Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Trvanlivost nepublikovaného listingu


Nejlepší odpověď MiroslavRouta , 20 listopad 2019 - 21:15

Jen nevím, proč to nenapsal i sem.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2019 - 19:10

Mám pár listingů, které půjdou na publikaci až někdy na jaře. Ví se, jak často musím ty listingy updatovat, aby mi je Groundspeak nezarchivoval?


  • 0

#2 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2019 - 19:13

Mám pár listingů, které půjdou na publikaci až někdy na jaře. Ví se, jak často musím ty listingy updatovat, aby mi je Groundspeak nezarchivoval?

 

Já si myslím že nikdy.... ti to nearchivují...


  • 0

#3 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2019 - 19:27

Já si myslím že nikdy.... ti to nearchivují...

 

No já myslím, že myslíš špatně. Někdo to zmiňoval i tady a nedávno si na to někdo stěžoval i na discordu, kam chodím.


  • 0

#4 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2019 - 19:34

Nevim presne, ale myslim ze je tam rok.
Radeji kazde dva mesice pridavam do listingu tecku
  • 0

#5 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2019 - 20:23

Radši občas posunu datum založení.
  • 0

#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2019 - 20:25

Stačí co půlrok to otevřít a zase uložit. 

Nevím, jestli to náhodou není jednou za půl rok.

 

Poprvé mě to dost překvapilo, když mi uložený listing archivovali.


  • 0

#7 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2019 - 20:51

Stalo se mi to po roce a půl, ale může to být po půl roce:

 

This old, unpublished cache has been archived as part of site maintenance and database clean-up. You are not required to take action. If you are working on a new cache, create a new listing and submit it for review. Should you prefer to use this listing, contact your local reviewer to request unarchival. See this Help Center article to identify the reviewer for your area. In the future, please work to submit cache pages for review within three months of creation. If you are working on a complex cache, or are waiting on permission, communicate your progress by posting regular reviewer notes to unsubmitted listings. Submissions older than six months may be automatically archived.


  • 0

#8 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2019 - 21:00

Stalo se mi to po roce a půl, ale může to být po půl roce:

 

This old, unpublished cache has been archived as part of site maintenance and database clean-up. You are not required to take action. If you are working on a new cache, create a new listing and submit it for review. Should you prefer to use this listing, contact your local reviewer to request unarchival. See this Help Center article to identify the reviewer for your area. In the future, please work to submit cache pages for review within three months of creation. If you are working on a complex cache, or are waiting on permission, communicate your progress by posting regular reviewer notes to unsubmitted listings. Submissions older than six months may be automatically archived.

 

Ta možnost odarchivace je zajímavá. Ono v podstatě jde jen o to, že když už má člověk logbooky a krabičky s GC kódem keše, tak by to nerad předělával.


  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 6:38

Kdysi to dělal i reviewer, alespoň Bohemian. Jednou za čas prošel staré nedodělané listingy a archivoval s hláškou, že pokud to někdo chce dodělat, ať se ozve. Nedodělané listingy dělají spoustu kolizí a znepřehledňují mapu. Že to dělá už GS sám, jsem nevěděl. Mohl by takto archivovat i nepoužívané nicky, je jich spousta letitých bez nálezu, nebo s několika nálezy, prostě to někdo zkusil a dál nepokračoval.


  • 0

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 6:55

Archivovat nepouzivane nicky by asi bylo problematicke. Mam kamarada, ktery se vratil po 6 letech, kdy keskovat kvuli zraneni nemohl. Jasne, mohl by si zalozit vlastni nick, navstivit vsechny kesky znovu, ... Ale komu ty stare nicky vadi a proc?


  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 7:38

Nicky nevadí většině - jsou lidi, co pár let nehrají kvůli práci, stavbě domu, malým dětem atd. Proč by se jim měl nick archivovat? Nevidím důvod, aby si zakládali nový. Bez smajlíků v mapě si člověk u některých "zaokapovek" ani nepamatuje, že je už odlovil, takže historie je dobrá. Jasně, jsou naopak keše, na které se zapomenout nedá.
  • 0

#12 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 7:41

Jednu dobu se tu zmiňovala kratší doba, po které jde listing do archivu, rešily se tehdy myslím tři měsíce bez úprav. Pokud je to aktuálně půl roku, je to přiměřené.
  • 0

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 8:13

Staré nikdy nepoužívané nicky vadí jen když si někdo chce dát nějaký nick a on už je obsazený. Pak nuceně vznikají nicky medved001-medved999, přitom aktivních je jen několik. Jo, kdo má nálezy, tam by to už nešlo, ale nicky zcela bez nálezů a letité tam jen zabírají místo. Nakonec i já jsem začal hledat až půl roku po registraci, registroval jsem se jen ze zvědavosti a proto, že jsem potřeboval vidět jisté souřadnice, což bez registrace nešlo. A o geocachingu jsem v době registrace věděl jen to, že existuje. Spousta lidí se takto registruje a nikdy hrát nezačne.


  • 1

#14 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 9:02

Další část to má naopak - já se nejdřív něco od kolegy naučila a po necelém půl roce se zaregistrovala. To mi přijde rozumnější, už jsem měla jasno, že mě hra bude bavit.
  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 9:18

Jsou i jiné aktivity. V některých diskusích, třeba o linuxu, jsem se zaregistroval kvůli potřebě zjistit jednu konkrétní věc a po jejím vyřešení jsem tam už neměl důvod chodit. S geocachingem to může být podobné. V takovýchto případech je lepší, když se dá něco omezeného dělat i bez registrace, třeba jen číst. Zamezí se tím zaplevelení databáze nicků. U většiny diskusí apod. tohle jde. Na geocachingu.com tehdy byly vidět listingy, ale bez souřadnic. To je v pořádku, člověk si může přečíst, o co jde, ale hledat může až po registraci. Jeden čas ale byla k dispozici i mapa, která se ukázala nepřihlášeným (a je dosud, jen na ni už nevedou odkazy). Jeden čas to dokonce bylo vidět i na mapách.cz, po protestech to hodně rychle stáhli.

A s překvapením jsem zjistil, že je hodně lidí, co krabičky hledají, logují, ale na netu ne a myslí si že je to tak správně (...to počítáš jen ty, co se zapsali na webu?...)


  • 0

#16 DanielKotmel

DanielKotmel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 10:47

Nepublikované listingy jsou archivovány za půl roku od vytvoření. Nevím, jestli to může změnit ukládání, bylo by fajn to vyzkoušet...
  • 0

#17 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 11:11

Nikoliv nepublikovane, ale neaktivní nepublikované.


  • 1

#18 stonefish.cz

stonefish.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 14:04

Kdysi to dělal i reviewer, alespoň Bohemian. Jednou za čas prošel staré nedodělané listingy a archivoval s hláškou, že pokud to někdo chce dodělat, ať se ozve. Nedodělané listingy dělají spoustu kolizí a znepřehledňují mapu. Že to dělá už GS sám, jsem nevěděl. Mohl by takto archivovat i nepoužívané nicky, je jich spousta letitých bez nálezu, nebo s několika nálezy, prostě to někdo zkusil a dál nepokračoval.

 

Řekl bych, že v dnešní době už nemají nepublikované listingy vliv na kolize. Letos v říjnu jsem měl dva týdny rozpracovaný nový listing a přesně na místě, kde jsem měl zadané finálové souřadky byla publikovaná jiná keš. A to listing dané keše vznikl až po mém... Takže GS vadí jen plná databáze neaktivních listingů, nic víc...  


  • 0

Base in Iceland

LehkoVážně - I cesta je cíl

     


#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 14:48

Reviewer to určitě uvidí. Pak jen záleží, čemu dá přednost. Jestli starému, novému, jestli se zeptá, nebo starý listing automaticky považuje za neaktivní. Ona komunikace znamená čekat na odpověď, řadit vše znovu do fronty, atd. Ovšem pokud to byly 2 týdny, to se za neaktivní listing opravdu považovat nedá.

Já jsem taky vypíchnul místo jednomu od nás, kde už měl finálku, to byla ovšem jeho chyba, že s listingem dlouho váhal a buď ho neměl vůbec, nebo bez Final waypointu.

A kdy vznikl listing, nevíš, pokud autora neznáš, víš jen Date placed a to můžeš napsat libovolné z minulosti, klidně ho těsně před publikováním nastavit na aktuální.


  • 0

#20 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2019 - 16:28


A kdy vznikl listing, nevíš, pokud autora neznáš, víš jen Date placed a to můžeš napsat libovolné z minulosti, klidně ho těsně před publikováním nastavit na aktuální.

 

Kdy vznikl listing můžeš tak od roku 2005 zjistit s přesností na den.Ještě snáz zjistíš, který listing vznikl dříve nebo později.

Datum z hlavičky listingu je v tomto případě zbytečná informace.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama