Přejít na obsah


Fotka

Co se nevešlo do nepoctivců


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
208 odpovědí na toto téma

#21 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2019 - 10:16

Tak to zkusím ještě jednou.

 

Autorské právo nechrání samotné myšlenky či ideje; chrání pouze konkrétní díla, konkrétní vyjádření takových myšlenek, dílo v objektivně vnímatelné podobě. Autorským dílem je pouze jedinečný výsledek tvůrčí činnosti autora, dílem není námět, zpráva, informace, metoda, teorie, vzorec ......

 

Nemluvě o tom, že geocaching je hra kromě jiného zaměřená právě na naprosté otevřenosti celého systému. Krom jiného zde nefigurují žádní autoři, ale naprosto anonymní NICKY. Tedy shrnuto potrefená husa se opět ozvala, stejně jako Jonea který dokonce vyhrožoval soudy, že? Já sám jsem dotčený log nečetl, ani mě nezajímá tohle bahnoidní vlákno mě až tak nebere, ale na tohle jsem musel reagovat.

 

Log není jedinečným výsledkem tvůrčí činnosti autora vyjádřené publikací na stránkách GS? A co fotky v listingu nebo v lozích? Navíc GS má na stránkách copyright, takže žádná svobodná licence pro užití všeho, co tam najdeš. Hele, aby bylo jasno, nikoho se tady nezastávám. Jen diskutuji nad autorským zákonem, ale to asi do nepoctivců nepatří. I když možná svým způsobem i jo.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 14 červenec 2019 - 10:20

  • 0

#22 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2019 - 17:43

Log je zpráva nebo informace o nálezu keše. O fotkách nebylo v mém příspěvku ani slovo. 


  • 0

#23 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2019 - 21:39

Log není jedinečným výsledkem tvůrčí činnosti autora vyjádřené publikací na stránkách GS? A co fotky v listingu nebo v lozích? Navíc GS má na stránkách copyright, takže žádná svobodná licence pro užití všeho, co tam najdeš. Hele, aby bylo jasno, nikoho se tady nezastávám. Jen diskutuji nad autorským zákonem, ale to asi do nepoctivců nepatří. I když možná svým způsobem i jo.

 

Jedinecnym... jak u koho. Kdekdo loguje vsude "TFTC", to se pak da tezko mluvit o jedinecnosti...


  • 3

#24 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2019 - 21:42

Koukám, že tu drbete logy, tak co si myslíte o tomhle typu logu ??

 

https://www.geocachi...2a-6561b4f35f7e

 

Priznam se, ze od objeveni tohohle badge se taky v logach vic rozkecavam, ale k vysvetlujicimu odstavci a ASCII artu jsem to jeste nedotahl. Mam prostor pro zlepseni :D


  • 1

#25 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 8:01

Pokud vím, byl tento odznak už dávno upraven, aby ignoroval krátká slova a evidentní nesmysly a teď nedavno byl zcela shozen snížením obtížnosti, kdy hodnocené maximum je asi 45 slov. Alespoň tedy ve statistikách generovaných geogetem.

Ascii art je někdy zajímavý, ale dost často je výsledek na nic díky tomu, že se ve výsledku použije proporcionální písmo, které ho rozhodí.


  • 0

#26 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 8:55

Pokud vím, byl tento odznak už dávno upraven, aby ignoroval krátká slova a evidentní nesmysly a teď nedavno byl zcela shozen snížením obtížnosti, kdy hodnocené maximum je asi 45 slov. Alespoň tedy ve statistikách generovaných geogetem.

Ascii art je někdy zajímavý, ale dost často je výsledek na nic díky tomu, že se ve výsledku použije proporcionální písmo, které ho rozhodí.

 

Podle originálních stránek http://www.badgegen.com/badges.html upraven nebyl. A project-gc, který pro zobrazení svých statistik v profilu používá pravděpodobně více kačerů než Geoget, jede podle těchto odznaků. Takže by chtělo, aby úprava proběhla spíše na původním místě. Ale jak už jsem psal, byl bych spíše pro zrušení, pokud to zajistí zmizení tohoto odpadu z logů. Což by mohlo, protože těch logů s odpadem vidím řádově víc, než dlouhých logů o něčem.


  • 5

#27 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 9:52

Mám několik diamantů a stejně mi to píše, že další úroveň bude po dosažení xxx počtu.. Ono je ještě něco nad diamantem?


  • 0

#28 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2019 - 10:04

Mám několik diamantů a stejně mi to píše, že další úroveň bude po dosažení xxx počtu.. Ono je ještě něco nad diamantem?

 

Diamant s číslem. Například za splnění matrixu máš už diamant. Pokud splníš další matrix, objeví se ti u diamantu dvojka. A tak pokračuješ dál až do 9, víc už nejde. Viz ukázky. Až na to přijdou ti "autoři", tak se máme na co těšit  :) Naštěstí má délka logu limit.

 

MatrD9.png  WherD2.png


  • 0

#29 DvaPlusJedno

DvaPlusJedno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2019 - 5:50

Už jsem viděl víckrát u řady lidí. Jenom mlčky obracím oči v sloup.

 

Já se pořád raději podívám na nějaký ASCII obrázek, než číst logy dlouhé přes 300 slov o ničem...  :rolleyes:


  • 1

#30 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2019 - 8:30

Co se tu člověk všechno nedozví. Netušil jsem, že se tomu říká ASCII obrázek. Teď mě tak napadlo, co by se tu asi rozpoutalo za debatu, kdyby takový log někdo napsal třeba v roce 2008. Nebo i tací tehdy byli?


  • 0

#31 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2019 - 9:14

že autor je

           (__)                     
           (oo)                     
    /-------\/   
   / |     ||  
  *  ||----||    
     ~~    ~~
 


  • 2

#32 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2019 - 9:16

že autor je

           (__)                     
           (oo)                     
    /-------\/   
   / |     ||  
  *  ||----||    
     ~~    ~~

 

 

FTFY :)


  • 0

#33 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2019 - 9:40

že autor je

           (__)                     
           (oo)                     
    /-------\/   
   / |     ||  
  *  ||----||    
     ~~    ~~
 

A takového autora je třeba poslat do (_!_)


  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#34 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2019 - 9:54

Co se tu člověk všechno nedozví. Netušil jsem, že se tomu říká ASCII obrázek. Teď mě tak napadlo, co by se tu asi rozpoutalo za debatu, kdyby takový log někdo napsal třeba v roce 2008. Nebo i tací tehdy byli?

 

Říká se tomu ASCII Art a existuje to od vzniku veřejné elektronické komunikace. Viz archivy fór Usenet nebo FIDO.


  • 4

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#35 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2019 - 12:59

https://www.asciiart.eu/

https://play.google....iicamfree&hl=cs


  • 0

#36 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2019 - 21:24

Tady je krásně vidět, jak je ten geocaching poučný.
  • 1

#37 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2019 - 22:07

Tady je krásně vidět, jak je ten geocaching poučný.

 

Jojo. Docela se mi ten asciiart libi, mozna si dam do podpisu.....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#38 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2019 - 11:02

Výtečné....
  • 2

#39 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2019 - 11:09

Jasné, ale je nutné změnit text v listingu keše, jinak je nevynutitelná...


  • 0

#40 DvaPlusJedno

DvaPlusJedno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2019 - 11:15

Jasné, ale je nutné změnit text v listingu keše, jinak je nevynutitelná...

Tak to snad není takový problém ne?  ;)  

Většina owneru Earthek už tam mívá jako dobrovolný úkol udělat foto, tak stačí jen smazat to "dobrovolný"...  :rolleyes:


Tento příspěvek byl upraven od DvaPlusJedno: 17 červenec 2019 - 11:16

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama