Přejít na obsah


Fotka

Vzorečky v mobilu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2019 - 14:06

Na multinách (a některých mysterkách) mě vždycky vadilo terénní počítání těch (často poněkud překomplikovaných) vzorečků. Člověk si nemá kde sednout, čmáře to v ruce, seká v tom chyby -- prostě dost otrava. Tak mě napadlo, že tohle by řešil tabulkový procesor. Podívám se tedy, jestli je Excel pro Android... a je! Takže ode dneška si připravuju vzorečky doma v klídku na PC, tabulku zkopíruju do mobilu a v terénu už jen dosazuju vstupy... jupííí.


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 26 srpen 2019 - 14:16

  • 0

#2 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2019 - 14:09

Dělal jsem to kdysi stejně. :) Pak aDrake dostal řešitel vzorců, takže to dělám přímo v něm. Ale ať už se použije jakýkoliv způsob,  je příjemné jen dosadit indicie a mít vypočítané souřadnice. Zvlášť se to ocení, když vycházejí divně a aha, chybka v zadání. Opravíš jednu indicii a necháš přepočítat. :)


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#3 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2019 - 14:12

I tak to jde, ale jsou na to aplikace, třeba Go(x)° pro Android.


  • 3

#4 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2019 - 14:17

I tak to jde, ale jsou na to aplikace, třeba Go(x)° pro Android.

 

Aha, to jsem neznal...


  • 0

#5 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2019 - 17:06

Já používám aplikaci Locus 2 pluginy:

Multi cache řešitel - Ten umí z istingu vytáhnout vzorce, vytáhne ze vzorců proměnné, nabídne editor na vyplnění hodnot a poté vrátí výsledné souřadnice, které je možno rovnou zobrazit v mapě.

Coordinate Joker - Tento doplněk umí pro danou proměnnou nebo proměnné (kterou neznáš) ve vzorci přiřadit rozsah přípustných hodnot. a vygeneruje přípustné výsledné kombinace vzorců a tyto zobrazí v mapě. Velmi užitečné, pokud se nedaří získat nějaká indicie v terénu, pak prozobrazení pravděpodobných míst, kde může být keška.

 

 


  • 3

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2019 - 6:48

Já na zápis proměnných a na výpočty používám papír a tužku. Použít řešitel vzorečků v A:drake sice umím, ale pokud to nemám připravené dopředu, připadá mi to na papíře jednodušší. Např. když jdu sérii a měl bych se pokaždé přepínat do bonusovky, abych si poznamenal indicii, nebo upravovat vzoreček do správného tvaru pro automat (vím, že i to jde skoro automaticky), když jde o jednoduchou matematiku, je to opravdu na papíře rychlejší. Navíc když nemám všechny údaje, dá se dost odhadnout, ale řešitel to nespočítá. Ovšem když si to připravím v geogetu, nebo když indicie sbírám postupně, hodí se to. Jsou multiny, kde jsem sbíral údaje několik měsíců, nebo série s bonusovými čísly a bonusovka bude někdy v budoucnu, tam se uložení hodnot hodí, protože papírek ztratím.


  • 0

#7 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 16:54

Na multinách (a některých mysterkách) mě vždycky vadilo terénní počítání těch (často poněkud překomplikovaných) vzorečků. Člověk si nemá kde sednout, čmáře to v ruce, seká v tom chyby -- prostě dost otrava. Tak mě napadlo, že tohle by řešil tabulkový procesor. Podívám se tedy, jestli je Excel pro Android... a je! Takže ode dneška si připravuju vzorečky doma v klídku na PC, tabulku zkopíruju do mobilu a v terénu už jen dosazuju vstupy... jupííí.


A když si to ukládáš do cloudu, tak Excel to umí přímo v tom umístění otevřít.
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#8 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2019 - 16:57

I tak to jde, ale jsou na to aplikace, třeba Go(x)° pro Android.


Bez tohohle pomocníka si multiny s 15 parametry a vyumělkovaným vzorečkem neumím představit.
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama