA ale nikde není řečeno, že nebudou přibejvat, když z toho teď udělali možnost pro větší skupiny kačerů a různé prezentace...
Osobně mám už 3 letos přibude 4 kus asi


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#297 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2020 - 10:41

Tak grafika je věc názoru :) tohle co mám je 10 let staré minimálně... a doba pokročila navíc tam to urychlilo to, že GSAK je takový nějaký nedomrlý a s tím souvisí původní odznaky a taky chvilku se neozýval původní autor ale ten už teď pilně diskutuje a není ani proti použití původních odznaků ale to už je asi pasé Project-GC se rozhodl to podle mě změnit...

Co se týče novinek:

Asi zatím souhrn :D

Ahoj, prosím tě, budeš ty hodnoty upravovat na své stránce?


  • 0

#298 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2020 - 10:43

Ahoj, prosím tě, budeš ty hodnoty upravovat na své stránce?

Myslíš popisy :) na stránce co mám - tak samozřejmě budu i s komentáři


  • 1

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#299 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2020 - 10:52

co ty víš 2020 rok překvapení :D

ještě přemýšlím nad MAZE odznakem jestli 1-5 nebo jako Mega 1-8 oni mají 1-5 ale MAZE akcí už proběhlo 32 od začátku dění, sice převážná většina v USA ale nikde není řečeno, že nebudou přibejvat, když z toho teď udělali možnost pro větší skupiny kačerů a různé prezentace...
Osobně mám už 3 letos přibude 4 kus asi


No, srovnej kolik se kona mega a kolik maze. Nechal bych tech 5.
  • 0

misha_in.png


#300 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2020 - 10:54

Zase když to srovnáš s GIGA který má rozsah 1-6 tak těch Maze se koná víc :) takže ono je to takové...
Tak proč teda aspoň ne stejně jako GIGA 1-6 ... přemýšlím proč 1-5 ;)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama