Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

ZAČÁTEČNÍK - uplná lama kačer


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#1 Petyh

Petyh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 9:35

Zdravím všechny...

Hodně jsem slyšel o geocachingu a tak jsem se rozhodl to zkusit. Rád bych aby mi někdo pomohl vysvětlit jakou apku nainstalovat (v cz jazyce) a co vše bych měl vědět a dělat při hledání keší ...

D=ky a dobrý lov

Petyh


  • 0

#2 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 9:53

To už tu pár lidí sepsalo a nachází se to na geowiki http://wiki.geocachi...i/Hlavní_strana

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 01 srpen 2019 - 9:54

  • 1

#3 Petyh

Petyh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 10:30

Dobře ... pročetl jsem myslím dostatečně vše důležité... teď tedy nějakou apku... nainstaloval jsem si whereyougo (rovnou říkám že neumím žádný cizí jazyk a ve škole jsem měl ruštinu :wacko:  takže žádný mlaďas :D  ...po spuštění samotné whereyougo je v mapách prázdno tak tedy ještě  czech_republic_gccz.map  ale nevím jak a kam je v mobilu uložit... stáhl jsem to na pc a zkopíroval na SD kartu...stále mapy v apce prázdné....tak tedy ještě  jeden pokus ...staženo mapy locus map...jsem lama a přiznávám.. bez pomoci jiných asi kešku nikdy nenajdu...

potřebuji to vysvětlit jako lamě...kdo je ochoten mi pomoci?...a navíc zjišťuju že potřebuju nějaké cartridge..

myslím že ne každému jde hned vše na poprvé...jak říkám já...každý hold rozumíme něčemu jinému :(

díky za ochotu

Petyh


  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 10:41

WhereYouGo je aplikace pro specificky druh kese (WIGO). S odlovem zadneho jineho typu ti nepomuze.

 

Pokud jsi cetl GeoWiki, tak je tam take cast venovana SW. S vyberem ti asi nikdo moc nepomuze, kazdemu vyhovuje neco jineho, musis sam vyzkouset a zjistit, co je nejlepsi pro tebe.

 

EDIT: Odkud jsi, nebylo by rozumne zajit na event a tam se s nekym pobavit? (To je tu casto zminovana rada, ale ne kazdemu je po chuti.)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 01 srpen 2019 - 10:43

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 Petyh

Petyh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 12:32

Opolany, Opolánky Sány na Nymbursku... jen teď nevím co je to  to SW ...pokud je někdo poblíž... rád bych se s ním setkal a získal více informací

Petyh


  • 0

#6 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 12:47

SW je zkratka pro software, tedy program, který chceš použít


  • 0

#7 Petyh

Petyh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 12:51

a můžeš některý doporučit který je v cz?...


  • 0

#8 DvaPlusJedno

DvaPlusJedno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 12:53

a můžeš některý doporučit který je v cz?...

 Můžeš si vybrat... http://wiki.geocachi..._pro_geocaching

 

Někdo je pro oficiální aplikaci, někdo pro locus, c:geo, a:drake, garminy.... Každému vyhovuje něco jiného.


  • 0

#9 Petyh

Petyh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 13:42

tak jinak... chci aby to bylo česky.. aby u toho byla off-line mapa se zakreslenýma keškama a popřípadě nápovědy... je nějaký taková SW tedy apka se vším co chci popřípadě apka a doplňky?...

Petyh


  • 0

#10 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 13:43

a můžeš některý doporučit který je v cz?...

 

Neboj se toho a vyzkoušej je. Člověk je tvor hravý :-).

 

Locus Free je určitě CZ, c:geo pokud se nepletu taky, navíc obě dvě umožňují použití offline map (to je ten soubor .map, který jsi stáhl), tedy můžeš hledat i bez mobilního připojení k internetu.

U oficiální aplikace si nejsem jistý, chce to vyzkoušet.

 

Najdi si (klidně u počítače na webu geocachingu) jednu jednoduchou tradiční keš blízko bydliště, stáhni si ji (nebo si jen ulož bod do jedné z těch aplikací a poznamenej si hint - v tom Locusu jen podržíš prst na obrazovce, zmáčkneš přidat bod a opíšeš z webu souřadnice) a vyraz do terénu.

Časem sám určitě příjdes na to, co Ti bude vyhovovat.

 

Hodně štěstí s hledáním.


  • 0

#11 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 13:46

tak jinak... chci aby to bylo česky.. aby u toho byla off-line mapa se zakreslenýma keškama a popřípadě nápovědy... je nějaký taková SW tedy apka se vším co chci popřípadě apka a doplňky?...

Petyh

Jen poznámka, ty zakreslené keše nejsou součást mapy, ale data, která Ti poskytuje provozovatel hry.

Můžeš si je do některé té mapové aplikace stáhnout, ale jako neplatící kačer máš možnosti stahování silně limitované.

Na vyzkoušení si ulovení pár keší stačí ruční postup popsaný výše.


  • 0

#12 Petyh

Petyh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 13:57

tak jo... apka locusmap a  stáhnuto 500 keší.. ani nevím ja se to podařilo..odloveny 2 keše... v obci Sány na Nymbursku jedna u hřbitova.. a druhá u želez. mostu ( obsah poškozen.. ) v obou případech jsem se nezapsal.. v prvním nebylo čím psát..( jsem začátečník a neměl jsem u sebe pero) tady se vrátím a zapíšu se a v druhé byl katastrofální stan vše oslizlé jako od slintáků včetně bloku a celého vnitřku kešky... :wacko: obě kešky jsem zalogoval nebo jak se tomu říká...tak... ale nevím přesně kaj stáhnout kešky do mobilu z celé CZ?...


  • 0

#13 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 14:00

Máš na výběr buď a:Drake nebo Locus - oboje jsou česky a od českých autorů, umožňují offline mapy, případně i online. Pak je tu ještě c:geo, což je tak trochu nelegální aplikace, neboť data získává z webu a když se na webu něco změní, tak přestane fungovat, dokud jí autor zase nepřizpůsobí nové podobě webu.
  • 0

#14 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 14:14

tak jo... apka locusmap a  stáhnuto 500 keší.. ani nevím ja se to podařilo..odloveny 2 keše... v obci Sány na Nymbursku jedna u hřbitova.. a druhá u želez. mostu ( obsah poškozen.. ) v obou případech jsem se nezapsal.. v prvním nebylo čím psát..( jsem začátečník a neměl jsem u sebe pero) tady se vrátím a zapíšu se a v druhé byl katastrofální stan vše oslizlé jako od slintáků včetně bloku a celého vnitřku kešky... :wacko: obě kešky jsem zalogoval nebo jak se tomu říká...tak... ale nevím přesně kaj stáhnout kešky do mobilu z celé CZ?...

 

Pokud nejsi zapsaný v logbooku, tak by ses neměl logovat na webu/v aplikaci, to je proti pravidlům. Nespoléhej na to, že v keši je tužka a nos si vlastní, zejména v mikrokeších tužky nejsou. Pokud je keš v tak špatném stavu, že nejde ani zalogovat, tak loguj WN (write note = poznámka) a nastav příznak "needs maintenance", tj. "potřebuje údržbu" (nevím jak je to v aplikaci). Majitel keše dostane e-mail a další kačeři si můžou v logu přečíst, že tahle keš není v pořádku a vyhnout se jí.

 

Geocaching je hra vymyšlená v USA, takže na některé termíny a zkratky pocházející z angličtiny je potřeba si zvyknout. Tady je seznam, je trošku přeplácaný blbostmi ale pro referenci stačí.


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 01 srpen 2019 - 14:23

  • 1

#15 Petyh

Petyh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 14:20

ok.. díky za upozornění... v kešce u želez. mostu v sánech jsem v logu napsal že je poškozená a u hřbitova napravím a zapíšu se


  • 0

#16 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 14:38

Oficiální aplikace v obchodu play od groudspeaku je v češtině a také umožňuje hledat keše offline. Ale k tomu aby jsi ji mohl naplno využívat, musíš být platící člen, to jest premium member. Třeba k tomu časem dojdeš.
  • 0

#17 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 14:53

Opolany, Opolánky Sány na Nymbursku... jen teď nevím co je to  to SW ...pokud je někdo poblíž... rád bych se s ním setkal a získal více informací

Petyh

 

Event (setkání kačerů) zítra v Nymburku: https://www.geocachi...krabicove-pivko
Zkus to přímo tam.


  • 1

#18 Petyh

Petyh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 14:57

tak zítra odjíždím na dovolenou ,,, takže bohužel...

 


  • 0

#19 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 15:49

tak zítra odjíždím na dovolenou ,,, takže bohužel...


Jak pro koho. Aspon bude misto. Ve Mlejne to bude zitra zase plny :D
  • 0

#20 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 18:27

U keše GC3BRMM je několik poznámek, že keš není v dobrém stavu, log Needs Maintenance je tam 4×, poprvé letos 25. února a bez reakce ownera, mám za to, že taková keš je zralá na archivaci.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama