Přejít na obsah


Fotka

Tramping


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2019 - 23:36

Zdravím

Zaujal mě tramping - chození na vandry, potlachy a tak, ale nikoho z Kyjova na Moravě a okolí neznám.

Zkoušel jsem hledat v http://tramp-archivy.cz/ato/index.php, ale moc jsem nepochodil.

Před cca. pěti lety tady bylo téma Geocaching a trampové, kde jsem vyčetl jednak že jsou mezi kačery trampové a jednak, že jsou asi trampské akce jako eventy.

Mohli byste mi poradit jak najít aktivnější trampy?
Je nějaká možnost, jak si nastavit nějakou notifikaci na eventy z hodně širokého okruhu, kde bych nastavil nějaký filtr, aby mi nechodila kdejaká Geopiva a Eventy "Potřebuji zaplnit chlíveček v kalendáři"?

Předem děkuji za odpovědi


  • 0

#2 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2019 - 9:13

Je nějaká možnost, jak si nastavit nějakou notifikaci na eventy z hodně širokého okruhu, kde bych nastavil nějaký filtr, aby mi nechodila kdejaká Geopiva a Eventy "Potřebuji zaplnit chlíveček v kalendáři"?

slovo "nějaký" je v IT bráno jako velmi neslušné až vulgární slovo - a to proto, že jeho uživatel si ani neudělá čas na zhodnocení jemu dosažitelných možností a přávě tím "nějakým" tuto práci hází na druhé. V notifikacích nejde filtrovat ani podle názvu a celé by to tak resultovalo v nutnost zpracování všech eventových notifikací nějaký nástrojem třetí strany. Vyhodnotit název a možná i listing. A tohle AFAIK neumí asi ani GCM.CZ


  • 0

#3 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2019 - 14:52

slovo "nějaký" je v IT bráno jako velmi neslušné až vulgární slovo - a to proto, že jeho uživatel si ani neudělá čas na zhodnocení jemu dosažitelných možností a přávě tím "nějakým" tuto práci hází na druhé. V notifikacích nejde filtrovat ani podle názvu a celé by to tak resultovalo v nutnost zpracování všech eventových notifikací nějaký nástrojem třetí strany. Vyhodnotit název a možná i listing. A tohle AFAIK neumí asi ani GCM.CZ

 

Děkuji za cennou radu.
Našel jsem, že si můžu vyfiltrovat kešky jednak v hledání podle typu, obtížnosti a terénu, jednak v pocket query i podle více věcí, z nichž nejvýznamnější jsou atributy. To co potřebuji vědět je co si do toho filtru nastavit.


  • 0

#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2019 - 15:15

To je jednoduché: typ eventy (mega giga cito...)

Podle ostatního ty "tvoje chtěné" rozlišit nelze.


  • 0

#5 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2019 - 15:41

Děkuji za cennou radu.
Našel jsem, že si můžu vyfiltrovat kešky jednak v hledání podle typu, obtížnosti a terénu, jednak v pocket query i podle více věcí, z nichž nejvýznamnější jsou atributy. To co potřebuji vědět je co si do toho filtru nastavit.

 

Jenomže zadání z tvé strany znělo notifikace, což se obvykle bere jako upozornění na novou keš a tam opravdu není žádné filtrování, rozlišit lze jen vzdálenost a typ keše. Přesně jak psal tarmara, bylo by nutné použít aplikaci třetí strany, například filtr v e-mailu a filtrovat například na základě klíčových slov v názvu. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádný předpis na to, jak pojmenovávat keše nebo eventy, nebylo by to moc přesné. Hledání v rámci PQ je zaměřeno na "technické" parametry keší, ne na názvy. Atributy nejsou povinné a taky keš charakterizují spíše technicky, zpřesňují D a T. V rámci vyhledávání na gc.com (https://www.geocaching.com/play/search a pak Filters) jsou typy (eventy, ...) a i možnost zadat část názvu keše. 


  • 0

#6 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2019 - 22:32

Ale to jsme se dostali od hlavního bodu mého tématu a to je:

Nevíte jak najít v okolí Kyjova trampy?


  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 6:32

V pátek odpoledne na nádraží.


  • 3

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 7:23

Zkus se zeptat Kapsy, to je aktivní tramp, i když z o dost jiné oblasti (přesnou bych musel hledat v jeho příspěvcích). Býval aktivní i tady.

 

Tramping se mi vždy líbil. Jen jsem na něj nějak neměl čas a neznal jsem trampy, tak jsem víc jezdil se skauty:-).


  • 0

#9 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 7:51

U Kyjova ne, ale v Brdech ano. Tam je jedna základna poblíž rozhledny Studený vrch. Byla jsem u nich kdysi po eventu na návštěvě.
  • 0

#10 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 9:41

Na FB jsou občas trampské skupiny, můžeš se zeptat tam. Ale nepočítej, že ti někdo řekne kde trampské osady jsou, ty si musíš najít sám :-) A také pochybuji, že by nějaký tramp dělal potlach jako event. 

Jinak Brdy jsou plné trampských osad, ....


  • 3

#11 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 10:10

Spíš najdeš trampa, který tě vezme sebou a seznámí s dalšími. Jen je třeba se umět chovat, potom není problém zapadnout mezi ně.;-)
  • 0

#12 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 10:17

Spíš najdeš trampa, který tě vezme sebou a seznámí s dalšími. Jen je třeba se umět chovat, potom není problém zapadnout mezi ně.;-)

no viděl sem i trempy, že sem byl rád, že sem mezi ně nezapadnul... lidi jsou různí....


  • 0

#13 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 11:02

Určitě je taky dobrý chodit na koncerty trampských kapel nebo na fesťáky, tam člověk nejspíš někoho pozná...
  • 2

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 11:22

Trampové bývají tajuplnější než kačeři. Asi nejbezpečnější jak mezi ně zapadnout je jít s někým. Nebo něco umět, třeba hrát na kytaru a znát písničky. Někteří jsou i dost vymezeni proti kačerům, byl s tím problém třeba v Jizerkách, kde někdo dal multinu do trampské osady (profláklé tak, že už nechybělo moc a byla by na turistické mapě) a následovalo hromadné ničení keší v širokém okolí. Na koncertech, v hospodách, je určitě taky potkáš, otázkou je, jestli jsou to ti, kteří jezdí ven.


  • 0

#15 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 12:10

Tak i když o sobě neradi něco říkají, na internetu se toho dá najít spousta. Kyjov je na úpatí Chřibů a tam je spousta osad, nicméně více jich je asi v Hostýnkách, což nemáš také daleko. Namátkou v Chřibech: T.O. Černá řeka, T.O. Bříza, S.T.O. Kroměřížští kamarádi, některé osady mají i web... stačí pohledat na google.


  • 0
www.povetrnik.cz

#16 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 18:48

Tak i když o sobě neradi něco říkají, na internetu se toho dá najít spousta. Kyjov je na úpatí Chřibů a tam je spousta osad, nicméně více jich je asi v Hostýnkách, což nemáš také daleko. Namátkou v Chřibech: T.O. Černá řeka, T.O. Bříza, S.T.O. Kroměřížští kamarádi, některé osady mají i web... stačí pohledat na google.

Kromě Břízy mi to hodilo odkazy jen na Rajče,


  • 0

#17 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 19:06

Brdy jsou z Kyjova poněkud z ruky.

Ty koncerty vypadají slibně. Je někde seznam? V Kyjově máme Žalmanův folkový Kyjov - sice až v srpnu.

Jak bych měl účinně postupovat? Dát někam papír s kontaktem na mě (Poznámka pro mě založit si emailovou adresu jen pro takový účel)


  • 0

#18 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 20:42

ahoj, tohle by se Ti mohlo hodit:
(archiv trampských osad, u většiny je uvedená nejbližší obec)
http://tramp-archivy.cz/ato/


  • 0

#19 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 21:02

ahoj, tohle by se Ti mohlo hodit:
(archiv trampských osad, u většiny je uvedená nejbližší obec)
http://tramp-archivy.cz/ato/


Jen tak mezi náma je tento odkaz úplně nahoře⬆⬆⬆
  • 0

#20 Dan76

Dan76

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 21:43

Třeba takový nějaký event?

 

https://www.geocachi...f2-dedb22637038


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama