Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vložení travelbugu do nepublikované keše

travelbug

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2019 - 19:16

Napadlo mě zkusit, zda do nepublikované keše lze vložit travelbug -- a zjistil, že to jde. Otázka je, jestli to je dobrý nápad. Předpokládám, že v logu travelbugu všichni uvidí jméno oné nepublikované keše. Sranda ale je, že když smažu log o jeho vložení a log v keši, tak TB stále zůstává v keši, ačkoliv nikde není vidět žádný záznam o vložení.


  • 0

#2 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2019 - 20:09

Kdyby ses nejdřív zeptal, tak by ti tu někdo určitě popsal, jak kdysi právě díky TB/GC vloženým do ještě nepublikovaných keší lovil FTF....

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 11 září 2019 - 20:09

  • 1

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2019 - 21:09

... Otázka je, jestli to je dobrý nápad. ...

NENÍ


  • 2

#4 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2019 - 3:18

Ani konkrétní odkaz na nepublikovanou keš nikdo druhý neotevře. Alespoň u mne ne. Takže lovil ftf jen podle názvu?

Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 12 září 2019 - 3:19

  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2019 - 6:03

Byla tam chyba, pomocí které se daly zjistit souřadnice, na kterých TB je. Nevím, jestl tam ta chyba je dosud, ani neznám postup, jak se to dělalo. Ale spousta předpublikačních FTF byla udělána takto.


  • 1

#6 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2019 - 6:28

Ta chyba tam pořád je a stále se zneužívá. Grounspeak to má víte kde...


  • 0

#7 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2019 - 9:18

A právě proto zkušení owneři TB/GC virtuálně do keśe vkládají až po publikaci, i když fyzicky tam je už nějakou dobu. ;-)

Nikdy jsm nepátrala, jak lze chybu využít, ale vím, že byla. Ani už mě nepřekvapuje, že stále trvá, prostě GS!
  • 1

#8 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2019 - 9:35

Nedoporučuju vkládat TB fyzicky do keše, u které není jisté, že bude publikována. Člověk pak čeká a čeká, jestli bude keš publikována, nebo někdo TB osvobodí.


Tento příspěvek byl upraven od Nemo02: 12 září 2019 - 9:36

  • 2

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2019 - 11:49

Já jsem tu chybu jednou využil, byla na tom založena jedna mysterka, ale už vůbec nevím, jak jsem to dělal, jen vím, že jednoduché to nebylo. A chce to vědět, že nějaký coin se octl v rajónu, není ve vlastnictví kačera a je v keši, která ještě neexistuje. Buď náhoda jak prase (třeba že jsem ten coin zrovna před tím měl a díval jsem se, kam putuje), nebo těžká programátořina, hraničící s hackerstvím.


  • 0

#10 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2019 - 13:29

Ne před publikací to fakt není dobrý nápad. Náš TB přesně takhle skončil někde v Británii. Hráč si založil keš a zvolil uložení, které se pravděpodobně místnímu RW nelíbilo a než se po 1/4 roce domluvili, tak keš včetně TB někdo ukradl.


  • 1

#11 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2019 - 14:23

Dalším důvodem, proč to nedělat je to, že u nové keše nevíte, jestli je bezpečná. Třeba na to místo chodí často nějaký mudla a keš náhodou najde a zničí.


  • 0

#12 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2019 - 16:02

Nedoporučuju vkládat TB fyzicky do keše, u které není jisté, že bude publikována. Člověk pak čeká a čeká, jestli bude keš publikována, nebo někdo TB osvobodí.

 

Já jsem TB fyzicky vložil do nepublikované keše... ale ta je zatím u mě ve stole :-)


  • 2

#13 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2019 - 0:33

Takhle mi onehdy kdosi vložil TB do nepublikované keše, jež založil v Peru, a odjel domů do USA; dlouho trvalo, než se to vyřešilo, musel sehnat místního kolegu, který se zaručil, že se o keš postará a moje morče tam tvrdlo dost dlouho samo a bálo se tam.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#14 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2019 - 12:32

Vím teď o jednom TB vloženém do nepublikované mysterky... kdo poradí, jak na to?  ;)


  • 1

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#15 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2019 - 13:38

Tak už to nestihneme, už jim to publikovali...


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#16 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2019 - 7:02

Vím teď o jednom TB vloženém do nepublikované mysterky... kdo poradí, jak na to?  ;)

Je otázka zda je to chyba nebo vlastnost (GS nikde neeviduje a neorganizuje FTF). Podívej se na TB jak ho máš daleko od tvých Home Coordinate a pak je posuň a podívej se znova...


  • 0

#17 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2019 - 7:22

Pokud si někdo dá do nepublikované keše své TB nebo coin, je to vcelku jeho věc. Pokud to udělá s cizím cestovatelem, řadí se mezi stejná hovada jako ti, co cestovatele kradou. Bohužel znám několik kačerů, kteří se nespokojili jedním cizím kouskem. ale hned několika a tím na několik měsíců zablokovali jejich cestování. Jaké ohleduplné že? Mě samotnému se stalo, že při hledání místa pro keš jsem narazil na keš německého ownera. Ta byla půblikována při nějakém jeho eventu a jediní nálezci byli lidi z toho eventu. Někdo z nich tam dal geocoin a já byl po letech první "nálezce" a tak jsem ho osvobodil.


  • 1

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2019 - 9:43

Keš publikovaná při eventu nemusí být chyba. Pokud má fungovat dál. Když se jen rozdá listing, př. nahraje uměle vytvořené GPX, pak je pochopitelně nesmysl dávat tam cokoli na výměnu. Ale jak se pak taková keš dá najít jinak, než náhodou? A proč ji autor hned po eventu neodnesl? Viděl jsem ale i keš publikovanou v noci a ráno archivovanou, protože měla vyběhnout při eventu a vyběhla až po něm. Ono je těžké přemlouvat revírníka, aby něco publikoval přesně o půlnoci. Nebo aféra s předčasně publikovanou bonusovkou, kterou si owner schovával na event a ona vyběhla před ním.

Dávat cokoli cennějšího do nepublikované keše je nesmysl hlavně proto, že nevím kdy a jestli bude publikovaná. Třeba je to nevhodné místo a ztratí se hned.


  • 0

#19 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2019 - 13:00

Dávat cokoli cennějšího do nepublikované keše je nesmysl hlavně proto, že nevím kdy a jestli bude publikovaná. Třeba je to nevhodné místo a ztratí se hned.

 

No já se obvykle snažím do nové keše dát nějaký TB, mně to jako takový nesmysl nepřijde. Moje keše jsou ale vždycky někde v horách nebo lesích (zatím). Momentálně držím TB, který mám pro další keš, ale normálně loguji návštěvy atd.


  • 0

#20 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2019 - 13:05

...
Třeba je to nevhodné místo a ztratí se hned.

Přesně tak. Pamatuji na keš, ve které se takto ztratilo 13 (opravdu třináct) cestovatelů, které tam byly vloženy ownery před publikací.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:travelbug

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama