Přejít na obsah


Fotka

Stator 2.1.2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
532 odpovědí na toto téma

#501 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2020 - 12:58

Ahoj Zdeňku,
Tak jsem koukal na ty tvoje statistiky a mám problém. V mých statistikách se mi nezobrazuje správně Community celebration event a tobě jo. Nevíš, co je špatně?

Tuším se to přejmenovávalo z "Lost and Found Event Cache" na "Community Celebration Event" a proto se ti to asi nezobrazí už si nejsem jistý ale mám ten dojem, že to je důvod
Takže tobě ten odznak ještě reaguje na to původní

V těch BG 1.3.0 je fakt hodně změn a úprav a nových odznaků...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#502 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2020 - 14:53

V těch BG 1.3.0 je fakt hodně změn a úprav a nových odznaků...


A ta 1.3.0 už je venku?
  • 0

#503 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2020 - 15:05

Neni, bude s novym Statorem, ktery pripravuji k publikaci, ale nejak me vzdycky neco od toho odvede k necemu jinemu. Budu se snazit rekneme do 14 dnu. Ale neslibuji, jen se budu snazit. ;)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#504 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2020 - 16:04

Neni, bude s novym Statorem, ktery pripravuji k publikaci, ale nejak me vzdycky neco od toho odvede k necemu jinemu. Budu se snazit rekneme do 14 dnu. Ale neslibuji, jen se budu snazit. ;)

V pohodě.
Počkám, už čekám nějakou dobu. Svět na tom nestojí.
  • 0

#505 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2020 - 16:25

 co s tim ma spolecneho davka pro Combine? GG Zadne informace o labkach stahnout nemuze, nema jak. Stejne tak nema davka pro Combine nic spolecneho se zpracovanim ve Statoru.

Aj!!! To jsem nedomyslel, beru zpět, jdu se stydět


  • 0

#506 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2020 - 16:32

V pohodě.
Počkám, už čekám nějakou dobu. Svět na tom nestojí.

 

Ted je priorita na Labkach. To snad brzy dotahnu do nejakeho stavu, kdy nebude nic duleziteho potreba.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#507 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2020 - 18:33

Ted je priorita na Labkach. To snad brzy dotahnu do nejakeho stavu, kdy nebude nic duleziteho potreba.

Jak jsem psal - v pohodě.
Na tom nestojí svět.
  • 0

#508 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2020 - 23:33

Tak chyba byla v tom, že nebyly označeny jako moje LABky.

Teď jsem je stáhnul přes nový plugin a označily se fialově a ve statistice mých kešek jsou teď taky.

Jen tam ještě musím dostat datum založení.

 

Díky všem kteří nějak pomohli.

 

EDIT: Datum publikace u LABek je stejně jako u normálních keší, ale ve statistice se nezobrazuje.

 

Aby to fungovalo, musí být u LAbky publikační log. Lze ho vytvořit např. pomocí pluginu od Gorda na opravu logů.


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#509 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2020 - 6:40

Aby to fungovalo, musí být u LAbky publikační log. Lze ho vytvořit např. pomocí pluginu od Gorda na opravu logů.

 

Zamyslime se nad tim, jestli by to neslo pro labky obejit bez toho logu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#510 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2020 - 22:13

Neumim dohledat, tak se snad nepotam po nekolikaty...
Kdyz pustim Stator, at naprimo ci pres Combine, zacina tim ze generuje Docasnou tabulku (Vytvarim docasnou tabulku) - a to nekolik minut, mozna i pres deset. Co se tady vse deje ze to muze byt takto dlouhe...?

 

Pokud se to v nejakem vlakne o statoru resilo, omlouvam se, prosel jsem snad vsehcny a zminku o docasny tabulce nasel jen jednou, a to jeste to bylo letmo zmineny... :) Diky za radu ci nasmerovani.


  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#511 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2020 - 23:08

Nevzpominam si, ze by se to resilo.

 

Docasna tabulka obsahuje treba indexy kesi podle poradi nalezu, dopocitane vzdalenosti a uhly od domovskych souradnic (to urcite trva nejdele). Podrobnejsi vysvetleni je tady.

 

Proste obsahuje veci, ktere se pouzivaji na ruznych mistech a je zbytecne, aby je ruzne moduly pocitaly opakovane.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#512 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2020 - 19:25

Nevzpominam si, ze by se to resilo.

 

Docasna tabulka obsahuje treba indexy kesi podle poradi nalezu, dopocitane vzdalenosti a uhly od domovskych souradnic (to urcite trva nejdele). Podrobnejsi vysvetleni je tady.

 

Proste obsahuje veci, ktere se pouzivaji na ruznych mistech a je zbytecne, aby je ruzne moduly pocitaly opakovane.

 

Díky Gorde, to jsem predpokladal.
Necham to zapnuty a pujdu vzdy delat neco jinyho :)
Diky,


  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#513 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2020 - 23:59

Když už se tu nakouslo téma LABek a dočasné tabulky, měl bych pár dotazů/námětů ke statoru.

  1. Numbers pro výpočet průměrného D a T bere všechny keše a tudíž i LABky, což s ohledem na to, že na serveru mají všechny nastaveno 1/1 dosti zkresluje výsledek. Úprava SQL dotazu v modulu je triviální.
  2. Badges - vím, že jsou tu plánovány velké změny a tak předpokládám, že je to již opravené, ale vlastně stejný problém jako u bodu 1. Já to u sebe řeším úpravou LABek na 1.5/.15, jinak mi hodně poskočil odznak líného kačera :-)
  3. Po vzoru project-gc jsem si udělal graf průměrného D/T za daný rok. Bohužel se mi barvy histogramu špatně vykreslují. Předpokládám, že je to proto, že v součtu přesahuji 100%, lze to nějak řešit? Ve statistice záložka Geoléta úplně dole. SQL dotaz:
    select
    	CASE WHEN avgDiff = maxDiff THEN '#_highlight_#' else '' END AS 'Highlighting=Hide',
    	year as "Rok",
    	caches as "Počet nálezů",
    	avgDiff as "Průměrná obtížnost",
    	100.*avgDiff/maxDiff as "Histogram explicit"
    from (
    select
    	substr(dtfound,1,4) as year,
    	count(*) as caches,
    	round(avg(difficulty),2) as avgDiff,
    (
    select max(avgDiff) from (
    	select round(avg(difficulty),2) as avgDiff
    	from geocache
    	where dtfound > 0
    	group by substr(dtfound,1,4)
    ) 
    ) as maxDiff
    
    from geocache
    where dtfound > 0
    group by year
    )
  4. MyOwnMinistat z, nejspíše historického, důvodu ignoruje část GC kódu za pomlčkou. Čímž nejen, že ze zpracování vyřadí LABky, ale zároveň, pokud nemají bonus, tak se tím pádem do statistiky zařadí úplně cizí keš. Jinak u sebe jsem si modul upravil, aby kromě počtu eventů zobrazoval právě i počet založených LABek.
  5. MyOwnBy* opět LABky. Na rozdíl od FindsBy* tady nelze aplikovat vlastní filtr a vyřadit tak LABky ze zpracování. A protože LABky nemají ani terén ano obtížnost, tak si myslím, že by se v těchto přehledech neměli objevovat.
  6. Dočasná tabulka se u mě generuje desítky minut. Nevím to přesně, statistiku mám cca za hodinu (chápu, je rozsáhlá), ale většinu času zabere generování této tabulky. Proto pro testování mám malou databázi pouze s cca desetinou nálezů (400 keší) - pak se generuje okamžitě. Ale teď jsem udělal pokus, kdy jsem vytvořil prázdnou databázi a nahrál do ní jenom nalezené a založené keše (3600 kousků). Pak generování dočasné tabulky zabere asi minutu a celá statistika pak 4 a půl minuty. Takže předpokládám, že se dočasná tabulka negeneruje (ať úmyslně nebo chybou) jen pro nalezené keše, ale pro všechny. Těch mám v databázi cca 130 000 keší a je pochopitelné, že výpočet vzdálenosti a úhlů už nějaký čas zabere. Předpokládám, že většina uživatelů tyto data (pro nenalezené keše) nevyužije, jestli vůbec někdo. Bylo by možné tyto výpočtu ve výchozím nastavení omezit jen na nalezené keše a výpočet pro celou databázi nechat jako volitelné nastavení?
    Původně jsem chtěl navrhnout, zda by nešlo onu dočasnou databázi nemazat a prostě ji použít při příštím generování, minimálně na testování by se to hodilo, ale asi to s ohledem na minimální využití nemá smysl implementovat, zejména, pokud by se opravilo výše popsané chování.

Každopádně díky moc za práci, kterou odvádíte na statoru. Lze s ním vytvořit prakticky cokoli. Což mi připomíná, že jsem si trochu hrál s SQL (není to zrovna moje parketa) a vytvořil přehledovou tabulku navštívených LABek seskupených podle sérií. Pokud by byl zájem, mohu poslat SQL dotaz.


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#514 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2020 - 0:14

Procházím teď LABky tak na to mrknu...

ad 1) na to mrknu
ad 2) Labky se do odznaku "Lazy Cacher" nepočítají D1/T1
ad 3) nevím - podívám se
ad 4) MyOwnMinistat procházím zrovna - s LAB kešema se nepočítalo ledaskde a nepořítá ani tady (už)
ad 5) MyOwnBy* - nikde se LABky nezpracovávají už vyřazeno v novém GG nicméně minimálně MyOwnByType tam zůstanou nebo přesněji zrovna jsem je tam přidal, jinde to nemá smysl je to závislé na logování a to nezjistím není odkud...
ad 6) Nevím ale i u mě chvilku trvá

 


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#515 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2020 - 6:47

Kdysi jsem si dělal plugin, který pracoval s nenalezenými (nejbližší nenalezené) a pokusně jsem přišel na to, že se pomocná tabulka pro nenalezené negeneruje, pořád mi to házelo nulu. Musel jsem si to počítat sám. Ale nevím, jestli se od té doby něco nezměnilo. Jinak - mě se statistika generuje za chvilku, mám tam cca 15-20 tisíc keší, nalezených něco přes 2000 a nejdelší čas asi trvá počítání slov v lozích. Nepamatuju, že by mi někdy na obrazovce svítilo, že se vytváří dočasná tabulka. Že by ten čas narůstal exponenciálně s velikostí databáze?


  • 0

#516 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2020 - 8:55

Ještě k LABkám
Bude zavedena nová globální proměnná: OwnedLABIDsForInPhrase (už mi funguje) - kde bude seznam GC kódů vlastních LABek
Takže kam pak si někdo bude chtít přidat LABky bude moct použít %OwnedLABIDsForInPhrase% - vyzkoušeno - mám třeba na své statistice už teď seznam vlastních labek. Proměnná se využívá i ve statistice "MyOwnByType" kde přidává LABky z ostatních statistik MyOwnBy* byly labky vyházeny protože se tam řeší buď D/T což u Labek moc nemá smysl a nebo LOGy což zatím taky nemá smysl a možná nikdy mít nebude.
Odznaky byly na LAB keše ošetřeny už dříve do D/T odznaků se LAB keše nepočítají, i do dalších kde to nemá smysl
Průměrné D/T v Numbers jsem opravil a lab keše z toho vyhodil
MyOwnMinistat ještě upravuji

 


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#517 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2020 - 9:29

Což mi připomíná, že jsem si trochu hrál s SQL (není to zrovna moje parketa) a vytvořil přehledovou tabulku navštívených LABek seskupených podle sérií. Pokud by byl zájem, mohu poslat SQL dotaz.

 

To bya asi chtelo zpracovat jako samostatny modul Statoru. LABky planujeme nejak zapracovat, ale zatim jsme (nebo alespon ja) v tom nijak nepokrocili. Jako namet je to vyborne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#518 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2020 - 9:41

Dočasná tabulka ... Takže předpokládám, že se dočasná tabulka negeneruje (ať úmyslně nebo chybou) jen pro nalezené keše, ale pro všechny.

 

Koukam do zdrojaku a podle me se tam pouziva WHERE gc.dtfound>0, takze by se mela vytvaret jen z nalezenych.

 

Ale zjistil jsem, ze v pripade nastaveneho razeni podle ID logu tam tato podminka neni. Celkem pochybuji, ze mas razeni takto nastaveno (nemel bys tam labky, ty ID logu nemaji), ale vyloucit to nemohu. Prosim zkontroluj to a dej mi pres ZS vedet. Zkusime to pripadne upravit, ...

 

EDIT: Koukal jsem na tvoji statistiku a mas tam tabulky, z kterych bychom si mohli vzit inspiraci pro nove moduly. Pekne.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 30 listopad 2020 - 9:46

  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#519 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2020 - 12:36

 

EDIT: Koukal jsem na tvoji statistiku a mas tam tabulky, z kterych bychom si mohli vzit inspiraci pro nove moduly. Pekne.

Má tam moc pěkné tabulky. Moc pěkné.


  • 0

#520 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2020 - 12:46

Má tam moc pěkné tabulky. Moc pěkné.

 

Mně se statistiky kačera VasaM také líbí. Hlavně jsem koukal ovšem na labky, protože ty jsou v posledních měsících mým každodenním chlebem (jak lovení, tak tvorba GPX souborů pro statistiky). A tady mi je proti mysli, že se zde publikují i časy nálezů (datum nevadí, to je u ostatních kešek běžné i u GS, ale čas). GS to nedělá a myslím si, že to není etické ani mimo oficiální GS statistiky. IMHO.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama