Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 1 Hlasů

Labkeše, jak funguje appka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
183 odpovědí na toto téma

#1 maranella

maranella

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 22:13

Dobrý den, na netu jsem bohužel nenašla odpověď, tak píšu tady. Lze hledat labkeše na chytrém telefonu s nainstalovanou aplikaci, když zároveň nebude mít simku a tudíž data k přístupu na net v terénu?


  • 0

#2 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2019 - 23:35

Částečně. Otestoval jsem, co se stane, když spustím aplikaci Adventure lab, když je telefon nastaven v režimu Letadlo, tedy nemá přístup k datům (k poloze taky ne, ale to pro dostupnost dat není podstatné). V aplikaci jsem předtím byl přihlášený, když jsem byl online a lab keše, na které jsem již díval, v appce jsou a i ve stavu, v jakém je mám rozehrané.

Takže pokud si appka někde stáhne labky, má je k dispozici i v offline režimu bez připojení. Ale nemá mapy, ty jsou pouze online. Takže budeš mít zadání, ale slepou mapu. 


  • 0

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 7:07

Mel jsem za to, ze pro portvrzweni spravnosti odpovedi to saha na web (alespon ikonka mi to signalizuje). Zda se, ze to maji trochu rozumneji nez jsem si myslel, a krivdil bych jim.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 7:33

Tak bohužel máš pravdu, sahá. Takže připojení pro zadání odpovědi potřebuješ. Jen zobrazení jde offline.
  • 0

#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 8:35

Takze bez mobilnich dat LABku nezalogujes. Vskutku domyslene reseni pro zahranicni turisty-kacery.


  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 8:59

Však taky píšou v návodu při tvorbě, abys dal dostatečně velkou vzdálenost od místa (jde až 100 km), aby sis mohl zalogovat z Wifi. .-) 


  • 1

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 9:03

A jak se tu vzdalenost dozvi hrac? A jak ziska odpoved, kterou potrebuje pro dalsi LAB nebo bonusovou kesku? To musi jet nekam na WiFi a pak se vratit zpet? Chytre.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 9:22

Prostě se nepočítá, že by dnes někdo neměl data, nebo že jsou místa bez signálu. Nebo že by chtěl lepší mapy, než ty nejlepší od Googlu.


  • 4

#9 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 12:28

U píseckých LABek jeden tým bez dat psal, že lovili postupně - až s nimi před svátky budu, zeptám se na jejich zkušenost.
Údaje pro bonusovou mysterku už nejsou po nalezení LABek problém - zobrazí se v deníku, nebo jak se to jmenuje, kdykoliv. Čili na bonus můžeš jít kdykoliv s odstupem času. Sama jsem si teď v úterý vyzkoušela, že owner doplnit svou sérii labek o keš až po cca 2-3 týdnech. Měla jsem odloveno hned první den, protože šlo o blízké Milevsko a tak jsem si myslela, že už na keš nebudu mít šanci, ovšem bylo milé překvapení, že jsem po obyčejném návratu do apky měla souřadnice k dispozici a mohla pro keš. Ono logiku to má.
U prvních LABek s bonusovou keší, což byl Písek, jsem si díky poznámce, že se bude hodit papír a tužka myslela, že si musím po každé labce část souřadnic zapsat, netušila jsem, že se mi ukládají a mohu se k nim kdykoliv vrátit. A tak jsem si psala, dělala snímky obrazovky a ono to opravdu není třeba.
  • 0

#10 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 23:20

No tak je to jako s ostatními typy kesi... nemam lano, nelovim T5... nemam data, nelovim labky atd.... proc brecet na GS? Kesi je vsude okolo dost...
  • 6
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#11 maranella

maranella

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2019 - 23:51

Děkuji za odpovědi. Letošní geoskořápky tak bohužel budou bez labek. :-(


  • 0

#12 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2019 - 6:52

Děkuji za odpovědi. Letošní geoskořápky tak bohužel budou bez labek. :-(

Co nějakého kámoše s daty a chodit společně? Když na mobilu pustí tzv. hotspot pro sdílení dat (vlastně mini wifi), připojíš se na něj a odlovíš v pohodě...kor v Praze, kde je pokrytí 4G. Já hotspot pouštím dětem, koukají tak i na video, tak proč ne labcache :)

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 13 prosinec 2019 - 6:55

  • 3

#13 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2019 - 6:59

P.s. operátoři mívají v nabídce i různé jednorázové balíčky dat, optej se u svého. Nebo se prodávají různé předplacenky za pár korun, které na skořápky bohatě postačí...
  • 1

#14 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2019 - 7:05

Druhá varianta je jiná karta do telefonu - před svátky ji jako reklamu na přestup k operátorovi dostaneš třeba za dvě stovky. Já ji měla už někdy v září-říjnu jako bonus k telefonu, nejdřív jsem ji chtěla vyhodit, ale je u ní možnost 100MB dat na den ( smskou jde opakovat ) za desetikačku a to by stačilo na několikery labky, dat berou fakt málo. Takže jsem si kartu od Twistu nechala a podle toho, jak budu data využívat přejdu časem na nějaký datový tarif - ceny jsou dolů.
  • 0

#15 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2019 - 13:26

No tak je to jako s ostatními typy kesi... nemam lano, nelovim T5... nemam data, nelovim labky atd.... proc brecet na GS? Kesi je vsude okolo dost...

Svatá pravda, akorát že tady to trochu smrdí segregací. Nejsem systémem vyhodnocený jako ten správný a nemám nárok udělat. Jasná pravidla? No ty nejsou. A druhá strana je lovení, sice adventure, ale jenom tam kde je mobilní signál. Tedy adventura max ve městě a okolí. Docela jsem zvědavej, jak to pojede při skořápkách při několika stovkách lidí na malém placu. A data? Asi si neumím představit, že bych neměl mobilní data, ty jsou přeci v každém tarifu.


  • 0

#16 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2019 - 15:27

Děkuji za odpovědi. Letošní geoskořápky tak bohužel budou bez labek. :-(

 

Nebylo by toto řešením? 50 korun není zas tak moc...


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#17 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2019 - 20:46

To už se asi těžko stihne.


  • 0

#18 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2019 - 21:51

Zastavila bych se někde v Tescu nebo podobném obchodě, tam budou mít určitě něco podobného. Nebo v elektru, pobočce T-Mobile v Kauflandu - možností je určitě víc než mě teď napadly.
  • -1

#19 Mr.Seaman

Mr.Seaman

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2020 - 20:22

Ahoj, da se nejak v ofiko lab appce vyfiltrovat nalezene? Nebo nekde jinde? Dik


  • 0

#20 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2020 - 20:49

Někde jinde ano: https://labs.geocaching.com/logs


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama