Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Obnova stare kese


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#41 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 12:10

Toto už se netýká obnovy keše nebo vyrobení jiné na stejné téma, to jsou stokrát opakované názory na nováčkovské keše. Prostě, pokud ten někdo má zájem, ať keš udělá a stará se o ní, listing ať udělá jak umí, pokud napíše svůj bez kopírování ceých odstavců, bude to jen dobře. Ale zajímavé místo snese i krátký listing na několik vět, i když i tak jsem radši, když je trošku obsažnější. Naopak, krásný promakaný listing s finálkou na smetišti nenadchne nikoho.


  • 2

#42 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 12:30

S tím naprosto souhlasím, jen jsem reagovala na ty rady prostě to okopírovat odněkud z netu a šmytec. Aspoň pár slov vlastních plus vlastní fotka nebo dvě by nikoho zabít nemuselo.


  • 1

#43 pts14

pts14

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 17:10

No dobře, tak nic. :-))

Ale názor mi ty mínusy nezměnily, spíš potvrdily.

No, to mínus nebylo za pomluvu keší pod kamenem, ale za hloupé zevšeobecnění a posuzování IQ kolegů kačerů. Přímá souvislost mezi kopírováním textů a IQ holt není. Už jsem viděl parádní keše s obyčejným listingem a naopak. Stejně tak obyčejné keše s kopírovaným listingem na úžasných místech. A vůbec nemám takovým ownerům za zlé, že mě na taková místa dovedli. Naopak to vždy ocením v logu a někdy i favoritním bodem pro takovou keš. Pro mě je holt důležité i to krásné místo, než jen vlastní slohová práce na chronicky opublikované téma. A rozhodně bych si jen malo kdy troufnul jen podle listingu hodnotit IQ ownera.


Tento příspěvek byl upraven od pts14: 27 listopad 2019 - 9:48

  • 6

#44 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2019 - 0:22

Viz můj komentář o jedno výše.

Nejde o fakt kopírování, ale o fakt _pouze_ kopírování.

Obyčejný listing nerovná se listing pouze zkopírovaný, bez vlastních pár slov a vlastní fotky.

A nikde nepíšu nic o tom, že by mi vadilo, že mě někdo dovede na nějaké místo nebo že nepíše slohovky.

Prosím nepřekrucovat.

 

P.S. Stran délky listingu mi přijde, že owneři (beru-li ty propracovanější keše) jsou zaměření buď na výrobu listingu, nebo krabičky. Takže zaměření na délku nakopírovaných informací bývá většinou kombinováno "klasikou" (abych se tedy už nikoho nedotkla), zatímco vymazlené hravé úkryty mívají listing o pár větách, nad kterými člověk čučí jak puk, kdeže je vůbec nějaká informace.

 

Kdo bude chtít pochopit, co a proč píšu, pochopí, kdo bude mít potřebu se urážet a číst něco, co nepíšu, s tím stejně nic nenadělám.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 01 prosinec 2019 - 0:23

  • 0

#45 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2019 - 10:52

Co člověk, to názor. :-)

Optimální je listing okopírovanej z wiki, nulová vlastní invence, krabice Tic-Tac nebo podobná a logbook srolovaný papír.  Před časem mi přesně taková keš mi vznikla cca 50 metrů od baráku. Po jejím nálezu jsem nelogoval FI, ale pouze WN a nešetřil tady kritickými slovy a na závěr jí dal na ignore list. Životnost takové keše je relativně malá a většina nálezců se loguje do navlhlého hadru. Kopírované listingy z netu mě odnaučily listing tradiček číst. Ruku na srdce, kdo z vás čte třeba listing na tři stránky třeba o vzniku čtvrti Modřany, s padesáti letopočty a spousty jmen? Samozřejmě celé je to včetně chyb zkopírované odněkud. Pokud owner není schopen vlastními slovy popsat věc, událost, místo ..... a pokud není ochoten investovat do své keše alespoň 4 koruny za PETku, měl by se na zakládání nových keší vyprdnout. Před několika lety jsem našel keš, s listingem "tady jsem dostala první pusu" a keška byla PETka ve sloupku. Když si na to vzpomenu tak vždy s úsměvem. V poslední době jsem to "vyladil" na další level a pokus je listing fak jenom kopie něčeho, tak tuhle keš vynechávám, i když vím, že sem už nepojedu. Lovím pro radost, statistiky nevedu, strike neplním a nemám ještě ani základní matrix, ale jsem happy.


  • 3

#46 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2019 - 12:20

Věta nečtu listing u tradiček mi připomíná jednu keš u nás. Ti, co listing nečtou ji hledají nahoře v roští a v logu si stěžují na bordel a nepřesné zaměření a dávají DNF a ona je o dva metry níž v tunelu, tak jak je popsáno v listingu.
  • 4

#47 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2019 - 13:21

Mělo by to být oboje vyvážené.

A že ti, co dělají krásné keše, nemají pěkné listingy? To je blbost. Co třeba tahle?, jako příklad můžu uvést tuhle sérii: GC27JBJ. Jeden propracovaný listing za druhým, dozvíš se tam jak pěkný příběh, tak i o místě, a jako třešnička, nádherné tématické finálky. Sice jich není tolik, ale to je jasné. Je prostě nějaký průměr a od toho se na jednu i druhou stranu Gaussovy křivky pravděpodobnosti snižuje počet těch lepších, i těch horších. 

 

Každopádně zvládnout převyprávět pár slovy něco o místě by měl umět každý, kdo chce založit keš případně s odkazem na původní zdroj... A není to pak stylem kopírovat - vložit.

 

A třeba na Šumavě a v JZ Čechách jsem byl moc rád za dlouhé listingy se spoustou WP od AHA týmu, který zde popisoval zajímavosti krajiny. Moc mě bavily. Krom toho i krabičky byly pěkně udělané. Sice často jen klasické úkryty, ale na pěkných místech.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama