Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 1 Hlasů

Labkeše, jak funguje appka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
183 odpovědí na toto téma

#41 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2020 - 10:43

To asi ne. Třeba Hluboká jsou sekvenční a hvězdičku nemají.
Vodňany jsou sekvenční a hvězdičku mají
Zborov není sekvenční a hvězdičku má.
Budějovické pivovary neni sekvenční a hvězdičku nemá
...
Tak co to tedy znamená?


Vypadalo to tak. Omlouvám se za dezinformaci.
  • 0

#42 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2020 - 11:14

At delaji zmeny jaky chteji, ale at je nekde nejaka legenda!

Tohle je strasny!


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#43 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2020 - 12:10

Mám sérii u nás, nedolovenou, až k Budvaru jsem nedošel. Nevidím na symbolech, že by se to lišilo, i když ze začátku jsem si myslel, že to rozlišeno je. Odlišit nějak ty, co mají bonusovku, př. že bonusovku nemám odlovenou, to už je asi opravdu moc velký požadavek. Ale opravdu mě zajímá význam těch ikonek. Možná se to někdy dovíme, nebo je do té doby (doufám) změní.


  • 0

#44 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2020 - 13:30

Bonusove kesky jsou normalni kesky, zcela oddelene od LABek. Nemuzes prece po nich chtit, aby propojili informace ze dvou serveru.

 

Kdyby jeste slo v te aplikaci nejak rozumne vyhledat serii podle jmena a ne klikat v Praze na milion puntiku, jestli to zrovna neni ta, co chci. Tragicke je to u prostorove vyraznejsi serie, kdyz nevim. kde u ktere ma ta serie puntik.


  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#45 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2020 - 17:33

Mám sérii u nás, nedolovenou, až k Budvaru jsem nedošel. 

 

Já zas mám jen ten Budvar, protože jsem čekal až otevřou tu dobrou masnu, měl jsem 20 minut a kačer kouká, jak si zkrátit čekání :-)


  • 0

#46 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2020 - 17:44

 a ne klikat v Praze na milion puntiku, jestli to zrovna neni ta, co chci. Tragicke je to u prostorove vyraznejsi serie, kdyz nevim. kde u ktere ma ta serie puntik.

Ano. Když už je berou jako normální kešky, bral bych to tak, že by mohly být na mapě i tak jak jsou, tzn. jen jako bod, že je tam někde série, anebo mít volbu si na mapě zobrazit všechny LABky v okolí a ne jen tu značku série. Ale taky by museli umožnit skrýt odlovené. Tak, jak appka teď funguje víceméně LABky vypouštím, nechce se mi pořád hledat ve svém okolí, jestli tam náhodou nějaká není. Prostě je to naprosto nedotažený polotovar.

Další věc, která mi pije krev: jedu cíleně na sérii LABek dejme tomu do ČB. Kliknu si na značku se sérií, doklikám se na zobrazení jednotlivých LABek a otevře se mi mapa, která je ovšem tak silně zmenšená, že jí musím na několikrát zvětšovat, abych si zobrazil nejbližší. To je takový problém nazoomovat automaticky jen rozsah mé polohy + polohu keší tak, abych je měl v celém okně?

A poslední věc: našel jste někdo nějakou podporu appky? Já ne, jen tu, co je na PlayGoogle a to je o ničem


  • 2

#47 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2020 - 20:30

Podpora nevím, diskuse je zde
https://forums.geoca...-adventure-lab/
  • 0

#48 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2020 - 20:32

Takže zelená ikona Lab série s tím "kolečkem nebo co to je" znamená, že Labky jsou mladší než 30 dní.
  • 5

#49 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2020 - 21:26

Tak konečně víme co to znamená. Díky za osvětu.
  • 0

#50 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2020 - 6:12

To je super nápad - to mi tam opravdu chybělo. :angry: To muselo dát přemýšlení, než někdo na takovou blbinu přišel. To jsou fakt koumáci.  :blink:


  • 1

#51 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2020 - 6:55

Tak to by mě nenapadlo. Možná to časem ještě rozliší, např. stáří podle počtu zubů toho kolečka. No nic, vylepšili to, pravda. Co se týče koncentrace, asi nepředpokládali, že ve městech jich bude víc na jednom místě. Amerika je veliká a do toho prostoru se jich vejde hodně, proč by někdo dělal sérii tam, kde už nějaká je?


  • 0

#52 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2020 - 7:39

Já jsem z apky zmatený od začátku, počínaje mapou a nepříliš povedenou navigací na místo.

 

Včera jsem pokračoval na druhé labce ze série, byla asi 10 km od první. Když jsem na místo dorazil, tak v mapě jsem ji neviděl. Aha, musím se přesunout na úvodní labku o 10 km zpět, jinak to nejde. :blink:

 

Tohle je divný, ne? Mám taky jednu sérii delší dobu rozehranou a předchozí zastávky si aplikace pamatuje. I po instalaci na jiný telefon.


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#53 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2020 - 8:18

Občas design naprosto přebije uživatelskou přítulnost a přehlednost.

 

Google mapy v základu šedo šedé, takže velice špatně přehledné. Mapy.cz jsou proto tomu naprostá jednička.

LAB aplikace: zelená a jen zelená, neodlišená ani jasem (takže lidé s nějakou poruchou zraku lituji naprosto) je úlet. Barvy pomáhá k přehlednosti.

Navíc zoom od poslední aktualizace je v Praze skoro nemožný, přehlednost nula.

Přijde sice oznámení, že je NĚCO někde nového, ale proč by aplikace napsala co a kde, že? To přeci nemůže jako výstup dát ani člověk s nižším intelektem.

 

Ono je to od základu špatně. Nemá to být jiná hra, když se to počítá nálezy pod GC. 

 

Opravdu by mne zajímalo, zda si při změnách v GC někdo z bývalého Groundspeaku udělá aspoň na A4 přehled o tom, čeho chce dosáhnout (už tam je asi první zásek), navrhnout postup, hledat vazby a možné problémy, vyřešit je ....

 

No .. škoda slov...


  • 7

#54 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2020 - 8:31

Tohle je divný, ne? Mám taky jednu sérii delší dobu rozehranou a předchozí zastávky si aplikace pamatuje. I po instalaci na jiný telefon.

Jasně, že předchozí zastávky (tedy hotové labkeše) si pamatuje. Mluvil jsem o mapě. V mapě jsem následující labku v sekvenci neviděl (byla to série "Marek Jedlička" a já byl ve Starém Městě), musel jsem se posunout na Spytihněv, kde je ikona celé série. Žádná hrůza, ale nekomfort. Jen to dokresluje, jakou si dali práci s promyšlením aplikace.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#55 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2020 - 9:12

O googlemapách už toho bylo napsáno dost. Ale jako podkladová mapa např. pro kešky mi vyhovuje, jak je šedivá, netluče se to s ikonami keší, na českou (přes GME) přepínám jen pro nějakou další práci, tam mi ale vadí pevné ikonky např. restaurací, které se s kešemi pletou.

Zase to má souvislost s velikostí, pro Američany je prioritní automapa a to jí odpovídá.

České mapy na proklik z listingu jsme si kdysi u českých keší prosadili, jinde to není nebo jen přes nějaké opičí skripty. Takže u labek bych proti googlemapám neprotestoval. Ale když tam nemají nic jiného, než labky a mají k dispozici celou barevnou škálu, mohli to nějak barevně odlišit.


  • 2

#56 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2020 - 9:22

to musí být překvapení, když si spleteš keš s restaurací .-)))

když dojdeš do restaurace místo ke keši, tak to asi není takový děs, ale přijít hladový ke keši a není si co dát, to musí být hrůza .-))


  • 2

#57 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2020 - 21:05

Vývoj této aplikace je naprosto vzorovým příkladem agilního programování - máme funkci, tak jí honem zveřejníme, honem, honem, další změna musí být brzo.

A zároveň krásným argumentem pro zavrhnutí tohoto přístupu u naprosté většiny větších projektů.


  • 5

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#58 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2020 - 6:09

Nevím nevím, u větších projektů mi vadí přístup typu: Děkujeme za upozornění na chybu, bude opravena v příští verzi cca za půl roku ... a pak nic, čeká se zase další rok, až si na to někdo vzpomene. Až to manažer předá vedoucímu projektu, ten šéfovi programátorů, ten programátorovi... Nebo přístup typu Váš požadavek byl předán firmě, která pro nás tuto funkčnost vyvíjí, čekáme na jejich vyjádření.

To se mi víc líbí právě to rychlé zveřejnění, pokud na tom dělá jeden člověk a dokáže rychle reagovat. I když se pak často snese spousta protichůdných požadavků.

 

Co se týče ale konkrétně aplikace na labky, poslední změna barevnosti je opravdu zoufalá, zároveň ale není tragická, dá se to používat a v hustých oblastech je to jen ještě o trochu méně přehledné, než dřív, dobré to nebylo a lepší to není. Jsou teď vidět novinky, což pro většinu uživatelů je zbytečné, buď nalezeno mám, nebo nemám a je jedno, jak je to staré. Když se to plácá přes sebe, bylo podle červené vidět, že je tam něco nenalezeného, těžké bylo se k tomu dostat. Teď je to samá zelená a není vidět nic. No, možná tam tu červenou vrátí. Nebo třeba umožní nalezené skrývat. Nebo spíš něco jiného, nějakou blbost typu suvenýrů.


  • 1

#59 Skarpik

Skarpik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2020 - 9:38

Ahoj, snad jsem vše pročetl, abych nespamoval, případně se omlouvám, kdybych přehlédl. 

 

Appka mně na ios funguje. Vidím veřejné LABky a v okolí dle km. Jen pokud jsem chtěl svoji sérii otestovat nebo jsem dostal QR na test, pak nevím, kde ho v apce načíst. Manželce na androidu to jde v pohodě. Nesetkali jste se s tím? díky za radu


  • 0

#60 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2020 - 9:41

Ahoj. Mám sice Android, ale s taky mě test nešel načíst. Házelo mě to pořád na stránku, že si mám stáhnout appku. Naistaloval jsem jinou QR čtečku a funguje to jak má.


Tento příspěvek byl upraven od VHteam: 09 září 2020 - 9:42

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama