Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Planovani optimalni trasy - urceni poradi jednotlivych bodu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#21 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 15:51

Proc? Protoze jsem to videl. Ten problem neni nikterak novy.

 

To, že to někdo mizerně naprogramoval, ještě neznamená, že to nejde lépe.


  • 0

#22 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 17:16

Nikdy nepopises vsechny podminky, ktere mohou ovlivnit pesim pohyb a jeste zohlednit omezeni jednotlivych chodcu podle jejich zdravotniho stavu a osobnich preferenci. Navic oprave v zadne mape nenajdes vsechny cesticky. To je naprosto zasadni rozdil od pohybu autem, tam jsou silnice jasne dane. A i tak narazis na zavrenou silnici (nebo dalnici) kvuli havarii, z cehoz plyne objizdka XX km a velmi pravdepodobne se ukaze navrena optimalni trasa jako naprosto neoptimalni.


  • 5

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#23 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 17:17

Snad ještě poznámku. Ten nahoře uvedený web speadyroute umožňuje až 20 průjezdních bodů ve volně dostupné verzi a až 500 bodů, pokud zaplatíš, uhlíři. Puvodne jsem ten formulář špatně pochopil...

Takže funkční řešení tu máš. Aby bylo praktičtější k použití, budeš si muset nějakou alternativu naprogramovat. Pokud jsem dobře viděl, existují knihovny se základním algoritmem. Když to propojíš se službou Gůůglu nebo Mapy.cz, dostaneš asi přesně to, co's požadoval.
  • 0

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2019 - 19:01

To, že to někdo mizerně naprogramoval, ještě neznamená, že to nejde lépe.

 

Gord ti to vysvětlil za mne. Tohle totiž není problém konkrétní implementace, ale obecný problém alogritmu, který s tolika neznámými nemůže fungovat. Pro pěší je zkrátka těch neznámých pro správné určení trasy příliš mnoho, a navíc jsou individuální.
 


  • 1

#25 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2019 - 8:06

Ahoj, tento problem aj mne napadol ale - viete poradit program, kde si naplanujem takto optimalne trasu v pripade, ze su vsetky kesky na ceste I a II triedy? tie, co su v blizkosti y som zmenil suradnice o par metrov, aby boli priamo na nej. Jedna sa mi hlavne o virtualky, ktore vacsinou lovim su blizko cesty, v meste  podobne a takyto program som stale chcel, kedze doteraz som si stale planoval trasy bez neho a hodiny presuval trasu aby som zistil, ktora je najkratsia


  • 0

#26 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2019 - 8:53

Až někdo naprogramuje aplikaci, která zohlední, že smrkový les určitého stáří je průchodný za šipkou, ale mlází je neprůchodné, zorané pole je průchozí, pokud předtím nepršelo, ale jen tam, kde neprosakuje spodní voda nebo se nehromadí po deštích (tj. vazba na meteoserver), že řeka je překážkou, ale v určitých místech se dá přebrodit,... bude kandidát na Nobelovku. Jo, pro drive-in asi řešení existuje.


  • 6

#27 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2019 - 10:10

Já si tedy vše dělám pěkně ručně a nad plánováním nejlepší trasy strávím nad mapou krásný čas. Už jen ta příprava výletu je radost.

Další částí je pak samotný odlov. A poslední radost mám, když loguji, znovu si pročítám listingy a logy.  


  • 7

#28 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2019 - 9:50

Aj ja to mam tak - Vytet ked neratam spanie tak napríklad 100 hodin a planovanie rovnako :-)


  • 0

#29 jacktenrek

jacktenrek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2019 - 20:00

Bohatě stačí Locus Map Pro a plánovač tras pro pěší či tůry a sice nedám hned cíl, ale podle jednotlivých kešek na trase a dostanu se k němu tak jako tak a pak jdu jen dle navigace .. a jdu vetšinou nejkratší cestou .. ale jak píši nedam cíl rovnou, ale doklikám se k němu :) 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama