Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

A je po kešu!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Satnath

Satnath

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2019 - 19:04

Zdravím. Příjde vám v pořádku že hned po dvou nálezech čerstvé schválené keše (asi tak hodinu a půl) mi bude keš hned odcizená?
  • 0

#2 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2019 - 19:16

Stává se. Mně jedna zmizela ještě před publikací, dal jsem připravenou náhradní a ta zatím drží (ťuk, ťuk , ťuk :) ).


  • 0

#3 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2019 - 20:53

Asi špatně zvolené místo. 
Zvýšila se tam návštěvnost, a místní si toho všimli a šli se podívat.


  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#4 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2019 - 23:12

V pořádku to není (nebude). Nicméně publikuj ji a uvidíme, jestli se tak skutečně stane. :)


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 6:57

Na tak frekventovaném místě se není čemu divit.

 

Navíc nerozumím tvému enable logu - ta keška tam evidentně není (valdinci ji našli jako druzí společně s Yogi_CZ, když tam ještě byla, jenom při logování zapomněli opravit datum logu).


  • 0

#6 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 7:13

Zdravím. Příjde vám v pořádku že hned po dvou nálezech čerstvé schválené keše (asi tak hodinu a půl) mi bude keš hned odcizená?

 

Tohle se stává hlavně nováčkům, kteří najdou pár keší, a hned si chtějí založit vlastní, aniž by měli dostatek zkušeností s tím, jak keš vhodně ukrýt. Podobným případům se dá předejít betatestem. Zkušený tester by ti pravděpodobně poradil, zda jsi keš uložil na vhodném místě. Úvoz je rušná ulice, pravděpodobně někdo zahlédl tebe nebo lovce - je tam vidět ze spousty stran. To je i důvod, proč jsme zavrhli pokus o FTF, přestože bychom do pár minut byli na místě.


  • 1

#7 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 7:30

Nevím, jestli právě tady by betatest pomohl. Podle nálezců keška nebyla špatná. Jak dlouho na místě vydrží, může být o náhodě.

Pokud ji sebral někdo místní, komu tam vadila, je to bez šance a nemá cenu se o obnovu snažit.

Jestli zmizela náhodně, může tam úplně stejná po obnově vydržet klidně i pár měsíců. Ale určitě na takovémto místě bude mizet opakovaně - s tím musí owner počítat.


  • 0

#8 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 7:46

Mohl jsi teoreticky i rozladit nějakého "grammar nazi" pozoruhodnými informacemi v listingu typu "...takže se zády toho dá dělat docela hodně" či "...pak dvě mysterky w jedná vyrtuálku", že se neudržel a podnikl protiofenzívu. :)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 29 červenec 2019 - 7:47

  • 5

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#9 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 8:19

Listing je skutečně jedna perla vedle druhé.


  • 1

#10 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 8:28

Listing je skutečně jedna perla vedle druhé.

 

Tipuju, že názorná ukázka, jak to vypadá, když se listing šije horkou jehlou na mobilním telefonu s povolenými automatickými opravami a s pouze velmi malou znalostí češtiny.

A taky jak by listing vypadat neměl.

 

Nemám ještě vlastní založenou keš (i když zvažuju), ale zajímalo by mě, jestli reviewer má pravomoc takovýhle ostudný jazykový guláš nepustit. Vznést požadavek na opravu. Podle mě by to i měl udělat, ale možná se mýlím, nevím.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 29 červenec 2019 - 8:32

  • 0

#11 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 8:42

Nemám ještě vlastní založenou keš (i když zvažuju), ale zajímalo by mě, jestli reviewer má pravomoc takovýhle ostudný jazykový guláš nepustit. Vznést požadavek na opravu. Podle mě by to i měl udělat, ale možná se mýlím, nevím.

 

V tomto případě má reviewer možnost jen doporučit kontrolu a opravu gramatiky. Vymáhat to nelze, protože gramatika není v pravidlech pokryta. Je to pak vizitka každého ownera.


  • 1

#12 velkyBobik

velkyBobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 9:00

Nevím, jestli právě tady by betatest pomohl. Podle nálezců keška nebyla špatná. Jak dlouho na místě vydrží, může být o náhodě.

Pokud ji sebral někdo místní, komu tam vadila, je to bez šance a nemá cenu se o obnovu snažit.

Jestli zmizela náhodně, může tam úplně stejná po obnově vydržet klidně i pár měsíců. Ale určitě na takovémto místě bude mizet opakovaně - s tím musí owner počítat.

 

Souhlas, nicméně betatester by mu dost možná už před samotným testem řekl to, co se teď dozvídá až zpětně tady. A to jak stran uložení, tak listingu.


  • 0

#13 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 9:25

V tomto případě má reviewer možnost jen doporučit kontrolu a opravu gramatiky. Vymáhat to nelze, protože gramatika není v pravidlech pokryta. Je to pak vizitka každého ownera.

 

Je fakt, že když jdu pro keš, jejíž listing se hemží jazykovými chybami, předpokládám na stejné úrovni i krabičku...


  • 4

#14 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 9:36

Tyhle 

 

 

Důležité informace!
Prosím berte ohledy že se jedná o moji úplně první cache tak berte v potaz že nebude naprosto dokonalá.

alibistické průpovídky jsou naprosto k ničemu. Smazat a keš vylepšit.

 

Jo a ten odkaz na profil odsud ti taky nefunguje, to si oprav podle návodu v geowiki.


  • 4

#15 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 9:39

Tohle se stává hlavně nováčkům, kteří najdou pár keší, a hned si chtějí založit vlastní, aniž by měli dostatek zkušeností s tím, jak keš vhodně ukrýt.  Úvoz je rušná ulice, pravděpodobně někdo zahlédl tebe nebo lovce - je tam vidět ze spousty stran.

Tohle je častá chyba nováčků. Snaží se tak zamaskovat keš, aby byla nenápadná, až ji "zamaskují" tak, že každý zkušenější kačer ji hned z dálky uvidí a zkusí to (i kdyby šel kolem náhodou a nevěděl o ní). A zase když je opravdu důkladně zamaskovaná, tak hledání trvá dlouho, kolem ní je vyšlapaná síť cestiček, což zvl. v lese není dobré.

I když mě za to leckdo kritizuje, tak u mysterek dávám do GeoChecku fotku místa ukrytí i s šipkou, kde ta keš přesně je. Když už to kačeři vyluští, tak jdou rovnou na keš bez zdržování.


  • 5
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#16 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 9:47

Je fakt, že když jdu pro keš, jejíž listing se hemží jazykovými chybami, předpokládám na stejné úrovni i krabičku...

Udělal jsem kdysi jednu "češtinářskou" keš "Pro paní učitelku Martu" https://coord.info/GC2B9HE  (vzpomínáte na ten legendární kosočtverec?).

Cituji z listingu:

Ale stejně mám určité pochybnosti o účelnosti takovýchto pravopisných úloh: jsou kačeři, kteří v jediném logu napíšou i několik neuvěřitelných hrubek – a přitom si sami napíšou celý listing v angličtině a nepochybuji o tom, že se anglicky také ve světě domluví – na rozdíl od části mé generace, která českou (i cizí) mluvnici ovládá poměrně dokonale, dokonce tak, že z obavy, že by náhodou použili nesprávný mluvnický tvar v anglické nebo německé větě a tak se ztrapnili, raději zbytečně nemluví...

 

Mám dojem, že ve světovém byznysu má dokonalá znalost češtiny tak malý význam, jak nějaký jazyk kmene někde v Africe...


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 29 červenec 2019 - 9:49

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#17 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 9:51

Udělal jsem kdysi jednu "češtinářskou" keš "Pro paní učitelku Martu" https://coord.info/GC2B9HE  (vzpomínáte na ten legendární kosočtverec?).

Cituji z listingu:

Ale stejně mám určité pochybnosti o účelnosti takovýchto pravopisných úloh: jsou kačeři, kteří v jediném logu napíšou i několik neuvěřitelných hrubek – a přitom si sami napíšou celý listing v angličtině a nepochybuji o tom, že se anglicky také ve světě domluví – na rozdíl od části mé generace, která českou (i cizí) mluvnici ovládá poměrně dokonale, dokonce tak, že z obavy, že by náhodou použili nesprávný mluvnický tvar v anglické nebo německé větě a tak se ztrapnili, raději zbytečně nemluví...

 

Mám dojem, že ve světovém byznysu má dokonalá znalost češtiny tak malý význam, jak nějaký jazyk kmene někde v Africe...

 

Mám pocit, že při čtení českého listingu keše uložené na českém území je mi světový byznys upr...

Úřední jazyk je tady ještě pořád pouze čeština.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 29 červenec 2019 - 9:52

  • 9

#18 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 10:14

I když mě za to leckdo kritizuje, tak u mysterek dávám do GeoChecku fotku místa ukrytí i s šipkou, kde ta keš přesně je. Když už to kačeři vyluští, tak jdou rovnou na keš bez zdržování.

 

Z mého pohledu to ale není úplně nejšťastnější řešení. Mysterku si vyluštím doma, zkontroluju souřadnice a vyskočí mi obrázek s uložením. To je fajn.

Jenže než vyrazím do terénu, tak může uběhnout několik dnů, měsíců i let. Jsem na místě finálky a o obrázku v GeoChecku už nemám ani tucha - a nebo mám, ale stejně si ho z nějakých důvodů nemůžu zobrazit. Takže hledám postaru všude možně :)


  • 3

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#19 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 10:20

 

Úřední jazyk je tady ještě pořád pouze čeština.

Ale málem nebyla. Díky jezuitskému (!) knězi Josefu Dobrovskému, Magdaléně Dobromile Rettigové a později československým legionářům tu pořád ještě mluvíme a píšeme česky. Někdo líp, někdo hůř...


  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#20 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 10:25

Fotohinty obecně nemám rád... v terénu je často mizerný signál a pak než najdu fotohint takt o trvá i čtvrt hodiny. Občas vůbec...

A bohužel nedokopal jsem se zatím k žádnému systému, který by mi spolehlivě fotohinty stahoval (i když vím, že nějaký je).


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama