Přejít na obsah


Fotka

Co se nevešlo do nepoctivců


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
208 odpovědí na toto téma

#161 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2021 - 22:04

Zrovna u Routy je řešení údržba na takové výši, že už nevím jak by to mělo být lepší... minimum keší má problémy... vždycky jsem se divil jak dokáže udržovat tolik keší rozprostřených po hodně vlekém území. Prahu objedeš snadno, ale ty lesy a louky...

 

A jak už to kdosi pravil, kdyby ouneři nezakládali, nemáme co lovit. Já jsem za každou novou keš rád. A traily, pokud to nejsou bitemy, mi nevadí....


  • 1

#162 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2021 - 22:11

Zrovna u Routy je řešení údržba na takové výši, že už nevím jak by to mělo být lepší... minimum keší má problémy... vždycky jsem se divil jak dokáže udržovat tolik keší rozprostřených po hodně vlekém území. Prahu objedeš snadno, ale ty lesy a louky...

 

A jak už to kdosi pravil, kdyby ouneři nezakládali, nemáme co lovit. Já jsem za každou novou keš rád. A traily, pokud to nejsou bitemy, mi nevadí....

A co kešky pro opičáky :-)


  • 0

#163 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2021 - 22:13

To jsou jen pravidla groundspeaku, nikoliv geocachingu. Pravidla geocachingu definoval ten, kdo založil první keš. 

http://www.gc-plzen....p?article_id=42

 

Dá se to vyložit i tak, že do logbooku se má zaznamenat jenom to, co se z cache vezme anebo co se tam vloží. A kdo nic nebere, nic nedává, nemusí logicky nic zaznamenávat.  

https://groups.googl.../m/p_SzccG87HgJ

 

O to překvapivější je, že ty, který tak hrozně nemáš rád komerční pojetí hry, dodržuješ pravidla Groundspeaku, protože se loguješ i online.

Já vím, nekrmit trolly, ale taky mi to nedalo  :)


  • 1

#164 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2021 - 8:18

To jsou jen pravidla groundspeaku, nikoliv geocachingu. Pravidla geocachingu definoval ten, kdo založil první keš. 

http://www.gc-plzen....p?article_id=42

 

Dá se to vyložit i tak, že do logbooku se má zaznamenat jenom to, co se z cache vezme anebo co se tam vloží. A kdo nic nebere, nic nedává, nemusí logicky nic zaznamenávat.  

https://groups.googl.../m/p_SzccG87HgJ

Já vím, že krmit se nemá, ale:

To je jako tvrdit, že roh ve fotbale je pravidlo FIFA (nebo UEFA) a ne fotbalu. Ten přece hrajeme bez rohů a 3 rohy = penalta.
Každá keška, která je na serveru gc.com MUSÍ dodržovat pravidla Groundspeaku! Pokud je nechceš dodržovat, tak si běž na jiný server, nebo si založ svůj.


Tento příspěvek byl upraven od davidb11: 15 listopad 2021 - 8:21

  • 1

#165 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2021 - 9:53

To bys neměl co lovit, protože 90% kačerů vůbec kešky nezakládá...


Ale alespoň by nebyly ty nesmyslné PWT a sáhodlouhé obrazce a série...

 

Nekrmit nejchytřejšího trolla, co nic nezaložil a všem diktuje, jak to mají dělat. 


  • 2

#166 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2021 - 22:31

Co je propána tohle? TB není v keši, ve které má být a pak ho najednou grabne někdo někde úplně jinde?

 

3v5HyQ3.png


  • 0

#167 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2021 - 22:44

Co by to bylo? Někteří, většinou "služebně mladší" kačeři vůbec netuší jak se s trakáči má zacházet...


  • 5

#168 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2021 - 23:00

Co je propána tohle? TB není v keši, ve které má být a pak ho najednou grabne někdo někde úplně jinde?

 

Tak na to stačí, aby člověk omylem zalogoval jiné TB než vložil.


  • 1

#169 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2021 - 7:16

Jo, to se mi taky stalo. Pokud si TB nevyfotím, po vložení už neznám jeho číslo. A když loguju z domova, už se pro něj desítky kilometrů nevrátím. Napsal jsem to tehdy do logu a hned ho někdo grabnul a poponesl jinam.

Ale už jsem ve své keši našel několik TB, co měly být úplně jinde a byly už rok nenalezené. Někdo je syslil doma a pak se jich zbavil vložením do keše a nezalogováním. Ty jsem grabnul okamžitě.


  • 1

#170 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2021 - 9:36

Jo, to se mi taky stalo. Pokud si TB nevyfotím, po vložení už neznám jeho číslo.

Na vložení TB nepotřebuješ jeho číslo.


  • 0

#171 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2021 - 10:09

Jo, ale když ho vložím někam virtuálně omylem a přijdu na to za 2 týdny až po jeho vložení do jiné keše a až doma když se ho do té keše snažím zalogovat, tak s tím už nic neudělám. Kdybych znal jeho číslo, grabnu ho a zaloguju tam, kam patří. Teď když už mám schopnější mobil, si TB většinou fotím, když tedy někde nějaké najdu.


  • 1

#172 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2021 - 13:09

Ja radsej TB uz velmi ani nenosim, lebo mam stale to stastie ze ked ho zoberiem tak dalsich 100 kesiek co lovim su nano :-)


  • 5

#173 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2021 - 8:18

Mladší kačeři se s geocoiny a TBčky setkávají už velmi zřídka a nevědí, co s nimi. Kde jsou časy, kdy jsem si z každého výletu přinesl plnou kapsu a podle jejich úkolů pak plánoval další výlety. Mám známou kačerku, teď ulovila pětistou keš, a cestovatele za tu dobu našla dva.


  • 2

#174 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2021 - 8:43

A kolik cestovatelu do obehu vypustila? Nic proti Tobe, ale tohle o zlatych casech TB uz tu pises asi 5 let. :) Ja kdyz si sahnu na svedomi, tak taky uz nevypoustim, ani tolik uz nehraju. A o to mam vetsi radost, kdyz nejaky najdu.

 

Kazdopadne tohle je spis tema pro geodepresi.. nebo spis do geonormalniho sveta? :)

 

Mladší kačeři se s geocoiny a TBčky setkávají už velmi zřídka a nevědí, co s nimi. Kde jsou časy, kdy jsem si z každého výletu přinesl plnou kapsu a podle jejich úkolů pak plánoval další výlety. Mám známou kačerku, teď ulovila pětistou keš, a cestovatele za tu dobu našla dva.


  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#175 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2021 - 10:02

Mladší kačeři se s geocoiny a TBčky setkávají už velmi zřídka a nevědí, co s nimi. Kde jsou časy, kdy jsem si z každého výletu přinesl plnou kapsu a podle jejich úkolů pak plánoval další výlety. Mám známou kačerku, teď ulovila pětistou keš, a cestovatele za tu dobu našla dva.

No nevím kde loví, ale mne se docela často stavá, že přinesu z výletu 4 TB nebo GC a to ještě beru jen po jednom když je jich v cache víc. Pak je zas vypouštím celý měsíc neb naražím na samé mikro.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#176 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2022 - 8:09

Taky mohu potvrdit, že od podzimní nenávštěvy na jedné z keší nedošlo ke změně DNF. Ale pokud by se tak stalo, Project-gc by mě informoval  :)

 

Ciste ze zajmu, jak informaci ozmene DNF v Project-GC zjistim? Diky


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#177 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2022 - 8:43

POkud jsi na PGC PM, tak v této záložce: https://project-gc.com/User/Settings


  • 0

#178 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2022 - 8:59

Ja používám obyčejnou připomínku v počítači a jednou za měsíc se mi "připomene" , že mám zkontrolovat ....... Pro zjednodušení mám v seznamu přímé odkazy a tak jenom klikám. Výhoda je, že to nemusí být jenom kešky.


  • 0

#179 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2022 - 9:12

V GeoGetu jsem si kdysi udelal nejake udelatko, ktere importuje logy z kesi a pri tom importu kontroluje, zda se nektery typ logu nezmenil.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#180 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2022 - 12:31

POkud jsi na PGC PM, tak v této záložce: https://project-gc.com/User/Settings

 

Super! Uz jsem si pozapinal vsechny funkce pro ownery.....

Dik


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama