Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

A je po kešu!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#21 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 10:38

Ale málem nebyla. Díky jezuitskému (!) knězi Josefu Dobrovskému, Magdaléně Dobromile Rettigové a později československým legionářům tu pořád ještě mluvíme a píšeme česky. Někdo líp, někdo hůř...

Jo, a taky jsme mohli být součástí Rakouska-herska a mluvit německy, nebo SSSR a mluvit rusky.

Trochu mi uniká relevance k tématu.


  • 0

#22 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 11:03

Nesmysl, nesmysl, nesmysl. Jestli zmizí keš, je to jednoznačně chyba ownera. Owner by měl keš ukrývat před mudly a ne před kačery, bohužel se tak neděje, místo jasného a srozumitelného hintu dá owner kačerům neurčitou hádanku a mudla pak zpozorní, když uvidí na místě kačera tápat desítky minut. Ale to je chyba ownera a ne kačera, a to už bych se musel opakovat. 

 

To je úplná blbost.

Jako autor kešky nemůžeš pokrýt všechny situace. Pokud dáš úplně přesnou nápovědu, stejně jsou lidé, kteří hledají bez ní a můžou hledat desítky minut.

Pokud ji ukryješ jasně - najde ji kačer i mudla.

Ukryješ ji důkladně - všimne si mudla toho, že tam kačer zase něco nadměrně dlouho dělá.

 

Jenže ono je X lidí, každý se chová jinak. A i když dáš keš do liduprázdného lesa, může se s kačerem potkat myslivec, který jde náhodou kolem a keš se mu nebude líbit.

 

Měl jsem keš u kapličky v lese, celkem 20 různých úkrytů, pravidelně se mi ztrácela. Nápovědy jasné, většinou po jednom či dvou nálezech. Párkrát dokonce i před prvním pokusem o odlov. Od zasunuté keše v závoře na kraji lesa pod víčkem (nebyla vůbec vidět), kešky v pařezu pod chvojím, udělaném svatém obrázku, duté cihle... Chceš říct, že vše bylo moc nebo málo maskované se špatnou nápovědou? Těžko... Spíše někým, kdo si tam prostě tu kešku nepřál.

 

Jinak když to někteří kačeři loví třeba tak, že ani nepočkají, až náhodný kolemjdoucí projde a rovnou osahávají každý patník, aby byly odevšud vidět, to je taky chyba autora?


  • 2

#23 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 11:45

Dneska máš v lesích plno fotopastí, aby myslivci momitorovali pohyb zvěře a věděli, kdy jít na čekanou, takže mohl mít někdo přehled i o keši. ;-) Dneska už to není drahá věc a má ji každý druhý z Horní Dolní.
To ovšem není tenhle případ, tam chybí vzhledem k lokalitě rada někoho zkušenějšího.
A tak trochu i poděkování revírníkovi, že ji pustil tak rychle i přes podivný listing. ;-)
  • 0

#24 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 12:15

Fotohinty obecně nemám rád... v terénu je často mizerný signál a pak než najdu fotohint takt o trvá i čtvrt hodiny. Občas vůbec...

A bohužel nedokopal jsem se zatím k žádnému systému, který by mi spolehlivě fotohinty stahoval (i když vím, že nějaký je).

 

Naopak fotohinty jsou velmi prospěšné. Že je na těch místech někdy špatný signál, to je samozřejmě pravda. Ale i tak je fotohint lepší než složitý popis místa někde v lese, na pasece nebo jiných místech s horším gps signálem, kde hinty "pařez, v kořenech stromu" apod. vůbec nepomůžou. A hinty na 5 vět asi taky nebudou ideální.

 

Zkušený kačer už by měl před odlovem předpokládat, zda je na místě blbý datový signál nebo ne. A třeba si danou kešku někde v horách uložit pro offline použití. Já to tak na c:geo dělám často a nemám problém se na fotohint podívat i tam.


  • 4

#25 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 12:27

A třeba si danou kešku někde v horách uložit pro offline použití. Já to tak na c:geo dělám často a nemám problém se na fotohint podívat i tam.

 

Já ho občas mám, zrovna v c:geu se mi tak u jedné z pěti až deseti keší stává, že se obrázky neuloží nebo uloží jen část. Klasicky pozadí ano, hinty a fotky od logů ne.

Asi záleží na kvalitě připojení a taky často skáčou chyby, když ukládám najednou víc keší, musím po jedné a kontrolovat.

 


  • 0

#26 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 12:37

Pokud je fotohint v listingu, tak s tím problém nemám. Měl jsem na mysli, když je uložen někde na externích stránkách - většinou tedy po ověření souřadnic, nebo složení puzzle. To pak na mobilu kopírovat souřadnice a znovu ověřovat je kolikrát peklo. Navíc jsem vyrazil ven, abych si užil přírodu, ne si hrál s telefonem ;)


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#27 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2019 - 12:40

Pokud luštíš dopředu, není nad starý dobrý PrintScreen. ;-) Mám takhle uložené i ověřené souřadnice, kdybych zapomněla notes.
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama