Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

EC - Co mám dělat s bl... nepoctivcem?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#21 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 18:22

My jsme chtěli udělat jednoduché otázky, ale neprošlo to u revírnice, takže nejsou tak jednoduché, jak jsme si představovali, ale taky nejsou nijak složité. Například u první je, že máš odhadnout výšku sedimentu vytvořenou vodopádem. Lze si vedle ní i stoupnout a sahá ti cca do půlky stehen. On mi odpověděl, že má 13 metrů. Stejně tak mi tvrdí, že samotný vodopád vytvořený uměle z betonu je starý 2500 let.

No já to mám jako bývalý geolog přesně obráceně. Bojuju s tím jaké nepřesnosti a někdy až nesmysly dávají do otázek ti owneři, netušíce o geologii vůbec nic.

Pokud jde o ten travertin, tak se ptáš
1. At the "waterfall" coordinates - estimate the height of the travertine deposit created by the hot waterfall.
...Čili jako geolog se postavím na místo souřadnic, rozhlédnu se, a pokusím se odhadnout výšku ložiska travertinu. Podle fotky FTF to vypadá, že je ta travertinová deska okolo toho vodopádu ukloněná a až někam nahoru. Jestli je to 13m neodhadnu, nicméně pár metrů "výška ložiska travertinu" to je. To k tomu co bych viděl....
Pokud bych si ale přečetl listing zjistil bych že "Vysoká míra akumulace travertinových usazenin v močálech vytvořila vrstvy s celkovou tloušťkou přibližně 13 metrů za posledních 2500 let." Takže tam má napsanou jak tu jeho výšku ložiska kterou ti odpověděl a zároveň odpověď na druhou otázku.. "2. How long do you think it took to build this height of travertine deposit?"   ..... 2500let.
Pokud by jsi se ale zeptala (což jsi asi dle tvého vyjádření asi chtěla) na mocnost vrstvy travertinu na souřadnicích, tak bych se opravdu podíval, jak je mocná ta vrstva u které stojím, jestli je ke kolenům. Jenže pak bych ještě zkoumal, zda a kolik ji mám vlastně "pod nohama". Jestli stojím na jiném horninovém podloží, nebo taky na travertinové desce, atd....

Ono obecně nejednoznačnost otázek u EC mne třeba vede k tomu, že pokud jdu s někým, tak povykládám o té geologii a nechám ho napsat odpovědi i za mně, jak je pochopil on. Je to jednodužší než se dohadovat s některými ownery, že jsou otázky geologicky nejednoznačné, nebo jiné než si vlastně owner někde přečetl.


Tento příspěvek byl upraven od petegeo: 18 červenec 2019 - 18:24

  • 5

#22 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 18:52

No já to mám jako bývalý geolog přesně obráceně. Bojuju s tím jaké nepřesnosti a někdy až nesmysly dávají do otázek ti owneři, netušíce o geologii vůbec nic.
Pokud jde o ten travertin, tak se ptáš
1. At the "waterfall" coordinates - estimate the height of the travertine deposit created by the hot waterfall.
...Čili jako geolog se postavím na místo souřadnic, rozhlédnu se, a pokusím se odhadnout výšku ložiska travertinu. Podle fotky FTF to vypadá, že je ta travertinová deska okolo toho vodopádu ukloněná a až někam nahoru. Jestli je to 13m neodhadnu, nicméně pár metrů "výška ložiska travertinu" to je. To k tomu co bych viděl...


Jak by mohl třímetrový betonový uměle vytvořený 80 let starý vodopád vytvořit 13 metrů usazenin?
  • 0

#23 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 19:08

Jako učitelka moc dobře vím, co může udělat nešťastně formulovaná otázka,proto první, co jsem udělala poté, co mi přišla odpověď 13m, zkontrolovala jsem její znění a tvrdím, že je formulovaná správně. Odpovídat se má na to, jak vysoká je vrstva vytvořená vodopádem, ne celou řekou za 2500 let.
  • 0

#24 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 21:15

Furt mi to vrtá v hlavě. Já se samozřejmě ráda nechám poučit, pokud si to myslím blbě. Řeka zde za 2500 let vytvořila cca 13metrový nános travertinu, což je v listingu. V roce 1935 zde byly vybudovány lázně a s nimi i zmiňovaný vodopád. V místě vodopádu dochází k tomu, že se zde travertin usazuje výrazně rychleji a vytváří jakýsi kužel. Jeho výška je snadno změřitelná a týká se jí první otázka. Co tě vede k tomu, že bys k této výšce připočítával i výšku podloží, která nemá s vodopádem nic společného? Co je na tom nejednoznačného?
  • 0

#25 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 21:56

Geologická mocnost vrstvy se neměří od toho kde stojíš ale od jednoho rozhraní hornin k druhému. Čili pokud na té vrstvě stojím tak mám něco i pod sebou...
  • 1

#26 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 22:04

Furt mi to vrtá v hlavě. Já se samozřejmě ráda nechám poučit, pokud si to myslím blbě. Řeka zde za 2500 let vytvořila cca 13metrový nános travertinu, což je v listingu. V roce 1935 zde byly vybudovány lázně a s nimi i zmiňovaný vodopád. V místě vodopádu dochází k tomu, že se zde travertin usazuje výrazně rychleji a vytváří jakýsi kužel. Jeho výška je snadno změřitelná a týká se jí první otázka. Co tě vede k tomu, že bys k této výšce připočítával i výšku podloží, která nemá s vodopádem nic společného? Co je na tom nejednoznačného?

 

Osobně si myslím, že má petegeo trochu pravdu a úplně jednoznačné to není. Nevím, co ti poslali ftfkaři, ale já bych asi taky chvíli přemýšlel. To, že tam před lety vybudovali náhon s přepadem, je fajn, ale celé je to tam dost možná kaskáda neboli stupňovitý vodopád. Alespoň to podle fotek tak vypadá. Fakticky tebe ale nezajímá tohle, ale ten "bobek" navíc, který je tam pod tím umělým stupněm nad běžným korytem té říčky. Ale takhle otázku formulovanou nemáš.


  • 0

#27 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 22:17

FTFkaři odpověděli správně. Fotky to možná trochu zkreslují. Vodopádem, byť kaskádovým, bych to nenazvala. Ty usazeniny tam vytvořily určité stružky a prohlubně. Ale je pravda, že bych tam mohla doplnit, že mě zajímá ten umělý vodopád. Nicméně zde bych na svou obhajobu ráda dodala, že na to, že špatně pochopil otázku a že mě zajímá ten 3 metrový umělý vodopád, byl onen kačer ihned upozorněn.
  • 0

#28 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 22:25

Geologická mocnost vrstvy se neměří od toho kde stojíš ale od jednoho rozhraní hornin k druhému. Čili pokud na té vrstvě stojím tak mám něco i pod sebou...


Já se na žádnou geologickou mocnost vrstvy neptám. Já se ptám na travertin, který tam nanesl vodopád. A jako tyto otázky, několikrát změněné a upravené k její libosti, schválila revírnice, která je děsný zvíře přes šutry a má na to několik titulů. My jsme se chtěli zeptat, jak vysoký je vodopád, což ale nebylo dostatečně earth.
  • 0

#29 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 22:44

Já si myslím, že tvoje otázka je docela jasná a vhodná pro všechny kačery. Naopak jsem se už x-krát setkal s otázkami, na které nelze najít odpovědi ani v listingu, ani na místě (protože tam není žádná cedule) a i googlení dá pořádně zabrat. To pak nadávám na ownery, že si snad musí myslet, že jsou kačeři studenti geologie.


  • 1

#30 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2019 - 22:59

Když koukám na ty fotky, uznávám, že o pár metrů níž u jezírka se miniaturní vodopádek tvoří. Doplním, že otázka se vztahuje k tomu umělému. Je to pak taky o komunikaci. Když někomu slušně napíšu, že špatně pochopil otázku a že má všechno špatně, ať se nad tím zkusí zamyslet, že to, co píše ani nedává smysl, a v odpověď mi přijdou nadávky, urážky a vyhrožování, pak se holt mohlo stát, že ty dvě otázky vztáhl k místu o kousek vedle a měl je správně, ale zbylé tři má stejně pořád blbw.
  • 0

#31 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2019 - 7:06

No bejt tebou, tak se mu omluvím a od teď chodím raději kanálama. Protože jaká otázka, taká odpověď. 


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 19 červenec 2019 - 7:06

  • -5

#32 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2019 - 7:09

... protože podmínkou k zalogování EC je správné zodpovězení otázek. ...

 

Tahle podmínka je definovaná kde? V listingu? 


  • -1

#33 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2019 - 7:27

Tahle podmínka je definovaná kde? V listingu? 

Podle mě velmi dobrá odpověď na tvoji otázku byla v tomto vláknu:http://www.geocachin...í-u-earth-keší/

Bejcci napsali:
To tam opravdu není, ale taky je v pravidlech napsáno, že úkoly musíš splnit a pokud odpovíš špatně, nesplnil jsi úkol. Je to stejné, jako ve škole. Nestačí do písemky vyplnit odpovědi, musíš to mít správně. Protože úkolem EC je tě něco naučit. A prokážeš to správnými odpověďmi.


  • 1

#34 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2019 - 8:00

Když koukám na ty fotky, uznávám, že o pár metrů níž u jezírka se miniaturní vodopádek tvoří. Doplním, že otázka se vztahuje k tomu umělému. Je to pak taky o komunikaci. Když někomu slušně napíšu, že špatně pochopil otázku a že má všechno špatně, ať se nad tím zkusí zamyslet, že to, co píše ani nedává smysl, a v odpověď mi přijdou nadávky, urážky a vyhrožování, pak se holt mohlo stát, že ty dvě otázky vztáhl k místu o kousek vedle a měl je správně, ale zbylé tři má stejně pořád blbw.

 

Pokud má fotku, že tam byl, tak je opravdu možné, že zadání prostě nepochopil. Ale taky to mohl být úmysl. A že někteří kačeři mají jednání řeznického psa, mají pocit, že EC jsou virtuálky a všechno si vynucují, to je bohužel pravda. Být tebou, tak pozměním otázky tak, aby bylo jasné, že se týkají toho umělého vodopádu a bude to už jasné.


  • 0

#35 DvaPlusJedno

DvaPlusJedno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2019 - 8:08

Pokud má fotku, že tam byl, tak je opravdu možné, že zadání prostě nepochopil. Ale taky to mohl být úmysl. A že někteří kačeři mají jednání řeznického psa, mají pocit, že EC jsou virtuálky a všechno si vynucují, to je bohužel pravda. Být tebou, tak pozměním otázky tak, aby bylo jasné, že se týkají toho umělého vodopádu a bude to už jasné.

 

Nebo jen byl na místě, udělal si fotku a šel dál aniž by se snažil na místě něco zjistit a pak jen čerpal z listingu a hledání na internetu...

 

Ale je pravda, že jsem na své EC musel po prvních lozích udělat drobnou úpravu, protože někteří nepochopili moje úkoly.  :rolleyes:


  • 0

#36 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2019 - 9:30

Na to, že špatně pochopil zadání, byl i přes své hulvátské jednání dvakrát slušně upozorněn. Otázku konkretizuju, děkuju všem za tento postřeh. Opravdu mě nenapadlo, že by někoho mohl zmást 20centimetrový vodopádek u jezírka, když přímo na souřadnicích je vodopád 3metrový, ale budiž, prostor pro nedorozumění tu je.
  • 0

#37 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2019 - 9:34

No bejt tebou, tak se mu omluvím a od teď chodím raději kanálama. Protože jaká otázka, taká odpověď.


Mohl bys prosím konkretizovat svou kritiku. Co přesně se ti na otázkách nelíbí?
Pravidlo o správném zodpovězení otázek je definováno v pravidlech o ligování
  • 0

#38 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2019 - 9:37

... o logování EC. Děkuji davidb11 za velice pěkné a názorné vysvětlení.
  • 1

#39 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2019 - 19:47

O logování EC: občas si nějakou najdu, ale některé otázky co nejsou z infotabule jsou zavádějící. Zažil jsem jednu, na kterou jsem odpověděl naprosto špatně. A pak jsem se dozvěděl, že odpovědi měl říct průvodce, který si ovšem povídal o něčem jiném. Tak jsem si to vygooglil, ale bohužel jinak něž owner očekával... To potom člověka přestane bavit logovat a odpovídat. Nakonec jsem přítomnost dokázal vstupenkou...
  • 0

#40 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2019 - 20:17

Ja mam opacnou zkusenost na me EC, kdy mi jeden “takykacer” napsal, ze otazky jsou blbe atd a principielne on neco odpovi a pak si to zaloguje, a vlastne ze vsichni owneri jsou bl...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama