Přejít na obsah


Fotka

Poznámkový blok ve win10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2019 - 7:42

Od poslední aktualizace win10home ukládá poznámkový blok defaultně v kódování UTF-8. Nevíte někdo, jak ho přinutit, aby ukládal defaultně v ANSI, jako to dělaly všechny předešlé verze?


  • 0

#2 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2019 - 16:38

Nevím, proč odmítáš UTF-8, ale budiž. Poradím ti lepší altermativu k Notepadu: já už dlouhá léta používám místo něj univerzální PSPad, ten umožňuje mimo jiné i nastavení kódové stránky.

 

Edit: a ano, i ANSI (1250)


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 04 srpen 2019 - 16:45

  • 1

#3 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2019 - 17:53

Notepad je minimalistický, vyhovuje mi k tomu, nač ho používám. A TXT dokument v ANSI kódování více odpovídá svou bajtovou velikostí počtu znaků, jsem na to tak zvyklý. UTF-8 mi se svým vícebajtovým ukládáním národních znaků osobně žádný bonus nepřináší. Alternativy znám a zkoušel jsem je, ale jsou přeplácané. Nicméně už jsem na to přišel. Vrátím se ke staré verzi notepadu před jarní aktualizací a bude to. :-)


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 04 srpen 2019 - 17:54

  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2019 - 21:19

PSPad používám od jeho začátků a nepřipadá mi přeplácaný, v tom smyslu, že nemusím používat všechno, co umí. A vyhovuje mi i to, že je z principu portable, tj. nemusí se instalovat.

Vyhýbat se UTF má smysl asi tehdy, když se tvoří část většího celku, který je v určitém kódování. Nebo když se něco dělá pro program, který UTF neumí (takovým je ale lepší se už vyhnout). Jinak je lepší dělat vše v UTF. Protože konečně přestávají problémy s rozsypaným čajem.


  • 0

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2019 - 23:12

Když jednoduchý a rychlý, tak používám editor integrovaný v souborovém manageru FAR (Windows klon Norton Commanderu)


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2019 - 7:54

A kdyby někdo chtěl něco opravdu minimalistického, mám ještě někde dosovský qedit, který má velikost exe souboru 47kB. Ale umí toho dost, i makra. Bohužel neumí kódování češtiny, což je pochopitelné, je starší než windows.


  • 0

#7 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2019 - 10:17

Já jsem kdysi dávno používal EmEditor, tak ho můžeš vyzkoušet, je opravdu minimalistický


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama