Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Srí Lanka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 TerezaH

TerezaH

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2019 - 1:47

Ahojky, po Novém roce letíme na vlastní pěst s manželem na Srí Lanku, budeme tam až měsíc a tak mě napadlo, že je to konečně super příležitost začít taky kačeřit :-). Chtěla bych se zeptat jak začít, co za aplikace si mám do telefonu stáhnout a tak vůbec. Ostatně bych se taky chtěla zeptat, jestli na Srí Lance vůbec nějaké kešky jsou. Četla jsem si tady Srí Lanka, že je to tam hodně o plážích a čajových plantáží, ta si myslím, že by tam kešek mohlo být spoustu.

Předem díky za rady, Terka.


  • 0

#2 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2019 - 4:53

Na cely Sri Lance je dohromady snad jen 65 kesi. Coz je zalostne malo na tak velky uzemi. K moc kesim se tam asi nedostanes. Zacni uz tady at se do ty doby naucis jak to funguje, jinak si tam moc neskrtnes. Precti si geowiki (http://wiki.geocachi...i/Hlavní_strana). Mas tam i stranku se SW. Ja pouzivam c:geo. Potrebujes aplikaci ktera funguje komplet offline (kesky i mapy tam musej jit stahnout dopredu), abys tam nebyl zavisla na datovym pripojeni.


  • 4

#3 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2019 - 9:09

Nejlepší by bylo napsat, odkud jsi - plno rad bys dostala na některém eventu, kterých bude do konce roku plno. Měla bys tam možnost si okouknout, co kdo používá. Vždycky se najde někdo, kdo by vás vzal na začátek na nějakou nenáročnou keš poblíž.
Osobně jedu off-line, používán Locus a databázi z GeoGetu. To je další možnost - každému vyhovuje něco jiného, proto doporučuji okouknout u jiných a potom si vybrat, co bude vyhovovat vám. Připravit si databázi jde také více způsoby.
  • 0

#4 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2019 - 10:35

Já byl na Srí Lance letos v březnu. Jak píše Modrák, je tam něco přes 50 keší, já jich z toho odlovil 15. Ovšem z toho bylo 7 earthek a 1 virtuálka. Tradiček bylo 6 a jedna multina. Na čajových plantážích jsem našel 2 tradičky, ostatní v plážových oblastech na jihu. Ovšem tam byly všechny někde v hospodě, což není žádné hledání, když si o ni musíš v hospodě říct. Takže začínat keškovat na Srí Lance není moc dobrý nápad. Srí Lanka nejsou jen čajové plantáže a pláže. Jsou to i stará města, národní parky se zvířaty (hodně slonů), krásné hory (tam se mi líbilo snad nejvíc). Já nejsem plážový typ, takže ty pláže jsem vzal jen hopem, na těch vyhlášenějších je dost narváno. Pokud máš zájem, můžu poradit co nenechat ujít a co naopak bych vypustil. A na fotky se můžeš podívat tady https://ipartner.csh...lanka/index.htm . No a k té geokešingové aplikaci - každý bude doporučovat to, co on používá, takže to bude těžký výběr. Já používám klasického Garmina, což už v dnešní době není in, ale já jsem ze staré školy a ty mobily mi nějak nesednou (tím nechci říct, že jsou špatné).


  • 1
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2019 - 11:33

Já sice používám A:drake ve spojení s geogetem, ale začátečníkům, hlavně bez prémiového členství bych to určitě nedoporučoval, jedině, že by jim to někdo postahoval a nastavil. S tím se naryhlo dělat nenaučí. Hlavně je nutno si postahovat mapy offline, což možná bude problém, nebo mít datové připojení, což bude drahé. V každém přpadě bych doporučoval vytipovat si v oblasti, kde se budou pohybovat, co by tam mohlo být a pokud je to v hospodách nebo na jasných místech, dá se hledat i bez aplikace a zalogovat to třeba až doma, pokud na místě nebudou mít internet. A připravte se na to, že z těch padesáti jich najdete třeba jen několik.


  • 0

#6 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2019 - 13:25

Jak doporučoval Modrák, c:geo je asi nejjednodušší, keše do něj dají doma na offline použití a když budou chtít některou zobrazit na mapě, můžou přímo z c-geo použít offline mapy.cz, které se asi hodí i samy o sobě. Jsou i offline navigace do auta, které sice nevědí nic o hustotě provozu, ale k cíli dovedou a přes c:geo je možné se nechat navigovat autem na keš i pomocí nich (třeba Navigator).


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 25 listopad 2019 - 13:26

  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2019 - 13:47

Jen bude nutno (a nejen pro geocaching) si předem stáhnout offline ty mapy.cz pro Srílanku. Mají jen 150 mega, tak nevím, jak budou podrobné, chce to stáhnout přes wifinu a podívat se. Budou to předpokládám mapy z openstreetu. Případné letecké mapy jedině na místě a přes placený datový tarif, ty offline nejdou. A jak koukám na mapy.cz na PC (ne na aplikaci), tak letecké jsou málo podrobné a zamlžené, alespoň kolem hlavního města, asi tam hodně prší.


  • 0

#8 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2019 - 14:01

I přes Locus ( free verze ) se dá navigovat off line, stačí stáhnout a skamarádit Brouter. Jsou dva, určitě zvládnou zprovoznit.
Starý dobrý Oregon 450 a PQ by byla další možnost, sama ho mám v rezervě, ale používám už jen výjimečně. Velká mapa v tabletu a mobilu se srovnatelnou přesností vyhrává.
Opravdu bych doporučila si na některém eventu vyzkoušet, co bude vyhovovat - stačí se zeptat ownera, kdo z přítomných byl ochotný se začatky poradit, lidí se znají....
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2019 - 14:26

Když někdo s keškováním začíná, nedoporučoval bych mu Oregon. Naviguje sice mnohem líp než levný mobil, vydrží celý den na jedny baterky, které pak stačí prohodit a jede se dál, mapy jsou už snadno dostupné i jako openstreet, je mechanicky mnohem odolnější, ale... začátečník který má mobil si nebude kupovat jednoúčelovou věc za tisíce. Která má navíc proti telefonu malý a mizerně viditelný displej. Používám ho, protože ho mám a mobil mám mizerný, s malou výdrží, bez kompasu, atd. Teď už bych si za tu cenu koupil radši lepší mobil.


  • 1

#10 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2019 - 19:24

Souhlasím, že C:geo je pro začátek takové nejjednodušší.
Ale taky doporucuju začít v ČR a vše si osahat, než se vydáte do ciziny.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama