Přejít na obsah


Fotka

Co se nevešlo do nepoctivců


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
208 odpovědí na toto téma

#1 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2019 - 6:51

Já mám také podezření. Chtěl jsem publikovat neřešitelnou mysterku a čekat, kdo ji najde. Ale to by revírník určitě nepustil.
  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#2 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2019 - 14:18

Zkusím odpovědi vygůglovat. Někdy jsou na netu i ty tabule.


  • 1

#3 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2019 - 6:27

Tak to je škoda.... Tato sestava pro geocaching udělala dost....


S Tomasem Barbinou jsem mluvil pred 14 dny. Poslete mi Gc kod, zkusim se s nim domluvit.
  • 0

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2019 - 6:20

U již zmíněné keše GC7W4D0 píše že loguje zkratkou MT a už i SK-MT, takže potažmo řečeno, zatahuje do svých podvodů už i Slovensko. Tyhle jeho logy pomocí zkratek ať už v LB jsou nebo ne, bych okamžitě mazal a ať si Jonea vyhrožuje jak chce a čím chce.

 

 

Nelíbí se mi, že bez výslovného povolení zveřejňuješ mé logy


  • -4

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#5 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2019 - 6:36

Nelíbí se mi, že bez výslovného povolení zveřejňuješ mé logy


Ja bych rekl ze tvoje logy zverejnuje GS :D
  • 8

#6 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2019 - 10:44

Nelíbí se mi, že bez výslovného povolení zveřejňuješ mé logy


To se nedivím, takový log bych taky nechtěl zveřejňovat. Nechtěls napsat “”I think” ? :D
  • 2

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#7 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2019 - 11:06


PS: Jirko, poznámka k Žabí keši byla asi ke mě, že? Mám případně tracklog z Runkeepera, i hledání je tam vidět. Fotku bohužel nemám.

 

Nene. To bylo na Tvého oponenta. On ví. Někde bych měl mít i screenshot tehdejších logů. Už jsem to dopsal i do původního postu.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#8 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2019 - 13:01

Nelíbí se mi, že bez výslovného povolení zveřejňuješ mé logy


To mě mrzí. Mimochodem pamatuješ na tohle? Zajímavé je, že jakmile jsi si to změnil, došlo okamžitě ke změně i u Joney......... 

http://www.geocachin...e-9#entry568825


  • 0

#9 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2019 - 22:02

Posledně, co si pamatuju, tak jsem ti poslal odpovědi na starou otázku. Po upozornění jsem ti poslal i opravenou...... A má takový dojem, že fotka není nutná pro uznání logu. Pokud se mýlím, tak mne oprav


Rád. Pravidla se měnila a fotku nyní (podle slovenského Fit RW) opět požadovat lze. Ještě si to ale chci nechat potvrdit od geoawareho.

Takže logujes FI,aniž by jsi dodržel pravidla......


Ty kráso, no od tebe to sedí.
  • 0

#10 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2019 - 0:22

Ja bych rekl ze tvoje logy zverejnuje GS 

Ale ne na tomto foru. Tomy.22 není ani GS ani kdokoliv jiný. 


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2019 - 0:27

To mě mrzí. Mimochodem pamatuješ na tohle? Zajímavé je, že jakmile jsi si to změnil, došlo okamžitě ke změně i u Joney......... 

http://www.geocachin...e-9#entry568825

Pochopitelně. Ten obrázek je prostě na serveru jeden pro všechny, když ho vyměním tak se změní u všech - co je na tom divného ? Divné by spíše bylo kdyby to bylo jinak.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2019 - 0:33

V tom případě už jsi dávno měl na keš poslat NA log. A fyzické keše taky budeš čekat tři roky? Chybějící infotabule je samozřejmě menší problém, geologická zajímavost nezmizí, ale i tak bych v případě keše, která není udržovaná klidně NA poslal.

Tam je problém - je to Polsko a nevím jak je jejich nynější geoaware důvěryhodný když ten původní byl sprostě vykopnut.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#13 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2019 - 8:07

Ale ne na tomto foru. Tomy.22 není ani GS ani kdokoliv jiný. 

Já se domníval, že všechny aktivity na GS jsou z principu veřejné a lze tedy i logy zobrazit naprosto kdekoli. Nebo se mýlím? Speciálně v geocachingovém foru mi to přijde naprosto normální.


  • 4

#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2019 - 8:17

Já se domníval, že všechny aktivity na GS jsou z principu veřejné a lze tedy i logy zobrazit naprosto kdekoli. Nebo se mýlím? Speciálně v geocachingovém foru mi to přijde naprosto normální.

Klidně zveřejnit, ale ne kýmkoliv. I když je to ostuda že jsme ve čtyřech nenašli to co Jonea našel sám.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 14 červenec 2019 - 8:19

  • -2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#15 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2019 - 8:19

Já se domníval, že všechny aktivity na GS jsou z principu veřejné a lze tedy i logy zobrazit naprosto kdekoli. Nebo se mýlím? Speciálně v geocachingovém foru mi to přijde naprosto normální.

 

Domnívám se, že stále platí autorský zákon (na obecně jakýkoliv text). Zda se napsáním logu vzdává hráč svých autorských práv ve prospěch GS, to nevím, ale určitě bude platit všechno to, co platí pro užití jakéhokoliv autorského díla obecně.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 14 červenec 2019 - 8:20

  • 0

#16 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2019 - 8:25

Klidně zveřejnit, ale ne kýmkoliv. I když je to ostuda že jsme ve čtyřech nenašli to co Jonea našel sám.

 

Tak to je vtip týdne, ne-li měsíce. :-)


  • 5

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#17 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2019 - 8:28

Domnívám se, že stále platí autorský zákon (na obecně jakýkoliv text). Zda se napsáním logu vzdává hráč svých autorských práv ve prospěch GS, to nevím, ale určitě bude platit všechno to, co platí pro užití jakéhokoliv autorského díla obecně.

Ve prospěch GS klidně. Ale ne ve prospěch tomy.22 - to je velký rozdíl.


  • -1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#18 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2019 - 8:35

Pochopitelně. Ten obrázek je prostě na serveru jeden pro všechny, když ho vyměním tak se změní u všech - co je na tom divného ? Divné by spíše bylo kdyby to bylo jinak.

Tak hlavně jde o to, že se ohrazuješ proti něčemu a v podstatě je to vlastně to, co děláš ty.

viz . A jen tak mimochodem, nepripada ti sproste vzit obrazek, ktery mame pro odkaz na statistiky ze Statoru, logo Statoru v nem nahradit "svym pro GgStat", ktere se tam navic vubec nehodi, a vysledek bez naseho souhlasu pouzivat? Co takhle autorska prava?

 

 

 

http://www.geocachin...e-9#entry568825


  • 0

#19 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2019 - 9:19

Domnívám se, že stále platí autorský zákon (na obecně jakýkoliv text). Zda se napsáním logu vzdává hráč svých autorských práv ve prospěch GS, to nevím, ale určitě bude platit všechno to, co platí pro užití jakéhokoliv autorského díla obecně.

Citace v nezbytně nutném rozsahu pro daný účel. :P


  • 3

#20 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2019 - 9:29

Tak to zkusím ještě jednou.

 

Autorské právo nechrání samotné myšlenky či ideje; chrání pouze konkrétní díla, konkrétní vyjádření takových myšlenek, dílo v objektivně vnímatelné podobě. Autorským dílem je pouze jedinečný výsledek tvůrčí činnosti autora, dílem není námět, zpráva, informace, metoda, teorie, vzorec ......

 

Nemluvě o tom, že geocaching je hra kromě jiného zaměřená právě na naprosté otevřenosti celého systému. Krom jiného zde nefigurují žádní autoři, ale naprosto anonymní NICKY. Tedy shrnuto potrefená husa se opět ozvala, stejně jako Jonea který dokonce vyhrožoval soudy, že? Já sám jsem dotčený log nečetl, ani mě nezajímá tohle bahnoidní vlákno mě až tak nebere, ale na tohle jsem musel reagovat.


  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama