Přejít na obsah


Fotka

Zalogoval jsem TB, mám ho v inventáři, ale neukazuje se mi při logování dalších kešek.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#21 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 20:15

Co je to edge? Je to IE nebo není?

 

Edge není IE, je to jiný (novější) browser vyvinutý Microsoftem, výrazně modernější, kompatibilnější a výkonnější.

 

Ono to ale bývá skoro jedno, dobře psané stránky by měly jít na všem. Doba, kdy se psaly výhybky pro různé prohlížeče je snad už pryč. Nebo ne?

 

Napsat stránky aby běžely dobře na recentních verzích Chrome a Firefoxu (Edge už je trošku stranou, MS přechází na renderovací jádro Blink z Chrome) je poměrně přímočará záležitost. Legrace ale končí, pokud stránka má fungovat na IE. V takovém případě to "dobře psané" znamená, že vývojář vyřeší všechny nekompatibility tohoto prohlížeče, kterých je opravdu dost a nejsou to triviální záležitosti, ale kompletní chybějící API. Takže výhybky pro různé prohlížeče se de fakto stále dělají, zvlášť pro IE. Tudíž každý uživatel, který (konečně) opustí IE je o důvod míň jej při vyvíjení stránek a aplikací zohledňovat. Osobně pokud píšu pro sebe (tam patří i listingy), tak se s IE nezabývám, ale v práci to tak jednoduché není, tam to holt musí na IE fungovat, přes to nejede vlak.


  • 0

#22 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 20:21

Co je to edge? Je to IE nebo není? Používám Firefox, když je někdy třeba, tak Chrome (po té, co mi staré WinXP vytěžoval až k nepoužitelnosti, jsem si na něj nezvykl). Na mobilu teď Operu mini a Seznam (nevím proč, ale Opera mi nebere přihlášení do Seznamu a nemohu ani číst seznamácké maily).
Ono to ale bývá skoro jedno, dobře psané stránky by měly jít na všem. Doba, kdy se psaly výhybky pro různé prohlížeče je snad už pryč. Nebo ne?


Edge je nastupce Internetu exploreru=EI

Na mobilu jsem take pouzival Operu mini-a na ty emaili zkus vypnout ochrany(cookies, blokatory reklam,proti sledovani atd..)A na xp ktere jsem take pouzival bych doporucit chrome nebo operu
  • 0

#23 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 20:53

Taková drobnost .... Edge je ... (resp. brzy bude) ....  Chrome .... mírně upravený k obrazu Micro$oftu.


  • 0

#24 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2019 - 21:14

Díky za osvětu, konečně jsem pochopila mandevilovu reakci na můj předchozí příspěvek. Ovšem nejvíc mě pobavilo, že nástupce IE bude v podstatě podobný Chromu. Vývoj prohlížečů nijak extra nesleduji, jen jsem v novém mobilu narazila na MI a budu si o něm muset něco přečíst - vadí mi, že zatím se mi nepovedlo ho jako základní nahradit jiným. Xiaomi se brání, jeden doporučený postup byla slepá ulička.
  • 0

#25 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2019 - 8:10

Díky za osvětu, konečně jsem pochopila mandevilovu reakci na můj předchozí příspěvek. Ovšem nejvíc mě pobavilo, že nástupce IE bude v podstatě podobný Chromu. Vývoj prohlížečů nijak extra nesleduji, jen jsem v novém mobilu narazila na MI a budu si o něm muset něco přečíst - vadí mi, že zatím se mi nepovedlo ho jako základní nahradit jiným. Xiaomi se brání, jeden doporučený postup byla slepá ulička.


Uplne normalne stahnes z google play nový prohlížeč-je jich tam mraky.A starý pokud ho nechces pouzivat tak v nastaveni v sekci aplikace zakazes nebo deaktivujes.
  • 0

#26 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2019 - 8:19

Předpokládám, že to Edge/chrome znamená Chrome jádro, tj. že by se to mělo chovat v podobných případech podobně, i když vypadat to může jinak. Taky jsem kdysi používal něco založené na jádru Chromium a bylo to mírně jiné než chrome. Chrome ze začátku mělo hodně dobře udělanou práci s javaskriptem, běželo to proti ostatním bleskově. Bohužel se to začalo nabalovat a starší PC to úplně zahltilo, tuším, že to bylo zrychlením časovače. U nových už to asi problém není a abzch řekl pravdu, dnes je mi skoro jedno, v čem obsah uvidím, důležitější pro mě je personalizované rozhraní - vlastní záložky, doplňky, atd.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama