Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

ZAČÁTEČNÍK - uplná lama kačer


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#21 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 21:33

Všichni jsme někdy začínali a zkoušeli, co nám bude vyhovovat, takže se neboj a po návratu z dovolené se ozvi, určitě ti někdo pomůže najít jiný vhodný event, kde můžeš popovídat s pár lidmi a něco okouknout.
Osobně jsem začínala s Garminem,Oregonem450 a data do něj posílala přes PQ. Postupně jsem přešla k Locusu a data tahám buď přes GeoGet nebo někdy také přes PQ - jedu offline, čili si můžeš říct, že když to zvládla bloncka, která také kdysi maturovala z ruštiny, zvládneš to také. ;-) Jen místo mobilu chodím se sedmičkovým tabletem.
  • 0

#22 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 7:20

Tak já začínal s GPSkou, vytištěnými listingy ze Skrýšotlače (seřadil více listingů za sebe, aby se daly tisknout) a s papírovými listingy jsem pak jezdil na lovy... Žádná aplikace v mobilu jen se souřadnicemi klikanými do GPSky.

 

Jak už tu někdo napsal, aplikací je spousty, záleží na tvém stylu, bohužel u spousty aplikací dnes i hodně na tom, jestli jsi BM nebo PM (pro to, k jakým keším máš přístup). Přijde mi, že na vše moc spěcháš. V klidu si na dovolené přečti návody, na které ti poslali zde odkazy, vyzkoušej nějaké programy a pak se stav na nějakém eventu a pokecej. Případně si nech ukázat. Jinak i na té dovolené můžeš natrefit na nějaký event :-).


  • 2

#23 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 7:38

 

 Přijde mi, že na vše moc spěcháš. V klidu si na dovolené přečti návody, na které ti poslali zde odkazy, vyzkoušej nějaké programy a pak se stav na nějakém eventu a pokecej. Případně si nech ukázat. Jinak i na té dovolené můžeš natrefit na nějaký event :-).

 

Presne, mam stejny pocit. Prijde mi, ze nejen v geocachingu, chteji lidi vse umet hned! Proste chybi takova ta pokora a trpelivost....


  • 9

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#24 Petyh

Petyh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 8:47

nemohu říci že bych na všechno spěchal... jen jsem jako nováček nevěděl co a jak.. jakej SW atd... vyzkouším jich několik... a uvidím... už zkouším třetí ale většina jich je placenejch a to se mi moc nelíbí...asi se vrátím k tomu locusu ....

Tak mne prosím hned neodsuzujte za chvátače ;)

Prostě jsem jen předpokládal že mě tu nebudete odkazovat na spoustu stránek... ale tak nějak napíšete co používáte Vy a proč... já už bych si vybral...a uplně nejlepší by bylo se sejít s někým v okolí  a popovídat si o tom všem... takové to zasvěcení...do tajů hry o poklad kešky ;)

Přeji Vám všem šťastný lov  bo za pár hodin se jedu dovolovat do paříže,.. a jsem zvědav bude li čas na nějakou tu kešku :rolleyes: ale s dětma.. no to vidim hnědě  :D 

Petyh B) B) B)


  • 0

#25 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 9:10

Vsechny aplikace, ktere jsou v tech seznamech, nekdo pouziva. Je proto pravdepodobne, ze bys dostal od mnoha lidi postupne vsechny kombinace.

 

Co tak pozoruji ve svem okoli, pouzivaji se nejcasteji (razeno abecedne, aby se nekdo necitil ukrivdeny) tyto neplacene aplikace (na vsechny jsi tu jiz odkaz dostal): aDrake, c:Geo, Locus, pripadne v kombinaci s GPS.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#26 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 9:14

Tak přeji příjemný pobyt v Paříži. Ono stačí pár šikovných fotek na místech, která asi neminete, a už máš odloveno pár virtuálek - třeba na vrcholu Eiffelovky s ajnclíkem s Eiffelem, před Louvrem u jezdecké sochy s vítězným obloukem v pozadí, na Montmartru u dalekohledu u Sacré Coeur či na Trocaderu s Eiffelovkou "v rukách". Akorát je potřeba si přečíst podmínky pro zalogování v listingu. Žádnou krabičku ani hledat nemusíš.


  • 0

#27 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 9:21

A pokud chceš vědět co používám já, tak já mám turistickou navigaci Oregon 650 do které nahrávám kešky z programu na PC GeoGet. V záloze mám tablet, na kterém mám a:Drake, neboť jemu se dá jednoduše podstrčit databáze z programu GeoGet a mám tam několik různých databází, mezi kterými se přepínám: kešky, Turistické známky, Turistické nálepky, Vizitky, Magnetky (co vypadají jako puzzle). V navigaci si zaznamenávám nálezy kešek a pak exportem souboru (teď mu nemůžu přijít na jméno) a nahráním na stránkách geocaching.com si ty nálezy posléze zaloguji. Zároveň si stejný soubor naimportuji do programu GeoGet, kde se mi tedy ty kešky také označí jako nalezené a na rozdíl od stránek geocaching.com zde mám nálezy včetně času nálezu. No a v tabletu si u ostatních databází nastavuji nálezy v tom programu a:Drake.


  • 0

#28 Petyh

Petyh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 9:45

AHA.. tak .. to o těch virtuálních keškách.. to si musím pročíst.. bo Louver aifelovku a další i s disneylendem máme v plánu navštívit... koukám že píšu jako tatar.. ale snad se nikoho nedotknu... píšu ve spěchu

a jen co přesně umí ten a:Drake.?


  • 1

#29 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 9:46

Tak trochu jinak. Trvalo mi asi 5 let, nez jsem ukotvil u reseni, ktere me vyhovuje (Locus+Geoget+Huawei). A jeste ted si pamatuji, jak dlouho jsem se odhodlaval na svuj prvni letterbox. Na prvni dovoleny, co jsem zacal hledat, jsem nasel 3 tradicky! Trpelivost a pokora!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#30 Petyh

Petyh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 9:49

a ještě jeden dotaz... nahrálo se mi 500 umístění keší v okolí mého domova.. jak je smažu a nebo dá se až budu v Paříži mužu nahrát dalších 500?

 

 

ok.. tak těch 500 už jsem smazal ..:-)


Tento příspěvek byl upraven od Petyh: 02 srpen 2019 - 9:54

  • 0

#31 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 10:25

Nijak se tu nezdůrazňuje možnost použít oficiální aplikaci. Nebo ta není pro všechny? Má nějaké výrazné mouchy? Vlastně jsem ji ještě nevyzkoušela, jsem moc zvyklá na navigaci Garmin Montana.


  • 0

#32 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 10:40

Nijak se tu nezdůrazňuje možnost použít oficiální aplikaci. Nebo ta není pro všechny? Má nějaké výrazné mouchy? Vlastně jsem ji ještě nevyzkoušela, jsem moc zvyklá na navigaci Garmin Montana.

Ty zmíněné aplikace jsou prostě lepší;-)
  • 0

#33 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 11:14

Nijak se tu nezdůrazňuje možnost použít oficiální aplikaci. Nebo ta není pro všechny? Má nějaké výrazné mouchy? Vlastně jsem ji ještě nevyzkoušela, jsem moc zvyklá na navigaci Garmin Montana.


Vejš jsem o oficiální aplikaci psal. Za mě jako platícího člena žádné mouchy nemá. Dá se podle ní naprosto v pohodě hledat. I offline. I když raději hledám podle O 650.Zapnu, hodím na batoh a jdu. Žádné starosti s kabely, žádná powerbanka, ať prší nebo ne stále je pripnutá na batohu. A v kapse na vícedenní výlety nějaká ta tužkovka.
  • 0

#34 Petyh

Petyh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 11:16

tak ještě jeden dotaz na ty kteří používajíc:geo .. na mapě se mi nezobrazí žádná keška... žeby chyba v nastavení?...


  • 0

#35 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 11:19

tak ještě jeden dotaz na ty kteří používajíc:geo .. na mapě se mi nezobrazí žádná keška... žeby chyba v nastavení?...

 

Je to mozne!


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#36 Petyh

Petyh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 11:46

jj už jsem na to přišel... pomohl strejda google :D


  • 0

#37 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 11:56

jj už jsem na to přišel... pomohl strejda google :D

 

Jinak slo by prohodit poradi? Nejdrive Google a pak poklad nejasne dotazy sem do fora? 


  • 5

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#38 burek37

burek37

    burek37

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 15:46

Já většinou používám mobil s aplikací c:geo v kombinaci se staženými offline mapami z mapy.cz. Zatím mi to takto vyhovuje, je to jednoduché a můžu hledat i offline (souřadnice keší postupně kopíruji do map a další informace zjišťuji z dané keše).
Jinak si myslím, že jako začátečník si určitě nemusíš stahovat keše z celé ČR. Vždy stačí stáhnout kešky z určité lokality, kam se chystáš a pak je případně zase smazat. Připadá mi jejich stahování zbytečné, obzvlášť když pak nejsou keše v aktuální verzi a několik měsíců/let stažené...


  • 2

#39 lednacek72

lednacek72

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 13:36

Zdravím, mám garmin eTrex touch 25, mám v něm nahrané keše a potřeboval bych je vymazat. Nemohu najít ten soubor abych ho mohl odstranit. Prosím o radu kde ho v GPS najdu. Děkuji.


  • 0

#40 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 22:07

Pravděpodobně to bude stejné: http://www.geocachin...ps/#entry426793

 

Stačí smazat obsah adresáře Garmin/GPX...


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 21 říjen 2019 - 22:08

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama