Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.10.3 - Pedro

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
163 odpovědí na toto téma

#101 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2019 - 8:06

Ty informace v importech nejsou.

Informace k pátrání "Mystery at the Museum" musí nějak API zveřejňovat. Ofiko aplikace to prý umí filtrovat (nepoužívám).

Je mi jasné, že kvůli této jednorázovce nemá cenu měnit program. Možná by šel napsat plugin, který by kešky otagoval. Dá se do API napsat filtr na kešky s určitými Clues?


  • 0

#102 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2019 - 9:05

Prvni problem je, jak takove informace dostat do importovanych dat, druha vec je ulozit takove informace a treti vec je je pouzit.

 

Ted jsem koukal na informace u kese, ktera prokazatelne ma "Fingersprint" a v datech ziskanych pres API jsem o tom nenasel ani carku. Jak ta data ziskava oficialni aplikace, netusim. Ale kdyz data nejde pres API ziskat (tedy presneji nejsou k tomu ziskani potrebne informace), nemas co ukladat do databaze GG a koncis tedy hned na zacatku.

 

EDIT: filtrovat to jde v oficialni mape, to je jen prikazovy radek na webu. Jejich aplikace to pouzit muze, GG ne, protoze pristup je povolen pouze pres API a mapa API neni.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 23 červenec 2019 - 9:08

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#103 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2019 - 9:24

EDIT: filtrovat to jde v oficialni mape, to je jen prikazovy radek na webu. Jejich aplikace to pouzit muze, GG ne, protoze pristup je povolen pouze pres API a mapa API neni.

Takže API nepřipustí filtr ve stylu Clue==fingeprints..?


  • 0

#104 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2019 - 9:58

Ne, zadny takovy filtr v API neni. API to nijak nepodporuje. Opravdu mame ztracet cas neustalym vyvracenim tvych zboznych prani?


  • 0

#105 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2019 - 13:25

Informace k pátrání "Mystery at the Museum" musí nějak API zveřejňovat. Ofiko aplikace to prý umí filtrovat (nepoužívám).

Je mi jasné, že kvůli této jednorázovce nemá cenu měnit program. Možná by šel napsat plugin, který by kešky otagoval. Dá se do API napsat filtr na kešky s určitými Clues?

K čemu ti to bude ? To jako nebudeš lovit keše které nemají příslušný drahokam ? To je přece nesmysl. Prostě si udělej několik výletů a ono ti to tam  naskáče i bez filtrování.


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#106 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2019 - 8:52

V popisu databáze v tabulce "geolog" podporu obrázků přiložených k logům nevidím, nicméně - dají se pomocí API stáhnout odkazy na obrázky u logů?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#107 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2019 - 9:10

Teoreticky to lze, ale implementovano to neni.


  • 0

#108 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2019 - 9:21

Dostal jsem se k tomu tak, že jsem si dnes prohlížel své statistiky ze Statoru, mám tam zobrazeno padesát mých posledních logů. No a napadlo mě, jestli by k nim šlo přihodit i odkazy na obrázky, které zhusta přikládám, aby nebylo nutné se proklikávat do jednotlivých keší.

 

Tak třeba časem. :)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 31 červenec 2019 - 9:21

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#109 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2019 - 13:28

Ve Statoru by na to asi šlo udělat speciální modul. Jen nebude triviální, bo si bude muset sám stahovat obrázky k logům. Teď jen ještě najít dobrovolníka, který ho udělá... :)


  • 0

#110 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 8:44

Hodne bych se branil tomu, aby Stator neco stahoval. Je to modul na statistiku, stahovani dat patri mimo Stator. (Vim, je to ohrana pisnicka, ale stale na tom trvam.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#111 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 8:49

Systémovější by asi byl nějaký plugin, který by k logům určitého uživatele stáhl odkazy na obrázky... Jenže vlastně kam je dát, že? Tagy jsou pro keše.


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#112 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 8:52

Plugin si muze udelat vlastni databazi, vlastni adresarovou strukturu, ... Modul ve Statoru to pak muze pouzivat. Prinejmensim jeden podobny uz mame (CwgList), vlastne jeste Trackable by se za takovy dal take pocitat.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#113 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 20:02

Tak jsem si všimnul, že vrstva mapy turistická neodpovídá aktuální mapě na mapy.cz taky v turistické vrstvě. Chybí tam židovský hřbitov.
  • 0

#114 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 20:20

Odpovídá. Jen ta značka není součástí mapového podkladu, ale je tam nahrávána dodatečně dynamicky jako POI...
  • 1

#115 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2019 - 20:06

Tak jsem si zkusil připravit data pro návštěvu Kodaně, tak jsem si v Import - Stáhnout kešky - stránka Vlastnosti keše - vyfiltroval jen tradičky, virtualky a webcam cache a když se podívám do stažených dat, tak tam jsou i mysterky. Tak kde je chyba?

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 13 srpen 2019 - 20:07

  • 0

#116 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2019 - 20:27

V předchozím případě jsem zapomněl odškrtnout schovaná zatržítka, takže jsem měl zatrženo i wherigo, Groundspeak HQ, Groundspek Lost and Found a Groundspeak Block Party. Takže druhý pokus už byl se správně zatrženými jen tradičkami, virtualkami a webcam a v tomto případě se stáhly jen tradičky- virtuálky a webcam chyběly, přitom v tom prvním případě jsem je tam měl. Tak já fakt netuším jakou magií je tohle ovlivněno.

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 13 srpen 2019 - 20:27

  • 0

#117 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2019 - 11:34

V popisu databáze v tabulce "geolog" podporu obrázků přiložených k logům nevidím, nicméně - dají se pomocí API stáhnout odkazy na obrázky u logů?

 

Osobně mi to přijde jako dobrý nápad - volitelně stahovat k logům odkazy na obrázky. Mohly by být součástí logu.


  • 0

#118 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2019 - 19:19

Historicky to na obrázky není stavěné, protože obrázky nebylo jak přes GPX získat. Jde to jen přes API, proto to zatím nemělo velkou prioritu.
  • 0

#119 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2019 - 8:34

Kdyby to bylo jen jako přidaná řádka k logu s odkazem, asi by to nevyžadovalo změny databáze, zakládání složky, atd. Při špatném připojení by to ale k ničemu nebylo. A nevím, jak by se to zobrazovalo - přímo v otevřeném okně, jako externí odkaz v prohlížeči, totéž v Adrake na Androidu...

Osobně pro mě je to zbytečné, fotek moc nepřidávám a u cizích je to ještě víc zbytečné, protože logů si ukládám jen pár posledních.

Je to typická věc, kdy uživatele napadne nějaká drobnost a nedovede poznat, jestli je to banalita, nebo prakticky nemožnost.


  • 0

#120 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2019 - 7:01

Souhlas, tak jsem to myslel. Je asi zbytečné stahovat obrázky, ale odkaz by nebyl marný. Je to pár bytů navíc.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama