Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

EC - Co mám dělat s bl... nepoctivcem?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#41 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2019 - 20:52

To chápu. Šlo mi o to, že jsem v pravidlech četl, že odpovědi se mají dát zjistit buď na infotabuli (pokud to nejsou praktické úkoly - měření a podobně) a nebo v listingu a ne si odpovědi googlit.
  • 1

#42 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2019 - 22:41

Ani jedna z odpovědí na otázky naší EC se nemusí googlit a asi by se ani vygooglit nedala.

 

Jinak jak jsem zde již psala, ono je to všechno a komunikaci. Kdyby mi odpověděl slušně, že tedy zřejmě měřil něco jiného, mohli jsme společnou řeč najít a dneska by tam měl klasicky "found it". Když mi ale místo vysvětlení nebo snahy to vyjasnit začne nadávat, vyhrožovat a vytýkat, co všechno je na EC špatně a jak jsem blbá kráva, pak holt společnou řeč nenajdeme. Já sama nejsem nikterak nadšená, že musím tohle řešit. Byla bych mnohem radši, kdyby se zachoval jako inteligentní osoba a ne jako naprostý blbec.


  • 2

#43 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2019 - 3:56

To chápu. Šlo mi o to, že jsem v pravidlech četl, že odpovědi se mají dát zjistit buď na infotabuli (pokud to nejsou praktické úkoly - měření a podobně) a nebo v listingu a ne si odpovědi googlit.

 

Také si myslím, že právě takhle je to tam napsané, ale možná se mýlím. A přeci mám pocit, že tohle spousta EC nedodržuje. Ale když tak nad tím uvažuji, jestli ono to nebude tím, že v listingu je to či ono popsané jen stručně, zatímco aby člověk na tu kterou otázku odpověděl správně, musí si o tom nastudovat mnohem víc. A právě tehdy googlí.


  • 0

#44 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2019 - 18:56

Ja mam opacnou zkusenost na me EC, kdy mi jeden “takykacer” napsal, ze otazky jsou blbe atd a principielne on neco odpovi a pak si to zaloguje, a vlastne ze vsichni owneri jsou bl...

A já mám zrovna dneska čerstvou zkušenost z tvé EC na Kleti, došel jsem na výchozí souřadnice a zjistil, že jsem tam chodit vůbec nemusel, protože se odpovědi zjišťují na dvou WP, na obou jsem předtím byl, ale netušil, že tam mám něco zjišťovat. Pěkná zákeřnost, ale nehroutím se z toho, třeba se tam zase někdy dostanu :unsure: .


  • 0

#45 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2019 - 9:30

A já mám zrovna dneska čerstvou zkušenost z tvé EC na Kleti, došel jsem na výchozí souřadnice a zjistil, že jsem tam chodit vůbec nemusel, protože se odpovědi zjišťují na dvou WP, na obou jsem předtím byl, ale netušil, že tam mám něco zjišťovat. Pěkná zákeřnost, ale nehroutím se z toho, třeba se tam zase někdy dostanu :unsure: .


Priste lepsi domaci pripravu ;) (ikonka je trosku mimo protoze jinde uz na Kleti nebylo misto;) )
  • 1

#46 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2019 - 12:59

Mohl bys prosím konkretizovat svou kritiku. Co přesně se ti na otázkách nelíbí?
Pravidlo o správném zodpovězení otázek je definováno v pravidlech o ligování

 

Z čistě právnického hlediska při gramatickém výkladu pravidla nejsou pro uznání logu vyžadovány správné odpovědi, jsou vyžadovány pouze odpovědi. 

https://www.geocachi...id=107&pgid=688


  • -1

#47 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2019 - 13:46

Z čistě právnického hlediska při gramatickém výkladu pravidla nejsou pro uznání logu vyžadovány správné odpovědi, jsou vyžadovány pouze odpovědi.
https://www.geocachi...id=107&pgid=688


Je vidět, že mnoho lidí má opravdu problémy s pochopením psaného textu. Na té stránce, co jsi posílal, je toho poněkud víc. Už v první větě je ta podstatná informace, která říká, že si máš přečíst listing (cache page), abys zjistil, co se po tobě chce. A že ve většině případů (most cases) je k uznání logu potřeba zaslat odpovědi. Vzhledem k tomu, kde v nápovědě od GS článek je, jde o popis způsobu plnění podmínek Found it logu. Otázky u EC slouží k tomu, aby bylo možné ověřit návštěvu kačera na místě (odkaz na pravidla EC tu byl již zmíněn) a špatnými odpověďmi to fakt neprokážeš. Do logbooku fyzické keše se taky zapisuješ svým nickem a tím prokazuješ nález keše.
  • 6

#48 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2019 - 21:40

Pro zasmání (nebo k pláči) - moje zkušenost s rakouskými kačery. Měl jsem dočasně disablovanou EC, protože se v okolí dělaly stavební úpravy. A i když se většina otázek mimo jednu hledá v listingu (nebo jinde, před několika lety to bylo povolené) tak logovali pouze s fotkou. Úplně mne odrovnali, když na můj dotaz na odpovědi napsali, že disablované EC je přece zvykem logovat pouze fotkou.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#49 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2019 - 7:45

Dobrým zvykem bylo všechny EC keše logovat jen fotkou jako protest proti tomu, že vyžadování fotek GS v minulosti zakázal, 99 % ownerů to uznává a odpovědi nevyžaduje, zbylému 1 % ownerů musí stačit dle pravidel i nesprávné odpovědi.


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 22 červenec 2019 - 7:47

  • -8

#50 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2019 - 7:53

EC moc neloguju, jen když se vyskytuju poblíž z jiného důvodu. Ale logovat ji jako virtuálku, jen fotkou, by mě nenapadlo. Je to nějak nastavené, otázky jsou součástí keše. Když nevím, napíšu možnosti, co mě napadají (největší převis - do výšky, nebo do hloubky..., barva sedimentu, když je vše zapadané listím,...) a problémy jsem s tím neměl. A že by bylo v pravidlech, že stačí i nesprávné odpovědi? To mi připomíná soudničku od Jahelky, že ve smlouvě bylo, že může jít na WC, ale už tam nebylo, že může jít také zpátky.


  • 2

#51 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2019 - 8:37

EC moc neloguju, jen když se vyskytuju poblíž z jiného důvodu. Ale logovat ji jako virtuálku, jen fotkou, by mě nenapadlo. Je to nějak nastavené, otázky jsou součástí keše. Když nevím, napíšu možnosti, co mě napadají (největší převis - do výšky, nebo do hloubky..., barva sedimentu, když je vše zapadané listím,...) a problémy jsem s tím neměl. A že by bylo v pravidlech, že stačí i nesprávné odpovědi? To mi připomíná soudničku od Jahelky, že ve smlouvě bylo, že může jít na WC, ale už tam nebylo, že může jít také zpátky.

Jednou jsem se na to ptal jednoho revírníka, a  z odpovědi jsem pochopil právě to co se vám nezdá - že je podstatné aby odpovědi poslal. O tom, co dělat s kačery kteří úmyslně pošlou totální nesmysl už jsme se ale nebavili.


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#52 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2019 - 16:55

Po návratu z dovolené projíždím, co je nového na gc.cz, a v tomto vlákně narážím na cosi povědomého - ejhle, vždyť jsem byl na místě ve čtvrtek.

Třeba se mi s informacemi z tohoto vlákna podaří dát dohromady ty odpovědi ;-)

No, ale nevím, nevím, třeba taky ne...

 

PS: Kromě zmíněných lázních byl pokus využívat spád vody vytvořený náhonem také v malé vodní elektrárně. Jak dlouho jim v té sirnaté vodě turbína běhala, to nevím, ale dodnes je tam celá pěkně zarostlá na svém místě.

 

PS2: Chtěli jsme tam spát v autě (na mapy.cz je dokonce značka kempu a jakože free camping), ale z uprchlického tábora jsme měli jiný dojem, než je v listingu (a váhali jsme, jestli asi 6 policejních aut na místě má náš pocit bezpečí zvyšovat, nebo snižovat). Každopádně jsme u místních budili zájem, o který jsme rozhodně nestáli...


  • 0

#53 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2019 - 17:09

 PS2: Chtěli jsme tam spát v autě (na mapy.cz je dokonce značka kempu a jakože free camping), ale z uprchlického tábora jsme měli jiný dojem, než je v listingu (a váhali jsme, jestli asi 6 policejních aut na místě má náš pocit bezpečí zvyšovat, nebo snižovat). Každopádně jsme u místních budili zájem, o který jsme rozhodně nestáli...

Za nás tam byl opravdu klid. Navíc se tam chodili koupat i lidi z okolí. A soudě dle logů u blízké tradičky to tam tak bylo i v minulosti. Samozřejmě časy se mohly změnit, což by byla velká škoda.
Co se týče tvých odpovědí, určitě je pošli. Jak jsem zde psala již několikrát, je to o komunikaci. Pokud mě nebudeš urážet a nadávat mi, když si dovolím tě opravit, tak nebudeš mít problém. Ti Poláci, co mají FTF taky odpověděli ve dvou otázkách nepřesně, ale úplně v pohodě jsme to spolu vyřešili.
  • 0

#54 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2019 - 20:24

Jestli si dobře pamatuju, tak v pravidlech bývalo, že pro zalogování EC je nutné splnit podmínky dané ownerem.

Takže pokud je v zadání "poslat odpovědi", tak můžu napsat cokoliv. Pokud tam je "poslat správné odpovědi", tak správně odpovědět musím.

 

Já se o správné odpovědi pokouším vždycky, i když spoustu zahraničních jsem už vzdal, protože mi ani na místě nebylo jasné co že to po mě owner chce...

 

 

PS: oslovení "ty čarodějnice stará" by bylo v pořádku?  ;) (prý je u nich vyšší věk lepší)

 

PS2: ty tvoje otázky přeložené google translátorem jsou takové... zajímavé. Pro turisty z domova bych tam dal i českou verzi, určitě by je to potěšilo


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 22 červenec 2019 - 20:27

  • 1

#55 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2019 - 21:07

Jen technický dotaz. On už listing earthkeší nemusí být v lokálním jazyce? :-)


  • -1

#56 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2019 - 23:13

Jen technický dotaz. On už listing earthkeší nemusí být v lokálním jazyce? :-)

 

Ptali jsme se na to a prý ne, ale uvidíme, co mi přijde z GS po té stížnosti. Zatím se nikdo neozval. Ale EC v zahraničí lovím docela často a hodně jich je jen v angličtině, popř. v němčině.

Oni letos aktualizovali podmínky pro EC. Najednou už zase můžeš vyžadovat fotku, naopak množství věcí, kterých se EC může týkat je značně omezen. Na druhou stranu minerální prameny ve výčtu jsou, ale paní revírnice nás tlačila do toho, že to může být jenom o šutrech. Každopádně založit nově EC už není vůbec žádná sranda a asi budou čím dál odbornější. O jazyce listingu tam není ani slovo, takže v tomto ohledu těžko říct...

 

Edit: Tak teď jsem našla ještě jinou stránku s pravidly, kde to napsané je. Takže uvidíme.


Tento příspěvek byl upraven od carodejka_s.r.o.: 22 červenec 2019 - 23:46

  • 0

#57 carodejka_s.r.o.

carodejka_s.r.o.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2019 - 23:32

Tohle je prostě ukázka toho, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Na to, že je tohle místo tak úžasné, jsme přišli víceméně náhodou a až doma zjistili, že nám stejně zůstala část tohoto pokladu skryta, a tak jsme si řekli, že sem musíme umístit EC, která by na to všechno lidi upozornila. Chtěli jsme jednoduchou EC, dvě tři otázky a šlus. Jenže problém nastal hned po odeslání. Otázky nebyly o šutrech a byly příliš jednoduché. Revírnice nám to asi 5x vrátila, než byla spokojená. Sice jsme nebyli z našich ústupků zrovna nadšeni, ale měli jsme radost, že se po těžkých bolestech keš narodila. Pak jsme 3 měsíce čekali na první nálezce a bum, hned na úvod schytáme takovýho blba, který umí jen nadávat a vyhrožovat. Někdo mi tu psal, že jsem mu měla keš uznat. Ale já si myslím, že když se někdo chová jako hovado a člověk se na něj i tak třikrát slušně obrátí, že čtvrtou šanci už si nezaslouží.

Teď podle poslední zprávy se tam možná zhoršila situace s uprchlíky, což by bylo fakt hodně blbý :( Uvidíme, co napíšou další nálezci.

Do listingu zatím nechci zasahovat, dokud se nevyřeší stížnost na GS, aby to nebylo tak, že jsem si to dodatečně upravila ve svůj prospěch, nicméně podnětné připomínky vedu v patrnosti a děkuji za ně.


  • 0

#58 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2019 - 1:05

To je docela odvážné tvrzení, že se zachoval jak hulvát, když jsi se sporem začala ty a navíc neoprávněně, jak ti tu už vysvětloval odpovědi petegeo.


  • 0

#59 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2019 - 7:03

To je docela odvážné tvrzení, že se zachoval jak hulvát, když jsi se sporem začala ty a navíc neoprávněně, jak ti tu už vysvětloval odpovědi petegeo.

I když jsou ve při, tak to nikoho neopravňuje chovat se jako prase (hulvát).


  • 3

#60 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2019 - 8:32

Kdo se chová jako prase? Kdo se chová jako hulvát? To že si kačer trvá na svém oprávněném logu i proti zarputilé ownerce znamená, že se chová jako prase a hulvát? Nebo se tak chovala ownerka, která tu kačera veřejně nazvala nejen v úvodním příspěvku "blbcem"? Nebo se tak chovali ti, kteří tu v diskuzi odsoudili kačera, aniž mají možnost přečíst si i jeho názor? Nebo se tak chovali ti, kteří tu zarputilé ownerce vysvětlovali, že kačer vlastně podmínky logu splnil? 

 

Problém vnikl z mého pohledu především tím, že ownerka, která nemá ani páru o geologii, položila geologické otázky u geologické tématické keše, na které odpověděl kačer, který nejspíš o geologii nějakou páru má a ownerka zarputile a nespravedlivě jeho odpovědi neuznává. Ownerka tu jednostranně charakterizuje kačera ve svém dosavadním posledním příspěku jako blba, který umí jen nadávat a vyhrožovat a chová se jak hovado. Ale ta charakteristika nejspíš vychází jen z toho, že kačer si oprávněně stojí za svým logem a za svými odpověďmi. Alespoň jsem se od ní nedočetl, že by jí nějak urazil např. sprostým slovem nebo vyhrožoval něčím jiným než stížností GS, stížnost GS opravdu podal, takže by měla být vlastně ownerka ráda, že jí na to kačer předem sám upozornil. 

 

Já osobně vzdávám hold uživatelům petegeo a  bejcci, kteří se se tu ownerce snažili vysvětlit, že ona vlastně nemusí mít pravdu, že z geologického hlediska by mohl mít pravdu ten kačer.


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 27 červenec 2019 - 9:08

  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka